banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 17 Jun 2024, 00:21

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 63 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 30 Nov 2006, 14:17 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Nov 2005, 15:55
Postovi: 923
sto se tice plisanih igracaka stvarno nam ne trebaju jer stvarno imamo previse a pogotovo u novom objektu koji jos cekamo , u vrtice se inace ne moze donirati hrana pa tako ni slatkisi , sto se tice predstave bilo bi je dobro ostvariti


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 01 Dec 2006, 00:32 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Nov 2005, 15:55
Postovi: 923
cao svima kao sto sam obecao evo nam jos slika iz leptirica

Slika

Slika

Slika

Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 28 Dec 2006, 01:48 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Nov 2005, 15:55
Postovi: 923
Pozdrav svima iz vrtica Leptiric !
Povodom novogodisnjih /bozicnih praznika smo imali razne posjete dobrih ljudi od Oca Borka koja je prilikom Nikoljdana (koja je inace slava i centra za pretskolsko vaspitanje i obrazovanje ) , zena SNSD-a , sutra nas ocekuje posjeta koju je uputio sluzbe centra za socijanlni rad Art music ,kompozitora Mladena Matovica kao i porbjednike/ce djurdanskog festivala , , i ocekuju nas jos mnoge posjete ...., te su malisanim podijeljeni prigodni pokloni .


Udruženje građana "Mozaik prijateljstva" započelo je juče na Trgu Krajine dvodnevnu akciju prikupljanja higijenskih artikala za mališane s posebnim potrebama u vrtiću "Leptirić".

Aktivisti ovog udruženja su postavili štand ispred robne kuće "Boska" i pozivaju građane da i danas donesu artikle kao što su pelene veličine četiri i pet, vlažne i suve maramice, šampone ili paste za zube i ostale higijenske artikle.

te se ovom prilikom zahvaljujemo udruzenju gradjana Mozaik prijateljstva , te im cestitamo nadolazece praznike .
pozdrav svima do novih novosti iz Leptirica .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 04 Jan 2007, 23:17 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Nov 2005, 15:55
Postovi: 923
Pozdrav svima ! Zahvaljujem se u udruzenju gradjana Mozaik prijateljstva ciji aktivisti/kinje su danas posjetili nas vrtic i urocili djeci skupljene higjenske artikle u akciji koju su bili organizavali , gradjanima/kama Banja Luke koji su podrzali istu , te naravno Blic forumu - (odnosno podforumu ljepota i zdravlje i moderatorki Najgora koja me je jednom prilikom zamolila da pisem o radu u vrticu Leptiric ) , zahvaljuci kome je doslo do kontakta - saradnje izmedju udruzenja Mozaika prijateljstva i vrtica Leptiric .

Pozdrav svima i puno veselja i zdravlja u novoj 2007 zele vam malisani i osoblje vrtica djecu za posebnim potrebama Leptiric !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 05 Jan 2007, 01:24 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 02 Nov 2006, 16:44
Postovi: 56
Genijalno!

Ovo je jedina PRAVA pozitivna vijest koju sam cuo sa nasih krajeva od kako je prestao rat!

Samo naprijed u radu sa djecom, iz iskustva znam da je u tom radu ponekad tesko vidjeti napredak i da dodju momenti kada se sve cini uzaludno, a onda se odjednom pojavi jedan osmijeh, ili pogled iz tih malih ociju koji "sve kaze" i daje snagu za dalji rad..

Kako stojite sa opremom za rad?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 05 Jan 2007, 02:25 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Nov 2005, 15:55
Postovi: 923
dakle nesto vise od godinu dana radimo u improvozovanim uslovima objektu Leptiric , sad o nekoj opremi konkretno tesko je bilo u tom trenutku sta govoriti ,sto se mene tice koristim samo minimalno znaci strunjacu , ogledalo ,igracke lopte , valjke ... ,, jer je u datom trenutku bilo najvaznije bilo da se vrtic otvori , no cekamo preseljene (trebali smo vec preseliti no medjutim zbog problema tehnicke prirode - sa strujom nismo no uskoro cemo )u objekat koji je specijalisticki opremljen za ovu kategoriju djece po najvecim evropskim/svjetskim standardima i sto se tice prostora i opreme opcenito i stvarno sam ostao bez teksta kada sam vidio sta je sve uradjeno ne znam od kompletne opremljenih sale za kineziterapiju (strunjace , medicinske lopte , svedske ljestve ,terapeutski lezaj ,stepenice , suspenzori.i mnogo toga jos ) + , sala za radnu terapiju,defektoloski kabinet , logopedski kabinet , kabinet psihologa , adekvatnog uredjenog i prilagodjene vaspitacke sobe - dnevni boravak , adaptiran sanitarni cvor + ljekarska soba .uglavnom stavrno svi iscekujemo za to da predjemo u taj novi objekat koji ce biti uskoro .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 05 Jan 2007, 14:51 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2001, 01:00
Postovi: 3230
Lokacija: Banja Luka
groznium je napisao:
Pozdrav svima ! Zahvaljujem se u udruzenju gradjana Mozaik prijateljstva ciji aktivisti/kinje su danas posjetili nas vrtic i urocili djeci skupljene higjenske artikle u akciji koju su bili organizavali , gradjanima/kama Banja Luke koji su podrzali istu , te naravno Blic forumu - (odnosno podforumu ljepota i zdravlje i moderatorki Najgora koja me je jednom prilikom zamolila da pisem o radu u vrticu Leptiric ) , zahvaljuci kome je doslo do kontakta - saradnje izmedju udruzenja Mozaika prijateljstva i vrtica Leptiric .


Hvala tebi što si me ovako obradovao :) :) :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 19 Feb 2007, 15:46 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Nov 2005, 15:55
Postovi: 923
Pozdrav svima , ali ne vise iz Leptirica nego iz vrtica - Marija Mazar :D 8) koji je ponos naseg Centra za predkolsko vaspitanje i obrazovanje . Danas je bio prvi radni dan u novom objektu , dakle ono sto smo svi bili iscekivali od samog otvaranja vrtica za djecu sa posebnim potrebama danas je i ostvareno , djeca su odusevljena sa radoscu upoznavaju svoju novu okolinu , sobe igracke bazen sa lopticama .... uglavnom sve je super i uveliko sadrzajnije = neuporedivo bolje , jos jedno veliko hvala gradskoj upravi Banja Luka i Centru za pretskolsko vaspitanje i obrazvanje .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 19 Feb 2007, 21:37 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Maj 2006, 12:07
Postovi: 37
Lokacija: Banja Luka
Presli ste! Fantasticnooooo!

Zelim vam uspjesan rad, mogu da zamislim ako vam je super.

Vidimo se... Doci cu da se vozim zicarom :D :D :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 20 Feb 2007, 22:55 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Nov 2005, 15:55
Postovi: 923
Citiraj:
Vidimo se... Doci cu da se vozim zicarom

moze , ali zna se kako se dolazi za useljenje :wink: :D , vidimo se


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 20 Feb 2007, 23:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jun 2004, 12:32
Postovi: 5054
Lokacija: Kafana " Rolly i pijani piton"
Svaka cast groznium! Nadam se da ce biti jos ovakvih ustanova i da ce Vlada to finansijski poduprijeti.

Zelim vam puno uspjeha i srece u radu, i djeci i vama koji radite sa njima.

Citala sam malo postove. Neko rece da ih ne treba izdvajati. I ne treba. Sto se tice skole, pedagozi jos uvijek imaju oprecna misljenja da li ovu djecu ( recimo sa blazim stepenom retardacije) treba stavljati u "regularna" ili specijalizovana odjeljenja. Znam jedan slucaj gdje je majka djeteta sa retardacijom insistirala da joj dijete ide u obicno odjeljenje, pa je na kraju shvatila da je pogrijesila. Jednostavno, u pitanju je skolski program koji im nije prilagodjen. Druga djeca ih mogu podrzavati i pomogati im, ali njima treba drugaciji tretman, prilagodjen njima, kako bi se iz njih izvukao optimum. Ovaj tretman, dakako, podrazumijeva specijalizovan strucni kadar ,opremu i relevantne uslove. Mada, u vezi s ovim, praksa jos uvijek daje raznorazna iznenadjenja u odnosu na pedagosku teoriju.

Eto, puno srece vam zelim i svaka cast. :angel: :angel: :angel:

_________________
Šekspir je ukrotio svoju goropadnicu, ali mene još niko nije !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 21 Feb 2007, 01:58 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Nov 2005, 15:55
Postovi: 923
Hvala XIX century ,i ja se nadam da ce vlada ovakve inicajative podupreti kao sto je nas grad podupruo ovu , sto se tiche inkluzije bilo je vec rijeci na temi i iznio sam svoj privatni stav o tome. u sutini je najvaznije to da je drustvo pocelo voditi racuna o ovom dijelu populacije ,


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 09 Nov 2007, 00:18 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Nov 2005, 15:55
Postovi: 923
Pozdrav svima iz vrtica Marija Mazar , 7. 11. se napunilo 2 godine odkada u okivru centra za predskolsko vaspitanje i obrazovanje funkcioniše vrtić za djecu sa posbenim potrebama. Prošli smo veliki put od malog privremenog i rada u improzovanim uslovima objekta Leptirić do prelaska u savremeno opremljenog objekta Marija Mažar u kome smo 9 mjeseci . Dakle da još jednom ponovim da sa djecom sa psoebnim potrbema rade : vaspitači , medicinski tehničari , fizioterapeuti , logoped , defektolog i vanjeski saradnici fizijatar i pedijatar . Osim djece sa posbenim pootrebam u vrtić Marija Mažar ide i mješovita vrtićka grupa sa kojima naša djeca imaju neku zajdničke aktivnosti tipa slavljena dolaska jeseni , i slično .
U jednom od pirjašnjih postova su me pitali kako je vrtić opremljen , mislim da je najbolje za to da pogledate kratki video presjek rada sa djecom sa posebnim potrebama sa kojim su obuhvaćeni skoro svi segmenti . Zbog pravila i ograničenja youtuba na 10 minuta video sam podijelio u dva dijela koji su u stvari cjelina :
1. dio http://www.youtube.com/watch?v=nOI5RQE05Js
2 dio http://www.youtube.com/watch?v=h-PD-NuLHyM

pozdrav svima !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 09 Nov 2007, 10:06 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Feb 2002, 01:00
Postovi: 4990
Lokacija: B.Luka
Odlicno. :D 8)

_________________
Nature has fixed no limits on our hopes.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 12 Nov 2007, 20:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2005, 15:44
Postovi: 5938
svaka cast,samo naprijed,sasvim slucajno sam saznala da moj drug iz srednje skole radi kod vas pa mi je dosta pricao o vrticu,djeci...zaista pozitivno sto imamo takvu ustanovu...

_________________
"You got a dream... You gotta protect it. People can't do somethin' themselves, they wanna tell you you can't do it. If you want somethin', go get it.."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Dec 2007, 23:15 
OffLine
Voajer
Voajer
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Dec 2007, 09:44
Postovi: 2
Lokacija: Tuzla
To je prava stvar što ste otvorili u Banja luci, da je srece pa da se takve stvari desavaju u cijeloj drzavi. Da li su Vam potrebni Tiflolozi, ja sam jedan od njih. Na birou sam 7 mjesec vec. Nemam ni pripravnickog. Ako Vam treba javite. Pozdrav iz Tuzle. Svaka čast još jednom.

_________________
mirzijan


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 26 Dec 2007, 23:25 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Nov 2005, 15:55
Postovi: 923
hvala mirzijan , sto se tice defektologa kod nas rade oligofrenolog i logoped , za tiflologe se mogu raspitati da li treba ako ne kod nas bilo u kojoj ustanovi u Bl pa ti javim , pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: hvala
PostPoslato: 27 Dec 2007, 16:30 
OffLine
Voajer
Voajer
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Dec 2007, 09:44
Postovi: 2
Lokacija: Tuzla
tnx majstore, na informacijama. Upoznat sam sa skolom u Derventi al nista dalje, hvala na ulozenom trudu, prijateljski pozdrav..

_________________
mirzijan


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Apr 2010, 17:29 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 17 Apr 2010, 17:11
Postovi: 1
Zovem se Natasa,samohrana sam majka dvije djevojcice dva mala andjela od kojeg jedna ima tezak oblik cerebralne paralize i tezak oblik mentalne retardacije.zove se Lorena i u maju ce napuniti 4 godine,a na nivou je bebe od 4 mjeseca.Jos ne sjedi sama,tesko se moze uspostaviti kontakt s njom. Dok smo finansijski mogli putovali smo s njom kod raznih dr u Moskvu,Kalugu,jer je 90 % slijepa,Zagreb,cak smo se preselili zbog dr u Novi Sad,ali kako se sve sto smo imali prodalo i potrosilo sad sami vjezbamo,cak i socijalno osiguranje smo izgubili jer se nismo redovno mogli javljeti na biro,nismo zivjeli ovdje.Sad mi je najveci problem vrtic jer je ne zeli primiti jer sama ne sjedi i tesko se moze uspostaviti kontakt s njom,a kad dugo lezi ljuti se i povecava joj se tonus.Studirala sam Ekonomiju i nadam se da bih mogla naci neki posao mada ne i u svojoj strucio,ali da bi ih prehranila moram bilo sta,ali sta da radim sa ovim djetetom?Nemam pravo ni na kakvu invalidninu,kazu jos je mala,neki su mi cak predlagali da je u dom ostavim,sto ne bih ni u ludilu.Interesuje me vase misljenje o svemu i kako rijesiti,po meni nerjesivu situaciju?Hvala


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jul 2010, 17:05 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Nov 2005, 15:55
Postovi: 923
Pozdrav Loreni takođe i vama Nataši, i svim forumašima/cama ,
izvinjavam se što sam malo zapostavio forum tako da sam tek danas nakon već 3 mjeseca od ovog posta . tako da ću vam ovdje odgovoriti i na pp.

Dakle svjestan sam teške situacije u kojoj se nalazite,
kao što ste pročitali u Banja Luci već sada 5 godina postoji vrtić za djecu sa posebnim potrebama koji se sada nalazi u ulici Pionirskoj bb. u objektu Marija Mažar

Sve što treba je da se javiti u upravu centra za predškolsko znači u bivšu "generalovu" vilu (kod poliklinike zgrada prije američke ambasade ) , koji će vas upiti u vrtić Marija Mažar g

Da bi se djete upisalo u vrtić potrebno je da bude kategorisano što se radi komisija u centru za socijalni rad, dođete sa tim nalazom u Centar za Pvo Banja luka i djete će bit smješteno u jedno od dve grupe djece sa posebnim potrebama, dakle pod uslovom da djete nije pod intezivnom njegom . Vi ćete popuniti jedan obrazac o jednom danu djeteta, priliožiti nam kopiju medicinske dokumenitacije . Kod nas je vrtić za djecu sa posebnim potrebama BESPLATAN kao i sadržaj koji se nudi tamo usluge vaspitača med. tehničara fizioterapeuta itd ... , i kod nas djeca borave od 7 ujutro pa do 16:30 odnosno kako vam odgovara dok je u početku vreme privikivanja
Niste napisali gdje vam to ne žele primiti djete zato što ne sjedi u BL ili Novoms adu ili o čemu se radi ?
Jer isto od djece koje trenutno pohađaju vrtić većina nisu pokretna ? Da li je to osnovni problem ? da li djete ima epi napade da li su sanirani ? dobro na ovo mi ne morate odgovoriti .
Uglavnom ako već niste javiti se u svakom slučaju Centar za predškolsko Banja Luka,
pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 63 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs