banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 20:15

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 153 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 17 Jan 2012, 15:56 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 17:38
Postovi: 5779
Lokacija: Banja Luka
BANjALUKA - Najstarijem stanovniku Republike Srpske stotrogodišnjem Dragoljubu Galiću ugrađen je pejsmejker na Klinici za kardiovaskularne bolesti Kliničkog centra Banjaluka.

Galiću, koji je u ovu zdravstvenu ustanovu primljen, zbog ekstremne bradikardije sa srčanom frekvencijom oko 25 otkucaja u minuti, nakon preoperativne obrade implantiran je trajni elektrostimulator srca.

Iz banjalučkog Kliničkog centra ističu da je operacija protekla bez komplikacija i da se pacijent nakon operacije osjeća dobro.

Operaciju je uradio doktor Boris Goronja, uz asistenciju doktora Siniše Kovačevića i Mirona Marijanovića, te instrumentara Srđana Vujića i medicinskog tehničara Milovana Kostića.

U saopštenju se navodi da je Galić treći najstariji pacijent u svijetu kome je ugrađen pejsmejker. Najstariji je bio stošestogodišnji Britanac Lesli Dun, te bolesnica iz Turske koja ima 106 godina.

_________________
Ako si pažljiv na kraju kao na početku, spriječit ćeš neuspjeh.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jan 2012, 16:23 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 04 Feb 2008, 11:28
Postovi: 1234
vjezbaju na starcima!!! :lol: :lol: :lol: kad umre rece "od starosti"! 8) :D :lol: :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jul 2012, 13:51 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jan 2004, 16:33
Postovi: 3620
Lokacija: Roma
Upadam u temu samo da pitam nešto, malo je offtopic, ali nećete mi zamjeriti, tu je to.
Zna li neko radi li fond za zdravstveno osiguranje subotom i do kad? Mislim na šalter salu. Thanks :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Okt 2012, 00:47 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Liječnici dokazali: Jedna besana noć usporava metabolizam i do 20 posto

"Manjak sna usporava metabolizam tijekom dana što uzrokuje da tijelo troši manje energije, odnosno kalorija..."

Kidam u krevet!!!

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Okt 2012, 00:48 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Sto znaci da cemo duze zivjeti mi hard core partijaneri? :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Okt 2012, 07:54 
shakal je napisao:
Sto znaci da cemo duze zivjeti mi hard core partijaneri? :D


Da citiram vadera:"Neces!" ;)


Najjace su mi ove studije sto dokazuju nesto sto je dokazano prije 50 godina, ali jbg treba popuniti rubriku u novinama necim... :D :D :D


Vrh
  
 
PostPoslato: 18 Okt 2012, 08:06 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Ma pusti to, nego kako se kalorije slabije koriste svi ćemo ličiti na onog debelog lika sa bubuljicam iz South parka.

Slika

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Okt 2012, 21:29 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 21 Okt 2012, 17:23
Postovi: 1
Liječenje hepatitisa A, cirozu jetre, žuticu, dijabetes, bubrežna oboljenja, oboljenja prostate...

Vuka Drljić - 70-šnja travarka ,u selu Čitluk u Kozarskoj Dubici, porodično je naslijedila, a i ona već 40 i više godina samostalno, pronalazeći ljekovito bilje uspješno liječi Hepatitis( žutica), bolesti jetre, krvnih sudova, mokrećnih kanala, masnoće, poboljšanje krvne "slike" , poboljšanje apetita itd.

Za opširnije informacije,način korištenja i naručivanje čaja možete se obratiti na kontakt telefon :
00387 / 52 432-181

ljekovitobiljebakevuke.blogger.ba/


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Okt 2012, 21:33 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2010, 12:02
Postovi: 6252
Lokacija: Banja Luka
Oooo baka Vuka! :D

Divna baka, i što je najvažnije, čajevi djeluju.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Okt 2012, 21:46 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9839
Lokacija: Далеко од раја
Talija je napisao:
Liječnici dokazali: Jedna besana noć usporava metabolizam i do 20 posto

"Manjak sna usporava metabolizam tijekom dana što uzrokuje da tijelo troši manje energije, odnosno kalorija..."

Kidam u krevet!!!

Ti liječnici nemaju pojma. Što bi rekao Ilija Čvorović to su neki čobani, budale. :lol:

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Okt 2012, 21:53 
"Znanstvenici" nisu lijecnici...


Vrh
  
 
PostPoslato: 21 Okt 2012, 22:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9839
Lokacija: Далеко од раја
Nemoj mi sat zapinjati za te detalje, u naslovu piše da su u pitanju liječnici. :angry1: :angry1: :angry1:
Kako god, niđe veze. :)

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Apr 2013, 00:59 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Sep 2010, 10:50
Postovi: 1101
Да не гушим по другим темама,ево овде да питам,колико тачно кошта ДНК анализа да ли је код неке жене у стомаку дијете твоје ?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Apr 2013, 01:18 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
viewtopic.php?f=4&t=59055

Na nalaz se čeka od tri do pet dana, a cijena DNK analize je 250 KM po uzorku odnosno po osobi

- Log: Tekst kopiran sa BanjalukaLive portala: http://www.banjalukalive.com/banjaluka/ ... z2RtwLVzzQ


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Apr 2013, 08:00 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Misliš da se praktikuje uzimanje DNK uzorka kod nerođenog djeteta??
Znam da može (kad se ispituje zdravlje ploda) ali u tu svrhu... ne znam.
Zanima me kakva je zakonska procedura u tom slučaju.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Nov 2013, 12:53 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 05 Feb 2009, 01:45
Postovi: 4767
Lokacija: Saraj'vo
Je li iko od vas uradio ili namjeravao uraditi repozicioniranje atlasa tj. prvog vratnog pršljena?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Nov 2013, 14:29 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20445
Lokacija: SAO Krmine
http://www.blic.rs/Vesti/Svet/423411/Ne ... kih-kolica

Citiraj:
Ortopedski hirurg dr Ted Ramel obavljao je u proseku 1.000 operacija godišnje i primao oko 60 pacijenata dnevno. I u slobodno vreme je bio aktivan. Zajedno sa suprugom Ketrin, sa kojom je 12 godina u braku, provodio je godišnje odmore skijajući se, vozeći bicikl i igrajući golf.

Ali pre nešto više od godinu dana život mu se zauvek promenio. Dijagnostifikovan mu je kavernozni hemangiom - kesica puna krvi u kičmenoj moždini koja je 11 meseci kasnije pukla. Morao je da se podvrgne složenoj operaciji kičme, ali je ostao paralizovan od struka naniže i osuđen na život u invalidskim kolicima.

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Dec 2013, 21:31 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Pošto se mali anđeo drugi put suočava sa opakom bolešću, za koju su garantovali da je izlečena posle prvog kruga hemioterapija i zračenja, lekari su došli na verovatno suludu ideju, a Emini roditelji su ipak pristali na to: da se devojčici ubrizga virus HIV.

Prema tvrdnjama doktora, ćelije raka koje su se povratile, nisu drugačije mogle biti uništene. Doktori su bili bespomoćni, a Emini roditelji priželjkivali čudo. Tada se čudo i dogodilo. Doktori su došli na ideju da pošto nemaju šta da izgube, mogu da pokušaju da u Emine bolesne ćelije ubrizgaju virus HIV-a, jer je on toliko jak da bi mogao da ih ubije.

Pošto je HIV ubrizgan Emi, ostalo je da se čeka, da se proces „ubijanja” kancerogenih ćelija odvije.

"Ubrizgali smo HIV i čekali da hiljade i hiljade ćelija raka u izmučenom Eminom telu bude "pojedeno", rekao je Emin lekar, doktor Džun.

Veoma je neobična procedura kojoj su podvrgli devojčicu, jer nešto ovako do sada nije zapamćeno, i premda su postojala istraživanja na ovu temu, sličan slučaj nije zapamćen u praksi.

"Morali smo roditeljima i porodici da objasnimo da naša ideja možda neće uspeti, da je to samo pretpostavka koja bi mogla da funkcioniše i da je to jedina preostala ideja, opcija, za Emino izlečenje. Roditelji su pristali, pa smo počeli sa tretmanom", objašnjava vođa stručnog tima koji brine o Emi.

Ema je prvih nekoliko dana, pošto joj je ubrizgan virus HIV-a vila veoma bolesna i osećala se loše.

"Ema je disala teško, njen puls je bio veoma usporen, prve prognoze su bile poražavajuće. Jedino što nas je tešilo, jeste činjenica da smo bili svesni da napaćeno dete ne može da bude lošije nego što već jeste", dodaje jedan od lekara.

Kada su svi pomislili da Ema neće preživeti, desilo se čudo. Organizam je odjednom počeo da se bori sa ćelijama raka. Za samo nekoliko sati od kad je „borba” počela, Ema se povratila, postala je svesna i groznica, koja ju je mučila danima se povukla.

Ema danas živi mnogo zdravijim životom, jer virus HIV-a kontrolišu adekvatnim tretmanima i terapijom, pa devojčici predviđaju još mnogo srećnih godina, i smatraju da koliko god sada mora da se bori sa sidom, svakako će živeti duže nego što bi živela sa leukemijom, koja bi je svakako ubila za nekoliko dana, da nisu probali ovaj metod lečenja.


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=pBER__aigiE[/youtube]

http://www.kurir-info.rs/nije-bilo-ddru ... ak-1116841

:o

Kako kažu ona nije prvi pacijent koja je dobrovoljno primila virus. Ali izgleda da je izliječena.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Dec 2013, 16:51 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 02 Dec 2013, 16:28
Postovi: 5
Svasta lekari isprobavaju....

_________________
Skola stranih jezika | Ray Ban naocare


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Jan 2014, 16:06 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Citiraj:
LONDON - Naučnici sa Univerziteta Kornel u SAD dizajnirali su nanočesnice koje, prema prvim istraživanjima, treba da zaustave širenje ćelija tumora u organizmu, piše BBC.

Takozvane "lepljive kuglice" ubacuju se u krvotok i ubijaju ćelije raka čime se sprečava njihovo širenje u telu, zbog čega ova bolest i jeste smrtonosna.

Oko 90 posto smrtnih slučajeva od raka je u vezi sa metastazama, podsetio je vodeći istraživač prof. Majkl King.
Tim sa Kornela spojio je protein trail, koji je već korišćen u istraživanjima borbe protiv ove bolesti, i ostale lepljive nanočestice.
Kada se te lepljive sfere ubrizgaju u krv, one se zakače za bela krvna zrnca i "udaraju" na obolele ćelije, otkinute od glavnog tumora i ubijaju ih.

Profesor King izjavio je da su prvi rezultati izuzetni, da su čestice raka značajno smanjene, što se videlo u istraživanjima na miševima, ali i u ljudskoj krvi. "Nakon dva sata pošto su ubačene u krvotok, ćelije tumora su se bukvalno raspale", kaže on.

Međutim, naučnici podsećaju da je potrebno još mnogo testiranja na miševima i većim životinjama pre testiranja na ljudima. Dosadašnji rezultati ukazuju da "lepljive kuglice" neće oštećivati druge krvne ćelije ili sluzokožu krvnih sudova.


http://www.novosti.rs/vesti/zivot_+.304 ... lek-za-rak

Ali ova greška... nanočesnice :lol:

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 153 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs