banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 11:23

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 73 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4
Autoru Poruka
PostPoslato: 27 Dec 2010, 20:55 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jan 2006, 11:47
Postovi: 1094
Lokacija: tamo daleko
sad sam se sjetila nase komsinice,starija zena neudata gore na selu...ovi iz elektro se uvijek cudili sto nema nikakvu potrosnju a ona rekla: eee kad sam pametna,ja svjetlo upalim samo da bi pronasla svoj fenjeric i onda odmah ugasim :D

te stedljive sijalice trose oko 80% manje struje
bas sam nedavno procitala clanak na njemackom jeziku da je godisnja potrosnja obicne sijalice 48 kWh (Co2 izbacivanje 28800 g)a stedljive lampe oko 9 kWh i Co2 samo oko 5000 g
jedno domacinstvo koje zamjeni sve obicne sijalice sa tim stedljivim bi prema tom clanku stedilo godisnje oko 180 EUR (podatak za Njemacku) + Co2 redukcija

_________________
Majka je ono što si, Majka je ono ko si, Majka je ona dubina u nama
Majka je ona suština sama, Majka je životu mati, Majka je da nas zauvijek prati
Majka je naša ljubav i raj
Majka je naš početak i kraj


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Dec 2010, 02:02 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2005, 20:36
Postovi: 5337
Lokacija: Wien, Österreich
breskvica je napisao:
sad sam se sjetila nase komsinice,starija zena neudata gore na selu...ovi iz elektro se uvijek cudili sto nema nikakvu potrosnju a ona rekla: eee kad sam pametna,ja svjetlo upalim samo da bi pronasla svoj fenjeric i onda odmah ugasim :D

te stedljive sijalice trose oko 80% manje struje
bas sam nedavno procitala clanak na njemackom jeziku da je godisnja potrosnja obicne sijalice 48 kWh (Co2 izbacivanje 28800 g)a stedljive lampe oko 9 kWh i Co2 samo oko 5000 g
jedno domacinstvo koje zamjeni sve obicne sijalice sa tim stedljivim bi prema tom clanku stedilo godisnje oko 180 EUR (podatak za Njemacku) + Co2 redukcija

Zato sto je u Njemackoj struja bar duplo skuplja nego kod nas . I to sto pise na tim sijalicama da npr 9w zamjenjuje 60w obicne(lupam) ne pije vode, jer sa sijalicom od 60w i vidim nesto , a sa tom od 9w skiljim.

_________________
democraticus artis crastis individibidualis artis crastis libertas


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Dec 2010, 08:37 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Jbg,ja koristim štedne sijalice već duže vrijeme....Normalno vidim,ništa slabije nego sa običnim,nemam problema sa glavoboljom i sl....Uostalom,ako ti je ta od 9w slaba,uzmi jaču :D
Ja ih ne koristim iz ekonomskih razloga,ionako rasipam struju na sve strane,nego fol ekoloških...

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Dec 2010, 10:24 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2005, 20:36
Postovi: 5337
Lokacija: Wien, Österreich
A koliko se potrosi energije i CO2 pri njihovoj proizvodnji, odnosno unistavanju?

_________________
democraticus artis crastis individibidualis artis crastis libertas


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Dec 2010, 17:50 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
E,jebi ga sad...Koliko se uništi ozona u proizvodnji baterija za hibridna vozila pa se reklamiraju kao ekološka...?Nemam pojma.Koliko?

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Dec 2010, 18:02 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2005, 20:36
Postovi: 5337
Lokacija: Wien, Österreich
_zoka je napisao:
E,jebi ga sad...Koliko se uništi ozona u proizvodnji baterija za hibridna vozila pa se reklamiraju kao ekološka...?Nemam pojma.Koliko?

Ne znam ni ja tacno, ali sam nacuo da je u pitanju mnogo vise energije od one za proizvodnju obicnih sijalica, a neki dan sam procitao i da su poprilicno opasne za okolinu.

_________________
democraticus artis crastis individibidualis artis crastis libertas


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Dec 2010, 18:15 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Pa vidi...Električni auto...Zvuči divno.Ekološki.Nema izduvnih gasova.Ali...da napuniš auto trebaš struju.Struja se u svijetu većinom proizvodi kako?U termoelektranama....Dobiješ na mostu,izgubiš na ćupriji...

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jan 2011, 23:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2003, 12:32
Postovi: 5306
Lokacija: HEAVEN
Ja imam vise pitanje, nego neku zanimljivost, ali rekoh, da ne otvaram temu... Posto je urbani mit: krckanje prstiju moze izazvati drhtanje ruku, mene zanima (pod pretpostavkom da je mit tacan), ako osoba prestane da krcka, da li ce se smanjiti/ukloniti drhtanje?

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jan 2011, 00:24 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2003, 22:56
Postovi: 8343
Lokacija: BL
Ne znam za drhtanje, ja sam ih kao klinac prekomjerno krckao, ali problema sa drrrrhhtaanjjem nissaam immaaao :D

Ali od krckanja jača i okoštava hrskavica na zglobovima prstiju, jer svaki put pukne i zarasta. To je valjda istina, jer ja recimo ne mogu staviti normalan prsten osim na mali prst, a i idu mi prsti malo ukrivo :D To u kasnijem dobu lakše dovede do artritisa ili neke slične bolesti, ne znam tačno. Eh, da mogu vratiti vrijeme, sad bih imao fine, klavirske prste, a ne šape :D

Uz to, volio sam da ih krckam i na nogama, pa su mi prsti nenormalno dugački. Da li je to nuspojava krckanja, ili bi svakako porasli, ne znam.

_________________
Umro je Džimi Hendriks iz Sijetla,
Klepton i Pejdž su dva matora pijetla,
al' budućnost je ipak svijetla
sve dok nam je Popokatepetla...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jan 2011, 12:47 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2002, 01:00
Postovi: 29498
Lokacija: Banjaluka
Archangel je napisao:
Ja imam vise pitanje, nego neku zanimljivost, ali rekoh, da ne otvaram temu... Posto je urbani mit: krckanje prstiju moze izazvati drhtanje ruku, mene zanima (pod pretpostavkom da je mit tacan), ako osoba prestane da krcka, da li ce se smanjiti/ukloniti drhtanje?



Gledao sam neku emisiju jos prije godinu-dvije i nije stetno uopste, osim ako ne puckas svakih pet minuta (tad trebas otici kod drugog doktora :D ) tako da ako ti se tresu ruku to nema veze sa tim..


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jan 2011, 11:28 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2008, 14:05
Postovi: 5168
Najdepresivniji dan u godini

Znanstvenici danskog Sveučilišta Nortistern i Fakulteta za tehnologiju analizirali su 300 milijuna tvitova koje su korisnici interneta objavljivali u protekle tri godine, pronašli ključne riječi te prognoziraju da će danas biti najdepresivniji dan u ovoj godini, prenosi HTV. Naveli su da je istraživanje pokazalo kako u siječnju postoji najveći rizik od otpuštanja radnika, dok radnici daju otkaze krajem svibnja i početkom kolovoza.

Istraživanje je pokazalo i da se parovi najčešće zaručuju u veljači, i to najprije zbog Valentinova. Do prekida emotivnih veza najčešće dolazi ljeti, jer se tada češće varaju partneri. Također je zabilježeno da najviše žena rađa tijekom srpnja, a najmanje prekida trudnoće zabilježeno je tijekom Božića.

U skladu s tim prognozama, Danci predviđaju da će u 2011. godini najnesretniji, odnosno najtužniji i najdepresivniji dan biti upravo 17. siječnja.

Psiholog Cliff Arnal je pak došao do matematičke formule koja dokazuje da je 17. siječnja najdepresivniji dan jer se tog dana spajaju faktori svojstveni depresiji, među kojima su prekršena novogodišnja obećanja, nagomilani računi, strah od gubitka posla, i sve to u kombinaciji s hladnim vremenom i sivilom.

Koji je pak najsretniji dan u godini? Prema znanstvenicima - 17. lipnja.

_________________
Bio jednom jedan djecak, u ocevoj kuci, nad rijekom, koji je sanjao zlatne snove, jer nista nije znao o zivotu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jan 2011, 14:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 05 Feb 2009, 01:45
Postovi: 4767
Lokacija: Saraj'vo
Godišnje doba zima je inače depresivno!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jan 2011, 19:00 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 08 Jan 2010, 18:56
Postovi: 103
Zar nije jesen depresivnija od zime?

_________________
¥Psiholog¥
Poslednja epizoda
*Psiholog online*
8-)Pismeni sastav8-)
Lecenje upale vena


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 73 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs