banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 04 Maj 2024, 21:45

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 16 Nov 2002, 11:24 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 04 Jan 2002, 01:00
Postovi: 441
Lokacija: Banjaluka
Najnovija desavanja oko afere sa "Pomurskim mlekarnama", slovenacko mlijeko u kome su pronadjeni tragovi kancerogenog antibiotika hloramfenikola, je odavno na nasem trzistu!!! :evil:

Mnostvo prozivoda, narocito mlijecnih dolazi iz Slo, At, i drugih zemalja, a sam cinjenica da si ti proizvodi sa dugim rokom ispravnosti , govori koliki procenat konzevranasa i drugih nezdravih hemijskih aditiva se nalazi u njima!

Sta mislite o svemu tome?
Da li obracate paznju pri kupovini, da li kupujete domace prozivode?

pozdrav i pisite :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 16 Nov 2002, 13:24 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 03 Jan 2002, 01:00
Postovi: 1552
Lokacija: Banja Luka
Mislim da radije ne kupujem te stvari što imaju dug rok trajanja. Prije uzmem mlijeko u kesi. I gledam piše li ono: bez konzervansa. Gledam svašta nešto, pročitam šta piše na pozadini.
A ne vjerujem baš nešto ni ovim domaćim proizvođačima. Čitam kako je neka inspekcija oduzela meso za ćevape nekom mesaru zbog neispravnosti
a on to ode i pokupi drugi dan i nastavi s prodajom.
Nikako mi nije jasan onaj fazon s kiselim mlijekom iz Kozarske Dubice. Nekad je rijetko kao slatko, nekad je, tako da kažem, normalno, a nekad kao povlaka.
Nema kod nas prave sanitarne kontrole, mislim da bi takvo nešto zadalo fatalan udarac našoj prehrambenoj industriji. :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 16 Nov 2002, 18:17 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 22 Avg 2002, 18:24
Postovi: 47
KUPUJEM SAMO DOMAĆE OD MLIJEKA I MLIJEČNIH PROIZVODA DO MESA I SUHOG MESA SVE SAMO DOMAĆE.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 16 Nov 2002, 19:13 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 12 Jul 2001, 01:00
Postovi: 3131
Lokacija: Kod roditelja
Neki dan sam obišao nekoliko prodavnica tražeći Dukatov jogurt. U jednoj prodavnici mi prodavačica drsko reče: "NEMAMO DUKATOV JOGURT!". Tražio sam baš Dukatov jogurt, jer se jedino njim može ukiseliti mlijeko. To znači da ni jedan drugi jogurt na našem tržištu nije pravi jogurt. Probajte da ukiselite mlijeko dubičkim ili banjalučkim jogurtom. Neće ići.

Što se tiče ishrane uopšte, ja joj pridajem veliku važnost. Uvijek tražim proizvode bez konzervansa. Ali nemoguće je hraniti se zdravo u današnje vrijeme. Taj slučaj sa Pomurskim mlijekom se desio zato što su vjerovatno antibiotici davani kravama. I kako da država kontroliše svaki proizvod koji stiže kod nas? A država treba da uvozi prehrambene proizode, jer naši proizvođači uglavnom prave splačine (čast izuzecima).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 16 Nov 2002, 20:50 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 04 Jan 2002, 01:00
Postovi: 441
Lokacija: Banjaluka
Danas je takvo sarenilo na prehrambenom trzistu, nazalost!
Osim toga veliku moc ima los marketing, i to sto neko produva laznu informaciju cisto da bi oslabio konkurenciju.
Zalosno je kad se time sluze da bi ostvarili profit. :o

Skoro je bila afera i sa Carnex pastetama, no kasnije je utvrdjeno da je to samo maketinski potez.
Zalosno kad se plase ljudi, samo zato da bi s e nekom prozvodjacu 'uvalio' negativni prefiks na trzistu!
Nije iskljuceno i da je ova nova afera cisto marketinska igra,sve je moguce?!

Bezobzira na sve, mislim da prehrambene prozivode treba sto manje uvoziti a razvijati domacu proizvodnju!
Imamo kapaciteta, neiskoristenog, a da se koristi kako treba, mislim da je prehrana sektor , koji bi mogao dovesti do razvoja privrede !

Ali nasa posla.....lakse je uvesti robu iz inostranstva, po mogucnosti sa sto sanjom poreskom stopom, a samim tim ugustiti domaceg proizvodjaca.
To je najveca boljka! Kojoj se mora stati u kraj jednom !!!!
:wink:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs