banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Mar 2024, 07:36

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 532 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 27  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 07 Jan 2010, 20:55 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 11 Nov 2009, 14:42
Postovi: 10
Interesuju me vaša pozitivna (pa i negativna) iskustva sa ginekolozima u Banjoj Luci koji su vam vodili trudnoću...trudna sam 5 :binky: :binky: :binky: nedelja ali sam još uvijek sumljičava i ne znam kom ginekologu da poklonim svoje povjerenje! Hvala unaprijed!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Jan 2010, 11:06 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Feb 2007, 14:39
Postovi: 1619
Lokacija: BL-NS i tako u nedogled....
Ja sam u četvrtom mesecu trudnoće, idem u ordinaciju Medicos, doktorica Radetić mi vodi trudnoću. Redovno idem na ultrazvučne kontrole i sve se odvija u najboljem redu.

Ti si na samom početku trudnoće, ne znam da li si se obratila nekom ginekologu, ali bogla bi, čisto da ti potvrdi trudnoću ultrazvučnim pregledom, da budeš sigurna da se sve dobro odvija. Ja sam prvi pregled uradila kad sam bila 7 nedelja :)

Srećno!

_________________
I am my alter ego,
I am subconsciously,
In depth but also shallow,
Or somewhere in between.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Jan 2010, 09:35 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 22 Jun 2008, 17:10
Postovi: 19
Ja takodje idem u Medicos,i trudnocu mi isto vodi dr Radetic,i ja sam prezadovoljna.Kod nje sam isla dok sam imala nekih drugih problema i kad sam ostala trudna znala sam da ce mi ona voditi trudnocu do kraja.Sad sam osma nedelja.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Jan 2010, 14:40 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 09 Jan 2010, 14:36
Postovi: 1
Moja žena (Nataša) pita: Zašto babice u porodilištu ne motaju bebe u pelene tako da im ruke budu slobodne (kao u Srbiji), a ne ovako kao sarme u KBC Banja Luka!?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Maj 2010, 12:54 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Feb 2009, 09:50
Postovi: 69
Sarma je ipak sarma! :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Maj 2010, 13:48 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
nebojfa je napisao:
Moja žena (Nataša) pita: Zašto babice u porodilištu ne motaju bebe u pelene tako da im ruke budu slobodne (kao u Srbiji), a ne ovako kao sarme u KBC Banja Luka!?

Bebama ne smeta što su im ruke uz tijelo, nemaju osjećaj sputanosti, a s obzirom na loš temperaturni balans kod beba nije zgorega da su im i ruke umotane.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jul 2010, 10:22 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 22 Mar 2010, 16:10
Postovi: 27
Prvu trudnocu mi je vodila dr.Draganovic grozno iskustvo i rekla bi premalo iskustva a drugu dr.Jovanic koji je sad i nacelnik na Paprikovcu sve pohvale,jako iskusan doktor.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jul 2010, 20:38 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 22 Mar 2010, 16:10
Postovi: 27
Po meni je totalna glupost ici negdje privatno voditi trudnocu kad mozes na paprikovcu i ujedno te taj doktor porodi,uglavnom svi oni imaju drugaciji pristup kad si pacijent njihovog kolege.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jul 2010, 08:48 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2004, 19:50
Postovi: 905
zar sada na paprikovac ne salju samo patologiju?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jul 2010, 12:11 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Feb 2007, 14:39
Postovi: 1619
Lokacija: BL-NS i tako u nedogled....
tanya je napisao:
Po meni je totalna glupost ici negdje privatno voditi trudnocu kad mozes na paprikovcu i ujedno te taj doktor porodi,uglavnom svi oni imaju drugaciji pristup kad si pacijent njihovog kolege.


heheheh na konto tvog posta ima toooooooliko toga da napisem da niko vise ne pozeli da vodi trudnocu na paprikovcu:)

ja sam se isto vodila tom filozofijom dok nisam otisla na paprkovac. Pa blago receno, dobro sto nisam dobila batine od konkretno sestre Mire, ona radi sa dr Jovanicem, kod kog sam trebala na pregled. Par puta sam pokusala da je zaustavim na hodniku da samo dobijem neku informaciju, ona me je bukvalno odgurnula od sebe, nesacekavsi da izustim bilo sta, uz reci "SEDITE SACEKAJTE!!!", a ni ne zna sta sam koji djavo htela da je pitam. I tako drage moje 3 puta. Sramota. Naravno, pokupila sam se i otisla. Celu trudnocu sam vodila u Medico-su kod dr Radetic.

Definitivno ove na paprikovcu treba poduciti sta je to poslovna etika...

_________________
I am my alter ego,
I am subconsciously,
In depth but also shallow,
Or somewhere in between.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jul 2010, 14:01 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 22 Mar 2010, 16:10
Postovi: 27
Znaci i gore bezobrazluk.Meni je Jovanic vodio jos dok je privatno radio pa malo privatno,malo gore,a sad kad se ne placa vjerujem da su grozni.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jul 2010, 17:21 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2004, 19:50
Postovi: 905
uvijek mozete nazvati neku od televizija, sto drzavnih sto privatnih, oni se bas obraduju, a vi se osjecate bolje, a mozda se i promjeni nesto...
bitni su koraci svih nas, a i te kako su ljubazni kad im se fotelje pocnu javno spominjati.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Okt 2010, 22:52 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 20 Okt 2010, 22:38
Postovi: 5
Samo ne kod dr.Topic ni za zivu glavu...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Okt 2010, 07:32 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Jul 2010, 10:39
Postovi: 182
Lokacija: Banja Luka
A zasto ne, dr Topic je odlicna doktorica i ja sam cula sve najbolje o njoj.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Okt 2010, 13:02 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 20 Okt 2010, 22:38
Postovi: 5
Zato sto sam ja cijeli zivot isla kod nje, klela se u tu zenu...
Onda mi je ona vodila trudnocu, devet mjeseci me derala svaki mjesec za ultrazvuk, dabl, tripl testove, kojekakve silne analize krvi i svega ostalog, i cijelu trudnocu sve navodno u redu...Kad sam se porodila, rekli su mi da mi dijete ima ogromnu srcanu manu koja se morala vidjeti na ultrazvuku, i pitali me kako to da mi nisu savjetovali da prekinem trudnocu, jer su to toliko ozbiljne stvari da dijete tesko da ce moci dugo da pozivi i bolje je u takvim slucajevima da se uradi kiretaza.Ja sam se izgubila, jer mi zena ni u jednom trenutku nije pomenula da nesto nije kako treba, a srce bi se trebalo valjda detaljno kontrolisati.Zamislite samo moj sok kad sam koji dan nakon poroda to cula!!!I osim toga dijete ima Down sindrom, i to se takodje moze u dosta slucajeva vidjeti na ultrazvuku, ona je meni radila 4D, na kome se vec u trecem mjesecu taj problem moze dijagnostifikovati mjerenjem nuhalnog nabora, kao i kracim dugim kostima i nepostojanjem nosne kosti. Tako da sam ja ostala u soku kad sam cula sve dijagnoze, jos mi dr. ponavlja kako se to MORALO vidjeti na ultrazvuku i ne moze da vjeruje da mi niko nista nije rekao.Ponavljam, svaki mjesec sam radila UZV.Drugo, moja majka je nazvala da joj javi da ima nekih problema (posto sam godinama isla kod nje, zena im moj br. memorisan, hiljadu puta smo se cule), i da nakon svega ne bude u stanju kao covjek ni da nazove, da pita kako sam...nista.
Ja znam da vise nista ne mogu da promjenim, moje dijete je bolesno, i pitanje koliko ce daleko dogurati sa svim problemima koje ima, ali ne zelim da se ikad ikaome vise desi nesto slicno zbog necije nebrige i nesposobnosti da svoj posao obavlja kako treba, znam kroz kakav pakao sam prosla i jos prolazim, i zato preporucujem svima da se klone doticne dr.
Jos sam kasnije malo ceprkala, i jedna sestra na paprikovcu, koja je komsinica moje kolegice s posla kaze da je od 10 beba koje imaju neke probleme, najmanje 7-8 majki bilo njeni pacijenti, kosa mi se dize na glavi kad procitam rijeci hvale koje ljudi pisu, i samo pomislim kako je sve moglo da bude drugacije, da sam mogla normalno da zivim i uzivam u majcinstvu, a sada imam samo svakodnevnu strepnju kako ce dan da zavrsi...
Problem je sto vecina ljudi kojima se ovako nesto desi potone u svoj bol i nema uopste snage ni volje da bilo sta napise...I ja dugo svrljam po forumima, tek sam se sada odlucila i skupila snage da nesto kazem...te stvari kad se dese toliko bole, da covjek prosto ne razmislja da svoje iskustvo podijeli sa nekim...
Eto, svako ima pravo na izbor, ja samo pisem svoje iskustvo...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Okt 2010, 00:12 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Mar 2007, 02:35
Postovi: 1462
Reci mi, molim te, ako nije problem, kakvi su ti bili rezultati dabl i tripl testa. Ja sam samo radila nuhalni nabor.

Svaka tebi cast kad si smogla snage da istupis sa ovakvom pricom. Tvoja prica je moj pritajeni strah i ne znam kako bih podnijela da budem u slicnoj situaciji. Zato kazem, svaka ti cast. Vjerujem da je tesko i tebi i bebi. Ne znam sta vise reci.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Okt 2010, 07:48 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 20 Okt 2010, 22:38
Postovi: 5
1:1181
Ukazuje na nizak rizik fetusa.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Okt 2010, 08:26 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2004, 19:50
Postovi: 905
@prasica nuhalni ako je oko ili preko 1,8 salju na amniocentezu.
@cvijetak nemam rijeci...meni je doticna takodje vodila rizicnu trudnocu, sve dok nije pocela da mi pise dijegnoze sa upitnikom i salje me kuci. :-? znaci totalno se ogradjivala od mogucih komplikacija.to mi je odmah bilo jako ruzno i sumnjivo.kako neko ne moze da stane iza svoje dijagnoze?ako ne mozes ili nisi siguran, posavjetuj se sa knjigom, kolegom, ili sta je vec znam cim.tako da sma u 16sedmici pocela ici i kod drzavnog doktora sto se ispostavilo kao jako ispravno, na moju veeliku srecu.
topicki sam i dalje isla jel smo voljeli taj 4d ultrazvuk :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Okt 2010, 09:06 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2010, 20:23
Postovi: 895
tea bosnic je napisao:
Interesuju me vaša pozitivna (pa i negativna) iskustva sa ginekolozima u Banjoj Luci koji su vam vodili trudnoću...trudna sam 5 :binky: :binky: :binky: nedelja ali sam još uvijek sumljičava i ne znam kom ginekologu da poklonim svoje povjerenje! Hvala unaprijed!


Moje iskustvo :D i preporuka: Savjetovaliste za trudnice i doktor Vladimir Djukic, radi sada na Paprikovcu. Cula sam da je situacija sada malo drugacija jer trudnice dolaze na pregled sa ostalim zenama, tj.nema Savjetovalista. Tokom cijele trudnoce uradio mi je samo 2 ili 3 ultrazvuka, a dolazila sam mjesecno jednom na pregled. Svaki put, pored standardnih mjerenja (pritisak, kg) razgovarali smo o tome kako se osjecam i cega se bojim, ni jedno moje pitanje nije ostalo ne odgovoreno, ali onako na jedan topli, brizni, pazljivi nacin kako malo koji doktor zna. Meni je to jako bitno, ako Bog da i za drugo bih isla kod njega pa taman i da je na kraj svijeta :wave:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Okt 2010, 09:48 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Mar 2007, 02:35
Postovi: 1462
@boa, mislim da je kriticna vrijednost kod koje se salje na amniocentezu 3.0-3.1 mm. Kod mene je bio 1.9 mm.

Ali, to je sve sto je moja doktorica uradila i smatrala je da ne trebam nista vise da radim, ni dabl ni tripl, s obzirom na to i moje godine (26). Ali, evo vidis sta se sve desava. Dabl test je test statistike i vjerovatnoce.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 532 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 27  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs