banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 06:17

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 86 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 04 Feb 2009, 12:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Ne laje kera sela radi nego sebe radi :D Najgora, jel' to tebi tesko padaju dezurstva? Sto nisi upisala ekonomiju pa radila od 8h do 17h :roll: Ne kontam ljude koji izaberu profesiju i onda nisu u stanju da ju rade bez prigovaranja. Uostalom, izbacite sampone, paste za zube, cetike za zube i sl iz asortimana prodaje i mirna Bosna :wink:

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Feb 2009, 12:42 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2001, 01:00
Postovi: 3229
Lokacija: Banja Luka
Najgora je sretno prošla obuku tamo i odlučila da se makne od čangrizavih senilnih (i još kojekakvih) primjeraka ljudskog roda, te sad uživa radeći od 8 do 16, hvala na pitanju :)
No, to sve ne mijenja činjenicu da pojedinci treba da shvate šta znače dežurstva ...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Feb 2009, 16:28 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
A sta znace dezurstva? :o

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Feb 2009, 16:52 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2001, 01:00
Postovi: 3229
Lokacija: Banja Luka
Uzalud je objašnjavati.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Feb 2009, 17:20 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Jaki agrumenti. Nema sta :)


Bilo koje zvanje u medicini znaci pomoc bolesnim ljudima/ ljudima koji ne bi dosli da im nisi potreban..Sta je to etika? :)

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Feb 2009, 19:32 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2001, 01:00
Postovi: 3229
Lokacija: Banja Luka
Šta kokoške znaju šta je etika :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Feb 2009, 20:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
Najgora, mene bi interesovalo pa ako mozes da napises par rijeci o dezurstvu, cisto informacije radi.

Pozdrav!

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Feb 2009, 20:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Najgora je napisao:
Šta kokoške znaju šta je etika :)


Jbt, sto sama sebe ocrni pred citavim forumom?? :lol:

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Feb 2009, 20:47 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Mar 2008, 20:03
Postovi: 3753
ajkula je napisao:
Bilo koje zvanje u medicini znaci pomoc bolesnim ljudima/ ljudima koji ne bi dosli da im nisi potreban..

Pa barem ti znaš koliko foliranata dodje ljekaru po pomoć... Daj ajkula molim te....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Feb 2009, 20:51 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2001, 01:00
Postovi: 3229
Lokacija: Banja Luka
Dežura se sa ciljem izdavanja lijekova po nalazima iz Hitne pomoći, zavojnog materijala u slučajevima iznenadne povrede, redovne terapije sa ciljem izbjegavanja pogoršanja postojeće bolesti, lijekova za trenutna zadesna stanja tipa analgetika/antipiretika/antidijaroika i sl.
Podrazumijeva se da je ljudski izaći u susret i svima drugima, ali kod nas se koriste argumenti tipa "nemam nalaz, nijedna druga apoteka ne radi" za svakakve zloupotrebe, a o pomenutim šamponima je već sve rečeno. :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Feb 2009, 20:52 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2001, 01:00
Postovi: 3229
Lokacija: Banja Luka
ajkula je napisao:
Najgora je napisao:
Šta kokoške znaju šta je etika :)


Jbt, sto sama sebe ocrni pred citavim forumom?? :lol:


Ko razume, shvatiće ;)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Feb 2009, 20:54 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Mar 2008, 20:03
Postovi: 3753
Hoćete vas dve par noževa ili viljušaka :lol: :lol:
"Ma neće nama niko ništa, poklaćemo se sami..." :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Feb 2009, 20:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Pazi, ne bi ih ja nazvala folirantima. Vise, ljudima koji su preplaseni. Dok sam bila u djecijoj klinici.. Dodje majka sa djetetom, u po noci, upala uha.. Meni ne izgleda strasno ali to je njeno dijete i njoj je smak svijeta. Zasto da ju osudjujem? O tome ti pricam. Ako vec izaberes zvanje med radnika onda znas zasto ga biras.. Barem bi tako trebalo biti. Mogu da se posvadjam sa sefom, moze milion i jedan faktor da mi smeta ali pacijent je pacijent. Svetinja!!

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Feb 2009, 21:06 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Mar 2008, 20:03
Postovi: 3753
Apsolutno se slažem i razumem o čemu pričaš i kada su u pitanju deca ja bi se prva na glavu posadila za bilo čije dete a kamoli za svoje, o deci ne želim uopšte da diskutujem ali znaš koliko ih dodje kao umirući i bolje su čim se napravi EKG i lekar kaže da je uredan, bez ikakve terapije, o F-ovima neću da pričam, da ne kažem psihozama jer oni se ne mogu kontrolisati..
Znaš i sama koliko ima bezobraznih ljudi i šta rade i čim se sve služe..
Ma ne žali se niko na posao koji je birao, barem ja ne, samo postoje pacijenti koji jako zloupotrebljavaju našu struku...
ajkula je napisao:
Mogu da se posvadjam sa sefom, moze milion i jedan faktor da mi smeta ali pacijent je pacijent.

Pričaj mi malo o tome... Sve ja to znam...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Feb 2009, 21:16 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Jedina koji zloupotrebljava nasu struku je moja sefica koja skrtari sa povisicom :D Odosmo mi sa teme uveliko :oops:

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Feb 2009, 23:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2005, 15:44
Postovi: 5938
kao i uvijek off topic...cangrizavih baba ,ludjaka i folera je uvijek bilo,a dezurstva... hmmm... zavisi kako ih iskoristis :lol:
Najgora,znam ja odlicno da apoteka nije dragstor i ja sam od onih freakova koji nosaju u torbi pola nesesera ljekova a o kucnoj apoteci da ne pricam ,ne moze mi se desiti da ganjam toplomjer kad dijete dobije temperaturu u 2 ujutro ili paracetamol,ali isto tako ne vidim razlog,ako je dan,bez obzira sto je nedjelja ne mozes prodati nesto poput med paste za zube,otopine za sociva ili tako nesto,kao sto ajkula rece,onda to treba i izbaciti iz apoteke,ionako su i apoteke postale cista komercijala,samo sto jos i paradajza nema za kupiti u vecini istih...

_________________
"You got a dream... You gotta protect it. People can't do somethin' themselves, they wanna tell you you can't do it. If you want somethin', go get it.."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Feb 2009, 23:16 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9281
Kad radis onda radis, i ne mozes birati sta ces ljudima prodavati a sta neces. Jedino ako je guzva (mada cisto sumnjam) pa hajde nekako, onda mozda i razumijem. Ali sta ako ja dodjem kupiti kondome recimo? Meni se jebe a ti radis. Jel se ni to ne moze dobiti zato sto je nedelja. Ko si ti da biras sta ces prodati a sta ne? Ima da mi das sta trazim ili nadji drugi posao. Ko ti je kriv sto si farmaciju zamisljala kao plemenit posao i patila se kroz studije, a radis kao 3 god. skolovana trgovkinja u dragstoru.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Feb 2009, 08:13 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2001, 01:00
Postovi: 3229
Lokacija: Banja Luka
BLAF77 je napisao:
Ima da mi das sta trazim ili nadji drugi posao. Ko ti je kriv sto si farmaciju zamisljala kao plemenit posao i patila se kroz studije, a radis kao 3 god. skolovana trgovkinja u dragstoru.


ajkula je napisao:
Bilo koje zvanje u medicini znaci pomoc bolesnim ljudima/ ljudima koji ne bi dosli da im nisi potreban


:lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Feb 2009, 17:06 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2003, 16:07
Postovi: 2030
Lokacija: Banjaluka
Ne vidim u cemu je problem, apoteke pored ljekovitih supstanci , zasto ne i da drze kozmetoloske preparate, ali da se ogranici prodaja u nocnoj smjeni,jer postoji veci broj dragstora u gradu gdje se moze vecina toga naci...
I nije problem u tom sta sve apoteke imaju u ponudi, vec je problem sta ljudi u 3h ujutro traze.
Jako dobro znam jer mi bliska osoba radi nocne smjene u apoteci, i kad cujem sve to..pa to je da ne povjerujes od hanzaplasta, labela, paste za zube i sl...pa do narkomana, koji su najveci problem.koji dodju sa pricama i lazima, samo da bi izvukli Trodon, krivotvorenim receptima i sl.... Takodje mnogo je pacijenata koji dodju sa hrpom recepata na hronicnu terapiju, i dodju recimo u 3 h ujutro, naprave cak i red iza sebe(takod a nekome kome je stvarno potreban hitan lijek stoji i ceka) jer se njima ne spava a sjete se da bi mogli to uraditi u nocnoj...da ne cekaju po danu, a hronicna terapija, koja recimo uopste nije nikakva hitnoca.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Feb 2009, 18:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Narkomani na stranu.


Kakva je razlika izmedju labela i kutije Aspirina u 3h ujutru? :roll: Radis nocnu smjenu..U cemu je problem?

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 86 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs