banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 16 Jun 2024, 08:19

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 119 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 27 Jan 2002, 16:22 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jul 2001, 01:00
Postovi: 1756
Lokacija: .:Njemacka:.
Prekjuce sam u novinama procitao da je broj registrovanih abortusa u Beogradu za 2001, bilo oko 13.000 a nezvanicno cifra je 2 do 3 puta veca... mnogo...
Po vama, sta mislite o abortusu, i znam da se ovo nadovezuje na temu kontracepcije koja je vec bila... ja licno smatram da oba partnera moraju da se dogovore oko tih stvari da ne dodje do abortusa...

_________________
Comme si j'n'existais pas
Elle est passée à côté de moi
Sans un regard, Reine de Sabbat
J'ai dit, Aicha, prends, tout est pour toi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 27 Jan 2002, 16:31 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 10 Jul 2001, 01:00
Postovi: 1036
Lokacija: Banjaluka
Pa dogovor, kompromis, razgovor i jeste jedini normalni put za bilo sta ... pa tako i u seksu ...

Abortus .... ne znam sta da kazem .. nisam zensko ... no znam da bi 90% sena prije rodilo dijete nego da abortira ...
muskarci su tu hladniji, njima to ne predstavlja nista i radije bi se rijesili "problema" nego cekali da zakmeci ... nemamo "majcinski nagon" :)

No i kod nas na Paprikovcu situacija nije nimalo sjajna ... uzas zivi .. svako malo abortusi .. i to sve mlade klinke, a bilo je cak i par baba, ali bas baba .. preko 50-55 godina ;))))))) a plus sto mnogi idu kod "komsinice" koja to radi "ispod tezge"
tako da se ta cifra minimalno udvostruci :)
Edukacija, to je ono sto mladim nedostaje... roditelje ne zele da pitaju, sramota ih (ima i roditelja koji ne zele da pricaju, ali vecina bi i pricala da im dijete dodje ozbiljno i pita neke stvari)... Radije uce od "prijatelja i prijateljca" koje su "to vec radili" pa su kao oni iskusni ...
I tako fasuju, prvi put pa na Paprikovac ... no sta je tu je ... ko god je zavrsio na Paprikovcu vezano za abortus (a nije silovan) sam je kriv .. imao je izbor, dovoljno je bilo samo porazgovarati ...
A mlade djevojke, to je malo za reci, kad spavaju (prvi put) sa starijim momkom smatraju da je on svu pamet svijeta pokupio i predaju se potpuno bez ikakve zastite, momak ih "napumpa" (znam, jeste ruzna rijec, ali je bas tako) i ostavi je neka se bori kako zna i umije ... i sto je najgore to se stalno ponavlja, uvijek mlade djevojke tako fasuju i nikako da nauce ... A desava se i starijim no rjedje .. mlade i neiskusne bas zbog toga i stradaju :)

Toliko od mene ... :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 27 Jan 2002, 21:29 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2001, 01:00
Postovi: 3380
Lokacija: .: Lugano :.
Ma, ne znam ... ne moze se naci pravilo
Ali mislim da o tome oboje odlucuju.
To takodje moze biti i trenutak nepaznje a ne samo neiskstvo. Samo kazem da ni zena sama nema pravo da odlucuje o tome.
Jer kao "nemas ti nista s tim" nije tako.
Svako djete ima oca i ono ce kad tad ga htjeti potraziti. A da citav zivot sebi upropastis zato sto nesto moras da uradis, reciomo da ozenis neku djevojku nije bas.
Mislim ono "eh kad si znao da hmmhm, onda i ozeni" nije bas adekvatna fraza


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 28 Jan 2002, 00:12 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 10 Jul 2001, 01:00
Postovi: 1036
Lokacija: Banjaluka
misko: bas tako ....
mac sa dvije ostrice :)
....

Toliko od mene ... :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 28 Jan 2002, 00:18 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 19 Jan 2002, 01:00
Postovi: 17
Lokacija: BANJA LUKA
POSLE...NEMA KAJANJA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 28 Jan 2002, 00:20 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 04 Jan 2002, 01:00
Postovi: 441
Lokacija: Banjaluka
Abortus to je tema da se moze do zore raspravljati....:smile:
Jako je zalosno koliko je sve ucestalija pojava kod nas...Ne znam tacne i precizne podatke za nase podrucje ali samo da sjedite pola sata u prizemnju ginekologije i cekate ...... npr.predavanje...mozete se svacega nagledati...Malih djevojcica od 13-14 pa nadalje.

Naravno da je abortus i nezeljena trudnoca
pitanje oba partnera tj. roditelja. Svakako da mislim da samo majka nema pravo da odlucuje i donosi sama odluku,to pitanje mora da bude sporazumno.
Mnogi tu ukljucuju razne eticke probleme.Koji ponekad mogu da budu opravdani ali i ne moraju.
Mnoge trudnoce se desavaju ne samo iz nepazne ili neiskustva vec i onim magicnim 1-2 %..ili nesto vise rizicnosti koje pruza kondom ili AB pilula ili nesto trece.
Moje misljenje je da ipak nase drustvo pravazislo stavove ..." cura mi je trudna moram da je zenim"...Jeste da je to individualno pitanje, ali mislim da to ne mora da bude osnova i uzor.
Ipak mislim da je brak krupna stvar i da nezeljena trudnoca ne bi trebala da bude polazna osnova za osnivanje porodice.
Ako se desi nez. trudnoca naravno da je to komplikacija i jako veliki problem, samo abortus je stres i sok ali ako se mora mora se.
Naravno da postoje kontraindikacije za vrsenje abortusa kod mladjih osoba ..nerotkinja i sl.
Najveci problem su tzv. nelegalna vrsenja abortusa kod kojekavih baba i sa nesterilnim i uzasnim priborom to radile.. To je jezivo i sama pomisao.
Ako se radi strucno pod nadzorom klinike ..trebalo bi da bude pouzdano i bez komplikacija, iako je to uzasaann sok za zenu i na fizickom i na emocionalnom planu.
Sve u svemu pamet u glavu..:smile:
Toliko za sada ..ima toga jos..:smile:
pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 11 Maj 2002, 14:00 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 11 Maj 2002, 01:00
Postovi: 10
Lokacija: Banja Luka
Samo da vas obavijestim da se po Pravoslavnoj Crkvi abortus smatra većim grijehom od ubistva. Ja sam veliki protivnik abortusa.
1. Razlog : to je nemoralno
2. Razlog : kod nas je natalitet ionako minimalan, pa nam samo još to fali
3. Razlog : mogli bi Šiptari postati većina i van Kosova
4. Razlog : to može imati pogubne posljedice po zdravlje žene
Da se mene pita zakonom bi zabranio abortus osim u sljedećim slučajevima:
1. Slučaj : ako se ustanovi da će porod imati pogubne posljedice po zdravlje žene ili bebe
2. Slučaj : ako se ustanovi da će dijete imati velike deformitete ( slijepo, gluhonjemo, retardirano, sakato )


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 11 Maj 2002, 14:45 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 01 Mar 2002, 01:00
Postovi: 14
<!-- BBCode Quote Start --><TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font size=-1>Citat:</font><HR></TD></TR><TR><TD><FONT SIZE=-1><BLOCKQUOTE>( slijepo, gluhonjemo, retardirano, sakato )</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR></TABLE><!-- BBCode Quote End -->
???
zivo ?

sa sc-a


"DNEVNIK NERODJENE DEVOJCICE

IZ LJUBAVI SU MI RODITELJI DALI ZIVOT.TAKO JA MISLIM.
NASTAJU MOJE PRVE ZILE.TELO POCINJE DA SE OBLIKUJE.VEC IMAM USTA...SRCE JE POCELO DA MI KUCA.
KO JOS MOZE DA POSUMLJA DA JA ZIVIM!
NE SHVATAM ZASTO JE MOJA MATI ZABRINUTA...
RUCICE I NOZICE SU POCELE DA MI RASTU.
NA RUKAMA SU IZNIKLI PRSTICI.USKORO CU NJIMA POCETI DA HVATAM.KAD IZADJEM IZ UTROBE,DODIRIVACU OBRAZE MOJE MAJKE...
TEK DANAS JE MAJKA SAZNALA DA ME NOSI U UTROBI...PRESRECNA SAM ZBOG TOGA.
JEDVA CEKAM DA VIDIM LICE SVOJIH RODITELJA...
SAD JE VEC SIGURNO DA SAM DEVOJCICA.
IMAM SVE ORGANE,BOLJE OSECAM OKOLINU.
KOSA I OBRVE SU POCELE DA MI RASTU...TO ME KRASI...
OCI,USI,NOS...GLEDAM,CUJEM,MIRISEM...CUJEM KAKO MOJI RODITELJI RAZGOVARAJU...NEKAKO SU UZNEMIRENI.OTAC VELI, "KAD CES VEC JEDNOM DA ABORTIRAS" STA LI TO ZNACI?MOZDA SE SPREMAJU DA MI KUPE KOLEVKU...
MAMA, CUJES LI KAKO MI KUCA SRCE? ONO KUCA I ZA TEBE,VOLJENA MAJCICE...
U UTROBI SE OSECAM BEZBEDNO I SRECNO...MAJKO!MAJKO!GDE SMO TO?STO JE TO?STA TO RADE SA MNOM? MAJKO POMOZI MI!NEKO HOCE DA ME ISCUPA IZ TEBE...TO SU NOZEVI,,,MAJKO,,,NE DOZVOLI DA ME UBIJU...BOLI!BOLI ME! MOLIM TE...POMOZI!
GOSPODJO,IZVOLITE.OBAVILI SMO OPERACIJU...ZAMETAK JE ODSTRANJEN. "




<font size=-1>[ Poruku promijenio/la: a. dana 11.05.2002. 15:47 ]</font>


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 11 Maj 2002, 15:00 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
zlaja

<!-- BBCode Quote Start --><TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font size=-1>Citat:</font><HR></TD></TR><TR><TD><FONT SIZE=-1><BLOCKQUOTE>Da se mene pita zakonom bi zabranio abortus osim...ako se ustanovi da će dijete imati velike deformitete ( slijepo, gluhonjemo, retardirano, sakato )</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR></TABLE><!-- BBCode Quote End -->

Ako abortus po onim ostalim tačkama nema opravdanja onda ni po ovoj ni u kom slučaju nema opravdanja. Sve to, slijepo, gluhonijemo itd. ima svoje razloge i svoju svrhu i kao pravoslavac bi to trebao da znaš :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 12 Maj 2002, 20:47 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 11 Maj 2002, 01:00
Postovi: 10
Lokacija: Banja Luka
Do suza sam se nasmijao Vašim citatima... Jest da to nije smiješno nego tragično...

U stvari, slažem se sa Vaderom. Ni u tom slučaju nema opravdanja, a možda bi bilo opravdano samo kada bi više deformiteta bilo kombinovano ( zato sam sve nabrajao ), iako i to malo odstupa od crkve. Recimo strašno bi bilo roditi dijete koje je slijepo, a još uz to i gluvo, jer kako bi ono uopšte moglo da se uključi u ovaj svijet. Posredstvom kojih čula ? Možda mirisa. To dijete bi se strašno mučilo. Dodir i miris nisu dovoljni za čovjeka. I slijepcima koji su naučili ono pismo sa ispupčenjima i udubljenjima pa posredstvom dodira čitaju, to je morao neko objasniti. Kako? Posredstvom govora.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 14 Maj 2002, 03:08 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 10 Nov 2001, 01:00
Postovi: 470
Lokacija: kanada
Medolino kada skontas da u Beogradu zivi oko 3,5 miliona ljudi sto prijavljenih sto ne prijavljenih i da je od toga broja 1/5 zena cifra i nije tako velika.Znas kada nema posla ili struje malo je dosadno a niko ne zeli djecu u takvim vremenima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 14 Maj 2002, 12:10 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Apr 2002, 01:00
Postovi: 577
al miRCON nemogu da razumijem zasto te djevojcice-- ... Radije uce od "prijatelja i prijateljca" koje su "to vec radili" pa su kao oni iskusni ... --nepitaju prvo te svoje prijatelje ili prijateljice kakve su posledice prije nego sto se upuste prvi put s nekim momkom a ne kad treba da abortiraju traze savjet od prijatelja ili prijateljice jer bolje sprijeciti nego lijeciti.
svako ima svoju prestavu i misljenje al ja znam ako nesto neces nemoze se ni desiti


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 14 Maj 2002, 12:16 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 23 Apr 2002, 01:00
Postovi: 338
Lokacija: usa
zato maki sto ti prijatelji i prijateljice pojma nemaju o zivotu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 15 Maj 2002, 21:58 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 11 Maj 2002, 01:00
Postovi: 10
Lokacija: Banja Luka
Samo da kažem Brzom da je provalio ortodoksnu glupost :lol: , jer u Beogradu živi oko 2 miliona ljudi, a ne 3,5 kao što je on rekao, a od tog broja nije jedna petina žena, nego ih je nešto malo više od 50% !!!

Brzi ne širi dezinformacije !!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 16 Maj 2002, 01:18 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 10 Nov 2001, 01:00
Postovi: 470
Lokacija: kanada
Zlaja podaci sa koim baratas su iz koje godine?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 29 Jun 2002, 00:59 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Avg 2001, 01:00
Postovi: 1963
Lokacija: Banjaluka/Wien
...ajmo biti moderni...
ako je abortus ubistvo,onda je drkanje genocid...
....abortus jeste ubistvo


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Abortus
PostPoslato: 02 Sep 2002, 07:52 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Avg 2002, 15:42
Postovi: 344
Lokacija: Daleko
Neke stvari u zivotu se desavaju totalno nepredvidjeno. Vidite dobrog tipa ili dobru ribu provedete neko vrijeme zajedno i velike vibracije izmedju dva mlada tijel apostoje i to sve zavrsi predivnim cinom vodjenja ljubavi. Da li uvijek vodimo ljubav sa onima sa kojima smo spremni zivot provesti. Ne vjerujem. Zato mi je jako cudno sto ljudi izjavljuju da je abortus ubistvo. Lako je to muskarcima izjavljivati koji u nasem prekrasnome gradu kada se i ozene nastava i dalje da hodaju , cunjaju , izlaze i zabavljaju se sa nekim novim djevojcicama koje mogu ostati trudne. Jer one na kraju dana imaju obciju da abortiraju , jer nisu spremne za brak ili da budu zakrcene u kucu do kraja svoga zivota sa muskarcem koji ce svoj zivot sa zenom ili bez nje da nastavi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 02 Sep 2002, 12:30 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 1070
ABORTUS!!

Tema koja je sve vise u zizi i koja je dovela do rascjepa i u samom Vatikanu.Ako bi se gledala vjera bio bi nas da bi jedni drugima hodali po glavi,a ako se gleda ekonomija e onda je to jedan od najboljih rijesenja.
Ali koliko je abortus medicinski dobar pokazala su istrazivanja Venecuelanskog instituta da je od ukupnog broja zena koje su izvrsile abortus 75% je dobilo miom ili rak materice.Zato bilo bi najpozeljnije da mallo i muskarci povedu racuna da kad turaju penis malo razmisle gdje ce i kada ce istresti svoj teret.Do tada neka svako radi sta hoce od sebe.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 07 Sep 2002, 20:50 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 07 Sep 2002, 20:02
Postovi: 6
Lokacija: UNITED KINGDOM
BOLJE SPRJECITI NEGO LIJECITI..

_________________
I'll be with you all the time!!!!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 15 Sep 2002, 18:54 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 18 Apr 2002, 01:00
Postovi: 5
A sta je sa pravom zene da moze slobodno da odluci da li ce biti majka ili ne?

p.s. prema ovogodisnjem popisu stanovnistva, u Beogradu zivi nesto manje od 2 miliona ljudi.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 119 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs