banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 26 Apr 2024, 15:55

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10598 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 477, 478, 479, 480, 481, 482, 483 ... 530  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Teretana?
PostPoslato: 29 Dec 2016, 18:49 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 10 Nov 2013, 18:44
Postovi: 62
Milan je napisao:
Citiraj:
A šta fali "Men's Healthu"?


povrsni i nepouzdani tekstovi, bas kao i ovaj koji si okacila...samo navedu nesto i nema nikakve validnosti sem toga sto je napisano...

Ok, vrlo moguće da je tako, da su površni i nepouzdani. Ali pošto u ovom članku u Men's Health spominju nekakvo istraživanje objavljeno u časopisu "Plos One" o efektima suplemenata testosterona, a spominje se i članak iz New York Timesa, evo malo sam guglala pa nađoh originalne tekstove na koje se pozivaju:
http://journals.plos.org/plosone/articl ... ne.0162480
Zatim ovo: http://well.blogs.nytimes.com/2014/02/0 ... isks/?_r=0
I ovo: http://well.blogs.nytimes.com/2014/01/2 ... tosterone/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Teretana?
PostPoslato: 29 Dec 2016, 19:00 
to je vec bolje, samo nemam zivaca citati jer znam da cu naci i hrpu studija koja pokazuje pozitivne efekte testosterona


[video]http://img-9gag-fun.9cache.com/photo/axgQN01_460sv.mp4[/video]


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Teretana?
PostPoslato: 29 Dec 2016, 20:23 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Okt 2015, 17:40
Postovi: 4515
spring je napisao:
A šta fali "Men's Healthu"?

Molim te reci da nisi ozbiljan.

_________________
Definiši mizoginiju i onda je upakuj sa neshvatanjem načina fukcionisanja medija, i eto ti Foruma.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Teretana?
PostPoslato: 29 Dec 2016, 20:24 
*ozbiljna


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Teretana?
PostPoslato: 29 Dec 2016, 22:37 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 16:27
Postovi: 17340
Tri najveća internet neprijatelja srbskog naroda
Klix
6uka
Mens health

_________________
Rape train has no brakes

Sa korita Ivanova


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Teretana?
PostPoslato: 30 Dec 2016, 00:42 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 10 Nov 2013, 18:44
Postovi: 62
Alkibijad Dajguz V je napisao:
spring je napisao:
A šta fali "Men's Healthu"?

Molim te reci da nisi ozbiljan.

Nisam ozbiljna. :D
Ma nisam ja ni konzument ni pobornik "Man's Healtha", tačnije nisam ni za, ni protiv. Nego pošto je Milan izrazio prezir prema dotičnom časopisu, naprosto me zanimalo zašto.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Teretana?
PostPoslato: 30 Dec 2016, 01:04 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 10 Nov 2013, 18:44
Postovi: 62
Milan je napisao:
to je vec bolje, samo nemam zivaca citati jer znam da cu naci i hrpu studija koja pokazuje pozitivne efekte testosterona

Da, ali ima i mnogo rizika i negativnih efekata, o tome jasno govore ovi tekstovi koje sam postavila, poenta je da još nije sigurno i bezopasno, i da nikako ne treba uzimati kojekakve suplemente testosterona bez konsultacije sa ljekarom, takođe ljekar iz drugog teksta ističe da može doći do smanjenja nivoa testosterona kod muškaraca koji imaju višak kilograma i ne bave se nikakvom fizičkom aktivnošću, kaže: "Kada biste vježbali, i izgubili višak kilograma, i kada biste se zdravo hranili, na taj način biste mogli popraviti svoj testosteron." Eto, ukratko, pošto nemaš živaca da čitaš više:)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Teretana?
PostPoslato: 30 Dec 2016, 07:29 
Citiraj:
takođe ljekar iz drugog teksta ističe da može doći do smanjenja nivoa testosterona kod muškaraca koji imaju višak kilograma i ne bave se nikakvom fizičkom aktivnošću, kaže: "Kada biste vježbali, i izgubili višak kilograma, i kada biste se zdravo hranili, na taj način biste mogli popraviti svoj testosteron."


ovo znam i sam...nabacio sam 20 i kusur kila u ovoj godini...nisam mjerio testosteron, ali osjeti se razlika ihahaj u odnosu kada sam bio "fit"...


Citiraj:
nikako ne treba uzimati kojekakve suplemente testosterona bez konsultacije sa ljekarom

ne razumijem sta se konkretno treba konsultovati sa ljekarom? stvarno mislis da bar 1 procenat nasih ljekara zna sta je tribulus? mislim nasi ljekari koji su goli k kada je sportska suplementacija u pitanju...njima kazes da koristis whey protein, a oni ti kazu da ce ti se kita smanjiti i da ces dobiti rak dvanaestopalacnog crijeva od toga...i onda kazes istima da novak djokovic sve to isto koristi i oni se cude sta ce to djovaku jer on nije bodibilder...batali prosjecnog srpskog doktora kada je rijec o suplementaciji, znaju o tome kao i moja pokojna baba, cast izuzecima...


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Teretana?
PostPoslato: 30 Dec 2016, 11:29 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Okt 2015, 17:40
Postovi: 4515
Milan je napisao:
mislim nasi ljekari koji su goli k kada je sportska suplementacija u pitanju...njima kazes da koristis whey protein, a oni ti kazu da ce ti se kita smanjiti

i šta, kao nisu u pravu? od wheja se kita smanjuje a od kreatina jajca.

spring je napisao:
Nego pošto je Milan izrazio prezir prema dotičnom časopisu, naprosto me zanimalo zašto.

zato što sam ga jednom uzeo da prelistam od Đ koji ima godišnju pretplatu, i momentalno dobio kancer morzga.
Ono pišu nedojebane žene, a časopis ni ja lord of papučarstvo ne mogu da svarim.

teme tipa:
kako da nabijete trbušnjake za vašu ženu
kako da ližete pičku pravilno
zašto treba jesti povrće da bi mogli lizati pravilno picu vaše žene
kako da imate trbušnjake i da budete frajer jedući povrće dok ližete vašu ženu

_________________
Definiši mizoginiju i onda je upakuj sa neshvatanjem načina fukcionisanja medija, i eto ti Foruma.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Teretana?
PostPoslato: 30 Dec 2016, 15:04 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39422
Lokacija: Месечева икра
Milan je napisao:
ne razumijem sta se konkretno treba konsultovati sa ljekarom?

Ma ne treba. Samo pročitaj šta piše po forumima, to sve stručnjaci pišu.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Teretana?
PostPoslato: 30 Dec 2016, 15:29 
_зока je napisao:
Milan je napisao:
ne razumijem sta se konkretno treba konsultovati sa ljekarom?

Ma ne treba. Samo pročitaj šta piše po forumima, to sve stručnjaci pišu.


zoka pliz...


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Teretana?
PostPoslato: 30 Dec 2016, 16:07 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 10 Nov 2013, 18:44
Postovi: 62
Alkibijad Dajguz V je napisao:

spring je napisao:
Nego pošto je Milan izrazio prezir prema dotičnom časopisu, naprosto me zanimalo zašto.

zato što sam ga jednom uzeo da prelistam od Đ koji ima godišnju pretplatu, i momentalno dobio kancer morzga.
Ono pišu nedojebane žene, a časopis ni ja lord of papučarstvo ne mogu da svarim.

teme tipa:
kako da nabijete trbušnjake za vašu ženu
kako da ližete pičku pravilno
zašto treba jesti povrće da bi mogli lizati pravilno picu vaše žene
kako da imate trbušnjake i da budete frajer jedući povrće dok ližete vašu ženu

:lol: I to što kažeš, u pravu si:)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Teretana?
PostPoslato: 30 Dec 2016, 16:19 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 10 Nov 2013, 18:44
Postovi: 62
Milan je napisao:
Citiraj:
takođe ljekar iz drugog teksta ističe da može doći do smanjenja nivoa testosterona kod muškaraca koji imaju višak kilograma i ne bave se nikakvom fizičkom aktivnošću, kaže: "Kada biste vježbali, i izgubili višak kilograma, i kada biste se zdravo hranili, na taj način biste mogli popraviti svoj testosteron."


ovo znam i sam...nabacio sam 20 i kusur kila u ovoj godini...nisam mjerio testosteron, ali osjeti se razlika ihahaj u odnosu kada sam bio "fit"...


Citiraj:
nikako ne treba uzimati kojekakve suplemente testosterona bez konsultacije sa ljekarom

ne razumijem sta se konkretno treba konsultovati sa ljekarom? stvarno mislis da bar 1 procenat nasih ljekara zna sta je tribulus? mislim nasi ljekari koji su goli k kada je sportska suplementacija u pitanju...njima kazes da koristis whey protein, a oni ti kazu da ce ti se kita smanjiti i da ces dobiti rak dvanaestopalacnog crijeva od toga...i onda kazes istima da novak djokovic sve to isto koristi i oni se cude sta ce to djovaku jer on nije bodibilder...batali prosjecnog srpskog doktora kada je rijec o suplementaciji, znaju o tome kao i moja pokojna baba, cast izuzecima...

Slažem se da je većina naših ljekara prosječnog znanja i stručnosti, ali ima i mnogo vrsnih stručnjaka, nisu baš sad svi goli k, e sad što se među deset njih jedva nađe jedan da valja, to realno jeste problem. Pa dobro, ako ne možeš da nađeš kompetentnog doktora, imaš brate internet pa istražuj, evo ja sam se potrudila pa sam našla naučnu studiju o uticaju suplemenata testosterona na organizam, ali ti nemaš živaca da čitaš:) A i uključi mozak- zar misliš da je zaista bezopasno krkati raznorazne suplemente tek tako? Pa ni vitamine nije dobro uzimati bez da prethodno uradiš vitaminsko-mineralni status organizma. A tek testosteron koji je hormon.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Teretana?
PostPoslato: 30 Dec 2016, 16:50 
Nije ovo testosteron...kako rekoh, testosteron je steroid...


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Teretana?
PostPoslato: 30 Dec 2016, 18:50 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 10 Nov 2013, 18:44
Postovi: 62
Kakav steroid? Testosteron je hormon.
A tribulus je nekakv biljni preparat koji navodno pumpa testosteron.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Teretana?
PostPoslato: 30 Dec 2016, 19:05 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jul 2010, 22:09
Postovi: 543
Lokacija: BL/DE
wtf?
dajte popa


Sent from my iPhone 7 using Tapatalk

_________________
If size doesn't matter, how come I'm so popular?:-))


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Teretana?
PostPoslato: 30 Dec 2016, 19:37 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20451
Lokacija: SAO Krmine
Citiraj:
Kakav steroid? Testosteron je hormon.


Testosteron je i jedno i drugo :D

Steroidi su grupa organskih jedinjenja koju karakterisu 4 karboksilna prstena povezana u odredjenoj konfiguraciji
Izmedju ostalih, u grupu steroida spadaju i polni hormoni (od kojih je jedan testosteron)

Sto se tice ljekara i poznavanja sportske prehrane - niti to znaju, niti treba da znaju
Onaj ko se bavi time, a usput je i ljekar, sigurno zna vise od nekoga ko radi u fitness shopu

Ono sto ljekari znaju je osnova fiziologije i nacin funkcionisanja ljudskog metabolizma pa na osnovu toga savjetuju da ne kontrolisan unos bilo kojeg dodatka ishrani, bez obzira sto "nema sanse da steti", moze itekako da osteti organizam
Specijalistima, strucnjacima, je potrebno nekoliko sedmica/mjeseci da terapijski urede status osobe kod koje je narusen .. a ljudi bi se lupali tim modifikatorima nivoa hormona jer je neka lola u fitness shopu rekao da to "bas sprzi masti" .. de se uozbiljite malo

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Teretana?
PostPoslato: 30 Dec 2016, 19:40 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 16:27
Postovi: 17340
Lola u fitness šopu ne bi lagao, on je legit.

_________________
Rape train has no brakes

Sa korita Ivanova


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Teretana?
PostPoslato: 30 Dec 2016, 20:33 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Okt 2015, 17:40
Postovi: 4515
ima li neka kombinacija kreatina, wheya i nekog čarobnog praška da mi se diže na žene, i da je u razumnoj platnoj kategotiji taj preparat?

_________________
Definiši mizoginiju i onda je upakuj sa neshvatanjem načina fukcionisanja medija, i eto ti Foruma.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Teretana?
PostPoslato: 31 Dec 2016, 19:34 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 10 Nov 2013, 18:44
Postovi: 62
V@nja je napisao:
Ono sto ljekari znaju je osnova fiziologije i nacin funkcionisanja ljudskog metabolizma pa na osnovu toga savjetuju da nekontrolisan unos bilo kojeg dodatka ishrani, bez obzira sto "nema sanse da steti", moze itekako da osteti organizam
Specijalistima, strucnjacima, je potrebno nekoliko sedmica/mjeseci da terapijski urede status osobe kod koje je narusen
.. a ljudi bi se lupali tim modifikatorima nivoa hormona jer je neka lola u fitness shopu rekao da to "bas sprzi masti" .. de se uozbiljite malo

Pa da, itekako može da ošteti organizam.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10598 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 477, 478, 479, 480, 481, 482, 483 ... 530  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 24 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs