banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 00:25

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10598 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 526, 527, 528, 529, 530  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Teretana?
PostPoslato: 29 Jan 2021, 18:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jan 2009, 02:00
Postovi: 5576
Lokacija: Banja Luka
E sad si najebao, dobices kalkulaciju sta mozes da uzmes za to para.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Teretana?
PostPoslato: 29 Jan 2021, 21:58 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Puno mi je jer imam sve što mi treba u stanu.

Šipka za zgibove, razne gume za razvlačenje, TRX traka i točak...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Teretana?
PostPoslato: 29 Jan 2021, 22:08 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Avg 2015, 18:05
Postovi: 5166
Pa koristi ih onda.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Teretana?
PostPoslato: 29 Jan 2021, 22:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jan 2009, 02:00
Postovi: 5576
Lokacija: Banja Luka
Pazi se sipke za zgibove



https://youtu.be/1qtoinz8KkE

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Teretana?
PostPoslato: 17 Dec 2021, 12:27 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 23 Jan 2002, 01:00
Postovi: 1842
Lokacija: Banja Luka
Jel naručivao neko sa myprotein.ba?

Već 20 dana ni traga ni glasa. Pare su oduzete uredno.
Vidim u SRB i HR dođe za oko 10 dana.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Teretana?
PostPoslato: 17 Dec 2021, 16:04 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Dec 2021, 13:26
Postovi: 475
Citiraj:
Svi proizvodi se šalju iz Velike Britanije.

20 dana po meni nije period da se zabrines. Mjesec vec jeste previse

_________________
Svaka mjesalica ima svoj loop.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Teretana?
PostPoslato: 26 Jan 2022, 10:02 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 23 Jan 2002, 01:00
Postovi: 1842
Lokacija: Banja Luka
Ako će kome značiti.

Dva puta sam naručivao i nijednom nije stiglo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Teretana?
PostPoslato: 05 Jul 2023, 14:35 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2003, 22:56
Postovi: 8343
Lokacija: BL
Ima li u teretanama (ili drugim ustanovama) u BL mogucnost da se uradi odredjivanje srcanih zona? Ako ima, koliko kosta?

_________________
Umro je Džimi Hendriks iz Sijetla,
Klepton i Pejdž su dva matora pijetla,
al' budućnost je ipak svijetla
sve dok nam je Popokatepetla...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Teretana?
PostPoslato: 05 Okt 2023, 13:21 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jan 2009, 02:00
Postovi: 5576
Lokacija: Banja Luka
Valja li ovaj kućni mini steper čemu, jel koristio neko?

Aerobic Steper Fitness Kućni Trening Steperi Step (129 KM)
https://olx.ba/artikal/44261481

Sent from my RMX3081 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Teretana?
PostPoslato: 05 Okt 2023, 17:34 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2015, 15:40
Postovi: 2351
Popokatepetl je napisao:
Ima li u teretanama (ili drugim ustanovama) u BL mogucnost da se uradi odredjivanje srcanih zona? Ako ima, koliko kosta?


Ne vjerujem da se neko detaljno bavi sa tim baš u teretanama.
Možeš sam na jednostavan način da odredis zone. Mislim da ti treba tri dana sa uradis sva mjerenja samostalno i da nađeš odgovarajuću formulu za izračun željenih zona.
Ja sam se bavio sa tim u svoje vrijeme. Ne mogu sada da se sjetim naziva formule i procedure. Sjećam se samo da si trebao da odredis resting hr (broj otkucaja u mirovanju) a to se.mjeri tri dana za redom kada se probudiš ujutro, ali ne smiješ ustati iz kreveta prije mjerenja.

Ugl jako dobro he odredjivalo zone. Sam trening u određenim zonama ima puno više efekta. Da li se formula zvala nekako sa K, ne mogu da se sjetim
Vjerujem da to možeš pronaći za 5-10min guglanja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Teretana?
PostPoslato: 06 Okt 2023, 07:31 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jan 2006, 22:41
Postovi: 1995
Lokacija: Izmedju zemlje i neba
Ako zelis indirektno "napamet" da odredis zone, onda koristis ovu metodu. To je po principu ako pogodim pogodim. Ako zelis pravu identifikaciju trening zona u skladu s tvojom trenutnom formom onda ides na test koji se kod nas zove spiroergometrija. Pisali smo o tome na temi trcanja


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Teretana?
PostPoslato: 06 Okt 2023, 13:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
Sta je poenta “srcanih zona” i kako privuci mlade? :)

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Teretana?
PostPoslato: 06 Okt 2023, 13:58 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2015, 15:40
Postovi: 2351
ratkop je napisao:
Ako zelis indirektno "napamet" da odredis zone, onda koristis ovu metodu. To je po principu ako pogodim pogodim. Ako zelis pravu identifikaciju trening zona u skladu s tvojom trenutnom formom onda ides na test koji se kod nas zove spiroergometrija. Pisali smo o tome na temi trcanja


Ako mu treba za amatersko bavljenje sportom, onda je metoda kojus am naveo jako dobra. Ne znam zašto kažeš napamet, ali ok. Pogriješićeš za 2-3 otkucaja u minuti. Osim ako ne zarađuje dobru paru od sportske aktivnosti, to je sasvim ok odstupanje.

A ako mu treba za profesionalno bavljenje sportom onda može ići na spiroergometrija.

ALI, zone se mjenjaju redovno. Što više treniraš, otkucaji srca se smanjuju, tako da bi spiroergometrija morao ići više puta.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Teretana?
PostPoslato: 06 Okt 2023, 14:04 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2015, 15:40
Postovi: 2351
Rocker je napisao:
Sta je poenta “srcanih zona” i kako privuci mlade? :)


Puno brže postižeš željene efekte treninga. Ne "trošiš" vrijeme i energiju na ono što ti nije cilj.

Da li želiš da se zagriješ, razvijaš aerobnu ili anaerobnu sposobnost, postigneš maksimalni napor, povećaš fazu EPOC-a i sl...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Teretana?
PostPoslato: 06 Okt 2023, 14:59 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jan 2006, 22:41
Postovi: 1995
Lokacija: Izmedju zemlje i neba
Aikus je napisao:
ratkop je napisao:
Ako zelis indirektno "napamet" da odredis zone, onda koristis ovu metodu. To je po principu ako pogodim pogodim. Ako zelis pravu identifikaciju trening zona u skladu s tvojom trenutnom formom onda ides na test koji se kod nas zove spiroergometrija. Pisali smo o tome na temi trcanja


Ako mu treba za amatersko bavljenje sportom, onda je metoda kojus am naveo jako dobra. Ne znam zašto kažeš napamet, ali ok. Pogriješićeš za 2-3 otkucaja u minuti. Osim ako ne zarađuje dobru paru od sportske aktivnosti, to je sasvim ok odstupanje.

A ako mu treba za profesionalno bavljenje sportom onda može ići na spiroergometrija.

ALI, zone se mjenjaju redovno. Što više treniraš, otkucaji srca se smanjuju, tako da bi spiroergometrija morao ići više puta.


Pre svega, koliko vas razumije koncept trening zona, sta one predstavljaju i kako funkcionisu?! Ti prvi ne razumijes sta znaci kada neko kaze napamet određivanje trening zona.

Sta podrazumjevas pod amaterskim bavljenjem sportom? Da li je danasnje trcanje 10k ili polumaratona ili maratona amaterska aktivnost? Voznje bicikla po 50-100km amaterska prica? Da li mislis da ljudi koju se odluce za bavljenje trcanjem, plivanjem ili biciklizmom ne treba da se pregledaju, sto zdravstveno sto fizioloski da se ustanovi jesu li oni uopste zdravstveno podobni za bavljenje ovakvim aktivnostima? Takav stav je jedna od najvecih zabluda amatera iz koje proizlaze glavni problemi. Amateri ne razumiju da su pravi sportisti podvrgnuti redovnim lekarskim pregledima u uvjek pod nadzorom medicinskih ekipa (barem bi tako trebalo biti, u nasoj zemlji je to vec malo drugacije). Kada je neko od vas uradio pregled da provjeri kako njegov organizam reaguje na opterecenje, na visok intenzitet i kakva je reakcija kardiovaskularnog, pulmoloskog, endokrinoloskog ili kostano-misicniog sistema? Idete napamet i naslepo, bez razmisljanja i nadate se najboljem i ocekujete nesto.

Ne znam na osnovu cega tvrdis da ce pogresiti 2-3 otkucaja kada je relanije da ce pogresiti 20-30 otkucaja i uopste nece biti u nekoj zoni niti ce uticati na nju. Ne mislim pri tome da ce svaku zonu pogresiti za 20-30 vec je dovoljno da jednu pogresi i izostace adekvatna reakcija. U vecini slucajeva to bude zona II zbog njene kompleksnosti i cinjenice da je to osnovna zona. Tacno je da, usled treninga dolazi do adaptacije organizma tako sto pomjera zone (samo zone II, IV i V mogu da se pomjeraju) ka visem intenzitetu opterecenja tj na visu srcanu frekvenciju. Pomjeranjem ovih zona indirektno djeluje i na zone I i III. Da bi se zona pomjerila, on mora da djeluje na nju, da trenira na adekvatnom intenzitetu da izazove reakciju organizma. Ako ga promasi, a dovoljno je i za 10 otkucaja, izostaje reakcija


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Teretana?
PostPoslato: 06 Okt 2023, 20:10 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2015, 15:40
Postovi: 2351
Mrsko mi ali hajde dio po dio.

1. Amaterski sport je sve ono čime se baviš, a nisi plaćen za to. Da si najbrži na 100m, a nisi plaćen za to i dalje si amater.
2. Ko je uopšte spominjao zdravstvene preglede, da li treba ili ne treba? Šta se ložiš odmah. Ako te baš zanima, ja sam lično radio redovno sve pretrage kada sam se aktivno bavio trčanjem. Svaki dan sam trčao po 10-16km (izuzev nedjelje). Otkucaji srca u mirovanju su mi znali pasti na 46 ako se dobro sjećam. Možda i niže. A to sam sve imao priliku da pratim sa Suunto opremom i programom u vrijednosti oko 5000$. Ali ovdje niko nije spominjao važnost i potrebu zdravstvenih pregleda.
3. Šta znam o tome? Trenutno ne puno. Samo ono što mi je ostalo u sjećanju kada sam radio naučna istraživanja za diplomski i master rad (tačnije korelacije i uticaj aerobne na anaerobnu izdržljivost) te za neke svjetske časopise. Ali bilo je davno, i sve ostalo iza mene. Sada ne znam ni pročitati to što sam prije pisao. Vidim da si ti sve skontao
4. I ono najbitnije, šta se ložiš jbt :) Čovjek je pitao gdje može odrediti srčane zone. Ne mora ići na ACSM

A možda je čovjek sljedeća svjetski prvak u ultramaratonu. Ko će ga znati

Ovo je kao kad pitaš Entera koji ruter da se kupi za kuću, a on ti predloži nešto od 1000KM :) (ovom prilikom pozdrav za entera)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Teretana?
PostPoslato: 23 Nov 2023, 22:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
Intenzivno treniram mozda od marta-aprila, prvenstveno sklekovi i nesto malo ostalo.
Svaki drugi dan od 200 do 400 sklekova u serijama po 50.
Za noge sam radio bugarske sa 40kg tegovima, nesto i obicnih i tako svega cega se sjecam dok sam trenirao karate, od prije 40tak godina.

Visok sam 182, trenutno sam na 77kg i zanima me “do i have potential” :D

Spoiler:
Slika

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Teretana?
PostPoslato: 24 Nov 2023, 00:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jan 2009, 02:00
Postovi: 5576
Lokacija: Banja Luka
A kardio?

Sent from my RMX3081 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Teretana?
PostPoslato: 24 Nov 2023, 01:30 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
Trcim pomalo… I hodam :D

Ne znam samo da li da nastavim ili da batalim.. :D

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Teretana?
PostPoslato: 24 Nov 2023, 02:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8494
Nastavi al ne pregoni. Ipak si đedo


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10598 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 526, 527, 528, 529, 530  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs