banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 18 Apr 2024, 21:31

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 73 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 26 Nov 2010, 17:43 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 21 Dec 2004, 20:02
Postovi: 5501
BoG je napisao:
Leona je napisao:
# Jedna cigareta uništi 25-100 mg vitamina C.


# jesti mekinje nije isto što i uravnoteženo se hraniti

# tjestenina pakirana u prozirni celofan ili sa velikim celofanskim prozorima gubi hranjivost

# omekšivači vode mogu povećati poželjan unos soli




Jel se neko zapitao wtf to znaci?


Citiraj:
Mekinje su ljuske žitarica koje nastaju kao produkt kod mljevenja žitarica. Najbolje su pšenične, ražene, ječmene a zadovoljavaju i kukuruzne mekinje..

Dobre su za regulaciju varenja, kvrnog pritiska, telesne tezine, i jos mnogo cega.
.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Nov 2010, 17:46 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 21 Dec 2004, 20:02
Postovi: 5501
real_0_mind je napisao:
kao da će pušači sad da prestanu pušiti?!?!?!


Neodgovorni pusaci nece.

Citiraj:
Studija: 600.000 smrtnih slučajeva godišnje od pasivnog pušenja

Svake godine više od 600.000 ljudi u svijetu umire od posljedica pasivnog pušenja. Oko 165.000 od njih djece, kao prva globalna studija o pasivnom pušenju pokazuje da je britanski časopis The Lancet objavio je danas.

Djeca se može povući iz pasivnog pušenja posebno teško jer su njihovi roditelji pušili kod kuće, istaknuo studije autori, uključujući stručnjake iz Karolinska Instituta i Svjetske zdravstvene organizacije (WHO).

Podaci iz 192 zemlje
Prema studiji, na osnovu podataka iz 192 zemalja u 2004, bili su 40 posto djece izloženo 33 posto nepušača muškaraca i 35 posto nepušača žena u svijetu pasivnu duhanskog dima.

"Smrtonosna kombinacija"
U 60 posto slučajeva pasivnog pušenja pa je umro od bolesti srca, 30 posto slijede respiratornih infekcija, astme i raka pluća neke udaljenosti kao uzroka smrti. Djeca su stoga u opasnosti, posebno u zemljama u razvoju u Africi i Aziji, kao što je jasno iz te studije. Ove regije su respiratorne infekcije i duhana "smrtonosnu kombinaciju" za djecu, rekao je.

Autori studije pozvali na "neposrednu" provedbu Okvirne konvencije Svjetske zdravstvene organizacije u borbi protiv duhana. To uključuje veće poreze duhan, zabrana oglašavanja i zdravstvene kampanje.


Tekst preveden sa njemackog (google translator) .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Nov 2010, 18:28 
Imao sam tu srecu da bacim otrov...


Vrh
  
 
PostPoslato: 26 Nov 2010, 20:25 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 05 Feb 2009, 01:45
Postovi: 4767
Lokacija: Saraj'vo
Besparica je napisao:
Nismo znali bas sve. :D

Ali kada smo vec kod prosvjetljivanja:

Leona je napisao:
ako ste na proteinskoj djeti, povećavaju se potrebe za vitaminom B6

Da li ste znali da proteinska djeta nije zdrava. :)

Inace ne bih preporucio nijednu djetu kojima nas bombarduju.
Djeta je kod nas poprimila sasvim pogresno znacenje. To bi trebalo da znaci prehrana (i to pravilna), a ne neki neodrzivi sistem prehrane koji bi trebalo da traje 15-30 dana. Takve stvari samo dovode uorganizam pod stres i mnoga neuravnotozenja u metabolizmu.
Treba naci raznovrstan, umjeren, izbalansiran i odrziv nacin ishrane i pridrzavati ga se ne 30 dana nego stalno.



Slažem se! Kod nas kada neko pomene dijetu obično se misli na izgladnjivanje.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Nov 2010, 19:23 
Citiraj:
Da li ste znali da proteinska djeta nije zdrava. :)

Ni jedna dijeta nije zdrava.

Samo manje ili vise nezdrava, a ove dijete tipa mjeseceva i kupus dijeta boze sacuvaj...


Vrh
  
 
PostPoslato: 29 Nov 2010, 21:56 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jul 2005, 16:41
Postovi: 71
Lokacija: banjaluka
Moje misljenje da je jedina prava dijeta post iako nisam pobozan.

_________________
TEPAJ BRUSLI UDRI BRUSLI OTEPAJ GI SVI NEDAJ NIKO DA PREZIVI OD OVI OLOSI


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Nov 2010, 22:16 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Okt 2010, 22:44
Postovi: 50
DISEL je napisao:
Moje misljenje da je jedina prava dijeta post iako nisam pobozan.


Hmm ,nisam bas sigurna. Ja postim svaki post i nisam nesto primjetila da gubim na tezini ,,,,,ili sam mozda izuzetak :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Nov 2010, 23:12 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20451
Lokacija: SAO Krmine
Po meni je najpogresnije postiti sa ciljem gubljenja tjelesne tezine.
Ako se vec posti neka se posti iz pravih razloga.
Nato, kakav je danas izbor 'posne' hrane, nije uopste cudo to sto ne gubis na tezini.

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Nov 2010, 23:53 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2003, 22:56
Postovi: 8344
Lokacija: BL
Post nije pouzdan za mršavljenje i zbog toga što mnogo ljudi izbacivanjem mesa misle da su "uradili posao", a praznine popune sa kojekakvim pecivima i eto belaja. Kad se uzme da danas ima gomila posnih čokolada, bombona, keksa, ovog, onog, lako se zanijeti.

Većina "dijeta" je čista glupost, pogotovo onih ljetnih, "na brzaka". Prava dijeta, koja bi, pored sezonskog izgleda više računa vodila o zdravlju (vitka linija je tu u stvari nuspojava) je u stvari promjena stila života i prihvatanje zdravijih prehrambenih navika. Sve ostalo (osim u posebnim slučajevima) je nezdravo i neučinkovito na duže staze. O tome se nekoliko puta već raspravljalo na forumu.

_________________
Umro je Džimi Hendriks iz Sijetla,
Klepton i Pejdž su dva matora pijetla,
al' budućnost je ipak svijetla
sve dok nam je Popokatepetla...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Dec 2010, 22:50 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 31 Jul 2010, 21:58
Postovi: 74
Post na vodi sa malo hljeba je težak, ali se sigurno omrša


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Dec 2010, 08:33 
DANA je napisao:
Post na vodi sa malo hljeba je težak, ali se sigurno omrša

I izgledas kao zombi poslije istog plus unistis zdravlje i metabolizam...

90 posto ljudi se vraca na staro ili dobije jos koju kilu viska, a i ovi sto su smrsali nisu zadovoljni jer im se ne vide trbusnjaci poslije takvih "dijeta", ustvari izgledaju kao maskota mischelin guma...

Popokapetl je fino objasnio u svom postu i sasvim se slazem sa njim... :)


Vrh
  
 
PostPoslato: 15 Dec 2010, 08:57 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Mar 2010, 22:49
Postovi: 1005
Neki dan procitah u jednom listu da su naucnici zakljucili da ko pije vise od dva piva dnevno rizikuje dobijanje psorijaze.Da li je ovaj svijet u kom zivimo tako poludio ? Nemoj piti pivo ,nemoj vino ,nemoj jesti jaja ,sir,jabuke ,tresnje,meso ,nemoj mlijeko,nemoj banane,nemoj disati,nemoj drkati ...pa sta oce od nas,da se ubijemo ?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Dec 2010, 18:19 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23485
Citiraj:
Eko-sijalice koje štede električnu energiju su u centru pažnje nakon što su u srijedu naučnici potvrdili da, ukoliko se slome, ispuštaju štetna isparenja žive.
Količina otrovnih isparenja oko razbijene eko-sijalice je dvadeset puta veća od dozvoljene u zatvorenom prostoru. Ova isparenja predstavljaju opasnost za trudnice, novorođenčad i malu djecu, piše "Daily Mail".

Eko-sijalice se sve ćešće (da, copy&paste sa sa-x :lol: ) koriste u radnim prostorijama. Evropska unija postepeno prestaje koristiti tradicionalne sijalice koje su se koristile 120 godina i prisiljava stanovništvo da koristi alternativne koje troše manje električne energije kako bi se na taj način zaustavile klimatske promjene.

Kritičari tvrde da eko-sijalice mogu uštedjeti nekoliko milijardi eura, ali da je njihovo svjetlo oštro i blještavo. Eksperti kažu da može izazvati epileptički napad, migrenu, osip kože, te ih ne preporučuju ranjivim osobama.

Obične sijalice ne sadrže živu, kao i druge varijante osvjetljenja koje štede energiju. Primjer su LED i halogenske sijalice. U istraživanju njemačke Federalne agencije za okoliš, testiran je najgori mogući scenario pri korištenju dvije eko-sijalice od kojih jedna sadrži dva miligrama, a druga pet miligrama žive. Nijedna od njih nije imala zaštitno kućište u slučaju pucanja.

Naučnici sa Instituta Fraunhofer Wilhelm Klauditz su otkrili da eko-sijalice ispuštaju oko sedam mikrogama (1 miligram=1000 mikrograma) po kubnom metru zraka. Dozvoljena količina je 0,35 mikrograma po kubnom metru.

Naučnici savjetuju ljudima da prozrače prostorije ukoliko dođe do pucanja eko-sijalice, te da petnaest minuta ne ulaze u nju. Kućepaziteljima se savjetuje da nose zaštitne rukavice dok skupljaju dijelove polomljene eko-sijalice. Ostatke je potrebno staviti u plastičnu kesu i dobro je svezati. Ne treba ih bacati u kante, nego se prema njima odnositi kao prema opasnom otpadu koji treba biti transportovan u centar za reciklažu.

Udruženja za zaštitu okoline kažu da bi se korištenjem eko-sijalica smanjila izloženost živi iz uglja koji se koristi u termoelektranama.


Napredak nema cijenu...

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Dec 2010, 15:29 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 05 Feb 2009, 01:45
Postovi: 4767
Lokacija: Saraj'vo
Moji starci su kupovali te štedljive sijalice ali veoma brzo su pregorile. I opet sada koriste obične od 60 W. Ja sam u sobi koristio halogene a sada sam i ja prešao na one obične.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Dec 2010, 21:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9295
A gdje su kupovali i po kojoj cijeni? Ja sam probavao neke kineske iz onog kineskog shopa na Mejdanu, i kineske iz Peveca, kao i Osram-ove (koje se, prilicno sam sigran, isto u Kini proizvode). Ni po duzini trajanja ni po kvalitetu svjetla ne moze se porediti jeftina kineska od 20W sa Osram od 20W.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Dec 2010, 08:46 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
Ja koristim štedljive sijalice već godinama....Čak i te kineske imaju solidan rok trajanja ali se ne mogu uporediti sa Osramom ili Philipsom....

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Dec 2010, 11:39 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2005, 02:03
Postovi: 7347
Lokacija: Бања Лука
моји купили.. ставили по цијелој кући.. и онда сконтамо да мене и стару боли глава од оне боје..
никако ми не пашу.. тако да смо се вратили на старе жуте :)

_________________
И само дотле, до тог камена,
До тог бедема...
Ногом ћеш ступит, можда, поганом?
Дрзнеш ли даље?...

Ал' један израз, једну мисао
Чућеш у борбе страшној ломљави
"Отаџбина је ово Србина!..."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Dec 2010, 12:50 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23485
Meni isto smeta svjetlo od štedljivih sijalica. Treba obogatiti spekat svjetlosti toplijim bojama. Njima je inače rok trajanja bolje određen u broju paljenja/gašenja, nego koliko sati mogu da rade. Tako ako grlo za sijalicu nema dobar kontakt, ili su električne instalacije lošije, pa često "žmirka" obična sijalica, ili se koristi tamo gdje se često pali/gasi svjetlo... koju god da uzmeš štedljivu sijalicu neće raditi duže od obične sijalice.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Dec 2010, 17:49 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
Pa imate bijele/cold boje,a imaju i žute/warm boje....Žute se ne razlikuju ni malo od svjetlosti obične sijalice....Bijele su dobre samo za ispred kuće....

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Dec 2010, 18:35 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2005, 02:03
Postovi: 7347
Lokacija: Бања Лука
е видиш, ја сам мислио да су оне само бијеле..
а де нека ми каже неко ко то користи дуже, уштеде ли оне ишта?
мсм осјети ли се на рачуну :)

_________________
И само дотле, до тог камена,
До тог бедема...
Ногом ћеш ступит, можда, поганом?
Дрзнеш ли даље?...

Ал' један израз, једну мисао
Чућеш у борбе страшној ломљави
"Отаџбина је ово Србина!..."


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 73 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs