banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 16 Apr 2024, 09:29

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 49 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 08 Dec 2006, 14:34 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Avg 2004, 09:35
Postovi: 1010
Talija je napisao:
Flex je napisao:
...povracanje nakon treninga je postalo normala...

Ovo ne razumijem. Na koliko vremena jedeš prije treninga?


i ja ne kontam ?

recimo povracas kad radis noge ( negdje si to napisao ) ? i meni je par puta prilikom cucnjeva doslo do usta al nisam povratio mada sam skontao da to nije zbog napora ( od vjezbe ) vec zbog pogresno radjene vjezbe pa provjeri ( daj da te neko snima prilikom vjezbanja pa pogledaj kod kuce )

a pricao sam i sa kondicionim trnerom, komsom ( jedno vrijeme je trenirao i cuvenu Barselonu ) oko tog povracanja i rekao mi je da se to pri fitnesu ne bi trebalo dogadjati dok tecimo prilikom trcanja pogotovo ljeti na pocetku priprema i nije cudno ( cak ni za fudbalere Barselone :lol: )

_________________
Red bull - daje ti krila!
Rakija - pogon na sve četiri!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 08 Dec 2006, 14:35 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Okt 2006, 20:59
Postovi: 149
Lokacija: Teretana
Talija je napisao:
Flex je napisao:
...povracanje nakon treninga je postalo normala...

Ovo ne razumijem. Na koliko vremena jedeš prije treninga?

Ma dobro ovde sam malo pretjerao :) . Gledam da ne jedem 2-3 sata pred trening. pogotovo 3 sata pred noge. Samo na treningu nogu mi se tako nesto desi, i to kad bas stiznem zube. Do povracanja dolazi jer noge kao najveci misici u tijelu vuku previse O2, i samim tim dolazi osjecaj mucnine. Evo demonstracija (moj trening je upola laksi od ovog, za ovakav trening jos nisam skupio snage - mentalne). POzzz

http://thefitshow.tv/

Matadaor, izazivam te na jedan trening nogu, ako smijes naravno ;)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Dec 2006, 23:05 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Avg 2006, 21:23
Postovi: 120
Flex je napisao:
[
Dakle, ja ti uveliko preporucujem da jacas misice, to ti samo moze pomoci.



naravno , to i ya cnaM

faLa (:

iako sada kaq je krenuo fucks imam yahko malo wremena za tjelowezbhu i tO me taq sekira :(

_________________
let's hAck the ForuM and taKe oveR the wooorld :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 19 Dec 2006, 08:34 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jan 2006, 22:41
Postovi: 2003
Lokacija: Izmedju zemlje i neba
ja mucim muku s kolenima vec 7,8 godina ali ovo moje je neopisivo,mozda je kod nekoga nesto slicno pa moze pomoci.Boli me unutrasnja strana levog kolena,bol je takva da kad sam u lezecem polozaju koleno nemogu da ispravim,pri skoku noga jednostavno propadne.Sad najgluplje od svega je to da me boli na etape.Ponekad me neboli 3-4 meseca pa onda mesec dana da.
Bio sam kod nekog ortopeda,radio rengen i niko nema pojma sta je,sve izgleda super.Najgluplje od svega je cinjenica da kad sam isao na pregled kojeno mi je bilo super tako da nisam mogao demonstrirati bol.U poslednje vreme me koljeno boli ucestalo tako da sam si kupio jednu ortopedsku bandazu i ne da pomaze,savetovao bih je svima(McDavid bandaze),cena jeste malo veca ali isplati se,oko 120KM.Ima li iko iskustva s slicnim problemima,koljeno boli a doktor kaze da nemoze nista naci???


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 19 Dec 2006, 14:55 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2002, 17:28
Postovi: 3607
Lokacija: Banja Luka
Citiraj:
Boli me unutrasnja strana levog kolena,bol je takva da kad sam u lezecem polozaju koleno nemogu da ispravim,pri skoku noga jednostavno propadne.Sad najgluplje od svega je to da me boli na etape.Ponekad me neboli 3-4 meseca pa onda mesec dana da.


Meni to izgleda kao problem sa meniskusom ili imaš sličan problem kao i ja prije par godina. Moguće da ti se odlomio komad hrskavice koji sad slobodno šeta po koljenu, što bi objasnilo činjenicu da bol i problemi nestaju na duže periode. Ne znam kod kog ortopeda si išao, ali bih ti savjetovao da svakako odeš kod još nekoga. U takvim situacijama, velika je vjerovatnoća da će ti preporučiti artroskopiju, pošto na snimcima ne mogu ništa da vide. U svakom slučaju potraži mišljenje još ljekara. Mene su trojica pregledala i tvrdila da je sve uredno sa desnom nogom, a tek četvrti doktor, koji mi je inače i operisao lijevo koljeno, utvrdio je da imam problema i sa meniskusom u desnom koljenu, ali da nije zabrinjavajuće... Ako osjećaš da nije sve kako treba, definitivno traži mišljenja još ljekara, dok neko ne utvrdi u čemu je problem. Koljeno trpi najveća opterećenja i njegove povrede su najkoplikovanije, zato se nije šaliti sa tim...

_________________
"Your dad always said that one day Del Boy would reach the top. Then again, he always said Millwall would win the cup."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 15 Feb 2007, 13:56 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Okt 2006, 20:59
Postovi: 149
Lokacija: Teretana
matador je napisao:
Talija je napisao:
Flex je napisao:
...povracanje nakon treninga je postalo normala...

Ovo ne razumijem. Na koliko vremena jedeš prije treninga?


i ja ne kontam ?

recimo povracas kad radis noge ( negdje si to napisao ) ? i meni je par puta prilikom cucnjeva doslo do usta al nisam povratio mada sam skontao da to nije zbog napora ( od vjezbe ) vec zbog pogresno radjene vjezbe pa provjeri ( daj da te neko snima prilikom vjezbanja pa pogledaj kod kuce )

a pricao sam i sa kondicionim trnerom, komsom ( jedno vrijeme je trenirao i cuvenu Barselonu ) oko tog povracanja i rekao mi je da se to pri fitnesu ne bi trebalo dogadjati dok tecimo prilikom trcanja pogotovo ljeti na pocetku priprema i nije cudno ( cak ni za fudbalere Barselone :lol: )


Evo matador, drigi ili ko je vec u pitanju: pogledaj kako se treninra i obrati paznju na tezine prilikom treninga nogu. Ako prezivis ovo, skidam kapu ;)
http://thefitshow.tv/tfs4/season04.html
Za sve koji imaju problema sa koljenima ovo bi bio najsigurniji nacin da ojacaju misice kvadricepsa, jer su tezine bezbjedne i minimalno naprezaju koljena, dok je rad misica maksimalan.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Feb 2007, 01:41 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Sep 2003, 21:58
Postovi: 6855
Lokacija: BL / UK
Veceras sam prvi put iscasio koljeno. Desno koljeno je u pitanju. Pri naglom ustajanju sa kreveta (i vjerovatno udaru o tudje, ne sjecam se), samo mi je spala casica nadesno, i dobio sam onaj grozan osjecaj. Sreca da sam udario u koljeno doktora, pa tako nije proslo dugo vremena dok on nije shvatio sta se desilo i vratio mi casicu na mjesto.
Cijelu vece jedva stojim na ovoj nozi, i moram je drzati mirno da mi me prosli bolovi. E sad, kakve imate savjete povodom ovoga, posto se nedavno desilo, a, bolje je sprijeciti nego lijeciti? :)
Po savjetima ljudi koji su se tu nasli, cuo sam da je najbolje da miruje i da stavim nesto da mi steze koljeno (?). Za mene je ovo novo, tako da nisam upucen.

Inace, to sto sam istom prilikom povrijedio i prst na ruci, nema veze. :D

_________________
There are ways of saying what you think that make people think what you're thinking is actually more thoughtful than you actually think it is.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 19 Feb 2007, 16:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 12 Avg 2001, 01:00
Postovi: 4102
Lokacija: Izmedju istoka i zapada
tebe bas nece. stezanje znaci da uzmes elsticne zavoje u apoteci i jelde zategnes oko koljena. naravno ne previse. mogu i steznjaci. naravno led pomaze, stavljas ga preko zavoja. mirovanje takodje, mislim da je to pod obavezno i nema neke potrebe za naglasavanjem. znaci, zaradio si sebi prinudni odmor. sad samo

Kick of your shoes, put your feet up. Lean back and just enjooooy the melodies.

:lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 19 Feb 2007, 21:17 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jun 2004, 12:32
Postovi: 5054
Lokacija: Kafana " Rolly i pijani piton"
FLASH je napisao:
Veceras sam prvi put iscasio koljeno. Desno koljeno je u pitanju. Pri naglom ustajanju sa kreveta (i vjerovatno udaru o tudje, ne sjecam se), samo mi je spala casica nadesno, i dobio sam onaj grozan osjecaj. Sreca da sam udario u koljeno doktora, pa tako nije proslo dugo vremena dok on nije shvatio sta se desilo i vratio mi casicu na mjesto.
Cijelu vece jedva stojim na ovoj nozi, i moram je drzati mirno da mi me prosli bolovi. E sad, kakve imate savjete povodom ovoga, posto se nedavno desilo, a, bolje je sprijeciti nego lijeciti? :)
Po savjetima ljudi koji su se tu nasli, cuo sam da je najbolje da miruje i da stavim nesto da mi steze koljeno (?). Za mene je ovo novo, tako da nisam upucen.

Inace, to sto sam istom prilikom povrijedio i prst na ruci, nema veze. :D


Mirovanje, led (preko zavoja ili u krpu/kesu), elevacija ( nogu dizes na visi nivo od nivoa tijela, u lezecem polozaju, recimo na 30 stepeni), zamotavanje elasticnim zavojem ali ne stezati previse. Ako imas bolove mozes uzeti ibuprofen. ... dobro se pazi jer je sad koljeno podlozno ponovnoj distorziji. Ja bih ti ipak preporucila da se ipak vidis sa ortopedom ili fizijatrom. Sto je sigurno, sigurno je

Aj, brz oporavak ti zelim :angel: :angel: :angel:

_________________
Šekspir je ukrotio svoju goropadnicu, ali mene još niko nije !


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 49 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs