banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 16 Jun 2024, 18:01

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 227 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 08 Feb 2011, 12:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2008, 14:05
Postovi: 5168
da, rikas, bas to... cuj hand cycle? haj dobro...

Slika

_________________
Bio jednom jedan djecak, u ocevoj kuci, nad rijekom, koji je sanjao zlatne snove, jer nista nije znao o zivotu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Feb 2011, 12:17 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Jan 2011, 19:57
Postovi: 258
Mislim da li je to za sto nije skupo i vrijedno tog. Kako kazu nismo dovoljno bogati da bi kupovali jeftino :D
Covjeka kad zovem i pitam sve super bla bla bla nigdje bolje i te price..

_________________
But when kids start screaming like are they playing? Are they being murdered??? Who knows!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Feb 2011, 12:19 
Ako radis to da bi se malo "zategla" to mozes isto uraditi i trcanjem, ne znam da je nesto drasticna razlika...


Vrh
  
 
PostPoslato: 08 Feb 2011, 12:37 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2003, 22:56
Postovi: 8344
Lokacija: BL
Iskreno, ja bih bilo kojoj sličnoj aktivnosti dao prednost nad trčanjem.

_________________
Umro je Džimi Hendriks iz Sijetla,
Klepton i Pejdž su dva matora pijetla,
al' budućnost je ipak svijetla
sve dok nam je Popokatepetla...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Feb 2011, 12:46 
Zbog zglobova ili nesto drugo?


Vrh
  
 
PostPoslato: 08 Feb 2011, 14:33 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2003, 22:56
Postovi: 8344
Lokacija: BL
Zbog zglobova, a i što je užasno dosadna aktivnost :D Uz bicikl bar možeš gledati televiziju.

_________________
Umro je Džimi Hendriks iz Sijetla,
Klepton i Pejdž su dva matora pijetla,
al' budućnost je ipak svijetla
sve dok nam je Popokatepetla...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Feb 2011, 20:37 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Jan 2011, 19:57
Postovi: 258
Popokatepetl je napisao:
Zbog zglobova, a i što je užasno dosadna aktivnost :D Uz bicikl bar možeš gledati televiziju.

Taj rad. :D

_________________
But when kids start screaming like are they playing? Are they being murdered??? Who knows!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Feb 2011, 09:13 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jun 2004, 22:02
Postovi: 1336
Lokacija: selo veselo
Popokatepetl je napisao:
Zbog zglobova, a i što je užasno dosadna aktivnost :D Uz bicikl bar možeš gledati televiziju.


Kako kome :D
Kada gledas tv dok trcis, vozis bajs, i sl. ipak nisi usredsredjen na fizicku aktivnost, a trebao bi da budes fokusiran na sve sto radis, pogotovi na fizicku aktivnost.
Meni uopste nije dostasno da trcim u prirodi ili vozim bajs, naprotiv, uzivam u tome.

cicak je napisao:
da, rikas, bas to... cuj hand cycle? haj dobro...

Slika


Najgluplja sprava koja postoji.
Zajedno sa onom kada lezis i biciklas nogama... uzas.

_________________
Kad bih imao jednu malu, malenu kućicu.
Kad bih u njoj imao jedan mali tepih
I kad bi sve to bilo moje...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Feb 2011, 09:17 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2008, 14:05
Postovi: 5168
Gizzzmo je napisao:
Najgluplja sprava koja postoji.

zasto mislis da je tako? ja ne vidim da je tako glupa. onda je glupo i biciklo. a nije.

_________________
Bio jednom jedan djecak, u ocevoj kuci, nad rijekom, koji je sanjao zlatne snove, jer nista nije znao o zivotu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Feb 2011, 09:44 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Popokatepetl je napisao:
Zbog zglobova, a i što je užasno dosadna aktivnost :D Uz bicikl bar možeš gledati televiziju.

To ti je kao da jedeš i gledaš tv, niti znaš šta jedeš niti kakav je ukus hrane, a o neplaniranoj količini koju pojedeš da i ne govorim.
Ljepota trčanja ili dugogo brzog hodanja (za mene) je u tome što osjećam kako mi se misli bistre, često tada dolazim do rješenja nekog problema (sam se nametne) ili na kraju krajeva uživam u posmatranju, mirisanju, slušanju života oko sebe pa makar bila u nedođiji.
Trčanje valjda radi kiseonika kojim se krv obogati daje izuzetno dobar osjećaj, sličan euforiji. Bar je to kod mene slučaj.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Feb 2011, 09:48 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jun 2004, 22:02
Postovi: 1336
Lokacija: selo veselo
cicak je napisao:
Gizzzmo je napisao:
Najgluplja sprava koja postoji.

zasto mislis da je tako? ja ne vidim da je tako glupa. onda je glupo i biciklo. a nije.


Pravi bicikl ima svrhu - ne nagazuje samo noge, nego citavo tijelo- trbuh, ledja, a u manjoj mjeri i ruke.
Hm.. koji se misicii razvijaju ili odrzavaju ''biciklanjem'' ruku? Hm... malo deltoideus, trapezius, mininalno biceps i podlaktica.. dakle, po meni potpuno nepotrebno trosenje vremena.

Ali ko hoce, neka bicikla...

_________________
Kad bih imao jednu malu, malenu kućicu.
Kad bih u njoj imao jedan mali tepih
I kad bi sve to bilo moje...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Feb 2011, 09:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Nov 2003, 13:28
Postovi: 5168
Talija je napisao:
Ljepota trčanja ili dugogo brzog hodanja (za mene) je u tome što osjećam kako mi se misli bistre, često tada dolazim do rješenja nekog problema (sam se nametne) ili na kraju krajeva uživam u posmatranju, mirisanju, slušanju života oko sebe pa makar bila u nedođiji.
Trčanje valjda radi kiseonika kojim se krv obogati daje izuzetno dobar osjećaj, sličan euforiji. Bar je to kod mene slučaj.


Isto je kod mene.

_________________
www.madeinbunker.com


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Feb 2011, 09:56 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
Talija je napisao:
Trčanje valjda radi kiseonika kojim se krv obogati daje izuzetno dobar osjećaj, sličan euforiji. Bar je to kod mene slučaj.

Dopamin (hormon srece) ili endorfin, koji se oslobadja prilikom bilo kakve fizicke aktivnosti.

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Feb 2011, 10:48 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Teretila sam ja i u teretani (smrdljivoj) ali su ti efekti izostajali iako sam podosta "teretila". :D

Mada ne poričem efekte transmitera (dopamina, serotonina i endorfina). Pogotovo endorfin koji djeluje kao opijat.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Feb 2011, 10:55 
Citiraj:
Teretila sam ja i u teretani (smrdljivoj) ali su ti efekti izostajali iako sam podosta "teretila". :D

Dzaba "terecenje" ako je salo ispred misica.

Isto kao moj brat, radio 1000 trbusnjaka na dan i stomak mu nije cvrst i nema six pack i onda se cudi zasto nema, jbg ne moze preko sala buraz.

Bilko je i situacija kod djevojaka kad kaze kako je super zadovoljna izgledom, ali sada samo zeli da "ucvrsti" to sto ima, ne shvatajuci da se salo ne moze ucvrstiti.

Ljudi ne shvataju da imaju samo dve stvari na koje mogu uticati, a to su salo i misici (tj. njihova kolicina), i to je sve sto se tice "oblikovanja" tijela, nista vise, nista manje...


Vrh
  
 
PostPoslato: 09 Feb 2011, 11:04 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Tenssa ne govorim o tome, nego o osjećaju euforije kad sam na svježem vazduhu i izostanak tog lijepog osjećaja kad sam u teretani (zatvorenoj prostoriji).

Tačno je što si naveo, radila sam trbušnjake, isforsirala se pravo i šta sam dobila - jači stomak, jer su mišići došli u tonus a ono sala što je bilo na mišićima ostalo isto.
Salo se skida dijetama, a vježbe zatežu mišiće a ne salo.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Feb 2011, 11:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
Talija je napisao:
Teretila sam ja i u teretani (smrdljivoj) ali su ti efekti izostajali iako sam podosta "teretila". :D

Korekcija, ne radi se o svim fizickim aktivnostima, uglavnom aerobne aktivnosti, trcanje, plivanje, dinamicni sportovi. Teretana ne spada u tu vrstu.

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Feb 2011, 11:08 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2003, 22:56
Postovi: 8344
Lokacija: BL
Talija je napisao:
Popokatepetl je napisao:
Zbog zglobova, a i što je užasno dosadna aktivnost :D Uz bicikl bar možeš gledati televiziju.

To ti je kao da jedeš i gledaš tv, niti znaš šta jedeš niti kakav je ukus hrane, a o neplaniranoj količini koju pojedeš da i ne govorim.


Eh, pa naravno da nije isto kao sa žderanjem ispred tv-a. Kalorije su kalorije, i vježbanjem će se potrošiti, makar gledali i tv dok to radimo. A okretanje pedala iznova i iznova je radnja koja se može obavljati "napamet".

Naravno, nisam uopšte rekao da je nefokusiran trening bolji od fokusiranog, niti da se svaka aktivnost može izvoditi na ovaj način. Samo, ne volim trčanje naročito, pa pokušavam što više ljudi da odgovorim od njega, dijelom i zato što sam zao :D

_________________
Umro je Džimi Hendriks iz Sijetla,
Klepton i Pejdž su dva matora pijetla,
al' budućnost je ipak svijetla
sve dok nam je Popokatepetla...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Feb 2011, 11:12 
Citiraj:
Tenssa ne govorim o tome, nego o osjećaju euforije kad sam na svježem vazduhu i izostanak tog lijepog osjećaja kad sam u teretani (zatvorenoj prostoriji).

A to naravno, ja licno uvijek napolju volim trcati, uglavnom na stadion ili u park.

Jedina negativna strana toga je sto ima pokoja rupa pa moze doci do povrede ako se nezgodno nagazi.

Steta sto kod nas nemaju teretane kao u Americi, na otvorenom.
Slika


Vrh
  
 
PostPoslato: 09 Feb 2011, 11:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 05 Feb 2009, 01:45
Postovi: 4767
Lokacija: Saraj'vo
Salo se skida u kuhinji i aerobnom aktivnošću pored anaerobne. Što se tiče sprava meni je crnjak kada reklamiraju spravu za stomak koja je tako dobra da je možete koristiti dok gledate TV program. Sve te sprave su klasična obmana! Ali uvijek se nađe ovaca za šišanje! Sjećam se one sprave ab-rocket ili tako nešto i vidio sam je kod moje ujne. Riješio sam da je probam da vidim valja li to išta. Ništa! Ne osjetite uopšte da vam rade trbušni mišići a sprava je sva nekakva krhka. I za ono neko može dati novac! Bajs je super ali ne volim onaj sobni! Problem je što u Mostaru nema biciklističkih staza uz trotoare. Bili su obećali da će napraviti sve uz Neretvu ali ko zna da li će i kada to uraditi.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 227 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs