banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 15:14

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1837 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72 ... 92  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Trčanje u BL...
PostPoslato: 20 Apr 2019, 11:51 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jun 2005, 10:59
Postovi: 15037
Svaka čast svima koji su trčali.

Vraćam se i ja sledeće godine :).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Trčanje u BL...
PostPoslato: 20 Apr 2019, 12:50 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Nov 2006, 23:50
Postovi: 1074
Lokacija: Last Train Home
2:03... Nisam ganjao rezultat ali noge su izgleda bile raspoložene da skinu lični rekord :)

Vrijeme super za trčanje, organizacija odlična, ali primjetan je mnogo manji broj trkača u odnosu na prošlu godinu, bez obzira na cifre koje spominju organizatori.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Trčanje u BL...
PostPoslato: 20 Apr 2019, 13:33 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Apr 2012, 09:36
Postovi: 194
Slika

Poslije Beograda sasvim neocekovano vrijeme mislio sam ici oko 2:05:00 al moj grad ljudi, pa ponese :)))
Organizacija mozda i najbolja do sada u BL , okrepne stanice i volontari odlicni , staza super nije monotona, i vecinom u hladu .
Manji broj trkaca definitivno, i najveci minus su moji sugradjani kojih je bilo jako malo na cesti, definitivno kultura trcanja i zdravog zivota nije jos na zadovoljavajucem nivou ...
moja ocijena za PM =4 :) ako mogu o tom pricati nakon 7 istrcanih :)


Sent from my iPhone using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Trčanje u BL...
PostPoslato: 20 Apr 2019, 13:50 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Kultura je i dobra kakvi su organizatori. Sjebali su stvar podelom na dva maratona pa jos u 15 dana. Normalno da ce biti manje ljudi prijavljeno jer ce deo odvuci druga trka. Staza prolazi kroz delove grada gde nema orevise stanara pa je zato malo ljudi bilo pored staze. Kada je isla kroz mejdan bilo milion ljudi pored. Al to su orve godine oa i euforija bila veca, sve se izduvalo, jer i pored ove podele ima i nocni i ostale gluposti. Zinula guzica za parama pa ce na kraju ispusiti za sve


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Trčanje u BL...
PostPoslato: 20 Apr 2019, 14:07 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Feb 2010, 23:08
Postovi: 5276
Ja vidio druga jedino od forumaša.

_________________
Pametniji prestanite popuštati vidite dokle nas je to dovelo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Trčanje u BL...
PostPoslato: 20 Apr 2019, 14:13 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Apr 2012, 09:36
Postovi: 194
Hertzog je napisao:
Kultura je i dobra kakvi su organizatori. Sjebali su stvar podelom na dva maratona pa jos u 15 dana. Normalno da ce biti manje ljudi prijavljeno jer ce deo odvuci druga trka. Staza prolazi kroz delove grada gde nema orevise stanara pa je zato malo ljudi bilo pored staze. Kada je isla kroz mejdan bilo milion ljudi pored. Al to su orve godine oa i euforija bila veca, sve se izduvalo, jer i pored ove podele ima i nocni i ostale gluposti. Zinula guzica za parama pa ce na kraju ispusiti za sve


Ja sam rekao u pogledu navijaca, sto se tice organizatora malo su spustili loptu, ovaj danas se vise ne vodi ko 5i vec kao 2rmc bl halfmarathon , 12.5 je sertifikovan i tako pise na sajtu AIMSa
Slika

tako da vjerujem da ce se dogovoriti za iducu god da ih bar razdvoje na 2mj ... manji broj takmicara je svakako uzrokovan podjelom na dva, i to u razmaku pd 20 dana sto je non sens . Nadam se da ce vecina ljudi (banjalucana) koji su istrcali ovaj trcati i u Maju ... ali mislim da je ova staza bolja bas zbog hlada iako je malo bzvz trcati 2 kruga ...


Sent from my iPhone using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Trčanje u BL...
PostPoslato: 20 Apr 2019, 15:13 
V@nja je napisao:
V@nja je napisao:
Citiraj:
Moglo bi, ako se noge u 6 dana uspiju odmoriti od BG 21 km


Nema druge nego, https://en.wikipedia.org/wiki/Cocaine
:lol: :lol:


Slika


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Trčanje u BL...
PostPoslato: 20 Apr 2019, 15:22 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Nov 2006, 23:50
Postovi: 1074
Lokacija: Last Train Home
Jedan od jačih utisaka danas mi je ostavio Vladimir Selec, on i žena su na Venecija mostu cijelo vrijeme glasno bodrili trkače, nabacivali petake... Ovaj njegov današnji gest je vjerujem iskren, podržava sve vezano za trčanje i trkače u BL... I na noćnom BL (polu)maratonu, sa kojim nema veze, redovno ima "čeku" za bodrenje trkača.

Usr.li su on i Ćorić sa svađom i podjelom BL polumaratona, vjerujem da su obojica svjesni da im podjela nije trebala, ali kasno je sada.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Trčanje u BL...
PostPoslato: 20 Apr 2019, 16:12 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Apr 2012, 09:36
Postovi: 194
Jeste , Vlado i zena su napravili pravi smekerski potez ... bili su tamo bar sat i po ... smatram da je proslogodisnji polumaraton bio jedan od najlepsih dogadjaja u nasem gradu ... sto se tice podjele mozda je tu i grad trebao smiriti situaciju ... jer bez podrske grada tesko se moze organizovati ovakva manifestacija ...


Sent from my iPhone using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Trčanje u BL...
PostPoslato: 21 Apr 2019, 10:22 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Apr 2012, 09:36
Postovi: 194
Kakvi ste dan poslije :) ?
I kad pocinjete ponovo sa trcanjem ?
Meni je u planu 12.5 ponovo , tako da ove nedelje lagano skroz ,maximum sledece nedelje 10ku odraditi ...


Sent from my iPhone using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Trčanje u BL...
PostPoslato: 21 Apr 2019, 10:33 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Ja danas išao trčati, baš mi bilo bezveze...

Prvo sam se gurao sa autima kroz Česmu, pa onda do pijace sve po suncu, kod pijace ogromna gužva da se ne može trčati i onda opet oko kampusa i nazad do Česme po zvizganu. U Česmi oni novi trotoari svi ukoso napravljeni, grozno za trčanje...

Al dobro, 10.1 km za 1:07:45. Pace je 6:42... :(

U moju odbranu, juče sam napravio 14 km pješaka kad sam išao na Šehove i jedno 20 km na bajku... :D

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Trčanje u BL...
PostPoslato: 21 Apr 2019, 10:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9848
Lokacija: Далеко од раја
Pored oniliko šume i lijepog terena za trčanje u hladovini par stotina metara od kuće ti oko pijace trčiš. Strašno. :lol:

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Trčanje u BL...
PostPoslato: 21 Apr 2019, 11:23 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Feb 2010, 23:08
Postovi: 5276
Jest vala, Mađir plače za trkačima.

_________________
Pametniji prestanite popuštati vidite dokle nas je to dovelo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Trčanje u BL...
PostPoslato: 21 Apr 2019, 13:20 
drluka je napisao:
Kakvi ste dan poslije :) ?
I kad pocinjete ponovo sa trcanjem ?
Meni je u planu 12.5 ponovo , tako da ove nedelje lagano skroz ,maximum sledece nedelje 10ku odraditi ...



pofino umoran, i dalje prehladjen...juce i danas hrpa proteinske hrane na meniju....takodje sam malo analizirao trcanje...

nije mi jasno zasto sam onoliko pao sa energijom na 17om i 187om kilometru...tu sam nekoliko minuta pjesacio i onda opet krenuo i do kraja onda drzao pace do kraja ispod 5:35...

Za sledeci polumaraton moram pripaziti da ne jedem sra**e od hrane vec kvalitetne ugljene hidrate

mislio sam sutra opet poceti sa trcanjem, ali necu dok se ne oporavim skroz od prehlade


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Trčanje u BL...
PostPoslato: 21 Apr 2019, 14:45 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 14 Avg 2015, 21:36
Postovi: 371
Da li jos uvijek bude otvoren stadion navece da se moze trcati po stazi?

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Trčanje u BL...
PostPoslato: 21 Apr 2019, 15:35 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Nov 2006, 23:50
Postovi: 1074
Lokacija: Last Train Home
drluka je napisao:
Kakvi ste dan poslije :) ?
I kad pocinjete ponovo sa trcanjem ?
Meni je u planu 12.5 ponovo , tako da ove nedelje lagano skroz ,maximum sledece nedelje 10ku odraditi ...


Nema upala, sve ok... Stanardno počinjem trčati 3-4 dana nakon trke, prvo trčanje 5-6 km, pa onda redovni treninzi od 10-tak km. Trčaću i ja 12.5., tako da nema odmora :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Trčanje u BL...
PostPoslato: 21 Apr 2019, 15:47 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Nov 2006, 23:50
Postovi: 1074
Lokacija: Last Train Home
Milan je napisao:
nije mi jasno zasto sam onoliko pao sa energijom na 17om i 187om kilometru...tu sam nekoliko minuta pjesacio i onda opet krenuo i do kraja onda drzao pace do kraja ispod 5:35...

Za sledeci polumaraton moram pripaziti da ne jedem sra**e od hrane vec kvalitetne ugljene hidrate


Šta god (i koliko god) da si jeo prije trke, energija se potrošila u prvih 14-15 km, nema tu puno nauke... Ako si usput nešto pojeo (gel, energetska pločica, voće na stazi...) vjerovatno nisi dobro tempirao pa je to bilo ili prerano ili prekasno da ti ugljeni hidrati stignu do mišića.
Tempo je i meni pao nakon 16-17 km, ali sam pretrčao sve, nisam osjetio neku žešću krizu... Usput sam pojeo 1 energetsku pločicu negdje na 12-13. km, kao što sam ti i spominjao kad smo pričali o gelovima.

Čitava nauka postoji o tome, ali iskreno, ne treba mi to za moje rekreativne polumaratone i trke... Najbolje se naučiš na svom iskustvu, kroz treninge i trke vidiš šta ti i kako odgovara. Kakvo god da je vrijeme na kraju, onaj momenat prolaska kroz cilj i euforija nakon toga (jer si pobijedio prvo sebe i svoje fizičke limite, pa tek onda stazu) su mi neopisivi :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Trčanje u BL...
PostPoslato: 21 Apr 2019, 16:15 
Sledeci put cu onda nekih 10-15 min ranije morati unijeti hidrate.

Nema mi druge nego testirati i analizirati gdje grijesim oko toga pa vremenom provaliti sta mi odgovara.


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Trčanje u BL...
PostPoslato: 22 Apr 2019, 20:27 
svabski lubrikant zakon...

Citiraj:
Pa brzo naučiš da se bez vazelina na trening ne kreće. Ali to je samo početak.


https://www.vice.com/amp/rs/article/nea ... olumaraton


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Trčanje u BL...
PostPoslato: 22 Apr 2019, 20:41 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Sep 2004, 01:11
Postovi: 1590
Lokacija: Banja Luka
Metheny je napisao:
Jedan od jačih utisaka danas mi je ostavio Vladimir Selec, on i žena su na Venecija mostu cijelo vrijeme glasno bodrili trkače, nabacivali petake... Ovaj njegov današnji gest je vjerujem iskren, podržava sve vezano za trčanje i trkače u BL... I na noćnom BL (polu)maratonu, sa kojim nema veze, redovno ima "čeku" za bodrenje trkača.

Usr.li su on i Ćorić sa svađom i podjelom BL polumaratona, vjerujem da su obojica svjesni da im podjela nije trebala, ali kasno je sada.


Kada sam se prijavljivao za Bg maraton, rekao da sam iz BL, oni meni - pa super i kod vas će polumaraton ubrzo... Ja njima - kod nas će 2 polumaratona ubrzo... E tu je krenula, ajde da kažem "ne baš afirmativna priča o Selecu".
Baš mi bilo bzzz :-?

_________________
CIA snajka, CIA...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1837 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72 ... 92  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 13 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs