banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 18 Apr 2024, 15:09

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 119 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 31 Jul 2007, 14:08 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2002, 01:00
Postovi: 12455
Lokacija: Ulaz 7, Sektor 2, Red 21, Sedište 35
Nek@d_sam_bio_W@lter je napisao:
jedino imam omanji šlaufcic jer mi se ne rade trbusnajci al pocecu i njih...


Možeš raditi trbušnjake do kraja života, ali šlauf neće tako nestati, traži to dosta odricanja!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 31 Jul 2007, 14:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2004, 19:06
Postovi: 9636
Lokacija: Čbe
VeLiKi je napisao:
EiLeen je napisao:
Ako nisi dobro pročitao, neki su sebi već pomogli... Il te te cvike ne služe baš dobro...


zasto si onda na stalnim dijetama fitnes geniju?

Jesi kad čuo za održavanje težine? Ljudi rade vježbe da ostanu u formi....

_________________
:iconbiggrin:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 31 Jul 2007, 14:13 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jun 2006, 15:21
Postovi: 3835
Sondri je napisao:
Nek@d_sam_bio_W@lter je napisao:
jedino imam omanji šlaufcic jer mi se ne rade trbusnajci al pocecu i njih...


Možeš raditi trbušnjake do kraja života, ali šlauf neće tako nestati, traži to dosta odricanja!

Ma nije nista strasno...

_________________
Растветали яблони и груши,
Поплыли туманы над рекой.
Выходила на берег Катюша,
На высокий берег на крутой.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 31 Jul 2007, 20:26 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Jan 2007, 15:10
Postovi: 370
Lokacija: Tu i Tamo!
Rakun_Slavko je napisao:
Ako si vec besposplen kao sto sam kazes, ustani u 6 ujutru i odradi neki fin trening, recimo pola sata trcanje a onda malo muskih vjezbi - sklekovi, zgibovi, cucnjevi... Do sedam zavrsis, jos nema vrucine, mozes se istusirati i vratiti na spavanje, pa onda poslije 12 na kavu kao i obicno ;) Vidjeces kako umirujuce djeluje kada trcis u 6 ujutru, jos nema ni zive duse, samo pticice crvkucu a grad ima tako magicne boje sunca koje je netom skinulo mrak sa prozora...


Pa mogao bih, tako sam radio pretprošle godine i rezultati su bili primjetni, ali tad sam ljegao oko 11, a sad lježem oko 4! :-?
a još mi je to sve ljepše jer živim na selu, pa ako ovde nema ptica ne znam gde ima! Ugl sigurno ću pokušati bar ishranu riješit, a već radim dnevno 30 minuta fizičke vježbe, rastezanje, trbušnjaci sklekovi (ali to radim tek 5 dana), ako za dva mjeseca izgubim bar jednu kilu javiću vam :wink:

_________________
MRZIM METRONOM!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 03 Avg 2007, 02:19 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Dec 2005, 01:29
Postovi: 618
Lokacija: Burkittsville
Ja se brzo debljam ali jos brze mrsavim. Kile spadaju kad smanjis ishranu + vjezbe, mislim da nema izgovora. Mnogi ljudi konzumiraju tablete i ostale preparate za mrsavljenje "jedite normalno kao i svaki dan i na kraju popijte tabletu" 8) . Da! Odmakni tanjir, aktiviraj se i rezultati ce doci vremenom ali sigurno!

poz :angel:

_________________
Born in grief, raised in hate,
Helpless to defy his fate,
Let him run, let him live,
But do not forget what we cannot forgive!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 03 Avg 2007, 21:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jun 2004, 12:32
Postovi: 5054
Lokacija: Kafana " Rolly i pijani piton"
EiLeen je napisao:
Da? Nešto nejasno? Evo krastavac...



:lol: :lol:

_________________
Šekspir je ukrotio svoju goropadnicu, ali mene još niko nije !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 07 Avg 2007, 11:02 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2005, 02:03
Postovi: 7347
Lokacija: Бања Лука
meni je ljeto bas super za treniranje ..
sto se tice teretane posjecujem je u jutarnjim casovima .. od 10 pa do jedno pola 12 .. poslepodne nema sanse da bih mogao trenirati.. tad sam pretezno na kupanju i to ..
problem je samo sto ljeti ne mogu da dobijam masu .. doduse mnogo manje i jedem a vise se znojim
ali evo, prolazi ljeto, tako da od sad niko ne sme da nalazi izgovore :)

_________________
И само дотле, до тог камена,
До тог бедема...
Ногом ћеш ступит, можда, поганом?
Дрзнеш ли даље?...

Ал' један израз, једну мисао
Чућеш у борбе страшној ломљави
"Отаџбина је ово Србина!..."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 07 Avg 2007, 13:20 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2003, 12:43
Postovi: 3807
Lokacija: The Happy Hill
Висок сам 192 и имам 103кг. Прије две године сам имао око 94 и то ми је тренутно циљна тежина (за сад). Избацио сам хљеб и вечеру, а слаткише никад нисам ни јео нешто посебно. Грицкалице ту и тамо, јео сам кикирики, и мислио сам да то није нешто опасно, међутим по неким постовима овде, видим да се ни то не препоручује. Воће полако убацујем у исхрану, не иде баш лако. 2,5 лит воде пијем дневно. Са свим овим сам тек почео.
Спортске активности су свакодневне, тачније, свако вече под рефлеторима. Е сад ако неко има још неки савјет, стварно би ми добро дошао. Хвала. :wink:

_________________
По зими, киши, сунцу, снегу или кошави...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 07 Avg 2007, 13:52 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 18 Apr 2007, 10:13
Postovi: 72
Lokacija: Banja Luka
bigman,

obzirom na visini tvoja kilaza nije zabrinjavajuca,sve zavisi naravno od godina i konstitucije. Ne mogu se dve razlicite osobe porediti i traziti neku idealnu tezinu bez obzira ako su iste visine. Moj jaran je 190 visok i ima 110kg,a motorika mu savrsena i na njemu se cak i ne primjeti toliko zato sto je takve konstitucije. Ja sam 181,85kg ali vec na basketu osjecam da ne mogu promjenu pravca napraviti normalno,takoda ti ako se dobro osjecas ne beri brigu..Pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 07 Avg 2007, 14:01 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2002, 19:36
Postovi: 3063
Lokacija: Location: Location: Location: Location: Location:
Auh, kikirki je bash zao, istina da ima puno proteina (25-30 %), ali ima bruka mnogo masti (40-50%), iako ima "samo" 600 kalorija na 100 grama, daleko je masniji od recimo nekih krekera koji imaju isto kalorija, ali one poticu iz ugljiko-hidrata, i barem duplo manje masti.
Na tvoje vjezbanje bih dodao da samo drzis kontinuitet tj radis aerobne vjezbe, znaci iz komada barem 40 minuta, sta god da radis, nastoj da ne pravis pauze, vec da konstantno imas povisen srcani tempo, jer ces masnoce jedino na taj nacin sagorjeti (prih pola sata tijelo za energiju koristi glikozu, tek nakon pola sata konstantne aktivnosti krece koristiti masti). Ako igrate partiju kosarke 20 min, onu pauzu iskoristi za lagano lagano trckaranje okolo.

_________________
The wounds of war run deep, cutting across generations. But there is always the hope of healing, so long as there are souls among us whose hearts are more full of love than hate.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 07 Avg 2007, 15:10 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2005, 02:03
Postovi: 7347
Lokacija: Бања Лука
Citiraj:
Спортске активности су свакодневне, тачније, свако вече под рефлеторима.


predpostavljam da se radi o malom fudbalu, basketu ili sta vec ..
no mnogo bolje bi ti bilo kad mi mogao da se time bavis ujutru na prazan stomak ..
tipa trcanje, brzo hodanje itd .. 30-45 minuta max ..

_________________
И само дотле, до тог камена,
До тог бедема...
Ногом ћеш ступит, можда, поганом?
Дрзнеш ли даље?...

Ал' један израз, једну мисао
Чућеш у борбе страшној ломљави
"Отаџбина је ово Србина!..."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 07 Avg 2007, 17:16 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Jul 2007, 03:39
Postovi: 506
Lokacija: In between dreams
bigman je napisao:
Висок сам 192 и имам 103кг. Прије две године сам имао око 94 и то ми је тренутно циљна тежина (за сад). Избацио сам хљеб и вечеру, а слаткише никад нисам ни јео нешто посебно. Грицкалице ту и тамо, јео сам кикирики, и мислио сам да то није нешто опасно, међутим по неким постовима овде, видим да се ни то не препоручује. Воће полако убацујем у исхрану, не иде баш лако. 2,5 лит воде пијем дневно. Са свим овим сам тек почео.
Спортске активности су свакодневне, тачније, свако вече под рефлеторима. Е сад ако неко има још неки савјет, стварно би ми добро дошао. Хвала. :wink:


Jedi dorucak obavezno, znaci nemasni jogurt, zobene pahuljice ili nesto slicno, uglavnom ne preskaci dorucak, i trudi se da svaki dan imas odnos 40% proteina (bjelanca, meso, riba, nemasni sir), 40% ugljeni-hidrati, i ostalo moze da bude masnoca, ali, samo da nije zasicena ili hidrogenizovana masnoca. Izbjegavaj gotovu hranu, trudi se da imas sto vise povrca u ishrani, a sa vocem ne bi trebalo pretjerivati, znaci mozda jedna vocka na dan, i voce se bas nebi trebalo jesti u popodnevnim satima. Napravi 4-5 manjih obroka dnevno. Sto se tice vjezbe, idealno bi bilo da radis intezivan cardio od 4-20 minuta, onda tegovi i sprave, ili neki drugi strenght training, i na kraju opet intezivan cardio od 5-20 minuta. Dok radis cardio probaj da radis HIIT, odnosno da variras brzinu i uspone, npr ako trcis, trcis normalno nekih 5 minuta, onda uradis sprint minut ili dva, pa opet trcanje normalno. Srecno

_________________
"Don't believe everything you think."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 08 Avg 2007, 10:42 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2003, 12:43
Postovi: 3807
Lokacija: The Happy Hill
Ок, хвала за савјете, покушаћу да их имплеметнирам. Видим да је неко питао, имам 23 године. Циљ је да зауставим ово повећање, јер сад није мноого забрињавајуће, али лако може постати. Овај спорт је одбојка, није претјерано интензивна, али се игра 3-4 сата са прекидима. Ово за теретану ћу мало одгодити, јер ми је вријеме проблем, обавезе.
Највећи проблем, иначе ми је доручак, видим да је Аполониа почела да набраја (супер :wink: ). Занима ме сљедеће, кад је најбоље да се доручкује, непосредно послије буђења, нешто касније, да ли прво чаша воде (пошто сам то чуо). Друго, шта за доручак? Знам да је смор питање, али ми треба што више (конкретних) примјера. Опет Хвала! :wink:

_________________
По зими, киши, сунцу, снегу или кошави...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 08 Avg 2007, 11:35 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2002, 19:36
Postovi: 3063
Lokacija: Location: Location: Location: Location: Location:
Uhhh, kad doruckovati, tesko pitanje :/
Sjecam se kad sam trenirao, da nam je trener govorio da od budjenja do potpunog razbudjivanja organizma trba proci barem sat vremena :/
Zgodno bi bilo da popijes nesto sto ima isti efekat kao kava proserusha (dakle, hm, da se ocistis odmah ujutru:) )
Ako hoces da smrsas, recimo zdjelu musli-ja, bananu, komad hljeba sa nekim niskokaloricnim namazom (sa sto manje masti).

_________________
The wounds of war run deep, cutting across generations. But there is always the hope of healing, so long as there are souls among us whose hearts are more full of love than hate.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 08 Avg 2007, 17:02 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Feb 2007, 12:36
Postovi: 1708
Lokacija: NBg,Нова Ва`ош,
Da...tek nakon 1h vremena organizam je iole spreman...pokusaj natenane cajem nezasladjenim da se razbudis...pa onda hasaj nesto fino sto su ti predlozili,...moj prijedlog je jos jedna zezalica koja je odlicna a moze se dodati u musli...imas u tropiku exotic mix suseno voce...prodaje se isto gdje i svjeze...100g je oko 0.8 km...ja ne izlazim iz tropika bez kile toga...njami njam....predobro je ali nemoj previse jer je vjerovatno zasecereno prilikom susenja...medom...ali ipak...vozaj bajs

_________________
We are the knights who say Ni


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 08 Avg 2007, 18:17 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2007, 11:08
Postovi: 1686
Lokacija: Banja Luka
Probaj u svakodnevnu prehranu dodati Vitka čaj.
Možeš ga kupiti u svakoj apoteci ili u Tropicu. Nije skup a odličnog je ukusa. Skuvaš uveče litar tog čaja i onda ga u toku dana piješ umjesto vode. (naravno piješ ga bez šećera)...

Napomena: Nije u pitanju klasični čaj za mršavljenje koji te momentalno otjera na šolju, nego dosta blago sredstvo za čišćenje organizma. Jako lijepo reguliše probavu a istovremeno pojačava lučenje toksina iz organizma.

Meni godi! :wink:

_________________
'The Funk' is the space that lives between the notes!

Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 08 Avg 2007, 18:48 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Jul 2007, 03:39
Postovi: 506
Lokacija: In between dreams
bigman je napisao:
Ок, хвала за савјете, покушаћу да их имплеметнирам. Видим да је неко питао, имам 23 године. Циљ је да зауставим ово повећање, јер сад није мноого забрињавајуће, али лако може постати. Овај спорт је одбојка, није претјерано интензивна, али се игра 3-4 сата са прекидима. Ово за теретану ћу мало одгодити, јер ми је вријеме проблем, обавезе.
Највећи проблем, иначе ми је доручак, видим да је Аполониа почела да набраја (супер :wink: ). Занима ме сљедеће, кад је најбоље да се доручкује, непосредно послије буђења, нешто касније, да ли прво чаша воде (пошто сам то чуо). Друго, шта за доручак? Знам да је смор питање, али ми треба што више (конкретних) примјера. Опет Хвала! :wink:


Ne bih da osporavam komentare drugih na forumu, ali, vecina nutricionista predlazu da odmah cim ustanes jedes, to ja vec godinama radim, znaci prije nego operem zube, ja jedem, razlog, da bi se metabolizam poceo odmah ubrzavati i hraniti. Moras imati mjesavinu proteina i ugljenih hidrata za dorucak, znaci najbolji dorucak bi ti bio, nemasni jogurt, zobene pahuljice, ili 2-3 bjelanjca, a mozes i sve od ovoga u zavisnosti od tog kakav ti je apetit. Uglavnom dorucak bi ti trebao biti proteinski, zatim mozes malo kasnije za uzinu neko voce, nemasni sir. Za rucak imaj opet ili sir, ili meso, riba, riza, krompir, salata (pazi da rizu, krompir itd ne jedes uvece), voce ne jedi poslije 5 uvece, i za veceru opet gledaj da imas proteine, sir, tunjevinu itd, pogotovu ako uvece igras odbojku, proteini su ti preko potrebni poslije treninga. Opet ovo nije nesto sto govorim onako iz knjiga, vec iz licnog iskustva, znaci da bi napravio misice i izgubio kilazu potreban je ravnomjeran odnos svih namirnica, s tim sto bi slatkise i gotovu hranu trebao izbaciti potpuno. Za vise informacija pogledaj malo po netu imas milion websites za zdravu ishranu, pa malo procitaj i vazno je na kraju da uradis ono sto odgovara tvom stilu zivota i ishrane, da ti ta 'dijeta' ne bi bila opterecenje i nesto sto mrzis.

_________________
"Don't believe everything you think."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 09 Avg 2007, 08:12 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jun 2004, 22:02
Postovi: 1336
Lokacija: selo veselo
najvazniji je dorucak, ali cim ustanete, popijete 1-2 case vode, cime se ubrzava metabolizam...
zatim nakon dorucka uzina, pa rucak oko 16 h, ako neko moze i ranije (zbog posla i sl.).. onda opet uzina, i nemojte jesti nista poslije 19h...
naravno, ukluciti fizicko vjezbanje.
ukljuciti velike kolicine svjezeg voca- jabuke pogotovo!!
kilogrami se skidaju ujutro!!! aerobnim radom- to vec znaju svi.
lagani jogging ucinice da se osjecate savrseno i spremno za novi radni dan.
stomak se skida samo trcanjem, a ne trbusnjacima- trbusnjacima se daje definicija, a trcanjem se skida "slauf"...
pazite da lumbalni dio kicme prilikom vjezbi za trbusni zid! nikada noge potpuno ispruzene prilikom "trbusnjaka" kada lazite na ledjima! znaci noge savijene pod uglom od 45 stepeni!
uzivajte

_________________
Kad bih imao jednu malu, malenu kućicu.
Kad bih u njoj imao jedan mali tepih
I kad bi sve to bilo moje...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 09 Avg 2007, 09:56 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2005, 02:03
Postovi: 7347
Lokacija: Бања Лука
OT :)

e Rakun_Slavko otkud se pojavise ove djevojke koje ovoliko znaju o zdravom zivotu? vidis da nisu sve zapustene, ima nade !!!!! :D :D :D :D

_________________
И само дотле, до тог камена,
До тог бедема...
Ногом ћеш ступит, можда, поганом?
Дрзнеш ли даље?...

Ал' један израз, једну мисао
Чућеш у борбе страшној ломљави
"Отаџбина је ово Србина!..."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 09 Avg 2007, 10:12 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2003, 12:43
Postovi: 3807
Lokacija: The Happy Hill
Колико су слични (ако су уопште слични) ефекти који се постижу трчањем и вожњом бицикла? Да ли бицикло "ради" шлауф?

_________________
По зими, киши, сунцу, снегу или кошави...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 119 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs