banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 16 Apr 2024, 15:07

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1837 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89 ... 92  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Trčanje u BL...
PostPoslato: 12 Nov 2019, 21:37 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Maj 2006, 01:17
Postovi: 1874
I bez te analize znam da imam supinaciju jer mi je vanjski dio djona na svim patikama više izlizan...samo što je supinacija dosta redja pa je i izbor patika redji.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Trčanje u BL...
PostPoslato: 23 Nov 2019, 13:17 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2003, 12:32
Postovi: 5308
Lokacija: HEAVEN
Metheny je napisao:
Spoiler:
Teško da ti naše preporuke mogu biti od koristi, puno zavisi od toga koliko trčiš i po kakvoj podlozi, ali najviše kakav tip stopala imaš... To bi ti trebao biti osnovni filter pri izboru modela, jer sva udobnost dok probavaš i malo hodaš po prodavnici padaju u vodu ako zbog patike krivo gaziš i krene da te boli neki dio stopala, koljeno i slično...
Nažalost, kod nas teško da ćeš naći stručne prodavače koji znaju malo više o tom pitanju, nedavno je u Deltu Sportvision doveo profi likove iz BG koji su skenirali stopalo i tehniku trčanja i na osnovu toga ti preporučivali tip patike (jeste da su radili za Nike, ali su davali odlične generalne savjete).

Ja imam odlično iskustvo sa Nike Pegasus 35, ekstremno udobne i brze, ali malo pouske za moje stopalo... Zgazio sam jedne za godinu dana, sad sam se prebacio (vratio) na Adidas Solar Drive ST, isto veoma udobne, već sam 2 polumaratona istrčao u njima.

U intersportu ovih dana imaš akciju na najnoviji Nike Pegasus 36, ako ti ne smeta crno bijela boja, cijena je vrlo dobra, 167 KM. Probao sam ih na traci u Delti, odlične su...


Hvala puno na odgovoru... sad sam bas bio u Harvies, odradili mi 3d analizu, kaze 43 broj, medium arch, i nista drugo posebno nisu istakli, preporucili Mizuno Inspire 15, i stvarno fino leze kad ih obujem i trcim malo... e sad, ne znam jel ima jos neke od drugih proizvodjaca, to cu jos istraziti... ne znam da li je to sva analiza koju inace rade...

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Trčanje u BL...
PostPoslato: 26 Dec 2019, 16:25 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Maj 2006, 01:17
Postovi: 1874
Odlučio sam da uzmem patike za iduću sezonu trčanja i napravio analizu šta mi najviše odgovara s obzirom da imam high arch i nekad mi zna biti bol u ledjima za nizbrdo trčanje. U uži izbor mi ušlo par modela kao Brooks Ghost 11, Adidas Ultraboost 19, Hoka One One Clifton 6 itd. Do sad sam koristio New Balance Cypher Run koje nisu loše ali su više namjenjene za brze i kratke rute do maks 10k, nikako za polumaraton ili maraton.

Na kraju kao opcija najbolja za uloženo-dobijeno je pao na izbor UA HOVR Sonic 2. Navodno ta HOVR thenologija je slična dosta Boost-u od adidasa i njihov flagship model Infinite je najudobniji ali Sonic model je bolji za trčanje jer su ograničili HOVR sa okvirom da ima malo slabiju udobnost ali bolju povratnu energiju. Takodje su došle uz bluetooth uredjaj u djonu koji se spaja sa telefonom i na MapMyRun prikazuje rezultate trčanja. Poredio sam s satom i na distancu od 4km razlika je bila u 100m ali daje i dosta informacija koje se ne mogu dobiti sa sata ili telefona ili daje ih preciznije... tipa foot strike angle, ground contact time, stride length, cadence i sve to podijeljeno za svaki kilometar da se može analizirati svaki dio rute posebno. Kad se konektuju patike dobije se automatski plaćena verzija MapMyRun pa sam odma dobio sugestije od svakih statistika šta treba da popravim i na koji način. Tek treba da ih razgazim i da napravim veću kilometražu da bih mogao detaljnije nešto reći.

Baš sam iznenadjen kako je tehnologija ušla u sve pore...sam osjećaj kad sam prvi put uzeo patiku i da čekam firmware update patike je čudan.

https://youtu.be/1MeVtxoJmhw?t=151


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Trčanje u BL...
PostPoslato: 28 Dec 2019, 21:57 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 25 Dec 2019, 13:21
Postovi: 28
Novi dan, novi user...

Nekad davno, gnjavio sam ljude u ovoj temi sa temama oko trčanja... Pa se desio kvar, pa me nije dugo bilo, pa prije neki dan ponovo (uspješno) napravim nalog, pa... Evo gnjaviću vas još.

Ponovo sam počeo pisati blog, na ekran izbacivati nekakve svoje ideje, iskustva i doživljaje, pa eto, ako je nekom do čitanja, nek' slobodno skokne do posljednjeg teksta:

A koliki je tvoj grad?

ili...

https://zeljkovo.wordpress.com/

Srećna nova godina! :-D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Trčanje u BL...
PostPoslato: 01 Jan 2020, 20:43 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20451
Lokacija: SAO Krmine
Super je post.
Dobrodosao nazad.

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Trčanje u BL...
PostPoslato: 02 Jan 2020, 11:11 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 25 Dec 2019, 13:21
Postovi: 28
Zahvaljujem na toplom prijemu. :-D
Sve što mogu obećati je to da ću vas i dalje gnjaviti oko ovoga svega.

Aj' živili! :-D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Trčanje u BL...
PostPoslato: 02 Jan 2020, 11:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9294
A da vidis sa adminima da ti osposobe stari nalog, to bi trebalo biti lako?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Trčanje u BL...
PostPoslato: 03 Jan 2020, 12:03 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 25 Dec 2019, 13:21
Postovi: 28
Blaf, hvala na savjetu... a i možda je bolje ovako.

Svakako sam na nekakvoj prekretnici u životu, pa mi se čini da oko ovog neću talasati... :-)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Trčanje u BL...
PostPoslato: 30 Mar 2020, 20:20 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 21 Maj 2008, 14:24
Postovi: 971
Koja je duzina K4 staze, od pocetka staze pa gore do kraja do Marka Pola, da li je neko mejrio? Znam da je park oko 1100/1200m.tako nesto


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Trčanje u BL...
PostPoslato: 30 Mar 2020, 20:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9203
K4 potez i kontra strana Borika sa sve mostovima ima negdje 1km cca, možda malo jače.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Trčanje u BL...
PostPoslato: 30 Mar 2020, 20:59 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26534
Lokacija: Banja Luka
Meni se nekako kroz maglu javlja da je 900 metara... Nisam siguran

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Trčanje u BL...
PostPoslato: 31 Mar 2020, 14:50 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Nov 2006, 23:50
Postovi: 1074
Lokacija: Last Train Home
Kraća je od 500 m (iako su objavili kad su napravili stazu da je nekih 550 m), tako da ako optrčiš krug biće 900+ metara... Uostalom, uzmi Google maps pa možeš prilično precizno premjeriti njihovim daljinomjerom (nije ucrtana ali znaš gdje počinje kod K4 i gdje "mota" kod teretane).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Trčanje u BL...
PostPoslato: 31 Mar 2020, 15:13 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 21 Maj 2008, 14:24
Postovi: 971
700m u jednom smejru, K4 - Marco Polo


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Trčanje u BL...
PostPoslato: 01 Apr 2020, 07:10 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Nov 2006, 23:50
Postovi: 1074
Lokacija: Last Train Home
Čime si mjerio?
820-830 metara je dužina šetališta od mosta Venecija do mosta Rebrovac, mjereno TomTom GPS satom i mjeračem na Google mapi, a trim staza je dosta kraća.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Trčanje u BL...
PostPoslato: 01 Apr 2020, 07:31 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 21 Maj 2008, 14:24
Postovi: 971
Google maps mi tako izbaci, distanca K4 kafic - Marko Polo


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Trčanje u BL...
PostPoslato: 01 Apr 2020, 13:05 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Nov 2006, 23:50
Postovi: 1074
Lokacija: Last Train Home
Ok, ja sam mjerio od mosta do mosta.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Trčanje u BL...
PostPoslato: 20 Apr 2020, 17:01 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 21 Maj 2008, 14:24
Postovi: 971
Koji App je dobar da skinem, planirma malo vece rute hodati i trcati pa bi mi trebalo da to izmjerimo sve :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Trčanje u BL...
PostPoslato: 20 Apr 2020, 17:11 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26534
Lokacija: Banja Luka
Ja skoro poceo koristiti Stravu. Ok je

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Trčanje u BL...
PostPoslato: 21 Apr 2020, 13:03 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Nov 2006, 23:50
Postovi: 1074
Lokacija: Last Train Home
Strava, Endomondo, SportsTraker,... Stvar ličnih preferencija je koji ćeš odabrati, manje više svaka aplikacija će ti raditi posao. Isprobaj nekoliko pa vidi koja ti najviše odgovara.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Trčanje u BL...
PostPoslato: 21 Apr 2020, 22:20 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Maj 2006, 01:17
Postovi: 1874
Svaka je dobra, samo što Strava ima integraciju kao nekog vida sportske društvene mreže, pravljenja ruta, rangiranje itd...tako da koristim nju jer su svi s kojima trčim tamo i takodje MapMyRun jer mi je povezan s patikama.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1837 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89 ... 92  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs