banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 12:29

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1837 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 92  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Trčanje u BL...
PostPoslato: 27 Apr 2016, 12:08 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Avg 2015, 18:05
Postovi: 5166
Džontra je napisao:
Nema te kafe koja može izjutra razbuditi, kao priča o Mićinoj iziritiranoj sisi....


Džontra je napisao:
Mićo, kralj frikcije...

Prozovi me ulizicom po ko zna koji put ali pravo me oraspoloži.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Trčanje u BL...
PostPoslato: 27 Apr 2016, 12:11 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 16:27
Postovi: 17340
Niko ne voli ulizice...

_________________
Rape train has no brakes

Sa korita Ivanova


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Trčanje u BL...
PostPoslato: 27 Apr 2016, 12:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Avg 2015, 18:05
Postovi: 5166
Džaba,moje dobro raspoloženje još traje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Trčanje u BL...
PostPoslato: 27 Apr 2016, 13:17 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jan 2006, 22:41
Postovi: 1995
Lokacija: Izmedju zemlje i neba
Milan je napisao:
tacno 20 km po ovim markerima, 300-400 m vise ako uzmem sto sam ūlice pretrcao jos... opet nije lose, moram bar ispod dva sata prebaciti... :)


Slika


Znaci da trcis polumaraton 2:30. Moras 30+ minuta skinuti da budes ispod dva sto je bas veliki zalogaj. Nisam siguran da je moguce toliko skinuti. Iz nekog iskustva mogu reci da 10-15 min je objektivno da skines na trci ako bas das sve od sebe


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Trčanje u BL...
PostPoslato: 27 Apr 2016, 13:29 
Nisam se ni prijavio, ali cu iduce godine mozda trcati. planiram u narednom periodu se vise angazovati ako budem mogao.

Imam previse masti na sebi, 90 kg na 178-180 visinu, mislim ravan je meni stomak i to, ali trebao bih desetak kilograma spustiti ako zelim neki iole normalan rezultat, na to bih prvenstveno trebao misliti, da skinem visak.


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Trčanje u BL...
PostPoslato: 27 Apr 2016, 13:56 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Okt 2015, 17:40
Postovi: 4515
Stara Lija je napisao:
Mickey & The Slippery Niples

Bend sa ovakvim imenom prosto mora da uspije.
Zamisli more obozavateljki koje bacaju grudnjake i mazu se lubrikantom na koncertu

ovom forumu se jedino i vraćam zbog ovakvog oftopika
na temu o trčanju se piše o tensinim bradavicama, na temi o hrani se piše o pišanju krolove babe

_________________
Definiši mizoginiju i onda je upakuj sa neshvatanjem načina fukcionisanja medija, i eto ti Foruma.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Trčanje u BL...
PostPoslato: 27 Apr 2016, 14:30 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 26 Dec 2010, 17:58
Postovi: 2206
Da nema tebe niko ne bi ni zapazio ovakav A materijal.

Ova tema se ionako nalazi na pogrešnom mjestu, podforum ljepota i zdravlje.
Trčanje nit je lijepo, nit je zdravo. Kad oni oftopičare, možemo i nas dvoje.

_________________
That looks tasty
That looks plenty
This is hungry work


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Trčanje u BL...
PostPoslato: 27 Apr 2016, 15:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Okt 2015, 17:40
Postovi: 4515
Stara Lija je napisao:
Trčanje nit je lijepo, nit je zdravo

Slika


kardio levati

_________________
Definiši mizoginiju i onda je upakuj sa neshvatanjem načina fukcionisanja medija, i eto ti Foruma.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Trčanje u BL...
PostPoslato: 29 Apr 2016, 08:19 
_зока je napisao:


ima li kakav program da konstantno mjeri aktivnost, a ne sämo tokom vjezbanja?


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Trčanje u BL...
PostPoslato: 29 Apr 2016, 20:31 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
A šta je sa onim programom Helath? Ima opcija za hodanje i trčanje i svašta još nešto.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Trčanje u BL...
PostPoslato: 30 Apr 2016, 12:12 
Weeee dosla narukvica...i to bas brzo...


Slika


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Trčanje u BL...
PostPoslato: 30 Apr 2016, 12:32 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Koliko para? Koje funkcije?

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Trčanje u BL...
PostPoslato: 30 Apr 2016, 12:38 
17 maraka...nije mi jasno kako je dosla ovako brzo, narucio prije dve sedmice cini mi se...

jedino sto nema da puls mjeri, steta...

evo ostalo sta radi sve

Citiraj:
Main features
Tracking steps - Record and track steps accurately
Distance measurement - Measure you daily walking distance precisely
Calorie consumption management - Calculate the consumption of calorie, record the daily burned calorie
Sleep cycle - Monitoring your sleep cycle automatically, record the quality of sleep
Reminder - Setting reminder for drinking, taking medicines, meeting, sitting for too long or other customized alarm
Call reminder - When incoming calls are not answered in a certain time, TW64 will remind you by vibration (Now only support Android phones)
Message reminder - When new message arrived, TW64 will remind you by vibration, in that case you will not miss any timely message (Now only support Android phones)
Remote Camera - Control your mobile to take photos (Now only support Android phones)


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Trčanje u BL...
PostPoslato: 30 Apr 2016, 14:45 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Okt 2015, 17:40
Postovi: 4515
_зока je napisao:
Koliko para? Koje funkcije?

https://www.quora.com/How-do-cock-rings ... ne-use-one

_________________
Definiši mizoginiju i onda je upakuj sa neshvatanjem načina fukcionisanja medija, i eto ti Foruma.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Trčanje u BL...
PostPoslato: 15 Avg 2016, 09:23 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Okt 2010, 15:00
Postovi: 949
Imate li savjet koji steznik za koljeno da uzmem? Ima li nesto korektno, a pristupacno cijenom u BL?

Kontam ovako nesto: http://www.olx.ba/artikal/22151255/stez ... 6-088-359/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Trčanje u BL...
PostPoslato: 15 Avg 2016, 12:17 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Ja kada sam koljeno povrijedio skontao sam da je elastični zavoj zakon. Steznik stavljao lagano preko samo da izgleda ljepše :)

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Trčanje u BL...
PostPoslato: 15 Avg 2016, 14:29 
Ja imam neke plave. Uzeo kod kineza zarad sminke.


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Trčanje u BL...
PostPoslato: 14 Sep 2016, 11:28 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jul 2009, 10:16
Postovi: 12660
Lokacija: Treći kamen od Sunca
vrba je napisao:
giometar, evo i mojih par...

Što se tiče viška kilograma, ako kreneš DANAS sa promjenama, što kolege rekoše, izmjenom prehrane (npr. pogledaj koliko šećera jedeš), duuugim šetnjama, biciklom (pravim, a može i statičnim), i smanjivanjem viška kilograma - se možeš pripremiti za početak treniranja za Beogradski (polu)maraton. Inače trening ciklus najčešće traje od 12-16 sedmica, i ukoliko si disciplinovan, uspjeh je zagarantovan. Vjeruj, možeš.

Do nekog početka trening ciklusa imaš cca 3 mjeseca za pripremu, i onda...

Evo ja imam namjeru (po treći put) krenuti u trening za BG maraton, koji se održava, najvjerovatnije, 19. aprila 2015. godine. Prvi trening će mi biti 3. januara. :-D Plan uključuje 4 treninga sedmično, u dužini od 16 sedmica. I kad prođem čitav ciklus, i to najvjerovatnije sa oko 80% odrađenih treninga (obaveze, slave, službena putovanja), bez neke prevelike zabrinutosti stajem na startnu liniju... Nisam još odlučio, ali najvjerovatnije ću pratiti trening plan sa Runkeeper-a, čiju aplikaciju i tebi preporučujem.

I za kraj - savjet. Možda ti ne bi bilo loše da prvo odradiš polumaraton, manje ćeš se napatiti, a i manji je volumen treninga, što ti može biti problem.

Eto, ako imaš još kakvih pitanja... piši. :-)


ok, ove godine sam cvrsto odlucio da cu se spremati za beogradski maraton
skinuo sam sa 112kg na 100 (visok sam 183), pokusavam unositi sto manje secera kroz slatkise sokove i ostala sranja ako ga unosim unosim kroz voce
za trening sam nasao ovaj program sa trcanje.rs sto je vrba spominjao, minimalni plan
http://www.trcanje.rs/trening/trening-z ... alni-plan/
dakle, dajte neke konkretne savjete:
-koliko jos skinuti?
-sta jesti?
-da li posjetiti nekog nutricionistu, endokrinologa ili nekog specijalistu sportske medicine?
-da li da prestanem sa teretanom i treninzima opterecenja dok se budem spremao?
-koje patike uzeti?
-sta god vam jos od savjeta padne na pamet
-ima li jos neko da ce se spremati da treniramo zajedno?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Trčanje u BL...
PostPoslato: 14 Sep 2016, 12:18 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jan 2006, 22:41
Postovi: 1995
Lokacija: Izmedju zemlje i neba
Trenutno su u toku pripreme za Ljubljanu 30.10. Daleko je Beograd.

Sto se tice tvojih pitanja, skines onoliko koliko ti smatras da treba da se osecas dobro. Budi oprezan kod mrsavljenja sta skidas. Da li gubis mast ili odlazi i misic. Ja trcim 1:45 sa 115kg i osecam se ok. Pokusacu sad s kilama dole i da skinem jos vremena. Pricati o prehrani je bas siroka tema i o tome se moze puno reci.
U BL nema nutricioniste, endokrinologa ili nekog specijaliste sportske medicine koji ti mogu konkretno pomoci. Barem ne da sam ih ja upoznao posto se niko ne bavi konkretno sportistima. Cak i sportska medicina kod nas je obican lekarski pregled koji mozes kod svakog porodicnog da uradis, ne nude nikakvu dijagnostiku i konkretnu pomoc. Prehrana zavisi od vrste treninga, intenziteta, doba dana, vremena do trke itd. Ko ti moze pomoci je sportski fiziolog i dijagnostika. O tome je vec pregrst puta pricano na ovoj temi. Nema potreba da prestanes s teretanom, samo smanji. Obrati paznju vise na noge, da njih jacas. Patike uzimas zavisno od stila trcanja i gazenja.
Obrati paznju da trcis na podlozi koja je kao i trka, da trcis u doba dana kada je trka itd.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Trčanje u BL...
PostPoslato: 14 Sep 2016, 18:41 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Apr 2007, 22:17
Postovi: 435
...ja bih samo da dodam - uživaj dok sve to radiš, osluškuj tijelo, jer ti nije cilj povreda, nego da se osposobiš da istrčiš tih 42 kilometra. Prvi maraton ideš bez bilo kakvih ciljanih rezultata, već samo da ga istrčiš, da vidiš kako sve to ide...

Oko prehrane - prije treninga (na sat, pa i malo više) - tjestenina, riža, krompir, ovsene pahuljice, ugjikohidrati, a poslije treninga - jaja, meso, proteini. Ja dodam i koje pivo, pogotovo poslije nedeljnih dužina.

Treninzi... 30. Beogradski maraton će se dešavati 22. aprila 2017. godine. Do tad imaš baš komotan vremenski period da se (kvalitetno) pripremiš. Jedna od stvari koje se slabo spominju u i oko trening planova je - PSIHA. Primjeti da ćeš morati malo poraditi i na psihi, jer pred nama je, meni lično najljepši dio godine, :-D a to je zimska baza (duga trčanja, u svim mogućim vremenskim uslovima, nekad bježao od noći, magle, kiše i kišice, danas više ne, i vidim da mi je mnogo, mnogo ljepše, da ne kažem zanimljivije trčati, a snijeg pada, ili odraditi par krugova u Parku, u nekoj magli, u noći...). Vjeruj, ako budeš dovoljno strpljiv, i sam ćeš uvidjeti isto.

A budući da imaš vremena za, takoreći, dva trening ciklusa za maraton, ja bih ti savjetovao da odmah, od ponedeljka kreneš sa ovim trening planom, koji si gore linkovao... pa da vidiš kako ide (a vjerujem da će ići), jer jedna od komponenti trenig za maraton je osposobljavanje tijela da bude aktivno, "na nogama" tih par sati, koliko događaj traje. U Beogradu je limit 6 sati, tako da u principu možeš i da čitavu stazu prepješačiš. A onda pravi trening ciklus za proljećne maratone (pa tako i Beograski) kreće u prvoj ili drugoj sedmici januara (volim snijeg! :-D ), te možeš se odlučiti da ponovo odradiš isti, ili čak da kreneš sa sljedećem po težini...

Vremenski uslovi - ne postoji loše vrijeme, postoji samo loša oprema. Pamuk izbaciti kao opciju za oblačenje ukoliko se ide na trening, ne želiš sebi to zlo za vratom. U hladnijim vremenskim prilikama zaštiti glavu (30% toplote isparava kroz glavu), ruke, noge, pluća. Slojevito oblačenje se podrazumjeva.
Trening na traci u teretani? Lično, još mi se nije desilo da je toliko loše vrijeme, da se dužine ne mogu odraditi napolju. Jedna od činjenica je da je klima ovih naših prostora sve toplija, pa nekih temperaturnih ekstrema i nema baš nešto previše... Sva manja trčanja (do cca 1-1.5 sat) bez ikakvih problema po bilo kakvim uslovima, a dužine... traka se može uzeti u obzir.

Teretana - radi malo više vježbe za core, jer je jako bitno za trčanje.

Eto... ovo je samo jedan mali dio onoga što ćeš naučiti na svom putu do prvog maratona.

Da, umalo da zaboravim najvažnije - disciplina, rad i red. Velika je stvar izaći na trening kad ti se i nešto ne ide, ili u noć, ili u kišu... sve je to dio tog tvog puta do maratona. Kao što rekoh, uživaj, nemoj ništa na silu, uči se...

Neki zajednički trening - ja bih trebao trčati Zagreb 9. oktobra, i onda ću raditi nekakvu bazu/održavanje forme do prve sedmice januara sljedeće godine, kad i meni počinje šou sa pripremama za jedan proljećni događaj, pa se možemo dogovoriti za neku nedelju, kad budeš radio dužinu da to u društvu i odradimo...

Eto... toliko. :-D

_________________
http://zeljkov.wordpress.com


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1837 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 92  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs