banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 16 Jun 2024, 06:38

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 24 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Primolut nor
PostPoslato: 12 Sep 2008, 22:43 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2004, 19:06
Postovi: 9636
Lokacija: Čbe
11 minuta je napisao:
pilule ispoljavaju kontraceptivni ucinak ako se pocnu piti 1 dan menstraucije. Ako pijes 5 dan, onda se dodatno zastiti taj prvi mjesec, jer kontracepcijsko dejstvo nije sigurno.

Stvarno si me naljutila, a odajes dojam kao da se radi o kiki bombonama, ostale forumasice koje nisu upucene u ovo polje, treba da sutra odu u apoteku i kupe pilule na svoju ruku, jer to ti radis, pa kad mozes ti, mogu i one.
Dzaba ja ovo sve pisem, ti opet otisla u apoteku i kupila koje hoces. nisu to nikakve bombone, da ih mozes tako piti, kako ti hoces i da nekog molis da ti ih da.
Mozes imati probleme sa menstruacijom a i sa zacecem, stoga kani se gluposti i ovaj mjesec zaobidji pilule. u tom periodu idi curo draga ginekologu, a ne usvajaj savjete bilo koga ko se naziva doktorom!!!

Prvo ne naziva se bilo ko doktorom. Drugo već znam da sam zajebala stvar, pričala sam i s drugaricom koja radi u apoteci i ona mi je rekla da nema potrebe da ih pijem, al ako hoću, ne može me niko spriječiti. Nisam neka tvrdoglava, razmišljala sam da li da počnem i na kraju odlučil ada hoću. Na druge forumašice mogu uticati jedino ako su glupe i nečija riječ na forumu ih tako lako može ubijediti.
Nisu bombone? Wow prosvijetlila si me. Već gore sam napisala da sam pogriješila.
I da, ne pijem peti dan nego drugi (tako sam i prvi put počela da ih pijem, a tad sam konsultovala doktora, al je bila nedelja, pa sam ih uzela dan kasnije) i plus nije prošlo ni 24 sata. Pitala sam fino ima li neke veze.
Već sam objasnila da ne mogu ginekologu - dolazim u Bl svaka 4 mjeseca.

_________________
:iconbiggrin:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Primolut nor
PostPoslato: 12 Sep 2008, 23:23 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jun 2006, 22:47
Postovi: 737
Lokacija: zanzibar
Ne razumijem, zasto se ljutis. iz najbolje namjere sam ti sve pisala, jer sam dosta toga procitala iz medicinskih knjiga. Mislim da nijedan doktor ne bi trebao olako davati savjete, pogotovo oko uzimanja lijekova.
Svaki lijek ima svoju indikaciju i konraindikaciju,kao i nezeljeni efekat. Zbog tog se rade nalazi. Ali, ako si spremna da rizikujes, niko te ne moze sprijeciti. Ja sam ti samo iznijela ono sto znam iz struke i licnog iskustva. Izbor je na tebi.
Btw. jedina pouzdana kontracepcija je ako prvu pilulu uzmes 1 dan menstracije, za 2 ili bilo koji sljedeci, potrebna je dodatna zastita.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Primolut nor
PostPoslato: 12 Sep 2008, 23:30 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2004, 19:06
Postovi: 9636
Lokacija: Čbe
Ni meni nije jasno zašto mi je rekla da uzmem primolut nor. Još sam je pitala jer mi je bilo čudno pakovanje i ubijedila me. Mogla sam i da ne pitam na forumu, al me kopkalo...
Nema veze sad...
Hvala u svakom slučaju...

_________________
:iconbiggrin:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Primolut nor
PostPoslato: 12 Sep 2008, 23:35 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jun 2006, 22:47
Postovi: 737
Lokacija: zanzibar
U r welcome :D
Nema frke sto si pitala tim bolje, jer bi mozda i dalje pila Primolut.
Imas na hrvatskom forumu bas dosta oko toga, evo ti link www.forum.hr
u podforumu zensko zdravlje, ima interesantnih stvari pa pogledaj.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 24 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs