banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 10 Jun 2024, 15:56

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1864 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74 ... 94  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Trčanje u BL...
PostPoslato: 03 Maj 2019, 07:56 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12140
Nisam previše upućen, ali evo jedno iskustvo. Kolegi smo kupili Pace kao poklon. Sat prilično fino izgleda. GPS putanja je veoma precizna. Sat ima 4GB memorije i možeš muziku staviti direkt na njega. Na njega povežeš BT slušalice i kad trčiš možeš ga koristiti i kao muzički plejer, bez telefona...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Trčanje u BL...
PostPoslato: 03 Maj 2019, 08:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Ici bez mobitela trcati pogotovo ako trcis kakve vukojebine gdje moze da ti se desi nesto nije bas najpametnije a ako nosis mob onda gps ti nista ne znaci. Radije gledaj drugo, da ti prati tjelesne funkcije, san itd je mocno, da ti pokazuje poruke(sms, viber), da mozes da ih procitas bez da vadis mob je velika prednost. Kvalitet izrade je isto bitan, neki modeli imaju senzore u narukvici pa ne mozes da je promijenis, nekim se klasicno mijenjaju narukvice a nekim moras da rastavis sat... Ja vec dugo gledam i nikako da skontam sta bi kupio

Sent from my Tesla_SP9.1L using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Trčanje u BL...
PostPoslato: 03 Maj 2019, 08:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
I naravno imas ih i sa nfc-om :)
Kad kroz koju godinu krene otkljucavanje kuca i auta preko nfc- a jbg neces valjda biti old school i nositi kljuceve :)

Sent from my Tesla_SP9.1L using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Trčanje u BL...
PostPoslato: 03 Maj 2019, 09:54 
Citiraj:
Ako hoćeš preciznost, gledaj da sat za trčanje ima ugrađen GPS i da to nije neka jeftina fitnes narukvica sa pedometrom, koja glumi sat za trčanje


Naravno, vec imam neku jeftinu kinesku narukvicu i radi ono sto pise, ali to je daleko od neceg ozbiljnog.

Jos uvijek proucavam sta se sve nudi oko pametnih satova i za sada najbitnije stavke su mi GPS, koninuirani HR monitoring tokom aktivnosti (trcanja) koji je direkt na satu, a ima i mogucnost povezivanja za pojas oko struka. Dalje sto bi mi bilo od velike koristi je kontrola muzike putem sata, dakle da mogu muziku na telefonu ili BT slusalicama kontrolisati direkt preko sata, a ne da moram vaditi telefon i ganjati po njemu dok trcim. Dalje, poruke i pozivi tj upozorenje (vibracijom logicno) na iste mi je jako bitno jer imam los sluh i ako sam negdje gdje ima buke sanse da cujem telefon su minimalne.

Edit....mogucnosti otvaranja tekstualnih fajlova (ili citanja emaila) je takodje pozeljno. Da ne kazem skrivanje puskica za testove i ispite. :D :D :D

Eto to je ono osnovno sto bi meni trebalo ako bih uzimao sat, a kvalitet izdrade odnosno dizajn, koliko toliko normalno trajanje baterije i vidljivost na suncu je nesto sto se samo po sebi podrazumijeva ako cu svakodnevno nositi sat sa sobom.

Dakle ili amazfit pace, verge ili stratos za sada mogu gledati. Ako imate kakav jos prijedlog, a da je neka normalna cijena slobodno pisite.

Citiraj:
I naravno imas ih i sa nfc-om :)

amazfit verge ima nfc, nije losa stvarcica za kur...e kada placam po trznim centrima :D


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Trčanje u BL...
PostPoslato: 04 Maj 2019, 11:36 
Sto se sata tice izgleda da cu ipak verge kupiti...nudi najbolji odnos cijena/dobijeno odnosno manji je, ima bolju bateriju, ima bolji displej, bolju rezoluciju, ima NFC...jedina mana mu je dizajn...moram vidjeti uzivo pa usporediti mozda sa paceom....necu da zurim oko toga, jos cu pogledati sta se nudi.

Dalje, kupih juce ove patike na slici dole, pro touch oz 2.1, pise da su za trcanje, ali kupio sam ih bez obzira na to....ne izgledaju nesto lose pa se mogu nositi i tokom setnje ako budu neudobne za trcnjanje...i tako odem jutros da ih testiram na trcanju i sasvim prijatno sam se iznenadio, lagane su kao pero, udobne i ono najbitnije...jako su povoljne, 69 km...

Slika

Evo i rezultata od jutros sa njima, 3x 30 minuta....opusteno trcanje, nisam se nesto pretjerano trudio na pocetku, tek pred kraj dao malo gasa cisto da predjem 10 km/h....interesantno da mi je pace uvijek bolji kada sam vec zagrijan nego na samom pocetku...

Slika


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Trčanje u BL...
PostPoslato: 05 Maj 2019, 13:20 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12140
Upravo sam uradio neki svoj polumaraton!
Spoiler:
Slika


Do 15. km nije bilo nikakvih problema, na 19. je bilo usrano, a na kraju sam jedva izgurao...
Ovako sam osjećao da imam snage na pretek, ali su mi se listovi nešto grčili, pa je bilo kao da trčim sa zabodenim noževima...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Trčanje u BL...
PostPoslato: 05 Maj 2019, 14:36 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Apr 2012, 09:36
Postovi: 194
@Zimnica

To je normalno za pocetak, 18km je najcesce najproblematicniji ... nije lose da uzmes u apoteci Magnezijum u kesici sto samo saspes u usta (oko 10KM je 20 kesica) ne treba voda , ja to na 10-15km cimnem i pomaze mi ...

Ja danas uradio poslednji duzinski pred PM ... mislio sporije..pa na kraju oborio personalni na 10 ...
Slika

Slika


Sent from my iPhone using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Trčanje u BL...
PostPoslato: 05 Maj 2019, 14:55 
bravo momci


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Trčanje u BL...
PostPoslato: 05 Maj 2019, 15:22 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Nov 2006, 23:50
Postovi: 1075
Lokacija: Last Train Home
@Zimnica

drluka ti je sve odgovorio, direktni magnezijum u kesici najčešće pomaže kao preventiva grčeva. Svaka čast za istrčanu dužinu, to je to ;)

I ja juče istrčah 12 km @ 5:48, od toga dobrih 6 km po kiši, šteta bilo odustati kad sam već izašao vani... Čisto da se malo podsjetim Ljubljane iz oktobra 2018. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Trčanje u BL...
PostPoslato: 05 Maj 2019, 17:11 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12140
Momci, hvala na čestitkama i savjetima. Ovo moje trčanje je bilo prilično neplanirano, krenuo da trčim desetak km pa sam osjetio da mogu bez problema još i to se tako počelo razvijati. Poslije sam bio preblizu 21 km da odustanem. :D

Uglavnom, pauzu za vodu sam napravio na oko 6 i 14 km, sledeća pauza je bila na oko 19 km i onda kratke pauzice na svakih 500 m ili tako nešto.

Prethodna najduža ruta mi je bila 14.5 km, a posljednje trčanje prije ovog je bilo prije nekih 15 dana. Tako da nije loše sve u svemu, ali da sam zadovoljan - nisam. Ovo na kraju je bilo pravo paćenje.

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Trčanje u BL...
PostPoslato: 05 Maj 2019, 17:16 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Sep 2004, 01:11
Postovi: 1590
Lokacija: Banja Luka
Metheny je napisao:
Da si se sjetio malo ranije mogao si od mene nedavno pazariti jedan TomTom Runner.


Ja fino pitao na oglasu koliko baterija može izdržati sa uključenim GPS-om, da vidim da li može kompletan maraton da pokrije, ali niko da odgovori.. :D

Ništa, stiže ovaj ubrzo...

https://buy.garmin.com/en-US/US/p/545480

Slika

_________________
CIA snajka, CIA...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Trčanje u BL...
PostPoslato: 05 Maj 2019, 17:34 
Ljudi, je li i vama najsporiji pace na pocetku?

Izasao maloprije da testiram amazfit verge i pace na prvom kilometru mi je 5:51, sledeci najgori je 5:21, a najnizi 5:01...


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Trčanje u BL...
PostPoslato: 05 Maj 2019, 18:35 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Nov 2006, 23:50
Postovi: 1075
Lokacija: Last Train Home
balkanski špijun je napisao:
Metheny je napisao:
Da si se sjetio malo ranije mogao si od mene nedavno pazariti jedan TomTom Runner.


Ja fino pitao na oglasu koliko baterija može izdržati sa uključenim GPS-om, da vidim da li može kompletan maraton da pokrije, ali niko da odgovori.. :D


Ja fino i iskreno odgovorio (kao loš trgovac) :)

Kod:
Sa uključenim GPS-om i u noćnom modu (non-stop upaljeno pozadinsko svjetlo), izdržao mi je 2+ sata bez problema na BL City polumaratonu (ostalo je tada još 15-tak % baterije)...


Srećno sa Garminom, i da zabilježi puuuuno pretrčanih kilometara :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Trčanje u BL...
PostPoslato: 05 Maj 2019, 18:38 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Nov 2006, 23:50
Postovi: 1075
Lokacija: Last Train Home
Milan je napisao:
Ljudi, je li i vama najsporiji pace na pocetku?

Izasao maloprije da testiram amazfit verge i pace na prvom kilometru mi je 5:51, sledeci najgori je 5:21, a najnizi 5:01...


Ako se nisi zagrijao prije trčanja, sasvim je moguće da su se noge same zagrijavale i ubrzavale dok si trčao...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Trčanje u BL...
PostPoslato: 05 Maj 2019, 20:32 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Nov 2006, 23:50
Postovi: 1075
Lokacija: Last Train Home
zimnica je napisao:
Prethodna najduža ruta mi je bila 14.5 km, a posljednje trčanje prije ovog je bilo prije nekih 15 dana. Tako da nije loše sve u svemu, ali da sam zadovoljan - nisam. Ovo na kraju je bilo pravo paćenje.


Sve u svemu, pretjerao si :)
Nisi trčao 15 dana, i još dodatno povećao si maksimalnu istrčanu dužinu za 40 %... Ni jedno ni drugo nije dobro, već smo pričali o tome da bi dužine trebalo povećavati za 10-15 %. Na kraju je dobro ispalo, istrčao si 21 km, što je super, ali očekuj upale narednih dana...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Trčanje u BL...
PostPoslato: 05 Maj 2019, 20:39 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12140
Izgleda da ja ne znam drugačije nego iz krajnosti u krajnost. :D

Istrčao prvih 10 km i vidim da mogu još. Onda istrčim još 4 km u smjeru kontra mog stana, pa sam se onda morao još 4 km vratiti. Kad sam se vratio bio sam na 18 km, pa mi je bila greota prekinuti... :D

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Trčanje u BL...
PostPoslato: 05 Maj 2019, 22:12 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Apr 2012, 09:36
Postovi: 194
Zimnica . Veliko je to povecanje , e sad sve opet zavisi od tvoje spreme fizicke i godina . Nisam vidio do sad ovaj post . Trebao si ledenu kupku i neki antiinflamatorni lijek (aspirin ili brufen)da uzmes u toku danasnjeg dana ... nemoj da trcis vise do polumaratona eventualno u srijedu ili cetvrtak 3-5 km ali jako sporo i nije lose da se istezes u toku nedelje, meni ovo pomoze :) srecno i da pokidamo 12og


Sent from my iPhone using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Trčanje u BL...
PostPoslato: 06 Maj 2019, 01:18 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31235
Lokacija: Je Suis Ahmed
Kako ja sad da treniram po ovakvom vremenu za 12.5. Prošle godine su uslovi bili idealni, a na sami dan trke i pretoplo.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Trčanje u BL...
PostPoslato: 06 Maj 2019, 06:09 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Apr 2012, 09:36
Postovi: 194
Očekuje se kišovito vrijeme na polumaratonu . Ako biram izmedju +25 i kiše uvjek biram kišu ... nebi bilo loše da se napravi trening po ovakvom vremenu, znam da nije lako izaći po ovakvom vremenu na trčanje , ali nakon 15 min kad si mokar ko čep, kiša pada, trčiš po barama , to daje neki šmek i osjećaj slobode ;) za trčanje na kiši dobro je da se zagrije u kući i da se napravi takva ruta da se trening završava pred kućom ...


Sent from my iPhone using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Trčanje u BL...
PostPoslato: 06 Maj 2019, 06:50 
drluka je napisao:
Očekuje se kišovito vrijeme na polumaratonu

ima jos dosta vremena do polumaratona, a prognoza se moze lako promijeniti za 7 dana

kisa je zakon, samo neka sipa...imam stare patike za takvo vrijeme...

filozof sa vrbasa je napisao:
Kako ja sad da treniram po ovakvom vremenu za 12.5. Prošle godine su uslovi bili idealni, a na sami dan trke i pretoplo.

a prijavio si se znaci, super :)


Vrh
  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1864 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74 ... 94  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs