banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 04 Maj 2024, 14:59

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 107 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 24 Feb 2010, 14:03 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Nisam primjetila da mi ištra od hrane ne odgovara, tj. da mi ne prija, ali se desi s vremena na vrijeme da "bez razloga" dobijem koje kg pa onda nakon par mjeseci ih isto tako "bez razloga" izgubim.
Sumnjam da je to do neke vrste hrane, ali ne mogu da dokučim koje.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Feb 2010, 14:33 
_zoka je napisao:
tensSa je napisao:
Citiraj:
whey se može piti i sa mlijekom,samo što mu je absorbcija duža....

Nije...to veze sa vezom...kao kad bi stavio gajbu od jabuka da uspori auto, eto koliko mast usporava whey...za vecernje sate je najbolje uzimati kazein, a ako nemate para za kazein u prashku onda sir uzimati (ja zderem latea sir).

Jbg,ja ti kažem šta sam pročitao na forumima specijalizovanim za bodibilding...

I ja sam, meni su rekli to takmichari koji imaju iza sebe dosta iskutva, sada da li su u pravu...ja cu ipak drzati kazeina, nemam potrebe piti whey pre spavanja, bolje mi je skuvati par bjelanjaka sa sirom (sir sadrzi doticni kazein)...


Vrh
  
 
PostPoslato: 25 Feb 2010, 12:23 
Upravo sam saznao da je taj test velika glupost...od provjerenih ljudi... :wink: :wink: :wink: :wink:


Vrh
  
 
PostPoslato: 25 Feb 2010, 15:55 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Mar 2006, 23:59
Postovi: 2100
De nas prosvetli. :D
Ako neces javno, de na PM.
Drugarica mi hoce doci u BL zbog tog testa, jer nema para da ide na ovaj laboratorijski.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Feb 2010, 17:07 
Citam da je dosta njih zeljelo da popravi formu sa tim testom,ali bukvalno se ljudima nista nije desavalo...

Samo da napomenem da je rijech o ljudima koji se aktivno bave sportom i koji imaju pazljivo isplaniranu ishranu...znaci ne jedu slatko, secere, zasicene masti, fast foob, bla bla vec samo zdrave namirnice...


Vrh
  
 
PostPoslato: 27 Feb 2010, 20:02 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Okt 2008, 23:36
Postovi: 951
Lokacija: Banjaluka
kalahary je napisao:
Gubim nadu da ce to biti odradjeno u Banja Luci,hvala vam svima na pomoci ali meni sve to deluje nekako nesigurno,ne mogu joj preporuciti da ide preko te Klivite ili kako god,mene zanima proverena laboratorija na celu sa iskusnim doktorom i nutricionistima. :(


Ovdje u Banjaluci ova ti je doktorica relativno poznata,vecina drugih koji su ukljucini su takodje ljekari i za ovaj test nije potrebna labaratorija,jer oni to valjda gledaju pod nekim posebnim mikroskopom,ako hoces raspitaj se gdje dom zdravlja u mejdanu (kod dvorane mejdan ) i potrazi doticnu doktoricu i porazgovaraj sa njom a onda odluci.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Feb 2010, 20:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Feb 2008, 22:10
Postovi: 4092
Lokacija: http://www.websudoku.com/?level=4
Ako je u pitanju doktorica Kunovac, ja je ne preporučujem nikako. Kad sam tek počela ganjati nalaze, išla sam kod nje za uputnice, i žena 'ladno nije ni znala šta je celijakija, već me je blijedo gledala dok sam joj ja objašnjavala šta mi treba... :-? Što se tiče tog aparata, moja mama je prije par godina radila te testove gdje joj se pokazala alergija na banane i gluten. Kada je poslije sa mnom radila nalaze krvi na Paprikovcu ustanovljeno je da uopšte nije alergična na gluten. Dakle, taj aparat uopšte nije pouzdan i bolje je da ne trošite vrijeme i novac na to.

_________________
Glupa krava.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Feb 2010, 00:06 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Maj 2009, 15:20
Postovi: 489
Док има оваца биће и шишања :lol: :lol: :lol:

_________________
Тромо се вријеме вуче, и ничег новог нема, данас је као јуче, сутра се исто спрема.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Feb 2010, 11:37 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Feb 2010, 10:30
Postovi: 17
Lokacija: Beograd
I ja sam cula istu pricu za taj aparat,"totalno nepouzdano". Poznajem mnogo ljudi u Beogradu koji su radili test putem krvi u Holitimed laboratoriji,i rezultati su odlicni,u drugoj su uglavnom nezadovoljni postignutim,pa sam mislila da i u Banja Luci postoji vise tih laboratorija da se moze izabrati koja radi korektno a koja sarlatanski(i ja sam ga uradila,i zadovoljna sam).

_________________
Savet je teze primiti,nego dati.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Feb 2010, 11:44 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Mar 2006, 23:59
Postovi: 2100
kalahary je napisao:
I ja sam cula istu pricu za taj aparat,"totalno nepouzdano". Poznajem mnogo ljudi u Beogradu koji su radili test putem krvi u Holitimed laboratoriji,i rezultati su odlicni,u drugoj su uglavnom nezadovoljni postignutim,pa sam mislila da i u Banja Luci postoji vise tih laboratorija da se moze izabrati koja radi korektno a koja sarlatanski(i ja sam ga uradila,i zadovoljna sam).


O kojem aparatu pricas?

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Mar 2010, 11:10 
Citiraj:
Dakle, taj aparat uopšte nije pouzdan i bolje je da ne trošite vrijeme i novac na to.


x2

Sto kaze Rikas dok je ovaca bice i sisanja...


Vrh
  
 
PostPoslato: 02 Mar 2010, 19:25 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Feb 2008, 22:10
Postovi: 4092
Lokacija: http://www.websudoku.com/?level=4
Moja mama je ovca. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

_________________
Glupa krava.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Mar 2010, 19:40 
Ccc, jel se tako o materi govori?? :D :D


Vrh
  
 
PostPoslato: 05 Mar 2010, 12:37 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Feb 2010, 10:30
Postovi: 17
Lokacija: Beograd
Napisala sam da sam "cula" o testu intolerancije na hranu nekim aparatom i da ljudi nisu zadovoljni,nemam pojma o kakvom se aparatu radi niti sam ga licno isprobala,test intolerancije putem krvi preporucujem ali samo u proverenoj laboratoriji,jer su neke poznanice radile u dve razlicite laboratorije i u nekima su rezultati bili smesni.Moje licno iskustvo kao i moje jace polovine je da je ovo super, ako covek ozbiljno shvati,i malo se pozabavi svojom ishranom,jer svi smo razliciti i nije sva zdrava hrana za svakog zdrava.

_________________
Savet je teze primiti,nego dati.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Mar 2010, 13:38 
Najjache je sto oni savjetuju da se izbace inace stetna stvari, i onda osoba smrsha par kilograma...i na kraju misli da je zahvaljujuci tom testu smrshala, ali ustvari to se desilo samo zato jer je izbacila npr. bjelo brasno, slatkishe, zasicene masti i naravno da ce se primjetiti napredak samim izbacivanjem smeca iz hrane...


Smrshati je nemoguce ako unosite vishe kalorija nego vam je potrebno...pogotovo ako uzmemo one dijtet tipa krushka, jabuka i 2 case vode na dan...dovoljno da se unisti metabolizam i da se kile vrate i doda jos nekoliko novih...


Vrh
  
 
PostPoslato: 06 Mar 2010, 22:12 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39430
Lokacija: Месечева икра
Citiraj:
Najpoznatiji domaći nutricionisti upozoravaju da testovi intolerancije na hranu, koji se sve više koriste za mršavljenje, nemaju medicinsku opravdanost i opasni su po zdravlje
test intolerancije na hranu kojem se podvrgava sve veći broj građana u Srbiji nigde u svetu nije naučno priznata metoda za regulisanje telesne težine. Domaći stručnjaci za ishranu upozoravaju da izbacivanje važnih namirnica iz svakodnevne ishrane, koje se radi po rezultatima ovog testa, može ozbiljno da ugrozi zdravlje ljudi.

http://www.pressonline.rs/sr/vesti/u_fokusu/story/103930/Oprez+sa+testovima+na+hranu!.html

Toliko o magičnim metodama gubljenja težine....Ništa bez ozbiljnog odricanja i rada..

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Mar 2010, 22:20 
Citiraj:
Ništa bez ozbiljnog odricanja i rada..


x2

Ja vec 5 sedmica na carb cycling-u...naziru se plocice lagano... :D :D :D


Vrh
  
 
PostPoslato: 07 Mar 2010, 22:33 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Mar 2006, 23:59
Postovi: 2100
I tacno je sve sto neki lekar izjavi? Ovaj koji se javio protiv je nutricionista, njemu ti testovi idu na stetu.
Jel shvatate da intolerancija na hranu nema bas puno veze sa skidanjem kilograma?
To je jedan od simptoma koji se cesto javlja usled intolerancije na nesto sto svakodnevno jedete.
Druga stvar je sto vecina ljudi ide na test kad isprobaju sve ostale dijete, pa odu i na to, nadajuci se cudu.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Mar 2010, 23:36 
Intolerancija je alergija ili sta, posto ni meni nije jasno sta se dobija tim pregledom i hranjenjem na taj nacin??????

Jedna je smrshala, druga se bolje osjeca, treca sta????


Vrh
  
 
PostPoslato: 07 Mar 2010, 23:47 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Mar 2006, 23:59
Postovi: 2100
Intolerancija se ne ispoljava tako burno ko alergija i ne mora se ispoljiti odmah, vec moze i posle nekoliko dana cak.
Neki ljudi nemaju enzime potrebne za varenje nekih namirnica kako bi trebalo, i tu dolazi do odredjenih smetnji. To je intolerancija.

Smesni su mi ovi sa testovima pomocu ovih nekih aparata, pa jos i savetuju da se te neke namirnice izbace, pa posle 3 meseca se, kao, postepeno vracaju u ishranu.
Intoleranciju ne mozes izleciti.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 107 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs