banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 12:30

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 26 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Rane na desnima
PostPoslato: 08 Dec 2009, 11:03 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 09 Feb 2008, 17:40
Postovi: 7402
Često mi se pojave rane na unutrašnjoj strani gornjih desni, ali nikako mi nije jasno od čega.
Ništa na internetu nisam uspjela pronaći o ovome.
One se ponekad javljaju od vruće hrane ili napitaka, ali ovaj put sam prilično sigurna da nije to
u pitanju.
Imala sam temperaturu preko vikenda, tad su se i počele stvarati ponovo, samo ne znam ima li
to nekakve veze jedno sa drugim.
Zubi su mi svi zdravi, to isto znam da nije razlog.

Ima li još neko sa tim problema i čime ih liječite kad se pojave? :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rane na desnima
PostPoslato: 08 Dec 2009, 11:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jun 2009, 18:40
Postovi: 5942
Lokacija: 23.10-28.11-27.04-18.08-19.08
Kako izgledaju?

_________________
"Ko promaši ljubav, promašio je život"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rane na desnima
PostPoslato: 08 Dec 2009, 11:15 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
MonaLisa je napisao:
Često mi se pojave rane na unutrašnjoj strani gornjih desni, ali nikako mi nije jasno od čega.
Ništa na internetu nisam uspjela pronaći o ovome.
One se ponekad javljaju od vruće hrane ili napitaka, ali ovaj put sam prilično sigurna da nije to
u pitanju.
Imala sam temperaturu preko vikenda, tad su se i počele stvarati ponovo, samo ne znam ima li
to nekakve veze jedno sa drugim.
Zubi su mi svi zdravi, to isto znam da nije razlog.

Ima li još neko sa tim problema i čime ih liječite kad se pojave? :-?

Moguće da ih prouzrokuju gljivice kojih ima svuda, kao u beba od mlijeka tzv "sor".
Uzmi sodu bikarbonu koja je po svom sastavu bazična, a gljivice vole kiseliju sredinu, s tim ćeš ih srediti.
Ili uzmi i napravi čaj od pelina, od djeluje kao antibiotik i smiruje upalne procese na desnima.
Inače, pelin (kadulja) je dobra i kod pojave paredontoze.
Ako ni to, onda uzmi tečnost za ispiranje usne duplje Heksoral (Hexoral), a možeš i uzeti gel Gingival koji smiruje ranice na desnima.

Eto.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rane na desnima
PostPoslato: 08 Dec 2009, 11:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 09 Feb 2008, 17:40
Postovi: 7402
Talija je napisao:
MonaLisa je napisao:
Često mi se pojave rane na unutrašnjoj strani gornjih desni, ali nikako mi nije jasno od čega.
Ništa na internetu nisam uspjela pronaći o ovome.
One se ponekad javljaju od vruće hrane ili napitaka, ali ovaj put sam prilično sigurna da nije to
u pitanju.
Imala sam temperaturu preko vikenda, tad su se i počele stvarati ponovo, samo ne znam ima li
to nekakve veze jedno sa drugim.
Zubi su mi svi zdravi, to isto znam da nije razlog.

Ima li još neko sa tim problema i čime ih liječite kad se pojave? :-?

Moguće da ih prouzrokuju gljivice kojih ima svuda, kao u beba od mlijeka tzv "sor".
Uzmi sodu bikarbonu koja je po svom sastavu bazična, a gljivice vole kiseliju sredinu, s tim ćeš ih srediti.
Ili uzmi i napravi čaj od pelina, od djeluje kao antibiotik i smiruje upalne procese na desnima.
Inače, pelin (kadulja) je dobra i kod pojave paredontoze.
Ako ni to, onda uzmi tečnost za ispiranje usne duplje Heksoral (Hexoral), a možeš i uzeti gel Gingival koji smiruje ranice na desnima.

Eto.


Hvala Talija. :)

blackrose je napisao:
Kako izgledaju?


Ne znam kako da ti opišem... (ne znam ni ja baš kako izgleda, samo znam kako se osjeća pod jezikom) Uglavnom, kao da su se malo ogulile desni... Ne znam kako drugačije da to nazovem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rane na desnima
PostPoslato: 08 Dec 2009, 11:25 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Može biti od tvrde hrane (npr. kora od hljeba) od ljute i zapaprene hrane, od bezbroj uzroka.
Gingival mast to zaista brzo riješi, a nije zgoreg ni ono ostalo što sam ti napisala.
I ja sam nekada imala problem s tim, i zaista djeluje.
Nema na čemu. :wink:

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rane na desnima
PostPoslato: 08 Dec 2009, 12:21 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 21 Dec 2004, 20:02
Postovi: 5501
To se i meni desi nekad. :oops: Samo sto je u mene sa vanjske strane desni , obicno kad jedem nesto tvrdo, onda zna citava desna cak i po dvije sedmice da boli... Bude kao rana, crveno... ja imam jako osjetljive desne pa mislim da je zbog toga, ali ne mora znaciti. Inace pustim da samo prodje. Nemam uopste predstavu kako da to lijecim. Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rane na desnima
PostPoslato: 08 Dec 2009, 12:24 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 21 Dec 2004, 20:02
Postovi: 5501
Talija je napisao:
Ili uzmi i napravi čaj od pelina, od djeluje kao antibiotik i smiruje upalne procese na desnima.

Stvarno? :oops: To se mora isprobati. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rane na desnima
PostPoslato: 08 Dec 2009, 12:32 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2009, 21:11
Postovi: 567
Najpametnije bi ti bilo da odes kod ljekara

_________________
PIVO, PIVO REKREATIVO!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rane na desnima
PostPoslato: 08 Dec 2009, 23:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2005, 15:44
Postovi: 5938
Porist je napisao:
Najpametnije bi ti bilo da odes kod ljekara

upravo
to moze biti bezazlena infekcija,nedostatak nekih vit,pad imuniteta,secer...najbolje pravac doktoru,da ti urade bris na bakterije i gljivice i krvnu sliku ...najlakse je to zalijeciti sodom b.zalfijom,gingivalom...ali nisi s tim nista postigla...

_________________
"You got a dream... You gotta protect it. People can't do somethin' themselves, they wanna tell you you can't do it. If you want somethin', go get it.."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rane na desnima
PostPoslato: 09 Dec 2009, 10:40 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Dec 2004, 11:18
Postovi: 856
Lokacija: Banja Luka
To su tkzv afte i najbolje je uzeti u apoteci hexoral i muckati u ustima i poslije izaprati sa vodom.
A uglavnom nastaju, barem kod mene kad pretjeram sa kiselim.

_________________
I'm a man that will go far
Fly the moon and reach for the stars
With my sword and head held high
Got to pass the test first time, yeah
I know that people talk about me
I hear it every day
But I can prove them wrong 'cause I'm right first time.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rane na desnima
PostPoslato: 09 Dec 2009, 12:38 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Maj 2005, 21:02
Postovi: 1572
ajme vas... de opusteno.. kad bi se ljudi tako razbolevali svi bi pomrli davno.. :)))

ispiraj zalfijom i lagano zubaru.. pregleda te.. i dalje kako on kaze... ^_^


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rane na desnima
PostPoslato: 09 Dec 2009, 12:59 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 09 Feb 2008, 17:40
Postovi: 7402
azdajica-ny je napisao:
Porist je napisao:
Najpametnije bi ti bilo da odes kod ljekara

upravo
to moze biti bezazlena infekcija,nedostatak nekih vit,pad imuniteta,secer...najbolje pravac doktoru,da ti urade bris na bakterije i gljivice i krvnu sliku ...najlakse je to zalijeciti sodom b.zalfijom,gingivalom...ali nisi s tim nista postigla...


Mislim da i jeste zbog pada imuniteta, imala sam temperaturu sad kad su se počele javljati.
Kupila sam danas taj gel, pa mažem sa njim.
Vidjeću da li ću otići doktoru, mada nisam nešto plašljiva što se toga tiče.
Hvala vam svima.



Edit
Zaboravih reći, ne, nije leukemija :) Davala sam krv skoro, tako da su mi je provjerili, javili bi mi da nešto nije u redu.


Poslednji put menjao MonaLisa dana 09 Dec 2009, 16:03, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rane na desnima
PostPoslato: 09 Dec 2009, 13:47 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 01 Jul 2004, 11:47
Postovi: 2597
Te ranice se stvaraju zbog pada imuniteta i nedovoljnog konzumiranja vitamina potrebnih organizmu...

To je cesta pojava, tako da se ne brines puno. Kao sto neko rece, ispiraj usta cajem od zalfije, a mozes koristiti i hexoral. Jedi 3-4 jabuke dnevno - to se kod mene pokazalo kao najbolji lijek za te ranice. Pored toga, gledaj da sto vise konzumiras mlijecne proizvode (uglavnom mlijeko, ali mozes i jogurte, svjezi sir i sl.).

_________________
Sve sto sam napisao, slucajno je namjerno ...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rane na desnima
PostPoslato: 09 Dec 2009, 14:00 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 09 Feb 2008, 17:40
Postovi: 7402
Digresija je napisao:
Te ranice se stvaraju zbog pada imuniteta i nedovoljnog konzumiranja vitamina potrebnih organizmu...

To je cesta pojava, tako da se ne brines puno. Kao sto neko rece, ispiraj usta cajem od zalfije, a mozes koristiti i hexoral. Jedi 3-4 jabuke dnevno - to se kod mene pokazalo kao najbolji lijek za te ranice. Pored toga, gledaj da sto vise konzumiras mlijecne proizvode (uglavnom mlijeko, ali mozes i jogurte, svjezi sir i sl.).


Nijedan obrok mi ne prolazi bez pavlake, tako da... :D I hvala na savjetu za jabuke, to prvi put čujem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rane na desnima
PostPoslato: 09 Dec 2009, 14:08 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
Odi na pregled krvi, neka ti izmjere sve vrijednosti i vidjeces da li ista manjka, ja pijem crni caj redovno protiv bakterija u ustima. I reci momku da pazi kako te ljubi :D Salim se

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rane na desnima
PostPoslato: 09 Dec 2009, 14:17 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Afte
Ukoliko ste ikada imali afte, onda znate kako se oseća vaš mališan koga su napale afte kada se trgne pri samoj pomisli na sok od pomorandže ili kada odgurne tanjir salate od svežeg voća.

Afte (aftozni ulkusi) su male crvene ranice s belom ili žutom kvržicom u sredini, koje se obično javljaju u ustima ili na desnima. One se javljaju kada kiseline koje se nalaze u ustima i enzimi za varenje izjedu nežno tkivo u ustima. Iz određenog razloga, neki nesrećni ljudi podložniji su izbijanju afti, koje obično traje četiri ili pet dana. Ove oralne ulkuse mogu da izazovu ili pogoršaju neke namirnice (o kojima će kasnije biti reči), stres, ili manje povrede u ustima i iritacija kože. Za razliku od herpesne groznice na ustima, afte se ne prenose sa jedne osobe na drugu.

Tradicionalni načini lečenja
-0 Isperite detetova usta. Dajte detetu da ispira usta toplom vodom češće tokom dana kako bi bila čista. Isitnite tabletu Tumsa ili Rolaidsa i nanesite prah na afte radi neutralizacije kiseline koja izaziva neprijatnost. Još jedna mogućnost: razredite jednu kašiku hidrogen-peroksida u polovinu šolje vode i dajte detetu da promućka ovaj rastvor u ustima radi dezinfekcije afti i bržeg isceljenja. NAPOMENA: Hidrogen-peroksid možete da koristite samo ako je dete dovoljno staro da možete da mu objasnite da ne treba da proguta rastvor.
- Kakav bol? Ublažite bol vodenim sladoledom, kockom leda ili anestetičkom tabletom za grlo. Ovi lekovi u načelu ne deluju dugo, ali donose brzo, privremeno olakšanje.
- Pratite šta se dešava u ustima. Afte može da pogorša unošenje koštunjavih plodova, kokosa, slatkiša i čokolade. Ove poslastice mogu da budu izazovne, ali objasnite detetu da one mogu da učine da se oseća još gore, a kod neke dece mogu čak i da izazovu pojavu afti. Kada vaše dete ima afte, izbegavajte da mu dajete voćne sokove, agrume i kiselu hranu, koja zaista može da izazove povredu kada dođe u kontakt s otvorenom ranom.

Prirodni lekovi
Svi niže navedeni prirodni lekovi mogu da se koriste kao dopuna konvencionalnim medicinskim sredstvima.

Ishrana i unošenje hranljivih materija
Upotrebljavajte jedan ili više navedenih lekova. Doziranje zavisi od uzrasta. Neki vitamini mogu da se koriste spolja.
- Izbegavajte ljutu, začinjenu i kiselu hranu koja može da iritira sluzokožu usta. Posavetujte dete da izostavi meksičku hranu i jako ljut čili, kao i paradajz i agrume koji mogu da budu kiseli.
- Neka dete uzima neki vitamin koji se koristi svakodnevno. Afte su dovedene u vezu sa nedostatkom nekih hranljivih materija, uključujući gvožđe i vitamin B12.
- Nanesite nekoliko uljanih kapi vitamina E direktno na aftu. Postupak ponavljajte nekoliko puta dnevno.
- Cink će ojačati imunološki sistem i ublažiti bol kod afti. Dajte detetu tabletu za grlo sa cinkom i objasnite mu da je prisloni na aftu dva ili tri puta dnevno.

Biljni lekovi
Upotrebljavajte jedan ili više navedenih lekova. Doziranje zavisi od uzrasta.
- Crni čaj sadrži tanin, astringentno sredstvo koje ima svojstvo da ublaži bol. Držite vlažnu vrećicu crnog čaja na afti po deset minuta dva ili tri puta dnevno.
- Koren sladića ima antivirusna i antibakterijaska svojstva i može da ublaži iritaciju kod afti. Napravite čaj od korena sladića i dajte detetu da mućka toplu tečnost u ustima jednom ili dvaput dnevno.

Preuzeto odavde:

http://arhiva.glas-javnosti.co.yu/ar...F00112002.shtm

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rane na desnima
PostPoslato: 09 Dec 2009, 19:28 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 13 Okt 2009, 18:15
Postovi: 70
ljudi vi stvarno niste normalni???!!!!
ko je izbrisao moj post gdje sam naveo da ode da uradi krvnu sliku???

pa znam momka koga su zaboljele desni i pocele da krvare i otkrili su mu leukemiju....
ne kontam zasto mislite da se zajebavam i zasto mi je obrisam post!!!!

pa procitajte na internetu simptomi leukemije......


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rane na desnima
PostPoslato: 09 Dec 2009, 20:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 09 Feb 2008, 17:40
Postovi: 7402
nike je napisao:
ljudi vi stvarno niste normalni???!!!!
ko je izbrisao moj post gdje sam naveo da ode da uradi krvnu sliku???

pa znam momka koga su zaboljele desni i pocele da krvare i otkrili su mu leukemiju....
ne kontam zasto mislite da se zajebavam i zasto mi je obrisam post!!!!

pa procitajte na internetu simptomi leukemije......


Ajd u redu je, nemoj se sikirati, nemam leukemiju... već sam gore navela da mi je u redu krv što se tih ozbiljnijih stvari tiče, davala sam krv prije par nedelja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rane na desnima
PostPoslato: 12 Dec 2009, 18:06 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Feb 2008, 22:10
Postovi: 4092
Lokacija: http://www.websudoku.com/?level=4
Možda da pokušaš sa srebrnom vodom. Ima je kupiti u svakoj apoteci, ok0 20 KM je.

http://www.ekosolar.co.rs/srebrnamedicina/2_KSV.php

_________________
Glupa krava.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rane na desnima
PostPoslato: 12 Dec 2009, 19:59 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 09 Feb 2008, 17:40
Postovi: 7402
le_papillon je napisao:
Možda da pokušaš sa srebrnom vodom. Ima je kupiti u svakoj apoteci, ok0 20 KM je.

http://www.ekosolar.co.rs/srebrnamedicina/2_KSV.php


Zanimljivo...

Koristim sad ovaj gel, mislim da djeluje, samo... pojedem ga prije nego počne djelovati na ranu :lol:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 26 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 15 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs