banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 09:28

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 48 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 31 Maj 2002, 08:42 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 18 Maj 2002, 01:00
Postovi: 22
....TO JEST DA LI TREBA DA VJERUJEMO DA JE MEDICINA NAMIJENJENA SAMO ONIMA KOJIMA TREBA VISOK DRUSTVENI STATUS I DA LI TREBA DA OPRASTAMO STRAVICNE GRESKE KOJE PRAVE, CIJI JE REZULTAT GUBITAK LJUDSKIH ZIVOTA I ZASTO ZVANICNA MISLJENJA I NALAZE NASIH DOKTORA NE PRIZNAJU NIGDJE.
LICNO ZNAM ZA MNOGE DOBRE LJUDE KOJI SU OJADJENI MORALI DA ISTRESU NOVCANIK U NADI DA CE TO POMOCI DA NJIHOV SIN,BRAT,OTAC....OZDRAVI, MEDJUTIM NA KRAJU SE POKAZE DA JE TO BILO UZALUDNO JER NASI DOKTORI OSIM STO ZNAJU DA POTROSE TE PARE MALO TOGA ZNAJU I DA POKAZU.
KOD NAS JE POSTALA POPULARNA IZREKA "NE DAJ BOZE DA SE RAZBOLIS PA DA OVIMA PADNES U RUKE"...
ZNAM DA SVI IMATE SLICNIH ISKUSTAVA, PA RECITE NEKA SE ZNA......!!!!!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 31 Maj 2002, 10:23 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 04 Jan 2002, 01:00
Postovi: 441
Lokacija: Banjaluka
Vrlo dobra tema...:smile:

Danas kod nas u zdravstvu desava se svasta. Nazalost postoje i losi kadrovi koji prodaju svoje "znanje" u namjeri jedino da se obogate, kupe sto bolji auto, sagrade stoo vecu kucu i sl...
A na drugoj strani imate bolesnog covjeka kome se ne pomogne nista posebno bitno je da se naplati dovoljno,to je u najboljem slucaju tako, ali ima i goreg kad se naskodi covjeku najcesce iz neznanja i nestrucnosti.

Imala sam priliku par puta da cujem kako su se desile tako neke stvari iz neznanja, ali ono sto je za ljekare karakteristicno je sujeta...uhhh koliko je to izrazeno da covjek ne povjeruje.
To se vec vidi na faxu, sujeta, zavist itd. Zalosno...no tako je...

Mislim da je to bespotrebno,covjeku treba prvenstvemo pomoci koliko mozes i znas, a ono sto ne znas prepusti nekom drugom koji to vise zna. No mnogi misle da su svu pamet svijeta pobrali i onda rade po svom rade do kraje cineci nekad i greske, najcesce po stetu pacijenta.

Medicina nije za igranje, treba mnogo znanja,truda, strpljenja ili i kolegijalnosti da bi se rijesio neki slucaj npr.
Mislim ad je jedino rjesenje svih tih problema upostavljanje Ljekarske komore na cemu se i radi, tada ce mnoga pitanja biti rijesena, i trebao bi se znati red.
Svake godine ce biti testiranja kadra , vidjece se ko koliko zna,kako se ko ponasa,bice obavezna usavrsavanja, stroge kazne i td.
To nama u ovim uslovima sada definitivno treba....

No na svu srecu ima i onih pravih doktora posvecenih pacijentu, ima ih, kad ih sretnes ...ajoj kako te to obraduje i ispuni.
Ne , stvarno imamo zaista i mi strucnog kadra, samo da je malo poboljsati uslove rada i uvesti tu Komoru, zdravstvo ce nam biti vrlo dobro po pitanju kadra i strucnosti!
pozdrav




<font size=-1>[ Poruku promijenio/la: Rosy dana 31.05.2002. 11:32 ]</font>


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 31 Maj 2002, 11:20 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Feb 2002, 01:00
Postovi: 2223
Lokacija: Banjaluka
Hmh,nasi doktori...
Nazalost ima ih i suvise koji su nehumani,castohlepivi i koristoljubivi!

Majka moje prijateljice je imala tumor na mozgu.Ogroman-nije na vrijeme primjetila,jer je glavobolje pripisivala upali sinusa,a kao vrijedna zena sa sela stalno je radila i nije imala vremena za setnju od doktora do doktora,koji ionako nemaju pojma,a i ne zele da imaju.Medjutim doslo je do toga da nije mogla da se odrzi budnom.Stalno je spavala.
Na Paprikovcu su je primili,ali su rekli da ce morati cekati na operaciju jer nema slobodnog termina u operacionoj sali.
Slika :lol: Slika (stvarno ne bih znala reci da li je ovo vise smijesno ili tragicno)
Elem,sledeci dan kad je otac od momka moje prijateljice (imucan covjek)dosao u namjeri da pomogne bespomocnoj djevojci i njenoj majci i kad je doktor dobio 500 KM odmah je nadjeno mjesto i termin i zena je operisana.Sad joj je dobro.

<font size=-1>[ Poruku promijenio/la: ventilator dana 31.05.2002. 12:21 ]</font>


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 31 Maj 2002, 11:37 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Feb 2002, 01:00
Postovi: 2223
Lokacija: Banjaluka
Sto se tice mog iskustva (imam fobiju od doktora) davno,jos dok sam bila osnovna skola,u toku noci me zaboli zub.Odem u hitnu sa majkom.Cekali smo neko vrijeme,dok nam sestra nije rekla da udjemo u sobu,jer doktor vjerovatno spava.Pokucale smo i usle.Na TV-u je bila jedna od silnih epizoda "Dinastije".Doktor je ustao,onako bunovan pogledao i rekao da ce ga izvaditi (gornja lijeva sestica).Dao mi je injekciju,poslao me da sjednem malo ispred i rekao da udjem za par minuta,kao mi utrnu desni.Usla sam.Covjek je uzeo klijesta i poceo da vadi.Ja sam mumlala onoliko koliko sam mogla sa klijestima i pola njegove ruke u ustima,ali on se nije obazirao.Kad je bio gotov,tj. kad je moj nesretni zub zavrsio vani,objasnila sam mu da mi je izvadio pogresan zub.Izvadio mi je donju desnu sesticu(koja je bila potpuno zdrava)!!!Em sto nije pogodio stranu,nije pogodio ni da se radi o gornjoj,a ne o donjoj vilici.On je na to mrtav-hladan rekao:"Pa sto mi nisi odmah rekla,prije nego sto sam ga izvadio."Rekla sam mu da sam pokusala da ga sprijecim,ali da to i nisam mogla izvesti tecno,jer sam imala puna usta,posto su u njima bila klijesta i njegova nadasve 'njezna' rucica.On je hladno rekao:"Pa dobro,sad cemo izvaditi pravi."
???
Ja sam rekla da me vise nista ne boli i nagulila koliko me noge nose.
Da li je moj zub bio prestravljen :lol: ili sta,godinama me poslije nije ponovo zabolio.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 31 Maj 2002, 12:33 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Feb 2002, 01:00
Postovi: 2223
Lokacija: Banjaluka
Jos jedan medicinski slucaj...
Moja,sad vec pokojna baba,starija zena dosla je doktoru zbog toga sto je 'probadalo' sa lijeve strane u podrucju grudnog kosa.Doktor je 'veoma strucno' zakljucio da su u pitanju pluca i propisao joj neke ljekove.Njih je slucajno u to vrijeme bilo nemoguce naci u apoteci,ali je zato doktor "imao svoju privatnu,nimalo jeftinu,zalihu".Moj otac i majka su odvojili trazenu sumu,po devizi - sve za zdravlje,ali babi od tih lijekova nije bilo nista bolje.Nakon nekog vremena odveli su je da se konsultuje sa drugim doktorom,koji je ostao zapanjen i pitao na osnovu cega je njegov kolega dijagnosticirao to sto jeste(nesto u vezi pluca,ne sjecam se tacno sta)kad moja baba ima sasvim zdrava pluca,ali ima (laicki receno) 'vodu oko srca'.Nekim injekcijama su to izvlacili,sta li...Nakon toga se osjecala bolje.
A pametni prvi doktor je bez imalo razmisljanja stariju zenu i njeno 'probadanje' u grudnom kosu svrstao u plucne bolesti.Da sam ja laik dosla do tog zakljucka,pa i Boze pomozi,ali neko ko se skolovao(da li je???)godinama da bi stekao to zvanje i potrebno znanje,ne bi smjeo ciniti takve greske zbog nedovoljne posvecenosti pacijentu i njegovom zdravstvenom problemu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 31 Maj 2002, 12:55 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Feb 2002, 01:00
Postovi: 2223
Lokacija: Banjaluka
Prilikom jednog odlaska ljekaru,poslana sam na vadjenje krv.Inace sam malokrvna,a i krvi se uzasavam(dok je moj brat jednom prilikom vadio krv,a ja mu drzala jaknu,pala sam u nesvijest).Imam izuzetno svijetlu kozu tako da mi se vene na ruci 'vide iz aviona'.I tako sjednem ja i zavrnem rukav,pridje teta koja vadi krv(dok joj druga,ona sto nosi plocice sa 'razmazom krvi' i bocice pune krvi u susjednu prostoriju,prica vic)i umjesto u moju ruku gleda u susjednu prostoriju,slusa vic i priblizava iglu mojoj ruci.Zadnji sekund do uboda baca ovlas pogled i "naravno" zabada iglu u manju i tanju venu sa strane,a ne u glavnu.Ustvari,izgleda da je i nju promasila,jer krv lije oko igle,a ne ide kroz iglu u bocicu.Meni vec muka.Mislim ćurka ce izvaditi iglu i ubosti ponovo,ovaj put gdje treba,ali ona bukvalno prvo pomjera vec zabodenu iglu(pokret kao da je vrti)sto naravno boli.Utroba u meni se okrece tempom njenog 'majstorskog' okretanja.Ali opet krv ide mimo igle.Tek onda je vadi i bode na pravo mjesto i kako treba.
Na tom prvom mjestu uboda sam naravno,kao posljedicu njenog slusanja vica i tog domisljatog 'manevra',imala ocajnu modricu i par dana nisam od bola mogla saviti ruku u laktu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 31 Maj 2002, 13:07 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Feb 2002, 01:00
Postovi: 2223
Lokacija: Banjaluka
I da ne ispadne da ja mrzim sve doktore,istakla bih jedan primjer divnog ljudskog bica,humanog i predanog doktora,nadasve posebnu licnost!
Rijec je,naime,o doktorici koja je radila u skolskom dispanzeru(stvarno ne znam da li je i sada tamo,nisam bila kod doktora 6 godina i nadam se da necu ni ubuduce morati :grin: ).Ne znam kako se zove.Znam samo da sepa kad hoda(izgleda da joj je jedna noga malo kraca).
Njen pristup pacijentu,strpljenje,paznja koju poklanja svakom ponaosob,temeljitost u radu i humanost su za svaku pohvalu.
Odusevila me je i kao covjek i kao doktor koji je bas posvecen svojim pacijentima!Doktor koji je predan svom poslu i radi ga sa ljubavlju!
Da je bar vise doktora slicnih njoj.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 31 Maj 2002, 14:02 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 04 Jan 2002, 01:00
Postovi: 441
Lokacija: Banjaluka
:smile:))))) i tuzno i smijesno

Vidim ventilator odise iskustvom:)
Stvarno covjek ne zna sta bi prije ili bi se smijao ili plakao..
Ovo sa vadjenjem krvi ... tako je to kad osoblje misli da je toliko usavrsilo svoj poziv pa sve kao radi rutinski ne mora ni da gleda a ovamo ti napravi hematom uff
Strasno je to...

Posebne su price kod stomatologa ajoj tu ima tek prica do besvjesti....
Ovo sa izvadjenim pogresnim zubom uff...nista novo!
Nisi se ti ventilator dovoljno borila, trebala si jace da odgurnes tog doktora, eto iako je to moj kolega jel, mislim da je to stravicno sto je napravio.
AAA...hajd e da je zub iste vilice,mada je i to stravicno ali suprotna vilica..aaa grozim se!!!

Nesumnjivo je da ima svakavih pacijenata, koji cim sjednu na stolicu krenu da histerisu itd. no priznajem ima i svakavih stomatologa.
Evo recimo jedan kolega mi je pricao kako je imao ispade, sa nemirnim pacijentima,inace dobar je stoamtolog ali imao je bojazljive pacijente i desilo mu se d a ga pljune pacijent u lice, da povrati,da ga ugrize, da ga stipa, hvata, ma svasta se zna izesavati...uhhhh :smile:

Priznajem svakom se moze desiti greska i ponekad je vrlo tesko odrediti koji zub npr. boli ako je bolan cijeli region a nema vidljivih promjena krijesa ,apscesa ili nekog drugog indikatora.
Bolan je npr. cijeli region svi zubi bole,sva gingiva otecena..i sada pogodi gdje je proces..uh dosta tesko!
Ali recimo prvo sto pada an pamet je rendgen...i svagdje u savremenom svijetu bez obira sta vam stomatolog radi prvo se snimi redngenski pa se onda radi...no kod nas to bas i nije slucaj.
Zatim se smiri upala...pa onda sve ostalo.
No neki i nemaju vremena pa hoce sve ho-ruk...zalosno zaista....

Medjutim mnogi nasi stomatolozi smatraju da su toliko "iskusni" i da njima to ne treba, i cesto se desavaju greske na stetu pacijenta.
Ja recimo znam za par imena kojima nikad ne bih sjela na stolicu,par puta sam se i sama uvjerila u povrsnost tih istih, nezainteresovanost , no to se brzo prepozna i odmah se zna ko kako radi.
Jer nije bitno ako trenutno imas puno pacijenata, bitno je zadrzatiii te iste pacijente.
A to se moze samo kvalitetnim radom, i povjerenjem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 31 Maj 2002, 14:03 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 04 Jan 2002, 01:00
Postovi: 441
Lokacija: Banjaluka
ventilator: znam o kojoj dr-ici iz dispanzera pricas,pedijatar,predivna zena i ja je se rado sjecam i uviijek je pozdravim na ulici.

Ponavljam ima svakavih pacijenata,onih koji su zaista za saradnju i zaista zasluzuju da im se covjek maximalno posveti, ali kazme ima i onih zaista bezobraznih kojima takodje treba pomoci ali treba im dati do znanja da ipak doktorsku profesiju moraju da postuju.

Ali zaista se primjeti kako vecina tih bolesnih ljudi kad dodju u bolnicu npr. gledaju u doktore kao jedini spas.
Mada opet kazem ima izuzetaka...
Zalosno je sto ti doktori vrlo cesto nemaju vremena da porazgovarju sa tim ljudima, vidi se da pacijent zeli da ispric a svoju pricu..da ga saslusaju bar malo...
I ponda kad im se pojavi student..recimo na vjezbama i nas zadatak je tada da se bas maximalno posvetimo samo tom pacijentu, pricamo sa njim, pregledmao ga, ajoj kako se mnogi od njih tome vesele i prosto vidis na njima da im je drago sto ih bar neko pita za sve, pregleda ga, poklanja paznju.
Mada ima pacijenata koji odbijaju svaki vid saradnje,lazu,pretvaraju se, ma svasta ima.
Opet kazem nije to lak nimalo posao,nije z a svakoga, jer covjek mora da se preda da bas ima dara i duha,nadasve znanja i kad se sve to upakuje tek onda se struucnjak moze nazvati strucnjakom!
uhhh bas ssam se raspisala...:smile:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 31 Maj 2002, 14:58 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Feb 2002, 01:00
Postovi: 2223
Lokacija: Banjaluka
Ja cijenim tu profesiju kao vrlo humanu i veoma tesku.Svacega se covjek nagleda radeci u bolnici.
Ipak,mislim da onaj ko nema zelje,volje,ljubavi,strpljenja,znanja i profesionalnosti da svoj posao obavlja kako treba,ne treba ni da se bavi tim poslom.Jer doktori drze neciji zivot u svojim rukama.Nema tu mjesta sumnji u ispravan odabir profesije,nema tu mjesta nemaru i otaljavanju posla.

Rijetko sam isla doktoru,ali skoro svaki put sam neki peh dozivjela.

Jedne prilike sam otisla sa kolegom koji polaze vozacki u lokalnu ambulantu
da mu pravim drustvo dok bude cekao da polaze prvu pomoc.Bilo je popodne.Nas dvoje i momak koji je dozivio saobracajnu nesrecu,pa dosao na kontrolu,sjedili smo i cekali.Dvije sobe sa otvorenim vratima,u jednoj od njih sjede dvije doktorice(ili sestre?)i piju kafu.I tako neko vrijeme,ne obaziruci se na nas troje.Hajde za nas dvoje i nije bitno(mada i nemaju pojma zasto smo tu,ali onaj momak sav nikakav sjedi i ceka.
Ne vjerujem da u toj lokalnoj ambulanti ima nesto puno posla,pogotovo popodne.
Nakon izvjesnog perioda ja sasvim normalnim glasom iznesem svoje cinicno vidjenje trenutne situacije(sasvim svjesna da njih dvije cuju svako slovo).Rekla sam da pojedini doktori degradiraju svoje humano zanimanje ponasajuci se kao da su sami sebi svrha.Cim dodju na posao prvo kafica,nakon kafice pauza za rucak koja se oduzi sa pola sata na sat i po,onda dva-tri pacijenta pa opet kafa,pa tako dodje i vrijeme za ici kuci,a pacijenti mogu i da umru cekajuci.
Na to se jedna od njih dvije digla,rekla mi da sam ja balavica i ko me uopste sta pita,a onda ipak pozvala tog momka da udje i zatvorila vrata.Nakon sto je izasao momak mi se zahvalio,jer po njegovim rijecima,vec je par puta dolazio na redovne kontrole i sjedio tu ko zna koliko dok se neko ne udostoji dopustiti mu da udje.Moj prijatelj mi nije bio ni najmanje zahvalan jer se bojao da ce da ga obori na prvoj pomoci kad udje,ali nije. :smile:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 31 Maj 2002, 15:06 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Feb 2002, 01:00
Postovi: 2223
Lokacija: Banjaluka
Znam puno zena koje su lezale na Paprikovcu,uglavnom na onkologiji (gdje je lezala i moja majka,kojoj su,uzgred da kazem,prilikom punktiranja izvadili jedan jajnik,a da joj to niko nije rekao,pa je to saznala prilikom pregleda par mjeseci kasnije) i dosta je njih koje pricaju kako nocu dezurne sestre i doktori ne obracaju paznju na pacijente vec "jasu" jedni druge,a pacijenti ih ne smiju 'uznemiravati' da ne bi na sebe navukli njihov gnjev (koji npr. moze biti iskazan tako da nece da ti daju nesto protiv bolova,jer kad mozes hodati hodnicima onda te nista i ne boli!?!).Tako da ako u sobi nekome bude lose same se medjusobno pomazu,dok sestra ili doktorica ne nadju za njih malo vremena.

Opet,dosta zena hvali ginekologa (zenu) koja radi privatno u naselju Sunce dijeleci ordinaciju sa kolegom ginekologom.Ne znam kako se zove(izgubila je dijete,mislim bas na porodu).O njoj svi imaju samo rijeci hvale.Ja licno nisam upucena u njen rad,ali je mnoge djevojke i zene spominju u najljepsem kontekstu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 31 Maj 2002, 16:45 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jul 2001, 01:00
Postovi: 1756
Lokacija: .:Njemacka:.
Ovo sam bio napisao kao nov topic ne znajuci temu, ali sam obrisao i evo prilazem moj komentar...

Na ovu temu navelo me ponasanje doktora u YU odakle sam se odselio pre 2 meseca.
Doktori u YU su neka vrsta bogova kojima prilazite za postovanjem i dzepova punih evra (nekad maraka). Necu da kazem da nema postenih doktora, ali bagra koja radi po bolnicama i pri tome uzima hiljade i hiljade maraka, to je po meni vrlo velik problem. Da li ljudsko zdravlje vredi 3000 maraka na primer? Sta ako nemate te pare...? Da li ce doktor to uraditi isto ako ga platite ili ne...? Da li su oni zaboravili sta je njihova zakletva kad su diplomirali?
Znam primere gde su ljudi davali vikendice doktorima da bi sin/kcerka preziveli. Mislim da je zdravstvo u Srbiji veoma korumpirano i da ce tome biti vrlo tesko stati na put.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 31 Maj 2002, 18:15 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 18 Maj 2002, 01:00
Postovi: 22
Desilo se ne ponovilo se!!!!!!!!!
Pacijent smjesten u bolnicu, porodica zabrinuta odlazi kod doktora koji vodi slucaj i pita kakve su sanse da se nesto uradi i onda doktor pocne objasnjavati da je stanje tesko ali da ce uciniti sve sto je u njegovoj moci bla bla bla...Naravno ljudi se late novcanika (tek onako) u nadi da se malo vise vise obrati paznja na pacijenta.
I tako dolaze ljudi u posjetu i onda kod doktora koji im uvijek objasnjava trenutno stanje .
I tako to traje neko vrijeme i uvijek ista prica.Kad god dodju kod doktora on kaze kako je pacijent bolje iako je stanje jos uvijek kriticno itd itd..

Na kraju price dolaze ljudi u posjetu i sestra im saopstava da je pacijent umro.I sta ce ljudi nema se kuda dalje sta je tu je.
Na kraju otidju do doktora da mu se zahvale za trud bez obzira na sve. I ulaze kod doktora i on njima sa vrata odmah: stanje se popravilo iako je jos uvijek tesko bla bla bla naravno ne znajuci da je covjek umro jer ga nije ni obilazio......................
No comment!!!!!!!!!
P.s. Mislim da je doslo do incidenta na kraju price ali to cemo u nekoj drugoj TEMI:)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 31 Maj 2002, 18:57 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
<!-- BBCode Quote Start --><TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font size=-1>Citat:</font><HR></TD></TR><TR><TD><FONT SIZE=-1><BLOCKQUOTE>
Dana 31.05.2002. 19:15, Lidia je napisao:
P.s. Mislim da je doslo do incidenta na kraju price ali to cemo u nekoj drugoj TEMI:)
</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR></TABLE><!-- BBCode Quote End -->
Što na drugoj?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 31 Maj 2002, 22:46 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 19 Maj 2002, 01:00
Postovi: 19
JA SAM PRIJE DESETAK GODINA OPERISAO SLIJEPO CRIJEVO U CIRIHU,I NAKON TRI DANA DOKTOR MI KAZE,STVARNO NAM JE ZAO "GRESKA" NESTA JE DRUGO U PITANJU. POSLIJE PAR DANA NISU NISTA USTANOVILI, JA SAM SAMOVOLJNO NAGULIO IZ BOLNICE DA ME NEBI DALJE KASAPILI..........NAKON PAR GODINA PROBLEMI SA KICMOM,DVA DO TRI MJESECA TERAPIJE I BANJE ALI UVIJEK ISTO.POSLIJE MI DOKTOR PREDLAZE JEDINU MOGUCNOST- ZA NJEGA NAJBOLJU...OPERACIJA...JER ON OD JEDNE OPERACIJE DOBIJE OKO 75.000 FRANAKA...NEMA GARANCIJE...ON SE USAVRSAVA. DALI DA JA SA 27 GOD. PRISTANEM NA OVO TAKOZVANO UBISTVO''' ALI SAM IMAO VELIKU SRECU STO SAM NASAO NASEG COVJEKA KOJIMI JE MASAZAMA POMOGAO DA SE ODLIJEPIM OD KREVETA.......MOJE MISLJENJE U VEZI NASIH STRUCNJAKA JE SAMO U USLOVIMA RADA, ZATO DOLAZI DO VELIKOG ODLIVA PAMETNIH LJUDI U STRANE ZEMLJE.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 31 Maj 2002, 23:59 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
ventilator

<!-- BBCode Quote Start --><TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font size=-1>Citat:</font><HR></TD></TR><TR><TD><FONT SIZE=-1><BLOCKQUOTE> objasnila sam mu da mi je izvadio pogresan zub</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR></TABLE><!-- BBCode Quote End -->

Nažalost ima ovih slučajeva, nadam se da će Rosy paziti na ovo :smile:

<!-- BBCode Quote Start --><TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font size=-1>Citat:</font><HR></TD></TR><TR><TD><FONT SIZE=-1><BLOCKQUOTE> Da li je moj zub bio prestravljen ili sta,godinama me poslije nije ponovo zabolio</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR></TABLE><!-- BBCode Quote End -->

:grin: :grin:

<!-- BBCode Quote Start --><TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font size=-1>Citat:</font><HR></TD></TR><TR><TD><FONT SIZE=-1><BLOCKQUOTE> Moja,sad vec pokojna baba</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR></TABLE><!-- BBCode Quote End -->

Ne kaže se baba već baka :smile:

baka je ljepše :wink:

<!-- BBCode Quote Start --><TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font size=-1>Citat:</font><HR></TD></TR><TR><TD><FONT SIZE=-1><BLOCKQUOTE> dok je moj brat jednom prilikom vadio krv,a ja mu drzala jaknu,pala sam u nesvijest</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR></TABLE><!-- BBCode Quote End -->

Nemoj zezati?!

<!-- BBCode Quote Start --><TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font size=-1>Citat:</font><HR></TD></TR><TR><TD><FONT SIZE=-1><BLOCKQUOTE> Na tom prvom mjestu uboda sam naravno,kao posljedicu njenog slusanja vica i tog domisljatog 'manevra',imala ocajnu modricu</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR></TABLE><!-- BBCode Quote End -->

Jel' bar valjao vic?

Rosy

<!-- BBCode Quote Start --><TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font size=-1>Citat:</font><HR></TD></TR><TR><TD><FONT SIZE=-1><BLOCKQUOTE> ponekad je vrlo tesko odrediti koji zub npr. boli ako je bolan cijeli region</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR></TABLE><!-- BBCode Quote End -->

E jest, ovo je tačno

<!-- BBCode Quote Start --><TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font size=-1>Citat:</font><HR></TD></TR><TR><TD><FONT SIZE=-1><BLOCKQUOTE> Jer nije bitno ako trenutno imas puno pacijenata, bitno je zadrzatiii te iste pacijente.
A to se moze samo kvalitetnim radom</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR></TABLE><!-- BBCode Quote End -->

Pa ako kvalitetno radi onda ih neće zadržati :grin: jer "zdravima liječnik ne treba" (Hrist) :grin:

opet ventilator

<!-- BBCode Quote Start --><TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font size=-1>Citat:</font><HR></TD></TR><TR><TD><FONT SIZE=-1><BLOCKQUOTE> Rijetko sam isla doktoru,ali skoro svaki put sam neki peh dozivjela</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR></TABLE><!-- BBCode Quote End -->

I ja sam rijetko išao doktoru ali ni tada hvala Bogu nisam imao loša iskustva pa nemam šta da vam pričam...mogu samo ovako malo da se šalim sa vašim komentarima :smile:

<!-- BBCode Quote Start --><TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font size=-1>Citat:</font><HR></TD></TR><TR><TD><FONT SIZE=-1><BLOCKQUOTE>Na to se jedna od njih dvije digla,rekla mi da sam ja balavica i ko me uopste sta pita</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR></TABLE><!-- BBCode Quote End -->

Ima dosta sujete i zavisti kao što je Rosy pominjala. Povrijedi im se ponos kad im se kaže to što si im ti rekla.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 01 Jun 2002, 13:31 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Feb 2002, 01:00
Postovi: 2223
Lokacija: Banjaluka
Vader:"Ne kaže se baba već baka... baka je ljepše."
Definitivno je baka ljepse,ali da se ona za zivota ljepse ophodila bila bi baka,a ovako.........ups,o mrtvima sve najbolje,a zivima po zasluzi :smile:
Mamina majka je za mene baka,ali nazalost i ona je pokojna.

Vader:"Jel' bar valjao vic?"
Pa ja kad odem kod doktora ni svog imena bez duze koncentracije ne mogu da se sjetim,a kamoli da mogu vic da slusam,ma da je i najbolji ja sam bila u groznom raspolozenju...huh

A sto se tice neodgovornog ponasanja medicinskih radnika,sujeta nije opravdanje,takvi ljudi nam ne trebaju u zdravstvu,jer zbog njihove sujete padaju ljudski zivoti i unistava se necije zdravlje!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 01 Jun 2002, 17:51 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
<!-- BBCode Quote Start --><TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font size=-1>Citat:</font><HR></TD></TR><TR><TD><FONT SIZE=-1><BLOCKQUOTE>
Dana 01.06.2002. 14:31, ventilator je napisao:
A sto se tice neodgovornog ponasanja medicinskih radnika,sujeta nije opravdanje
</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR></TABLE><!-- BBCode Quote End -->
Nisam ni mislio da je to opravdanje :smile:, taman posla


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 07 Jun 2002, 11:10 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Feb 2002, 01:00
Postovi: 2223
Lokacija: Banjaluka
Eh,danas sam bila u poliklinici.Ne,nista me nije zaboljelo,zdrava sam! :D
Isla sam da izvadim ljekarsko uvjerenje da sam sposobna za rad. :wink:
Treba mi da me prijave na radno mjesto na kom radim.
I na pregledu (sluh,grlo,slusa disanje i slicno,upisuje podatke o tome da li je bilo nekih bolesti u porodici,jesam li radjala,visinu,tezinu) u sobi broj 4 radi jedna divna zena.Odusevila me.To je tek druga doktorica koja je po meni rodjena za taj posao.Ne znam kako se zove,nosi naocale,starija,blaga,divna,prijatna.
Mada se uzasavam doktora (iz razumljivih razloga) ona me prilicno opustila.Puna je razumjevanja i ljubavi za svoj posao.Ne odradjuje ga mehanicki,samo da dobije platu
Iz njenog ponasanja se ocituje ljubav prema ljudima i prema profesiji kojom se bavi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 07 Jun 2002, 11:16 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 29 Maj 2002, 01:00
Postovi: 168
Lokacija: banjaluka
ventil to ti nama hoces da se pohvalis da si prijavljena u firmi gdje radis a ? :D :D .
jer je to danas k'o BINGO kad tre prijave.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 48 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs