banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 27 Mar 2024, 06:20

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 119 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 07 Jul 2007, 10:56 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Feb 2003, 15:42
Postovi: 3076
Lokacija: Banja Luka
... nije neka revolucionarna tema, ali samo da prijavim i da kazem svima koji se kao trude a ne ide da moze.
Od februara do danas sam skinuo 13 kg samo tako sto sam prepolovio unos hrane... tacnije, prestao sam da se prejedam, pijem pivo i cistim tanjire poslije djeteta sto ne pojede.
Necete vjerovat, uso sam u hlace od prije vojske iz 97 godine!!!!

_________________
http://www.myspace.com/bandtanker


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 07 Jul 2007, 10:58 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jun 2006, 22:47
Postovi: 737
Lokacija: zanzibar
Cestitam, mrsavko.
Samo tako nastavi :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 07 Jul 2007, 13:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2005, 02:03
Postovi: 7347
Lokacija: Бања Лука
damn 13 kg :S
bavis se ikakvim sportom?
nemoj sad da visi koza na tebi :)

_________________
И само дотле, до тог камена,
До тог бедема...
Ногом ћеш ступит, можда, поганом?
Дрзнеш ли даље?...

Ал' један израз, једну мисао
Чућеш у борбе страшној ломљави
"Отаџбина је ово Србина!..."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 07 Jul 2007, 13:15 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2005, 01:04
Postovi: 2759
nešto jako gladno živi u simbiozi sa tobom. ja bih otišao na pregled... :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 07 Jul 2007, 13:22 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2002, 01:00
Postovi: 12454
Lokacija: Ulaz 7, Sektor 2, Red 21, Sedište 35
Ima pantljičaru u sebi!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 07 Jul 2007, 13:28 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Apr 2004, 23:41
Postovi: 4402
Lokacija: The Moon
:sleeping:

Svaka cast AntiD. :thumbleft:

_________________
Ja sam lav Istine, a ne lav strasti.
Moje djelovanje je svjedokom mojoj religiji.


Ma liberté


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 07 Jul 2007, 15:44 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2007, 11:08
Postovi: 1686
Lokacija: Banja Luka
Da se priključim...

Ja sam od 15. maja skinuo 9kg!
Jedem sve, ali sam sebi ograničio kalorijski unos na 1500kcal dnevno!

Trenutno sam na 106kg! BMI=33,45!

U planu je još oko 20kg! Do Nove Godine...

_________________
'The Funk' is the space that lives between the notes!

Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 07 Jul 2007, 17:30 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2005, 20:36
Postovi: 5337
Lokacija: Wien, Österreich
Tiki the Boyler je napisao:
Da se priključim...

Ja sam od 15. maja skinuo 9kg!
Jedem sve, ali sam sebi ograničio kalorijski unos na 1500kcal dnevno!

Trenutno sam na 106kg! BMI=33,45!

U planu je još oko 20kg! Do Nove Godine...

Lako ide do 100,tj. lase ide onima koji imaju vise za skinuti,da vidis poslije...
Ja sam za mjesec dana skinuo 7 kg,a samo sam normalno jeo,tj . izbacio previse slatisa(ovo k mi stea) i nisam se prejedao,bez sporta narocitog i vratio se na neku svoju tezinu.
Ali ad sam prije 2 godina htio da sidjem sa svoje tezine islo je lako 4 kila, ali ispod ni makac,sve pokusao;jeo jednom na dan,radio teretanu,tri sata svaki dan dodatno fizicke aktivnosti(bez pauze),ali nize jednostavno nije islo.

_________________
democraticus artis crastis individibidualis artis crastis libertas


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 07 Jul 2007, 17:39 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2007, 11:08
Postovi: 1686
Lokacija: Banja Luka
laoce je napisao:
Lako ide do 100,tj. lase ide onima koji imaju vise za skinuti,da vidis poslije...
Ja sam za mjesec dana skinuo 7 kg,a samo sam normalno jeo,tj . izbacio previse slatisa(ovo k mi stea) i nisam se prejedao,bez sporta narocitog i vratio se na neku svoju tezinu.
Ali ad sam prije 2 godina htio da sidjem sa svoje tezine islo je lako 4 kila, ali ispod ni makac,sve pokusao;jeo jednom na dan,radio teretanu,tri sata svaki dan dodatno fizicke aktivnosti(bez pauze),ali nize jednostavno nije islo.


Četiri kila, da prostiš, issereš i ispišaš za dva dana, tako da se to ne pika!
Ja sam 12. maja imao 117kg! Pošto sam u prva 72. sata modifikovanog gladovanja pao na 115 računam to početnom kilažom.
Od tada devetka dole!

A kako ide dalje... već znam... prije nekih 6 godina sam na sličan način skinuo 26kg za nekih 7-8 mjeseci - bez gladovanja!
E sad... što sam sebi dopustio da to za 6 godina vratim to je već druga priča. Mislim da sam nešto naučio i nadam se da ću ovaj put kada dođem na normalu to zadržati neki duži period!

_________________
'The Funk' is the space that lives between the notes!

Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 08 Jul 2007, 18:44 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2002, 19:36
Postovi: 3063
Lokacija: Location: Location: Location: Location: Location:
Koliko vidim, samo se muski hvale brzim mrsavnjenje, jest fino biti musko :D

_________________
The wounds of war run deep, cutting across generations. But there is always the hope of healing, so long as there are souls among us whose hearts are more full of love than hate.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 08 Jul 2007, 21:16 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2005, 15:44
Postovi: 5938
pa lakse je vama skinuti 15 nego zenama onih bolnih 2-3 :(
meni je takodjer bilo lakse skinuti 10ak u teretanu svaki dan po 2 h ,redukcija ishrane nego sad da se natjeram i skinem ove 3-4 iako sam ih nabila samo sladoledom i pivom :x

_________________
"You got a dream... You gotta protect it. People can't do somethin' themselves, they wanna tell you you can't do it. If you want somethin', go get it.."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 08 Jul 2007, 22:45 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jun 2004, 00:25
Postovi: 2875
Lokacija: Klinika za privikavanje na alkohol
Ja bih da se pohvalim da uopste nemam namjeru da ovaj svoj bojler skidam.
Imam jednu majicu na kojoj je krug nacrtan. E, kad izbacim stomak od nje napravim loptu... :lol:
To ne moze neko ko ima ravan stomak... 8)

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 08 Jul 2007, 23:38 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Feb 2002, 01:00
Postovi: 2223
Lokacija: Banjaluka
Moja kuma je skinula nekih tridesetak kilograma izbacivsi iz prehrane hljeb i slatkise.
Jela je picu, pite, tjesteninu - samo hljeb nije.
Smanjila je grickalice (malte ne da ih je sasvim izbacila, samo ponekad...).

Grickalice i slatkise je zamijenila vocem. U zdjele, gdje su inace stajale grickalice i keksici, ona je trpala razno voce. Jabuke najvise, jer je primjetila da joj kile idu lakse dole kad jede vise jabuka.

I sto je najbolje - ovakva dijeta ne utice na krvnu sliku i zdravstveno stanje (sem poboljsanjem :D ).

Vecina nas se deblja od stvari koje unosimo nakon rucka, nakon sto smo vec siti.
Ja recimo pojedem slanog koliko mogu, natrpam se da ne mogu vise ni udahnuti :D , ali ako se odnekud pojavi kolac - u mom stomaku uvijek ima mjesta za kolac. :D
Kao iz onog vica - za pivu uvijek ima mjesta, tako je samnom i kolacima (kremastim, finim, mljac...).
Kod mene su bombone takodje strateski rasporedjene, da su mi uvijek na dohvat ruke. :D
A cips, stapici i kikiriki - to tamanim kao termit. :D
Kad posteno razmislim - mala li sam sta sve strpam u sebe dnevno. :D

Ali ja sama sebi iskreno priznam da nisam tip koji bi lako mogao manje jesti, pa se i ne maltretiram. :D
Moj nacin za skidanje kilograma je vise kretanja i fizickih aktivnosti. To mi je mnogo lakse i prihvatljivije nego uvesti restrikcije u prehranu. :D

_________________
Slika

sportski magazin

Bestija NeOpravljiva!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 08 Jul 2007, 23:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jun 2004, 12:32
Postovi: 5054
Lokacija: Kafana " Rolly i pijani piton"
ja variram u kilazi, po 5 kila gore pa 5 dole, pa 2 gore, pa 7 dole.. tako po periodima od po godinu/dve

Sve zavisi kako ti metabolizam radi, koliko si aktivan, i kakve kombinacije u prehrani pravis. recimo jesti krompir, meso i sir zajedno ( veoma uobicajeno u nasoj kuhinji) je ubitacno. A pojesti ovo troje zasebno, kao posebna tri obroka u vremenskim razmacima, ima sasvim drugaciji ucinak ( barem je tako kod mene). Zato pametno kombinujte hranu! .... ne pravite besmislice, kao sto su hljeb + makaroni ili spageti ( kod nas ovako sluze i po restoranima) i sl...

_________________
Šekspir je ukrotio svoju goropadnicu, ali mene još niko nije !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 09 Jul 2007, 09:19 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Feb 2002, 01:00
Postovi: 2223
Lokacija: Banjaluka
Ko je jos vidio jesti spagete bez hljeba? :D
Ja sve jedem sa hljebom. ;)

Jedino uz pitu i picu ne jedem hljeb. :D

_________________
Slika

sportski magazin

Bestija NeOpravljiva!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 09 Jul 2007, 12:14 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jun 2007, 10:05
Postovi: 23
Lokacija: Beograd
Samo se pridržavate pravilne ishrane i eto idealne težine .

Nema večere, već neko voće uveče .
Hleb samo jedno parče i to crni .
Nema slatkiša, slano preterano,bez zaraznih masnih grickalica i eto dobitka, bez dijete(gladovanja) .

He, he, he . :lol: .

_________________
Ja sam jedno pametno, jako, slatko, umiljato, luckasto, nezno, neodoljivo i pored svega veoma skromno bice koje, osim na sebe mislim i na druge !!!

KO BI drugi, nego KOBi ...

Zvezdo znaj, da ludo volim te ...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 09 Jul 2007, 12:53 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2002, 01:00
Postovi: 12454
Lokacija: Ulaz 7, Sektor 2, Red 21, Sedište 35
Jeca-Kobe je napisao:
Nema večere, već neko voće uveče.


Ovo je najveća greška, bar tako mi je danas rekao momak koji je opsjednut fitnesom i o tim stvarima zna apsolutno sve! Po njegovoj priči voće se ne smatra laganom hranom i preporučuje se isključivo ujutro jer daje snagu organizmu! Inače te priče o velikim gubitcima kilograma smanjivanjem unošenja ugljenih hidrata i sl. ne piju vode! Bez posljedica po organizam, samo fizičkim aktivnostima se može kvalitetno izgubiti težina, a da se pri tome kvalitetno hranite. Može se izgubiti i izgladnjivanjem, ali da li je nekoliko kilograma vrijedno kvarenja krvne slike???


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 09 Jul 2007, 13:37 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 21 Dec 2004, 20:02
Postovi: 5501
Jeste culi za "Schlank-im-Schlaf" dijetu?! Prevedeno kao "Oslabiti u spavanju. :)
Ta dijeta potice od jednog njemackog doktora, Dr. Detlef Pape. To ne znaci da trebate da spavate 24 sata da bi oslabili, nego sve ovisi od toga sta jedete tokom dana i sta i kako zeludac preradjuje tokom noci.

Znaci, ujutro mozete da pojedete i do 4 vece snjite ili 8 manjih snjita pomazanih sa eurokremom ili pekmezom ili medom, znaci ujutro samo slatko. Onda trebate cekati 4 sata do rucka, ne smije se nista jesti u ta 4 sata, nikakve grickalice, slatkise, cak ne i voce ni povrce, znaci nista...onda za rucak moze se mijesati ugljeni hidrati i bjelancevine (i to zavisi od osobe do osobe, neko mozda treba da jede samo bjelancevine, zavisi kako ciji organizam preradjuje), onda opet cekati 4 sata do vecere, i za veceru SAMO iskljucivo bjelancevine, jer organizam lakse preradjuje tokom noci kad se navece jedu samo bjelancevine.
Naravno, trebalo bi se malo i kretati. I ova dijeta ne pali ako se samo sjedi i ceka kad ce zeludac svariti. :)

Tu dijetu su vise puta testirali na TV-u, ljudi su za mjesec dana slabili i do 10 kg, cak i vise.

Ovo je super program za mene, posto ja i jedem skoro samo bjelancevine, ali meni je problem onih 4 sata izmedju, gdje se ne smije nista jesti od obroka do obroka, jer ja ne mogu biti 4 sata da bar nesto ne gricnem, pogotovo sad kad sam stalno kuci i ne radim.
Ovako se necu nikako rijesiti ovih 10 kg viska sto mi je ostalo od trudnoce.


Poslednji put menjao Leona dana 10 Jul 2007, 10:39, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 09 Jul 2007, 13:45 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2005, 20:36
Postovi: 5337
Lokacija: Wien, Österreich
Sondri je napisao:
Jeca-Kobe je napisao:
Nema večere, već neko voće uveče.


Ovo je najveća greška, bar tako mi je danas rekao momak koji je opsjednut fitnesom i o tim stvarima zna apsolutno sve! Po njegovoj priči voće se ne smatra laganom hranom i preporučuje se isključivo ujutro jer daje snagu organizmu! Inače te priče o velikim gubitcima kilograma smanjivanjem unošenja ugljenih hidrata i sl. ne piju vode! Bez posljedica po organizam, samo fizičkim aktivnostima se može kvalitetno izgubiti težina, a da se pri tome kvalitetno hranite. Može se izgubiti i izgladnjivanjem, ali da li je nekoliko kilograma vrijedno kvarenja krvne slike???

To mi isto i moja draga kaze,ali ja je i ne slusam bas svaki put. :oops:


Citiraj:
Ja recimo pojedem slanog koliko mogu, natrpam se da ne mogu vise ni udahnuti Very Happy , ali ako se odnekud pojavi kolac - u mom stomaku uvijek ima mjesta za kolac. Very Happy

Nesto mi poznata prica;tako smo cimer i ja jeli,pojedemo (carbonara je u pitanju), ko 2 slona,ostane jos jedna porcija za drvosjecu,pa i to pojedemo( da se ne baci), onda kukamo da ne mozemo disati.Onda se ja sjetim da u frizideru imam jos baklave,pa maznem komad-dva,a on mi kaze da sam lud,kako mogu sad nakon svega ovoga slatko,ali ja jednostavno moram.
A sto se tice mijesanja UH, proteina i masti,tu sam nenadmasan,ko ne vjeruje, nek procita na gastronomiji. :lol:

_________________
democraticus artis crastis individibidualis artis crastis libertas


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 09 Jul 2007, 14:16 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Jan 2005, 23:44
Postovi: 178
trcanje je zakon... trcite svaki dan ili svaki drugi dan lagano jedno 45 minuta... izbacite veceru (eventualno nesto prezalogajite , ali da nije kasno) samo hljeb ne jedite u velikim kolicinama i to je to... ja sam bas na ovaj nacin za dva i po mjeseca smrsao 12 kila i nikad se bolje ne osjecam....pustite silne dijete , gospodju bozen i svakojake rituale... 8)

_________________
Plans are made to be broken.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 119 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs