banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 15 Jun 2024, 20:43

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1780 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56 ... 89  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 22 Dec 2015, 09:21 
cunt>cunta>kunta>kanta... tako nekako po dereticu... :D

Mudro zboris Talija, tako nekako je...


Vrh
  
 
PostPoslato: 22 Dec 2015, 14:05 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26569
Lokacija: Banja Luka
Talija je napisao:
Milan je napisao:
Da ne govorim o kulturi i nazivanju nekoga krupnim, debelim, niskim, granom, celavim itd, itd...

Znaš šta je to.... ma kad ti se neko ne sviđa onda mu nađeš milion i jednu manu, eto to je.
Dok recimo kod nekoga drugoga koga simpatišeš niti vidiš debljinu, niti ćelavost itd itd.

A što se teksta tiče i jeste sve relativno. :)
Pitanje je da li je ona debela ili je on žgoljav, kao i recimo je li njemu mala piša ili je njoj samo velika kanta. Zavisi iz koje/čije perspektive se posmatra.


Celavost se uvijek vidi :)

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Dec 2015, 19:06 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Okt 2015, 17:40
Postovi: 4515
Talija je napisao:
Mo'š joj tepati kol'ko 'oš to joj neće smanjiti gabarite.

Slika

_________________
Definiši mizoginiju i onda je upakuj sa neshvatanjem načina fukcionisanja medija, i eto ti Foruma.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Mar 2016, 19:17 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 01 Dec 2015, 13:10
Postovi: 20
Zatvorena grupa Hrono ishrana bez cenzure...provjereno...pogledajte na fb-u :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Mar 2016, 10:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2003, 22:56
Postovi: 8344
Lokacija: BL
Проучавао сам неко вријеме хроно дијету, али нисам био у потпуности задовољан. Она се у суштини држи неких општих правила о немијешању протеина и угљених хидрата, уз додатне зачкољице. Прво, нисам сигуран да су научни принципи који стоје иза ње баш у потпуности тачни, или бар толико општи да би важили као правило. Хроно дијета, између осталог, "преузима принципе на којима се базирала исхрана наших предака", али то ми звучи илузорно, јер наши преци, ловци или сакупљачи, сигурно нису могли размишљати по принципу "види ове лијепе воћке, сад бих је појео али је јутро, дакле није вријеме за воће, тако да ћу је оставити", већ су јели кад им је шта било доступно. У неким списима о хроно дијети се каже, да ако између оброка убацимо макар и залогај нечега, наше тијело почиње да лучи хормоне и ради као да смо појели цијели оброк. Нисам баш сигуран у то.

Друго, хроно дијета је прилично непрактична, некоме ко је пола дана на послу, или у покрету, изазов је одржавати један нормалан здрав режим исхране, а камоли овако стриктан. Мислим да постоје боље варијанте оваквих дијета (раздвајање протеина и УХ), које су практичније а дају једнако добре ако не и боље резултате.

_________________
Umro je Džimi Hendriks iz Sijetla,
Klepton i Pejdž su dva matora pijetla,
al' budućnost je ipak svijetla
sve dok nam je Popokatepetla...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Mar 2016, 12:20 
razdvajanje toga je glupost, sve i jedan fitness takmicar jede pilece bijelo sa rizom, ne bih rekao da lose izgledaju sa venama preko stomaka... ;)


Vrh
  
 
PostPoslato: 18 Mar 2016, 16:21 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2003, 22:56
Postovi: 8344
Lokacija: BL
Па добро, то и нема неке везе, одавно је денџрс_датула писао о оном лику који је смршао једући чипс и крофне. Уз то, дијете тих фитнесоваца ми се никада нису свиђале. А тај принцип раздвајања УХ и протеина има смисла, али је често непрактичан, јбг, како нашем човјеку рећи да треба да раздвоји кромпир и месину.

_________________
Umro je Džimi Hendriks iz Sijetla,
Klepton i Pejdž su dva matora pijetla,
al' budućnost je ipak svijetla
sve dok nam je Popokatepetla...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Mar 2016, 07:23 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Citala sam i ja o hrono i neprakticno mi ono 5 sati ne uzimanja hrane, da bih kuci rucala moram doruckovati u 10,30 ili u 11h a do tada...? Do tada sam vec uveliko promasila vrijeme za dorucak tj period kad su se izlucili hormoni.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Mar 2016, 07:29 
Popokatepetl je napisao:
Па добро, то и нема неке везе, одавно је денџрс_датула писао о оном лику који је смршао једући чипс и крофне.

Ko je ikad rekao da se to ne moze?

Imas i onoga sto je smrsao jeduci samo picu, ali nije to poenta price...


Citiraj:
Уз то, дијете тих фитнесоваца ми се никада нису свиђале

Ni meni, i ja bih radije da pojedem veliku kapricozu za dorucak, kilu janjetine za rucak i pivo i tople sendvice za veceru...


Vrh
  
 
PostPoslato: 19 Mar 2016, 07:55 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39481
Lokacija: Месечева икра
Kod tebe baš nema sredine. Postoji jedan, tebi očigledno nepoznat, način ishrane. Umjeren. Koji zadovoljava potrebe organizma za nutritijentima, dozvoljava normalno bavljenje fizičkim aktivnostima i uživanje u hrani. To je takozvani zdrqvi način života. Piletina i riža svaki dan to nisu.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Mar 2016, 14:08 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2003, 22:56
Postovi: 8344
Lokacija: BL
Тенсса, без жеље да будем зао, али ти ниси баш неки репрезент здраве исхране, уз дужно поштовање твом знању на пољу фитнеса. Неког ко дере пицу и сендваје сваки други дан и неумјерено пије, не могу доживјети озбиљно по овом питању. А мој проблем с фитнесовцима је што је све у фазону "пилећа прса, шест бјелањака" и слично томе. Просто, њихова визија здраве исхране ми се не свиђа. Моја визија здраве исхране је отприлике као ово што је зока написао. Да задовољава већину нутритивних потреба, да је колико-толико јестиво и да је одрживо на дуге стазе и уза све изазове које тзв. модеран начин живота ставља пред човјека.

_________________
Umro je Džimi Hendriks iz Sijetla,
Klepton i Pejdž su dva matora pijetla,
al' budućnost je ipak svijetla
sve dok nam je Popokatepetla...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Mar 2016, 14:59 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39481
Lokacija: Месечева икра
Popokatepetl je napisao:
А мој проблем с фитнесовцима је што је све у фазону "пилећа прса, шест бјелањака" и слично томе.

Normalno da nije zdravo jer šest bjelanjaka znači šest bačenih žumanjaka koji su odličan izvor minerala koje onda nadoknađuju suplementima u nekim nenormalnim dozama jer se životinjske masnoće ne konzumiraju, a one su potrebne da bi se minerali unijeti ishranom iskoristili maksimalno. Bodibilding nema veze sa zdravljem samo sa estetikom.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Mar 2016, 17:32 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26569
Lokacija: Banja Luka
Popokatepetl je napisao:
Тенсса, без жеље да будем зао, али ти ниси баш неки репрезент здраве исхране, уз дужно поштовање твом знању на пољу фитнеса. Неког ко дере пицу и сендваје сваки други дан и неумјерено пије, не могу доживјети озбиљно по овом питању. А мој проблем с фитнесовцима је што је све у фазону "пилећа прса, шест бјелањака" и слично томе. Просто, њихова визија здраве исхране ми се не свиђа. Моја визија здраве исхране је отприлике као ово што је зока написао. Да задовољава већину нутритивних потреба, да је колико-толико јестиво и да је одрживо на дуге стазе и уза све изазове које тзв. модеран начин живота ставља пред човјека.


Sudeci po tvojoj stomacini, izabrao si pravu rijec... "vizija"... :P :D

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Mar 2016, 18:09 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2010, 08:22
Postovi: 24782
Mene je tensa kupio kad je rekao da ovsene nekad jede sa stepom.
<3

_________________
Знају ли вам дједови да сте израсли у љубитеље нациста?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Mar 2016, 18:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2003, 22:56
Postovi: 8344
Lokacija: BL
skeva je napisao:
Popokatepetl je napisao:
Тенсса, без жеље да будем зао, али ти ниси баш неки репрезент здраве исхране, уз дужно поштовање твом знању на пољу фитнеса. Неког ко дере пицу и сендваје сваки други дан и неумјерено пије, не могу доживјети озбиљно по овом питању. А мој проблем с фитнесовцима је што је све у фазону "пилећа прса, шест бјелањака" и слично томе. Просто, њихова визија здраве исхране ми се не свиђа. Моја визија здраве исхране је отприлике као ово што је зока написао. Да задовољава већину нутритивних потреба, да је колико-толико јестиво и да је одрживо на дуге стазе и уза све изазове које тзв. модеран начин живота ставља пред човјека.


Sudeci po tvojoj stomacini, izabrao si pravu rijec... "vizija"... :P :D



Моја стомачина је статусни симбол, нисам сиротиња па да будем мршав, а и са њом без проблема трчим два сата, за разлику од тебе згодног који цркне након дваес минута :D Осим тога, "мршавост" није показатељ ни здравља нити правилне исхране. Сви знамо бар неколико витких ликова који се хране невиђеним смећем. Тако да, није само "визија", упркос добром покушају да ми доскочиш :booty:

_________________
Umro je Džimi Hendriks iz Sijetla,
Klepton i Pejdž su dva matora pijetla,
al' budućnost je ipak svijetla
sve dok nam je Popokatepetla...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Mar 2016, 18:52 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26569
Lokacija: Banja Luka
haha :D

Salim se ja, ti si meni lijep :D

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Mar 2016, 18:58 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Nov 2008, 18:35
Postovi: 2921
Lokacija: još mAlo i tU smo
Zdravo se hraniti podrazumijeva jedenje sve hrane umjereno, malo više voća, povrća i cijelih žitarica(u bilo kom obliku).Poželjno bi bilo ne jesti bijelo brašno i industrijski šećer.

_________________
koga to još ZANIMA


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Mar 2016, 18:59 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26569
Lokacija: Banja Luka
Ko jos jede brasno? Pa nismo krave.

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Mar 2016, 19:21 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Nov 2008, 18:35
Postovi: 2921
Lokacija: još mAlo i tU smo
U vidu hljeba i raznih peciva :)

_________________
koga to još ZANIMA


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Mar 2016, 19:37 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17239
Lokacija: Q5HW+6W
krajo je napisao:
Poželjno bi bilo ne jesti bijelo brašno i industrijski šećer.

Neizvodivo, većina proizvoda u slobodnoj prodaji ima ove sastojke u sebi (naravno, ako treba da imaju brašno i šećer... nema brašna u jogurtu).

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1780 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56 ... 89  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs