banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Mar 2024, 06:41

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 126 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Oftalmolog
PostPoslato: 31 Avg 2010, 10:56 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
laguna je napisao:
Pa sta ako ti sire zjenice ako je potrebno, skupe se za par sati.Meni to nije strasno.Gore mi je mjerenje pritiska,kad ti nasloni ono na oko...

Meni su samo jednom davno širili zjenice... sve je bilo ok dok nisam izašla vani na divan sunčan dan. :)

A mjerenje očnog pritiska nisam ni osjetila, usute su mi neke kapi u oči (moguće da je anestetik), staklo je dohvatilo zjenicu kao dodir perom i sve je bilo gotovo u roku od par sekundi (čak nisam ni trepnula).
Pošto je bilo mračno prilikom pregleda a nisam znala kako se mjeri očni pritisak, pomislila sam od stakla da je samo neka plavičasta svjetlost. :)

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Oftalmolog
PostPoslato: 31 Avg 2010, 12:00 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Talija je napisao:
Meni su samo jednom davno širili zjenice... sve je bilo ok dok nisam izašla vani na divan sunčan dan. :)

A nemaš sa sobom sunčane naočale. Ko to nije iskusio ne zna šta je propustio. Ja sam to iskusio prošlog ljeta, i ne bih ponavljao.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Oftalmolog
PostPoslato: 31 Avg 2010, 12:03 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Eh da sam znala... to je bilo kad sam prvi put otišla na očni pregled da mi ustanove dioptriju, pa nisam pretpostavljala da će mi širiti zjenice.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Oftalmolog
PostPoslato: 31 Avg 2010, 21:16 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2005, 15:44
Postovi: 5938
Dark Lady je napisao:
Evo da se i ja upišem :)
Trenutno sam bez sočiva pa ako negdje preskočim slovo ili napravim neku grešku , molim za toleranciju;)
Poslednji pregled sam radila u optici Iris u Aleji Svetog Save, doktorica Vujić radi, nekad je radila na Paprikovcu. Ja sam izuzetno zadovoljna njenim pregledom i dioptrijom. Optika Iris ima sklopljen ugovor sa FZO tako da sam na uputnicu od porodične platila 3 KM za pregled koji sam do sad plaćala 50 KM. Meni je jako bitno da mi pored običnog pregleda i određivanja dioptrije pregleda i očno dno zbog rupture.

Dr Vujic je extra zena,steta sto je otisla s oftalmologije...

_________________
"You got a dream... You gotta protect it. People can't do somethin' themselves, they wanna tell you you can't do it. If you want somethin', go get it.."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Oftalmolog
PostPoslato: 01 Sep 2010, 20:18 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Feb 2010, 19:20
Postovi: 202
Phoenix je napisao:
Moja preporuka dr Miskin, u Novoj Varoši, najlakše je doći kad se popriječi onim parkićem preko puta stare zgrade vlade. Simpatičan, stariji čikica, uradi i pregled oka i mjerenje dioptrije svaki put kad odem. I odgovori lijepo, fino i precizno na sva pitanja. Meni je čak objašnjavao i fiziologiju oka na modelu koji ima. :D Za stalne pacijente, pregled je besplatan a inače je negdje oko 10-15km, mislim. Idem već godinama kod njega i ja sam zadovoljna.



I ja idem kod njega. Ljubazni su. Sa ocima se nije igrati. Meni je dioptrija pocela da raste u srednjo skoli. Otada sam dosla do skoro -4. Jako je bitno da oftalmolog pregleda oci, da ustanovi uzrok smetnji, da pregleda ocnu duplju, ocni zivac, pokrete ociju, pritisak itd.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Oftalmolog
PostPoslato: 02 Sep 2010, 14:19 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 13 Maj 2010, 09:51
Postovi: 10
raven je napisao:
Phoenix je napisao:
Moja preporuka dr Miskin, u Novoj Varoši, najlakše je doći kad se popriječi onim parkićem preko puta stare zgrade vlade. Simpatičan, stariji čikica, uradi i pregled oka i mjerenje dioptrije svaki put kad odem. I odgovori lijepo, fino i precizno na sva pitanja. Meni je čak objašnjavao i fiziologiju oka na modelu koji ima. :D Za stalne pacijente, pregled je besplatan a inače je negdje oko 10-15km, mislim. Idem već godinama kod njega i ja sam zadovoljna.




I ja idem kod njega. Ljubazni su. Sa ocima se nije igrati. Meni je dioptrija pocela da raste u srednjo skoli. Otada sam dosla do skoro -4. Jako je bitno da oftalmolog pregleda oci, da ustanovi uzrok smetnji, da pregleda ocnu duplju, ocni zivac, pokrete ociju, pritisak itd.


Ja idem u Kliniku Kozomara na Starcevici, odlicni ljudi, strucni, a koliko vidim imaju i sjajnu opremu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Oftalmolog
PostPoslato: 07 Okt 2010, 12:04 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Jul 2010, 10:39
Postovi: 182
Lokacija: Banja Luka
Zar niko sa ovog najveceg bl foruma ne ide oftalmologu? Sta mislite o ovom novom sistemu da vas porodicni doktor salje oftalmologu koji je njemu odredjen i ne mozete vise ici svom ranijem oftalmologu?!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Oftalmolog
PostPoslato: 07 Okt 2010, 12:23 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Otkad je to tako? Nešto novo ili samo priča da će tako biti?
U manjim gradovima to nije slučaj, jer ima jedan oftalmolog u MC. Idem privatno u oftalmološke klinike, jer se ovaj iz MC ne razumije u sočiva.

Ako porodični ljekar da uputnicu specijalisti zar sad mora i ime da mu navede? Ako postoji više specijalista iste specijalnosti zar nije svejedno koji od njih će obaviti pregled?
Ako su to smislili baš su ga smislili.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Oftalmolog
PostPoslato: 07 Okt 2010, 22:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2005, 15:44
Postovi: 5938
laguna je napisao:
Zar niko sa ovog najveceg bl foruma ne ide oftalmologu? Sta mislite o ovom novom sistemu da vas porodicni doktor salje oftalmologu koji je njemu odredjen i ne mozete vise ici svom ranijem oftalmologu?!

ne samo oftalmologu nego i svim drugim specijalistima sto je apsurdno,npr salje te hirurgu,npr upalu s c,crijeva a salje te ortopedu a ne abdominalcu :roll: bas sam prije nekoliko dana razgovarala sa svojom doktoricom,a ako ti daje uput za tvog stalnog dr,mora na uputnici napisati na zahtjev pacijenta a onda si na milosti med sestara i adm osoblja hoce li te primiti ili ne...jedina pozitivna stvar je sto sklapa fond sve vise ugovora sa priv klinikama pa nema cekanja mjesecima na neke odredjene preglede...a konkretno,kakva je ludnica na oftalmologiji i kako za cas zaradis konjktivitis(cijelo ljeto epidemija koju nisu uopste objavili :evil: )isplati se platiti pregled i otici privatno

_________________
"You got a dream... You gotta protect it. People can't do somethin' themselves, they wanna tell you you can't do it. If you want somethin', go get it.."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Oftalmolog
PostPoslato: 08 Okt 2010, 07:08 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Jul 2010, 10:39
Postovi: 182
Lokacija: Banja Luka
koliko placas pregled kad ides privatno?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Oftalmolog
PostPoslato: 08 Okt 2010, 07:53 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Avg 2010, 09:37
Postovi: 36
Nisam sigurna 100%, ali mislim da mi i dalje možemo ići privatno kod svojih doktora na koje smo već navikli, samo što plaćamo pregled. Npr. ako sam ja do sad išla u optiku Iris, a moja porodična nema ugovor s tom optikom i da mi uputnicu za nekog drugog oftamologa, ja mogu ići u Iris, ali bez uputnice i platiti pregled. Bar ja tako mislim.
Moja porodična ima ugovor sa optikom u koju sam do sad išla, pa nisam imala ovaj problem, ali mislim da niko ne može da mi zabrani da ja za svoje pare idem gdje hoću?!
Inače, juče sam načula da će FZO snositi 50% troškova laserskog skidanja dioptrije? Zna li iko išta o tome?

_________________
Čovjek je jako dobar advokat za svoje greške i jako dobar sudija za tuđe


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Oftalmolog
PostPoslato: 08 Okt 2010, 10:33 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2005, 20:36
Postovi: 5336
Lokacija: Wien, Österreich
Dark Lady je napisao:
Nisam sigurna 100%, ali mislim da mi i dalje možemo ići privatno kod svojih doktora na koje smo već navikli, samo što plaćamo pregled. Npr. ako sam ja do sad išla u optiku Iris, a moja porodična nema ugovor s tom optikom i da mi uputnicu za nekog drugog oftamologa, ja mogu ići u Iris, ali bez uputnice i platiti pregled. Bar ja tako mislim.
Moja porodična ima ugovor sa optikom u koju sam do sad išla, pa nisam imala ovaj problem, ali mislim da niko ne može da mi zabrani da ja za svoje pare idem gdje hoću?!
Inače, juče sam načula da će FZO snositi 50% troškova laserskog skidanja dioptrije? Zna li iko išta o tome?

Legendo, naravno da mozes da odes na svoju ruku gdje hoces i da platis pregled, ovdje je rijec o pregledu koji placa socijalno.

_________________
democraticus artis crastis individibidualis artis crastis libertas


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Oftalmolog
PostPoslato: 05 Nov 2010, 09:34 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Jul 2010, 10:39
Postovi: 182
Lokacija: Banja Luka
Dark Lady je napisao:
Nisam sigurna 100%, ali mislim da mi i dalje možemo ići privatno kod svojih doktora na koje smo već navikli, samo što plaćamo pregled. Npr. ako sam ja do sad išla u optiku Iris, a moja porodična nema ugovor s tom optikom i da mi uputnicu za nekog drugog oftamologa, ja mogu ići u Iris, ali bez uputnice i platiti pregled. Bar ja tako mislim.
Moja porodična ima ugovor sa optikom u koju sam do sad išla, pa nisam imala ovaj problem, ali mislim da niko ne može da mi zabrani da ja za svoje pare idem gdje hoću?!
Inače, juče sam načula da će FZO snositi 50% troškova laserskog skidanja dioptrije? Zna li iko išta o tome?

FZO nema para da plati lijecenje tesko bolesnim ljudima,tako da bilo apsurdno da placa lasersko skidanje dioptrije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Oftalmolog
PostPoslato: 15 Avg 2016, 11:56 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 10 Avg 2016, 11:11
Postovi: 1
Iz ličnog iskustva preporučujem da se zaobiđe u širokom luku očna kuća Miskin. Usluga je na lošem nivou a istu stvar ćete platit mnogo, mnogo skuplje nego kod drugiha a dobiti lošije uradjeno. Ja sam ima strašno loše iskustvo sa njima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Oftalmolog
PostPoslato: 15 Avg 2016, 12:51 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12115
Gdje su oni?
Ja za dr. Dobrijević imam samo riječi hvale...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Oftalmolog
PostPoslato: 15 Avg 2016, 13:46 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2009, 12:35
Postovi: 12294
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska
ledzenda je napisao:
Iz ličnog iskustva preporučujem da se zaobiđe u širokom luku očna kuća Miskin. Usluga je na lošem nivou a istu stvar ćete platit mnogo, mnogo skuplje nego kod drugiha a dobiti lošije uradjeno. Ja sam ima strašno loše iskustvo sa njima.

Ja kod njega godinama, nikakvih problema nisam imao. Ne znam sta si radio, ali ono klasicno pregled, odredjivanje dioptrije, zamjena stakala i slicno sve ok i jeftinije nego kod drugih. A i meni je prednost sto se ne mora narucivati, upadnes ako je guzva dodjes poslje kad nema nikog...

_________________
Пао је у блато и осјетио цијев. Видио је фацу брадату и дрску.
Видио је смрт и чуо је ријечи, добродошли у Републику Српску!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Oftalmolog
PostPoslato: 15 Avg 2016, 14:05 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20443
Lokacija: SAO Krmine
Sargas je napisao:
Gdje su oni?
Ja za dr. Dobrijević imam samo riječi hvale...


Nova Varos
Sa desne strane na raskrsnici prije pekare Djuric (kada ides od Deamedike)
Cini mi se da je to ugao Pave Radana i Svetozara Markovica

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Oftalmolog
PostPoslato: 18 Nov 2016, 12:34 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2009, 13:02
Postovi: 718
Zna li neko sa kim sve porodični imaju ugovore za pregled? Sad se pokušala naručiti u Iris na kontrolu, naručuju me tek za mjesec dana :angry4: :angry4:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Oftalmolog
PostPoslato: 18 Nov 2016, 12:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2015, 20:56
Postovi: 4175
Моја жена недавно ишла код Мискина. Нема заказивања, преглед је јефтин, 15 марака, а чак ти то одбију од цијене наочара, ако купиш код њих.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Oftalmolog
PostPoslato: 29 Avg 2017, 20:17 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 21 Maj 2008, 14:24
Postovi: 963
Vid mi je dobar , ali u zadnje vrijeme sam na poslu na racunaru pa mi treba neka zastita , da li postoje neka zastitna stakla ili ?

Okvir sticajem okolnosti imam :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 126 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs