banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Mar 2024, 06:54

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10598 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 530  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Teretana?
PostPoslato: 27 Feb 2009, 11:23 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Sep 2007, 19:36
Postovi: 293
Imam par pitanja pa da vidim vasa misljenja?

Kako teretana utice na zdravlje covjeka??
Da li utice na visinu?
Koliko minimalno treba imati godina da se ide u teretanu?
Da li teretana oduzima neke sposobnosti?? itd...

Posto pisem neki sastav pa mi treba svasta nesto. :)
hvala
pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Teretana?
PostPoslato: 27 Feb 2009, 11:38 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2002, 19:36
Postovi: 3063
Lokacija: Location: Location: Location: Location: Location:
Hehe, dragi Vlado, postoji barem vec jedna tema o teretanama i bb-u.
Savjetujem ti da posjetis specijalizovane forume

forum.teretana.net/
http://www.teretana.ba
http://www.exyu-fitness.com/

Nemoj daviti ljude pitanjima, vec fino nadji teme, jer to o cemu pitas je bilo pisano desetine puta na tim forumima. Prvo procitaj uputstva za pocetnike i generalno o body-buildingu, tu ti cuce svi odgovori.
Sretno!

Odgovoricu ti onoliko koliko znam
Obicno se ne preporucuje osobama ispod, cini mi se, 14 godina, da idu u teretanu, ili ako idu, da rade sa laganim kilazama, bez velikih naprezanja i slicno. Tu je odgovor glede visine, jer neki tvrde da se moze "usporiti ili zaustaviti rast" ukoliko prerano krenes, a ubijas se nekim kilazama jakim.

Teretana (ovde mislim na bodybuilding) djeluje blagotvorno na zdravlje, kao i svaka druga fizicka aktivnost.
Sposobnosti - ukoliko pretjerujes, ides samo u teretanu, radis sa velikim kilazama i ne bavis se drugim sportovima i slicno, moze doci do "krutih" ligamenata, to jeste, mozes imas spor i kratak udarac rukom, biti manje gipak i rastezljiv nego prije teretane i slicno.

_________________
The wounds of war run deep, cutting across generations. But there is always the hope of healing, so long as there are souls among us whose hearts are more full of love than hate.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Teretana?
PostPoslato: 27 Feb 2009, 20:05 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Sep 2007, 19:36
Postovi: 293
Hvala na odgovoru. :)
Mislio sam da nije bilo ranijih tema na ovom forumu.
U svakom slucaju hvala i pogledacu malo :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Teretana?
PostPoslato: 02 Mar 2009, 20:25 
Citiraj:
Kako teretana utice na zdravlje covjeka??

Odlichno

Citiraj:
Da li utice na visinu?

To je najcesca zabluda zashto ljudi sa ovih prostora(balkanus primitivus) ne shalju djecu u teretanu...kao da ce ostati mala(da li je Svharceneger nizak).
Citiraj:
Koliko minimalno treba imati godina da se ide u teretanu?

Ne postoji tachna granica, ali kao shto reche rakun, oko 13-14 godina, opet navodim Shvarcenegera koji je sa 13. godina krenuo.

Citiraj:
Da li teretana oduzima neke sposobnosti?? itd...

Nishta bitnije...jedino se treba povreda paziti...
Ne vjerujem da utiche na gipkost, mozesh pogledati Ronnie Colemana kako radi bez problema shpagu ili most, a ogroman je.


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Teretana?
PostPoslato: 02 Mar 2009, 20:31 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2002, 19:36
Postovi: 3063
Lokacija: Location: Location: Location: Location: Location:
Utice na gipkost, pogotovo kod nasih balkanaca koji napucavaju samo ruke i grudi ogromnim kilazama. Mislis da je Kolman mogao spagu raditi a da i nju nije vjezbao? Sve se mora vjezbati, tako i spaga, ukoliko uporedo radi i vjezbe razgibavanja, nece imati kontraefekte. Imao sam prijatelja koji su se "zgrcili" od kucnih vjezbi - lik se toliko ubijao sklekovima, razbojem i zgibovima (naravno, kacio si je dodatnu tezinu), da ga nisu htjeli primiti u bokserski klub - totalno si je skratio udarac i sav bio krut, uopste nije imao u gornjem dijelu agilnosti i eksplozivnosti, ali je izgledao napucano.

_________________
The wounds of war run deep, cutting across generations. But there is always the hope of healing, so long as there are souls among us whose hearts are more full of love than hate.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Teretana?
PostPoslato: 02 Mar 2009, 21:49 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39393
Lokacija: Месечева икра
Ako se ne razgibavaš redovno skraćjuju ti se amplitude pokreta.Po mom mišljenju ne bi trebao ići u teretanu dok god se razvijaš,bolje je ganjati neki drugi sport,košarku,rukomet.........Nešto gdje ćeš razviti i koordinaciju pokreta i pravilno razviti tijelo i stvoriti dobru osnovu za teretanu.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Teretana?
PostPoslato: 02 Mar 2009, 23:59 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
Vlada je napisao:
Hvala na odgovoru. :)
Mislio sam da nije bilo ranijih tema na ovom forumu.
U svakom slucaju hvala i pogledacu malo :)


Otvorio sam temu jos prije dvije godine> viewtopic.php?f=9&t=26438 Nadam se da ces naci korisnih savjeta. Poz

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Teretana?
PostPoslato: 03 Mar 2009, 12:13 
Citiraj:
Utice na gipkost, pogotovo kod nasih balkanaca koji napucavaju samo ruke i grudi ogromnim kilazama.

Ok, to mozda, ali to nisu bodybuilderi vec obichni dizachi tegova (ovi sto napucavaju samo prsa i biceps). :)
Ne znam kada kaze teretana na shta tacno misli, nije dobro definisano pitanje jer teretanu koriste razni sportisti.


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Teretana?
PostPoslato: 28 Mar 2009, 02:38 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 28 Sep 2003, 20:33
Postovi: 923
Ja idem u teretanu i nije mi cilj da imam ruku precnika metar... Cilj mi je da sve to izgleda jako lijepo upakovano :)
Ako ides u teretanu, prvo nadjes neke pocetnicke treninge. Drugo, sta ti je cilj. Za sve imas razlicite vjezbe. Ako hoces da dobijes masu, da izgubis masu, da zadrzis ono sto imas, da odrzavas kondiciju itd.
Uostalom, za svaki efektivan trening najbitnija ti je ishrana jer ako poslije treninga odes u Cap-Cap, nema vajde...
To da se ne razvijas u teretani nije tacno jer imam vjezbe za masu, imas vjezbe za pokretnost itd. Svaki sportas koji je ozbiljan u tome da uspije ide u teretani i radi odredjenje vjezbe prilagodjene njegovim potrebama.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Teretana?
PostPoslato: 28 Mar 2009, 07:18 
Citiraj:
Cilj mi je da sve to izgleda jako lijepo upakovano

Upravo to i jeste bitno, a ne ovi sto ih ja znam...samo biceps i grudi rade...


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Teretana?
PostPoslato: 28 Mar 2009, 14:49 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 28 Sep 2003, 20:33
Postovi: 923
tensSa je napisao:
Upravo to i jeste bitno, a ne ovi sto ih ja znam...samo biceps i grudi rade...

Nema mi nista ruznije nego vidjeti mrgu, ima ogromne ruke i ima ga u ramenima a ono pivski stomak i noge tanke ko cackalice... Uzas....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Teretana?
PostPoslato: 28 Mar 2009, 18:41 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39393
Lokacija: Месечева икра
Jes' vala.Ali 90% ljudi koje ja znam u teretani NIKAD ne radi noge........


Nego,preporučujete li kakvu teretanu? Ja bih mjenjao malo sredinu.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Teretana?
PostPoslato: 28 Mar 2009, 18:46 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
Ako se dobro sjecam negdje sam citao da je bedreni misic najveci misic tijela i da ga je najteze razviti, a vecina wanna-be-atleta zeli da brzo vidi rezultate. Time noge automatski ispadaju iz utrke. Ali naravno vecina posjetioca fitnes-centara to ne zna, pa se vracamo na osnovni razlog zasto neko ne trenira noge: noge se ne vide a torzo + ruke se vide i privlace zene vise nego noge.

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Teretana?
PostPoslato: 28 Mar 2009, 20:24 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 28 Sep 2003, 20:33
Postovi: 923
_zoka, gdje ides u teretanu?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Teretana?
PostPoslato: 28 Mar 2009, 20:30 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2002, 19:36
Postovi: 3063
Lokacija: Location: Location: Location: Location: Location:
Hristov je napisao:
Ako se dobro sjecam negdje sam citao da je bedreni misic najveci misic tijela i da ga je najteze razviti, a vecina wanna-be-atleta zeli da brzo vidi rezultate. Time noge automatski ispadaju iz utrke. Ali naravno vecina posjetioca fitnes-centara to ne zna, pa se vracamo na osnovni razlog zasto neko ne trenira noge: noge se ne vide a torzo + ruke se vide i privlace zene vise nego noge.



Ja sam natkoljenicu povecao 4 cm za 20 dana, samo je problem sto nju moras mnogo uvecati da bi izgledala dobro, kada bi nabacio 4 cm na ruke, to bi bilo auuuu...

_________________
The wounds of war run deep, cutting across generations. But there is always the hope of healing, so long as there are souls among us whose hearts are more full of love than hate.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Teretana?
PostPoslato: 28 Mar 2009, 21:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
Rakun_Slavko je napisao:
Hristov je napisao:
Ako se dobro sjecam negdje sam citao da je bedreni misic najveci misic tijela i da ga je najteze razviti, a vecina wanna-be-atleta zeli da brzo vidi rezultate. Time noge automatski ispadaju iz utrke. Ali naravno vecina posjetioca fitnes-centara to ne zna, pa se vracamo na osnovni razlog zasto neko ne trenira noge: noge se ne vide a torzo + ruke se vide i privlace zene vise nego noge.



Ja sam natkoljenicu povecao 4 cm za 20 dana, samo je problem sto nju moras mnogo uvecati da bi izgledala dobro, kada bi nabacio 4 cm na ruke, to bi bilo auuuu...


Mislim da to treba malo diferencirano posmatrati. Mislim da se misici ne razvijaju konstantnom stopom, tj. da sa vremenom sve vise napora moramo da ulozimo da bi obim malo povecali. Pitanje je koliko recimo tebi treba vremena da ulozis da bi dobio lijepo oblikovana i izdefinisana, atletska bedra (pretpostavljam da nakon tih 20 dana tvoja bedra jos nisu izgledala kao atletska?) Apsolutno mi je nezamislivo da ti je potrebno manje od par mjeseci.
Btw. ja licno ne koristim tegove vec koristim alternativne metode.

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Teretana?
PostPoslato: 28 Mar 2009, 21:14 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2002, 19:36
Postovi: 3063
Lokacija: Location: Location: Location: Location: Location:
Bedra su mi oduvijek prilicno definisana i ima ih (atletika, biciklizam, roleri), tako da mi je ovo bio samo "push" sa velikim opterecenjem pa da nadodju.
Naravno da treba vremena, za bilo koji misic, ako nije istreniran, a kada prodje prva faza eksplozivnog razvoja, onda je sve daleko teze, narocito kada dodjeh do prirodnoh genetskog plafona, e onda se moras ubijati da ga probijes.

_________________
The wounds of war run deep, cutting across generations. But there is always the hope of healing, so long as there are souls among us whose hearts are more full of love than hate.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Teretana?
PostPoslato: 28 Mar 2009, 21:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
Da li si izgubio tih 4 cm? Vjerovatno je teze zadrzati te misice nego ih izgraditi (?)

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Teretana?
PostPoslato: 28 Mar 2009, 22:37 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39393
Lokacija: Месечева икра
LaMpiR je napisao:
_zoka, gdje ides u teretanu?



M Power.Zašto?

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Teretana?
PostPoslato: 28 Mar 2009, 22:45 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 28 Sep 2003, 20:33
Postovi: 923
Cisto pitam :)
Ja sad radim na masi. Izgubio sam u zadnja 2mj 13kg tako da mi je sad cilja dobijanje misicne mase. Ovako cu nekih jos mjesec dana i onda definisanje... I tako u krug dok ne dobijem ono sto zelim :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10598 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 530  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs