banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Mar 2024, 06:16

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 54 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: nutricionista
PostPoslato: 25 Okt 2011, 15:05 
Hvala na informacijama. :)


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: nutricionista
PostPoslato: 01 Dec 2011, 13:41 
Proslo je vise od mjesec dana, kakvo je stanje sto se tice kilaze i obima?


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: nutricionista
PostPoslato: 01 Dec 2011, 14:24 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Mar 2007, 02:35
Postovi: 1462
E, sljedece sedmice idem na kontrolu, pa ti javim. Skinula sam 4-5 kg. Nemam preciznu vagu. :) Idem dalje!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: nutricionista
PostPoslato: 01 Dec 2011, 15:11 
Odlicno. :)


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: nutricionista
PostPoslato: 06 Avg 2012, 13:08 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 06 Avg 2012, 12:48
Postovi: 1
Jel može broj od Dr Ljiljane Stanivuk?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: nutricionista
PostPoslato: 03 Sep 2012, 06:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 05 Feb 2009, 01:45
Postovi: 4767
Lokacija: Saraj'vo
krajo je napisao:
Proguglaj malo po netu i tu mozes pronaci mnostvo savjeta za mrsavljenje i pravilnu ishranu


Na forumima neće pronaći dobre savjete jer svako misli da je on a ne onaj drugi u pravu. Bolje da angažuje nutricionistu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: nutricionista
PostPoslato: 03 Sep 2012, 08:04 
I to zavisi, cuo sam da nutricionista savjetuje svakakva nezdrava go*na u ishrani tipa virsle, pastetu, parizer...pa i mojoj majci je to isto savjetovao...


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: nutricionista
PostPoslato: 03 Sep 2012, 09:07 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 05 Feb 2009, 01:45
Postovi: 4767
Lokacija: Saraj'vo
tensSa je napisao:
I to zavisi, cuo sam da nutricionista savjetuje svakakva nezdrava go*na u ishrani tipa virsle, pastetu, parizer...pa i mojoj majci je to isto savjetovao...


Ne vjerujem da je neko mogao to smeće pripisati.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: nutricionista
PostPoslato: 03 Sep 2012, 09:08 
Pitala ga je da li moze da jede sve i sto jede do sada,a nutricionista je rekal da nema problema vec da samo treba da jede cesce i manje...naravno imao je uvid u to da ona jede i pastete i parizere i tako te proizvode...mozda je on njoj i rekao da su to nezdravi proizvodi, nisam ja prisustvovao tom razgovoru (a nisam je ni pitao za to), ali rekla je da smije to konzumirati i da je nutricionista odobrio.


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: nutricionista
PostPoslato: 03 Sep 2012, 09:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 05 Feb 2009, 01:45
Postovi: 4767
Lokacija: Saraj'vo
Znam da će neko reći da ne valjda govoriti o hrani kako ti se gadi ali meni su se viršle i razne salametine zgadile. Viršle sam zadnji put jeo davne 1997. a iste godine sam pojeo zadnji hamburger. Čitavo ljeto nisam okusio nikakve salame jer je meni nepojmljivo da na ovoj vrućini jedem suhomesnato. Kontao sam čak bez obzira na surovu sarajevsku zimu da i u buduće ne jedem to smeće puno natrijuma.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: nutricionista
PostPoslato: 03 Sep 2012, 09:17 
Ja sam pastetu jeo zadnji put prije par sedmica dok sam bio u njemackoj, i to samo namazao komadic njihove neke da probam, a prije toga godinama nisam jeo...


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: nutricionista
PostPoslato: 03 Sep 2012, 09:28 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2003, 22:56
Postovi: 8343
Lokacija: BL
hercegovac27 je napisao:
krajo je napisao:
Proguglaj malo po netu i tu mozes pronaci mnostvo savjeta za mrsavljenje i pravilnu ishranu


Na forumima neće pronaći dobre savjete jer svako misli da je on a ne onaj drugi u pravu. Bolje da angažuje nutricionistu.


A evo i zašto, jer svaki čas neki lik kome se nije dalo bar malo vremena odvojiti za to, napišee kako ništa ne valja. Nisi ni ti pošten jer takođe širiš pogrešne informacije. Ja sam mnogo toga o ishrani naučio preko raznih foruma, pa i ovdje, malo zoka, malo tenssa, malo zajebana_urma. Treba vremena dok testiraš nekoliko programa ishrane, pa vidiš šta ti najbolje leži, u zavisnosti od predispozicija, ciljeva, vrste treninga, posla, vremena. A te pojedinačne stavke nijedan nutricionista ni trener ne može znati bolje od tebe. A kad jednom skontaškako treba, nikad ti više neće trebati niko, jedino što dodatno dopunjavaš znanje.

_________________
Umro je Džimi Hendriks iz Sijetla,
Klepton i Pejdž su dva matora pijetla,
al' budućnost je ipak svijetla
sve dok nam je Popokatepetla...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: nutricionista
PostPoslato: 03 Sep 2012, 15:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 05 Feb 2009, 01:45
Postovi: 4767
Lokacija: Saraj'vo
Popokatepetl je napisao:
hercegovac27 je napisao:
krajo je napisao:
Proguglaj malo po netu i tu mozes pronaci mnostvo savjeta za mrsavljenje i pravilnu ishranu


Na forumima neće pronaći dobre savjete jer svako misli da je on a ne onaj drugi u pravu. Bolje da angažuje nutricionistu.


A evo i zašto, jer svaki čas neki lik kome se nije dalo bar malo vremena odvojiti za to, napišee kako ništa ne valja. Nisi ni ti pošten jer takođe širiš pogrešne informacije. Ja sam mnogo toga o ishrani naučio preko raznih foruma, pa i ovdje, malo zoka, malo tenssa, malo zajebana_urma. Treba vremena dok testiraš nekoliko programa ishrane, pa vidiš šta ti najbolje leži, u zavisnosti od predispozicija, ciljeva, vrste treninga, posla, vremena. A te pojedinačne stavke nijedan nutricionista ni trener ne može znati bolje od tebe. A kad jednom skontaškako treba, nikad ti više neće trebati niko, jedino što dodatno dopunjavaš znanje.


Ni sam ne znam koliko mi je literature prošlo kroz ruke i opet svi različito govore. Juče čitam neki lik koji je navodni trener spominje kako orasi nisu zdravi. Ja sam samo zatvorio sajt i nisam vjerovao da sam upravo to pročitao. Kontao sam kupiti kaliper makar bio i mehanički da izmjerim i da znam na čemu sam i na osnovu toga planirati ishranu. Krivim i sebe jer ne mogu sve organizovati. Vratim se kući padnem s nogu. Dok sve pozavršavam meni ostane da u teretanu odem u 20:30 a dok stignem već bude skoro 21. Vratim se kasno kada bi mi trebalo biti vrijeme za spavanje. Skroz sam poremetio bioritam. Ja znam da mi nekada na trening utiče i nedovoljna ispavanost. Pitirijazu sam garant fasovao zbog pada imuniteta uslijed neispavanosti a ne na moru. Pokušavam to ovih dana promijeniti jer ovako više ne ide.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: nutricionista
PostPoslato: 05 Sep 2012, 20:31 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Nov 2010, 21:17
Postovi: 240
hercegovac27 je napisao:
Popokatepetl je napisao:
hercegovac27 je napisao:
Na forumima neće pronaći dobre savjete jer svako misli da je on a ne onaj drugi u pravu. Bolje da angažuje nutricionistu.


A evo i zašto, jer svaki čas neki lik kome se nije dalo bar malo vremena odvojiti za to, napišee kako ništa ne valja. Nisi ni ti pošten jer takođe širiš pogrešne informacije. Ja sam mnogo toga o ishrani naučio preko raznih foruma, pa i ovdje, malo zoka, malo tenssa, malo zajebana_urma. Treba vremena dok testiraš nekoliko programa ishrane, pa vidiš šta ti najbolje leži, u zavisnosti od predispozicija, ciljeva, vrste treninga, posla, vremena. A te pojedinačne stavke nijedan nutricionista ni trener ne može znati bolje od tebe. A kad jednom skontaškako treba, nikad ti više neće trebati niko, jedino što dodatno dopunjavaš znanje.


Ni sam ne znam koliko mi je literature prošlo kroz ruke i opet svi različito govore. Juče čitam neki lik koji je navodni trener spominje kako orasi nisu zdravi. Ja sam samo zatvorio sajt i nisam vjerovao da sam upravo to pročitao. Kontao sam kupiti kaliper makar bio i mehanički da izmjerim i da znam na čemu sam i na osnovu toga planirati ishranu. Krivim i sebe jer ne mogu sve organizovati. Vratim se kući padnem s nogu. Dok sve pozavršavam meni ostane da u teretanu odem u 20:30 a dok stignem već bude skoro 21. Vratim se kasno kada bi mi trebalo biti vrijeme za spavanje. Skroz sam poremetio bioritam. Ja znam da mi nekada na trening utiče i nedovoljna ispavanost. Pitirijazu sam garant fasovao zbog pada imuniteta uslijed neispavanosti a ne na moru. Pokušavam to ovih dana promijeniti jer ovako više ne ide.


"Ova hrana je loša"... Treba imati mnogo hrabrosti ili neznanja da bi se davale takve izjave o hrani koja ne spada u domen visoko procesirane/brze hrane. Orasi su svakako nezdravi, za nekog ko je alergičan na njih, za ostale osobe su, kao i ostatak orašastih plodova, veoma poželjni zbog obilja omega3 masnih kiselina i vlakana.

Pročitao sam o tvome problemu.
Nije lako, uz gust raspored, uključiti treninge, i postizati rezultate.

Brojanje kalorija, drugi su rekli, a i ja ću isto reći, je nažalost neophodno. Ne u smislu holivudskih filmova, ali jednostavno sjedneš, sastaviš jelovnik, uklopiš makronutrijente i voziš po njemu kroz dane. Nema tu razbijanja glave "joooj koliko ovo tačno ima kalorija?" i sličnog, veoma brzo stekneš osjećaj i upamtiš koliko šta ima kalorija, i ne opterećuješ se time već sve ide automatski.
Nakon nekog vremena tijelo samo zna koliko mu je potrebno a i ti podsvjesno, pa su male šanse da ćeš jesti previše ili premalo.

Za dobre genetičare, ali osobe koje kvalitetno treniraju, kalorije nisu bitne. Takve osobe će imati konstantan napredak, jer jak trening sam po sebi aktivira sisteme u tijelu koji će se pobrinuti da jedeš dovoljno. Treba biti baš tvrdoglav u nejedenju i imati katastrofalnu prehranu, pa da uz jake treninge ne napreduješ.
Veoma ti je važno da poradiš na treningu, što bi se reklo, moraš dušu ostaviti na treningu. Forsiraj kompleksne vježbe, od njih se raste i jača, a izolacije samo kao zadnju vježbu koristi. To je univerzalno pravilo koje na svima radi.

Povodom intolerancije na brojne izvore proteina, moram te malo osokoliti i reći da je dogma o ogromnom unosu proteina zarad napretka predimenzionirana. Prosječna osoba, sa dobrim treningom, će sasvim fino, čak i optimalno rasti sa 1.5 do 2 g proteina po kg težine. Lično na masi ne prelazim unos od 2g po kilogramu, a svake godine je napredak veoma očit. Te enormne količine koje forsira industrija i treneri, prirodni vježbači ne mogu iskoristiti, samo izuzetni genetičari ili oni "potpomognuti". Tako da pokušaš pronaći izvor (sir, jaja, posluži se i sojom u manjim količinama), koji će omogućiti oko 1.5g/kg, i jako treniraj.

Još jedna bitna stavka, koja te možda koči u napretku, je opterećivanje nenapretkom. Frustracija osim koritozla, donosi i mentalne blokade kojih možda i nisi svjestan, manje se čovjek trudi na treningu (jer je sve uzalud!), ne ideš do maksimuma, ne uživaš u svemu tome. Mnogo bi ti pomoglo da se opustiš, da prestaneš posmatrati bb kao neki mukotrpni i nemogući proces. Nekada sam i sam bio kao ti, komplikovao stvari, mislio da ne napredujem jer nemam dovoljno novca za suplemente, krivio genetiku, ovo i ono, a u stvari, što jednostavnijim stvari držiš, brže ideš naprijed, pritisak i teret ni ne osjetiš, samo uživaš u treninzima i gledaš kako stvari idu nabolje.

Lični trener ti nije loša ideja upravo zbog ovog što sam naveo, da ti pomogne izgraditi pozitivan stav, da ti uvuče u krv jak i dobar trening, i da uvidiš koliko je sve to jednostavno i lijepo, kada izbaciš dio sa frustracijama, mistifikovanjem i komplikacijama, u koje se većina upetlja i zbog čega većina odustane od bba. Tada ćeš uvidjeti da izgradnju muskulature čine samo tri jednostavne stvari - dobar trening (bonus druženje), malo čistija i jača klopa i poveći vremenski kontinuitet. Samo ove tri stvari su dovoljne, bez svega ostalog se apsolutno može postići jednak rezultat.

Izvini ja se raspisah, nadam se da ti je malo pomoglo, i slobodno upitaj šta god te zanima, tu smo sa istim ciljom ;)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: nutricionista
PostPoslato: 05 Sep 2012, 20:55 
Realno, nemam sta vise napisati, covjek (Datula) je sve objasnio na najbolji moguci nacin.


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: nutricionista
PostPoslato: 06 Sep 2012, 02:35 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Mar 2009, 21:43
Postovi: 5624
Lokacija: Cimmeria
dangerous.datula je napisao:

Još jedna bitna stavka, koja te možda koči u napretku, je opterećivanje nenapretkom. Frustracija osim koritozla, donosi i mentalne blokade kojih možda i nisi svjestan, manje se čovjek trudi na treningu (jer je sve uzalud!), ne ideš do maksimuma, ne uživaš u svemu tome. Mnogo bi ti pomoglo da se opustiš, da prestaneš posmatrati bb kao neki mukotrpni i nemogući proces. Nekada sam i sam bio kao ti, komplikovao stvari, mislio da ne napredujem jer nemam dovoljno novca za suplemente, krivio genetiku, ovo i ono, a u stvari, što jednostavnijim stvari držiš, brže ideš naprijed, pritisak i teret ni ne osjetiš, samo uživaš u treninzima i gledaš kako stvari idu nabolje.

gdje da potpisem :P

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: nutricionista
PostPoslato: 06 Sep 2012, 07:39 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Nov 2010, 21:17
Postovi: 240
Ispravka veoma bitnog navoda!!!

Citiraj:
Za dobre genetičare, ali osobe koje kvalitetno treniraju, kalorije nisu bitne. Takve osobe će imati konstantan napredak, jer jak trening sam po sebi aktivira sisteme u tijelu koji će se pobrinuti da jedeš dovoljno. Treba biti baš tvrdoglav u nejedenju i imati katastrofalnu prehranu, pa da uz jake treninge ne napreduješ.


Citiraj:
Za dobre genetičare, ali takodje i osobe koje kvalitetno treniraju, kalorije nisu bitne. Takve osobe će imati konstantan napredak, jer jak trening sam po sebi aktivira sisteme u tijelu koji će se pobrinuti da jedeš dovoljno. Treba biti baš tvrdoglav u nejedenju i imati katastrofalnu prehranu, pa da uz jake treninge ne napreduješ.


Alkibijad, hehe, najskuplje je učiti na svojim greškama, pa se trudim proširiti znanje koliko mogu, jer se velik dio vježbača po teretanama, godinama vrte sa istim izgledom i snagom. Svakako da je bilo kakav trening zdrav i dobar, ali vidiš iz razgovora da ljudi žele napredak, koji ni u čemu u životu ne dolazi dok se ne zapne dobro.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: nutricionista
PostPoslato: 07 Sep 2012, 12:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 05 Feb 2009, 01:45
Postovi: 4767
Lokacija: Saraj'vo
@ dangerous.datula

Dobar tekst a moram reći da si me pročitao kao bukvar! Ima dosta istine u onome što si napisao (posebno dio koji se odnosi na opterećivanje nenapretkom). Ja sam u teretanu prvi put ušao između 19 i 20. Znači u teretani sam već nekih 10 godina sa prekidima. Nije toliko bilo napretka čisto zbog nedovoljne količine znanja. Bez prekida je manje. Ja znam da je i ovo kako sada izgledam odlično kako je bilo na početku ali problem je kao što kažeš jak trening ili ja barem ne znam koliko bi dovoljno jak trebao biti. Vremenski sam smanjio trening na 45-60 minuta. Radim složene vježbe i to ih forsiram i priznajem da me nekada frustrira kada radeći pojedine vježbe stagniram i pored toga sam pojačao trening a znam po tome jer napredujem prilikom vježbanja nekih drugih mišićnih partija. Na jednoj drugoj temi govorio si da je ishrana svega 10% uspjeha a ja mislim da je u mom slučaju nešto više i naravno treba mi više odmora. Što se tiče suplemenata možda bih jedino uzeo nešto na NO bazi kako bih pojačao trening još više.

Ličnog trenera sam pomenuo uglavnom zbog frustracije. Inače kada nešto trebam odraditi pitati nekoga iz bilo koje oblasti mi je zadnja opcija dok ne iscrpim sve svoje mogućnosti (barem tako radim kada je u pitanju moja struka). Poznajem neke ljude koji se bave pisanjem programa treninga i ishrane. Iskreno možda bih ipak radije nekoga angažovao da mi sastavi dobar trening umjesto plana ishrane. Eksperimentišem ja dosta sa planom treninga ali bih ipak u toj oblasti pitao nekoga ko se više razumije.

Brojanje kalorija će mi malo teže ići. Mada sam kontao kupiti kuhinjsku vagu. Valjda mi to pomogne. Našao sam neku koja prilikom mjerenja oduzima masu posude tako da dobijete koliko je stvarna težina sadržaja u posudi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: nutricionista
PostPoslato: 07 Sep 2012, 13:24 
Bez kalorija nema ni mase, ne postoji osoba na svijetu (neke prosjecne visine) koja ce unositi recimo 1500 kalorija i dobijati na masi, nekome treba vise, nekome manje kalorija, ali to je alfa i omega dobijanja kvalitetne (ali i nekvalitetne) mase...


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: nutricionista
PostPoslato: 08 Dec 2013, 10:15 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Maj 2005, 21:02
Postovi: 1572
Kakvo je sada stanje u BL po pitanju nutricionista? Naime, baka je obolila od dijabetesa tip II, pa je sada ishrana problem, tačnije: kako organziovati dnevni jelovnik... A nema baš puno podrške pacijentima oboljelim od ove bolesti.. sve moraju sami.. bar po dosadašnjem iskustvu..
Hvala unaprijed! :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 54 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs