banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 14:34

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1837 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 92  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Trčanje u BL...
PostPoslato: 31 Mar 2016, 10:40 
Onda zoren ili djontra...nije ni bitno...

Uglavnom trening sa tegovima je zakon, trcanje ubaciti i nema bolje stvari za skidanje sala kada je trening u pitanju...

Btw na ovoj transformaciji sam cini mi se tek 4 ili 6 zadnjih sedmica ubacio kardio, sve prije toga su tegovi...

Slika


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Trčanje u BL...
PostPoslato: 31 Mar 2016, 10:54 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
_Krol_ je napisao:
_зока je napisao:
Saloskidačka grupa treba da se dohvati tegova, a trčanje ostavi za zagrijavanje i kraj treninga.

ovo je apsolutna istina....
ja sam zamolio jednog forumasa...necu ga imenovati...poznata forumska pica ....dam pomogne...7 dana teretane i mauna...ni grama nisam smrsao

Za sedam dana ne možeš uraditi ništa osim se dobro israti...
shakal je napisao:
Glava ti ostala ista
Tu pomaže samo plastičar....il' vreća.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Trčanje u BL...
PostPoslato: 31 Mar 2016, 10:55 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2003, 22:56
Postovi: 8344
Lokacija: BL
Milan je napisao:
upravo o tom bolu i govorim, oko cjevanice...bas gadno boli kada imam oko 90 kg, kada sam oko 80 onda nemam problema sa time......


Не треба да се бринеш због тог бола, то је уобичајено кад имаш нешто вишка кила а довољно снаге да трчиш пола сата-сат. Мени се то често дешава послије фудбала, али уз добро истезање пролази за дан-два.

И ја се придружујем овој групи која је за дизање жељеза. Оно, трчање је ок ако сте баш кљакави и нисте ни за шта друго, боље икакво мрдање него никакво, у здравом тијелу здрав дух, но преферирам трчање за лоптом, сукњом и аутобусом, прво двоје што је срцу драго а треће што се мора, сва остала трчања само у изнимним приликама.

_________________
Umro je Džimi Hendriks iz Sijetla,
Klepton i Pejdž su dva matora pijetla,
al' budućnost je ipak svijetla
sve dok nam je Popokatepetla...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Trčanje u BL...
PostPoslato: 31 Mar 2016, 11:30 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
Zoki zorule samo sam cekao takav dubokoumni strucni komentar od nekog...
Nije stvar u istovaru nego gubitku viska tecnosti iz organizma....pravo mrsavljenje je jos daleko


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Trčanje u BL...
PostPoslato: 31 Mar 2016, 11:36 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
Stvar je i u istovaru. Upravo zato vaga ne pokazuje stvarno stanje.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Trčanje u BL...
PostPoslato: 31 Mar 2016, 11:43 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 16:27
Postovi: 17340
Ja bi samo da napomenem da određena indicvidua, evo nazovimo je nekako neodređeno, evo npr. zdapi...nije ni jedan trening odradio sa mnom, da može reći da nije smršao zahvaljujući meni...Doašao da se kurči da može raditi s istim težinama kao i ja, pa se žalio kako ga boli djevojačka ruka...čudi me da nije nokat slomio...Od tih "sedam dana", dakle jednom je sa mnom radio...ostalo je hodao po traci
Međutim, mislim ni da zoky nije u pravu, mislim da, kad je našao nekog s kim se neće zajebavati, već nekog ko nema vremena za njegove gluposti, da je radom i ishranom, a ne boljim sranjem došao do gubitka tih kila, iako isti uno sere...verbalno...I ozbiljan sam kad kažem ishranom, ja mislim da samo koza više od njega jede trave....
I nije me sramota (dobro, jeste malo) priznati da sam i više nego ponosan na njega...tog neimenovanog zdapi-lika...

Takođe da, mene jedna pičoka (koja nije ni p od pičoke) pitrala da je vodim u teretanu, reko radije ne bih, ali odveo je, i izgubi cura dve kile...pa dobi kilu i po...reko ko vam je kriv, ja sam samo jebeno hjudž, ne znači da mogu od drugih napraviti nešto...

_________________
Rape train has no brakes

Sa korita Ivanova


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Trčanje u BL...
PostPoslato: 31 Mar 2016, 11:46 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
Mozda sam na forumu seronja al tamo...jebiga moze se vaga razlikovati u po kile kilu al 4....bice malo puno .....

Juce gledam tipa u teretani....necu ga imenovati...ugledao picoku van serije....odmah tezina na zadnju plocu....potegnu i.....osta visjeti na spravi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Trčanje u BL...
PostPoslato: 01 Apr 2016, 07:23 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jan 2006, 22:41
Postovi: 2006
Lokacija: Izmedju zemlje i neba
Milan je napisao:
ratkop, malo o tehnici ako moze...

je li ona moze biti uzrok bolu u listovima tj u dijelu noge ispod koljena?


Da. Sto tehnika sto obuca koja se koristi. U vecini slucajeva taj bol je rezultat adaptacije tjela kod pocetnika i kao posledica prekomerne kilaze. Tetive, ligamenti i misici su jos slabi i nisu dovoljno jaki kao stabilizatori pa otuda bol. Naravno ima veze i sa nacinom na koji gazis. Puno stopalo, polu stopalo ili vrh stopala. I naravno tu je i podloga po kojoj trcis i vrsta obuce. Moze biti i do manjka magnezijuma i kalcijuma.
Moj savet trci na meksoj podlozi, kupi dobre patike i ubaci cicnjeve i vezbe za donje extremitete da ih ojacas pa ce proci.


Milan je napisao:
jer se tegovima najbolje skida salo...


Nije tacno

Da bi se smrsavilo potrebhno je vise faktora a ne samo jedan. Kombinacije treninga i prehrane je jedino resenje.

Kardio trening (trcanje, voznja biciklom) ima direktne benificije na funkcionisanje srca i kardiovaskularnog sistema. Poboljsava udarni volumen, snizuje srcanu frekvenciju i krvi pritisak. Omogucuje bolju oxidaciju muskulature, snizuje holesterol, reveryibilno utice na diabetes itd. Kardio treningom se sagorevaju primarno masti posto je za oxidaciju masti potreban kiseonik i samim tim u toku kardio treninga a i posle cemo sagorevati masti. Naravno, pos uslovom ako se pridrzavamo adekvatne zone treninga (sto sam objasnio pre par postova i graficki prikazao).

Trening snage je apsolutno anaerobni trening gde je primarni izvor energije fosfokreatin tj ugljeni hidrati i proces topljenja masti se primarno odvija posle treninga kao posledica excess post-exercise oxygen consumption. Trening snage vodi ka vecoj gustoci kostiju i vecoj misicnoj masi (u kombinaciji sa pravilnom ishranom) samim tim vecoj stabilnosti i snazi organizma. Posledica vece misicne mase ce dovesti do vece potrosnje bazalnog metabolizma samim tim i mrsavljenju.

Naravno ako samo trcite vi mrsavite ali telo nece dobijati formu vec cete samo postajati sitniji. S druge strane kad dizemo tegove telo dobija oblik pa je to jedna opticka iluzija da trening ima vise efekta posto se pjavljuje oblik koji nam se svidja.

_зока je napisao:
Plus povećavaš mišićnu masu što znači veću potrošnju kalorija u startu samo za održavanje organizma.


Tacno

Talija je napisao:
Moj kont je prvo ishrana.
Nakon gubitka kilaže mogu i vježbe.
Sa kilažom opterećivati skočne zglobove je... vlastita odgovornost.
E da, neko će reći ja sam žensko.
Može biti da je i do toga, ali ja vježbama nisam izgubila nijedan gram.


Zato sto trening koji radis je previsokog intenziteta za tebe. To je tipican primer greske. Visok intenzitet treninga pa si stalno iznad anaerobnog praga i u zoni ugljena hidrata i nema topljenja masti. Posle treninga si izmorena posto su rezerve glikogena prazne pa tad jedes i naravno kilaza ostaje ili cak i raste posto osecas vise gladi zbog izmorenosti.

Milan je napisao:
ima osoba koje kako krenu vjezbati tako krenu i unositi vise hrane, samo tijelo trazi zbog fizicke aktivnosti...


To je to sta sam upravo rekao. Posledica neadekvatnog intenziteta.

Za pravo skidanje kila ide kombinacije treninga snage, kardio treninga i regulacija ishrane. Jedna stavka sama ne moze biti najbolja. Sa zdravstvenog aspekta kardio trening je daleko korisnije ali fizicki aspekti tj izgled nisu po nasim zeljama pa zato ubacimo i trening snage. Ne treba tegove. Dovoljno je i sklekovi, zgibovi, razboj, trbusnjaci, cucnjevi i imacemo rezultate. Manje je opterecenje na zglobove i srce a za pocetnika ce imati isti efekat. Najbolja kombinacija je prvo trening snage. Primarni izvor energije ugljeni hidrati. Posle trcanje u zoni visokog udjela masti. Tjelo ce stedeti preostale kolicine ugljena hidrata i sami tim udio masti ce se povecati u proizvodnji energije. Po studijama koje sam radio moze cak i do 99% ucestvovati u proizvodnji energija. Sve to pratimo sa adekvatnom prehranom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Trčanje u BL...
PostPoslato: 01 Apr 2016, 09:25 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
ratkop je napisao:
Milan je napisao:
jer se tegovima najbolje skida salo...


Nije tacno

Da bi se smrsavilo potrebhno je vise faktora a ne samo jedan. Kombinacije treninga i prehrane je jedino resenje.

Kardio trening (trcanje, voznja biciklom) ima direktne benificije na funkcionisanje srca i kardiovaskularnog sistema. Poboljsava udarni volumen, snizuje srcanu frekvenciju i krvi pritisak. Omogucuje bolju oxidaciju muskulature, snizuje holesterol, reveryibilno utice na diabetes itd. Kardio treningom se sagorevaju primarno masti posto je za oxidaciju masti potreban kiseonik i samim tim u toku kardio treninga a i posle cemo sagorevati masti. Naravno, pos uslovom ako se pridrzavamo adekvatne zone treninga (sto sam objasnio pre par postova i graficki prikazao).

Trening snage je apsolutno anaerobni trening gde je primarni izvor energije fosfokreatin tj ugljeni hidrati i proces topljenja masti se primarno odvija posle treninga kao posledica excess post-exercise oxygen consumption. Trening snage vodi ka vecoj gustoci kostiju i vecoj misicnoj masi (u kombinaciji sa pravilnom ishranom) samim tim vecoj stabilnosti i snazi organizma. Posledica vece misicne mase ce dovesti do vece potrosnje bazalnog metabolizma samim tim i mrsavljenju.

Naravno ako samo trcite vi mrsavite ali telo nece dobijati formu vec cete samo postajati sitniji. S druge strane kad dizemo tegove telo dobija oblik pa je to jedna opticka iluzija da trening ima vise efekta posto se pjavljuje oblik koji nam se svidja.

.
Jeste tačno. Mršavljenje se ne odvija samo tokom treninga nego je to stalni proces. Nakon dobrog aerobnog treninga proces oporavka traje maksimalno par sati, a nakon dobrog anaerobnog treninga taj proces može trajati i 48 sati. Trčanje će ti pomoći da izgradiš izdržljivost ali ako govorimo o gubitku kilograma prednost imaju tegovi.
Citiraj:
“When you jog or hit the elliptical, your body is actually pretty comfortable,” says exercise physiologist Mike Bracko of Calgary, Alberta. “But when you strength train, your body is like, ‘Whoa, this is a lot different!'” And that “whoa” takes you about an hour to recover from—burning an extra 25 percent on top of the calories you torched during your workout. That means if you burn 160 calories doing a 20-minute strength circuit, you’ll actually burn 200 by the time you’ve gone on with your day.

Bonus: Your metabolism stays elevated by up to 10 percent for three days after you lift as your body repairs the microtrauma in muscles, says Wayne Westcott, Ph.D., an exercise-science professor at Quincy College in Massachusetts.


Btw, koji je pravilan način gaženja tokom trčanja?

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Trčanje u BL...
PostPoslato: 01 Apr 2016, 09:38 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
Mislis na pronaciju, ili prsti, sredina, peta i to?

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Trčanje u BL...
PostPoslato: 01 Apr 2016, 09:54 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
Pronacija je strana stopala kojom gazim? Sa tim nemam problema, šupa me to što kada trčim mahinalno spuštam prvo petu, isto kao i kad hodam. Ono, ako obratim pažnju idem prvo prstima al' čim to smetnem sa uma opet se vraćam na staro.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Trčanje u BL...
PostPoslato: 01 Apr 2016, 10:00 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
Pronacija se suštinski ne ispravlja, to je priroda. U svakom slučaju, natjeraj se da ne doskačeš na petu, ili prsti,ili flat.

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Trčanje u BL...
PostPoslato: 01 Apr 2016, 21:36 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Sep 2004, 01:11
Postovi: 1590
Lokacija: Banja Luka
Slika

ovo za nedjelju planiram, šeher most južna granica, prijedorska petlja sjeverna
22 km, tempom 6 min/km, znači oko 2h i 10 minuta da se završi.
do banjalučkog polumaratona pokušaću spustiti vrijeme za 20-ak minuta

_________________
CIA snajka, CIA...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Trčanje u BL...
PostPoslato: 02 Apr 2016, 09:48 
Citiraj:
Da bi se smrsavilo potrebhno je vise faktora a ne samo jedan. Kombinacije treninga i prehrane je jedino resenje.

znam, zato sam i naglasio poslije da je to najbolje u vezi treninga, prvo tegovi pa onda kardio, odnosno stavljam uvijek anaerobni trening ispred aerobnog kada je skidanje viska u pitanju

pravilna ishrana se podrazumjeva, odnosno kalorijski deficit na prvom mjestu, a onda i vrsta hrane zbog kontrole hormona, gladi itd, itd...


Citiraj:
Moj savet trci na meksoj podlozi, kupi dobre patike i ubaci cicnjeve i vezbe za donje extremitete da ih ojacas pa ce proci.

Hvala, jutros sam prvi put ove god krenuo i uspio nevjerovatnih 4x15 minuta, 5 min pauze izmedju...ovi bolovi sto sam opisao su se javili tek pred kraj sväke serije...odlicno sam motivisan da i dalje vjezbam...patike u kojima sam trcao su puma kuris...iste kao na slici, samo nema ove ljubicaste boje...kao pero su lagane...

Slika


snaga u donjem dijelu tijela mi nije problem...

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=xqOY_GFLrQk[/youtube]


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Trčanje u BL...
PostPoslato: 02 Apr 2016, 09:49 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Milane, jedna tvoja slika/snimak po stranici bitte. :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Trčanje u BL...
PostPoslato: 03 Apr 2016, 13:46 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Juče u Sports Direct outletu u Gracu Salomonke ubile se za trčanje na sniženju 48 eura. Da sam znao samo.... :banghead:

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Trčanje u BL...
PostPoslato: 03 Apr 2016, 13:46 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Pa kad ganjaš ženske umjesto patika...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Trčanje u BL...
PostPoslato: 03 Apr 2016, 13:48 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Ne nego sam kupio Diadore za trčanje ovdje....ono, nisu loše, ali Salomon je pet klasa iznad Diadore :( A u Intersportu kod nas slične takve 180 KM! O majke vam ga lopovske spalim :angry4:

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Trčanje u BL...
PostPoslato: 03 Apr 2016, 14:08 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
U SD u Gracu u sedmici uđe više ljudi nego u Intersport u BL za godinu dana. Je li treba da ti objašnjavam sad zakone potražnje i prodaje?

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Trčanje u BL...
PostPoslato: 03 Apr 2016, 14:11 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Ne trebaš, ali koliko kod nas na Malti ulazi ljudi u Sport Vizion pa neke modele po dvije godine drže da ne spuštaju cijenu ni marke? Pa nije ovo 1986 godina nego 2016, svako iole pismen može provjeriti cijenu na tržištu. Jednostavno može im se.

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1837 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 92  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 16 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs