banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 02:22

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 27 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2
Autoru Poruka
PostPoslato: 03 Feb 2009, 15:17 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 29 Sep 2005, 15:12
Postovi: 107
Lokacija: Banja Luka
po onome sto je napisano, ova infekcija zvuci ozbiljno i ja bih preporucio dobrog doktora, a ne te silne cajeve za koje ne znate pomazu li i u kojoj mjeri?.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Feb 2009, 19:02 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 31 Jan 2009, 10:24
Postovi: 6
Sleepless je napisao:
po onome sto je napisano, ova infekcija zvuci ozbiljno i ja bih preporucio dobrog doktora, a ne te silne cajeve za koje ne znate pomazu li i u kojoj mjeri?.

Kao što sam rekla prvi put, voljela bih da mi neko moze preporuciti dobrog doktora, koji je vec pomogao nekome sa istim problemima kao ja.
A pomocu cajeva sam "prezivjela" toliko vremena. Ne rjesavaju problem u potpunosti ali bar olaksaju, medjutim kad dobijem upalu mokracnih kanala tad moram popiti antibiotik (obicno cefaleksin).


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Feb 2009, 18:04 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jun 2006, 22:47
Postovi: 737
Lokacija: zanzibar
Nadja, ja bih ti preporucila da odes porodicnom doktoru, napravis analize krvi, biohemijski nalaz urina( na proteine, cilindre, leukocite, eritrocite i bakterije), ako ima bakterija, radis urinokulturu 2 dana za redom, tamo na higijenskom, gdje ti odrede tacno o kojem se tipu bakterija radi( to vec sigurno znas), te na osnovu antibiograma odrede terapiju.
Onda trazi od porodicnog doktora uputnicu za urologa, meni je bio asistent Dr Todic i jako je prijatan. Licno, nisam imala problema s tim infekcijama urinarnog trakta od djetinjstva, kad sam se dugo borila s Esherihijom coli, mene je tad vodila pokojna Dr Ljolje koja je radila kao infektolog na Paprikovcu.
Obicno od antibiotika daju inhibitore bakterijske DNK, poput ciprofloksacina, ali opet nista dok se ne uradi antibiogram, da se utvrdi postoji li rezistencija ili osjetljivost.
Kad se brises poslije nuzde, uvijek od naprijed prema pozadi.
Urinokultura se radi sa prvim jutarnjim urinom, i to srednji mlaz urina u cistu plasticnu casicu sa poklopcem koja se moze kupiti u apoteci.
Nadam se da sam bar malo pomogla, ali pretpostavljam da sama vec dosta toga i znas, s obzirom da imas vec 3 godine taj problem.
Vec sam ti pisala na forumu, da bi trebala da se ozbiljno posavjetujes sa svojim doktorom oko pretraga kao sto su ultrazvuk, pa cak i cistoskopija, pretpostavljam da si mladja osoba.
Nisi napisala imas li ginekoloskih problema ili ceste upale, mozda ne bi bilo lose posjetiti i ginekologa.
Sretno i javi sta je bilo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Feb 2009, 16:41 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 31 Jan 2009, 10:24
Postovi: 6
Hvala na savjetima, trenutno zbog posla nikako ne mogu uraditi urinokulturu jer se to mora odnijeti ujutro, a za cistoskopiju sam vec pitala doktore (urologe), ali su mi rekli da to ne bi nista pomoglo, malo mi je bilo nelogicno, ali oni odlucuju, ne mogu ih natjerati da me posalju na neke pretrage. Takodje sam trazila da mi urade bris mokracnog kanala, ali kazu da se to uglavnom radi muskarcima i da nema potrebe. Ultrtrazvuk sam radila pre godinu i bilo je u redu, ali zato imam ceste ginekoloske upale kao i teskoce da zatrudnim.
Moram priznati da su svi doktori bili prijatni, ali..................meni nisu pomogli!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Feb 2009, 16:52 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jun 2006, 22:47
Postovi: 737
Lokacija: zanzibar
Nadja, kazes da imas upale i teskoce da zatrudnis. Jesi li radila bris na hlamidiju? Bris mokracne cijevi se radi muskarcima. Svakako napravi ponovo tu urinokulturu i napravi nalaze krvi.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Feb 2009, 16:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Dec 2007, 17:26
Postovi: 5046
Lokacija: Banana Republic
probaj sa cajem od zobi.

_________________
I'm Winston Wolfe. I solve problems.
http://www.youtube.com/watch?v=X-7H5rX77P4
Елвисе, иди матерет' пробуш' им гуму.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Feb 2009, 12:41 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
nadja83 je napisao:
Da li mi neko moze preporuciti neki caj ili biljni preparat protiv upale mokracnih kanala i e.coli. Dugo godina imam problema s tim,a nikako se ne mogu izlijeciti, antibiotici mi vise ne pomazu. Moram priznati da sam se i pogresno lijecila, ali to nije samo moja greska, vec doktora.
Ako mi neko moze preporuciti nekog doktora u BL koji je nekome stvarno pomogao, bila bih zahvalna. Zaista sam postala ocajna nakon toliko godina koliko se mucim s ovom bolescu.

Uvin čaj je ipak najdjelotvorniji, ali!
Prije čaja, na pola sata, treba uzeti na vrhu noža sode bikarbone jer soda bikarbona uzrokuje da mokraća bude alkalna, a ne kisela.
Znači, uvin čaj, mada je dobra i brusnica koja je mnogo skuplja.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 27 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs