banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Poslednja poseta: 22 Jun 2026, 21:47 Danas je 22 Jun 2026, 21:47

Sva vremena su u UTC [ DST ]




 [ 1117 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 52, 53, 54, 55, 56  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 06 Jan 2024, 12:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 9054
Fiki, jwbemu sunac, ako nisi sposoban da zapamtiš šta piješ onda, šob se reklo, vaya con Dios.


Vrh
  
 
PostPoslato: 06 Jan 2024, 13:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 6287
https://www.rtvbn.com/4054473/napadac-u ... 11-mjeseci

Послато са SM-A145F помоћу Тапатока


Vrh
  
 
PostPoslato: 06 Jan 2024, 19:28 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jul 2011, 23:57
Postovi: 740
https://brankopetrovic.blog/kako-sam-na-darknet-u-kupio-podatke-gradana-republike-srpske-i-shvatio-koliko-je-bitno-provjeriti-izvor-informacije/

_________________
Who said nights were for sleep?


Vrh
  
 
PostPoslato: 06 Jan 2024, 19:32 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Mar 2012, 10:48
Postovi: 1982
Lokacija: Transilvanija
Prvi, za nijansu logičniji post/blog/vijest, od svog ostalog smeća koje pročitah ovih dana


Vrh
  
 
PostPoslato: 06 Jan 2024, 19:37 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 18389
Lokacija: Q5HW+6W
Digla se medijska hajka, jedva se dočekalo da se vlast proziva za nešto (i treba da se proziva, da se razumjemo).
Podaci ko podaci, nebitno da li su izašli iz sistema ili ne, sistem trenutno ne radi i korisnici trpe; vrijeme će pokazati koji je obim štete.
A da su sistemi bušni - jesu... kod nas se security ne shvata previše ozbiljno, tako da je ovo bilo samo pitanje vremena kad će se desiti.

_________________
Slika


Vrh
  
 
PostPoslato: 06 Jan 2024, 19:49 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Mar 2012, 10:48
Postovi: 1982
Lokacija: Transilvanija
Slažem se u potpunosti. Vjerujem da će sistem proraditi uskoro, ali ostaje da se vidi kolika je šteta nastala.
Zanimljivo je i kako se pojavljuju stručnjaci za sigurnost u medijima i pametuju o svemu. Siguran sam da ni jedan nema pojma kako radi taj sistem i koliko jeste ili nije siguran.


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Naše
PostPoslato: 06 Jan 2024, 20:46 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 12 Sep 2012, 23:07
Postovi: 2066
moonchild je napisao:

https://bezbedanbalkan.net/thread-1115-page-2.html

Navodno je Branko zaposlen/bio zaposlen/radio ili sta vec za fzo u vezi izis-a. Iako tvrdi da nije, ima dosta prepiski i prepucavanja na Linkedin-u i forumu iznad.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Vrh
  
 
PostPoslato: 06 Jan 2024, 21:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6935
Bio zaposlen ili ne...clanak je napisao neuporedivo bolje i kvalitetnije od ovih strucnjaka sa capitala.Njihovo pisanje je bas dno dna.


Vrh
  
 
PostPoslato: 07 Jan 2024, 04:37 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Feb 2012, 22:52
Postovi: 2730
Супер све, нема одговорности, нико није крив, бандити нас нападају зато што смо најбољи и најјачи, па неће јадну федерацију дирати кад су јадни.

Све ово је допринијело и повећању друштвене активности болесних, који се сада значајно више друже и комуницирају по ходницима и чекаоницама болница и домовима здравља.

Хвала Вучићу, овај Додику...

_________________
Да волим ЦРНО-БЕЛЕ поносно кажем свима!


Vrh
  
 
PostPoslato: 07 Jan 2024, 10:17 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 10201
drakula je napisao:
Slažem se u potpunosti. Vjerujem da će sistem proraditi uskoro, ali ostaje da se vidi kolika je šteta nastala.
Zanimljivo je i kako se pojavljuju stručnjaci za sigurnost u medijima i pametuju o svemu. Siguran sam da ni jedan nema pojma kako radi taj sistem i koliko jeste ili nije siguran.
Sistem će proraditi taman toliko brzo koliko im je trebalo da ga inicijalno puste u rad. Najveći problem su baze podataka. Dok se spreme i napune. Sam aplikativni dio nije problem, jer se to brzo pusti u "pogon". Pitanja koja se poslije ovog nameću je, prije svega ko će odgovarati u FZO za ovo. Privatna firma za 25 milki nema tu puno šta da bude odgovorna, već rukovodstvena struktura FZO sve do sada, od IT sektora tamo (ako nije upozorio na rupe i propuste) do direktora i ministara zdravstva. Da banalizujem, kao da vojsci vlastitok prodate konje i koplja, i oni zarate sa nekim sa tenkovima na drugoj strani (te naravno naje*u), i sad je kriv onaj ko je prodao konje a ne onaj ko je kupio i zaratio...


Vrh
  
 
PostPoslato: 07 Jan 2024, 10:42 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 18389
Lokacija: Q5HW+6W
Previše banalizuješ... ne znamo šta je traženo, šta je isporučeno, ko je konfigurisao, te ko je zadužen za održavanje.
Svaka od navedenih radnji je na različitim nivoima odgovornosti.

_________________
Slika


Vrh
  
 
PostPoslato: 07 Jan 2024, 10:55 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 10201
Možda banalizujem, i tačno, ne znamo detalje, ali se zna valjda da zakonski infrastruktura hardware-a i software-a ne smije biti van lokacija te državne ustanove te isto tako kontrole, a i odgovornost je onda na njima.
Vidio sam u tekstu da spominju da su "zaključane" virtuelke, što bi posljedično ukazivalo da je sam host kompromitovan, a to sumnjam da se vrti na fizičkim serverima isporučioca programske platforme, već FZO.

Meni je isto interesantno, gdje je backup, kakva je politika po tom pitanju? I ne vjerujem da je kriptolokerska skripta zaključala samu bazu, kad je ona konstantno u korištenju. Nisu valjda gasili servere bez uspostavljanja admin kontrole i postavljanja Antiransomeware tj Enndpoint zaštite.


Vrh
  
 
PostPoslato: 07 Jan 2024, 11:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6935
Meni je isto malo cudno sto ovoliko traje ponovo dizanje sistema,odnosno pustanje programa u funkciju.


Vrh
  
 
PostPoslato: 07 Jan 2024, 11:45 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 18389
Lokacija: Q5HW+6W
Popilo se malo, bilo neradnih dana...

_________________
Slika


Vrh
  
 
PostPoslato: 07 Jan 2024, 11:56 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Mar 2012, 10:48
Postovi: 1982
Lokacija: Transilvanija
I da nisu praznici, vjerujem da to traje


Vrh
  
 
PostPoslato: 07 Jan 2024, 12:52 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 6287
<Enter_name> je napisao:
Previše banalizuješ... ne znamo šta je traženo, šta je isporučeno, ko je konfigurisao, te ko je zadužen za održavanje.
Svaka od navedenih radnji je na različitim nivoima odgovornosti.
Ako nije isporučeno ono što je traženo opet su odgovorni u fondu.

Послато са SM-A145F помоћу Тапатока


Vrh
  
 
PostPoslato: 07 Jan 2024, 20:06 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Feb 2012, 22:52
Postovi: 2730
A ako je isporuceno ono sto je trazeno, a to trazeno nije dovoljno niti dobro opet su krivi iz Fonda.

_________________
Да волим ЦРНО-БЕЛЕ поносно кажем свима!


Vrh
  
 
PostPoslato: 07 Jan 2024, 22:38 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Nov 2008, 18:35
Postovi: 3243
Lokacija: još mAlo i tU smo
Fond nema novca.Sumnje postoje da su "namjerno" oborili sistem.Samim tim nema potražnje novca za liječenje pacijenata od bolnica i DZ.

_________________
koga to još ZANIMA


Vrh
  
 
PostPoslato: 07 Jan 2024, 22:42 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 18389
Lokacija: Q5HW+6W
I da jeste tako, ko će snositi troškove liječenja?

_________________
Slika


Vrh
  
 
PostPoslato: 07 Jan 2024, 22:48 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Nov 2008, 18:35
Postovi: 3243
Lokacija: još mAlo i tU smo
Na teret bolnica , DZ i njihovih lokalnih samouprava.

_________________
koga to još ZANIMA


Vrh
  
 
 [ 1117 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 52, 53, 54, 55, 56  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Anthropic [ClaudeBot] i 1 gost


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs