banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 02 Maj 2024, 12:11

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 26 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Zeleni talas!!!
PostPoslato: 09 Sep 2004, 00:01 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Avg 2004, 15:03
Postovi: 61
Ovaj zeleni talas sto ga uvode sad pred izbore je napravio samo takvu zbrku da je to cudo zivo. Kod Doma vojske ako hoces da skrenes prema Crkvi Svete Trojice treba ti najmanje 15 minuta! A ako se od Emporija pokusas ukljuciti prema Crkvi treba ti minimum 20 minuta! Saobracaj je olaksan nema sta, a i tako je to kad hoce da se zbrzi takav posao u mjesec dana ne bi li se uzeo koji glas vise na izborima!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 09 Sep 2004, 09:10 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 15 Jun 2003, 01:17
Postovi: 374
Zlo i naopako! Zeleni val funkcionise na potezu od stadiona do ETF-a ali samo ako ides ravno (ni prestrojavanje ne dolazi u obzir). Ne daj Boze da trebas skrenuti ulijevo... Lakse ti je ici u desno 3 puta pa napraviti krug nego jednom skrenuti lijevo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 09 Sep 2004, 13:23 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2001, 01:00
Postovi: 709
Slazem se sa vama. Kao i sve u nasoj drzavi napravljeno je naopako, a jos i ne radi kako treba. Vazno je da su neki izvodjaci iz Laktasa (kao i svi ostali radovi sto se rade u banjaluci - recimo gradski most su jedno 10 puta prepravljali i opet se skupljaju ogromne lokve na njemu) pokupi pare, i ko zna koliko se love daje sektoru sikjuriti da nase ljude uci kako se prelazi preko ulice, posto smo mi ocigledno neuka stoka.
Sto se tice "predizbornog fazona" na mene to nema uticaja, jer ja se nisam ni registrovao nit cu glasati.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 09 Sep 2004, 16:42 
Sramota kako su to sfušerili.

By the way, renoviranje gradskog mosta je vršila firma Subašić iz BL (smještena je u Rosuljama) a lovu je dao USAID. Ipak ostaje činjenica da je most loše urađen ko god da ga je radio.


Vrh
  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 09 Sep 2004, 16:53 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jun 2003, 11:26
Postovi: 2270
Lokacija: Vecito mrgudan!
Mada, mora se priznati da su momci iz Sektora veoma zanimljivi dok cuvaju semafore. Mislim, ne cuvaju oni semafore, ali kad ih pogledas ta trane izgleda kao da paze na investiciju dragih nam gradskih oceva.

Ma mozda to i bude dobro dok se narod malo navikne... e sad mi se obicno navikavamo na neke stvari po 10 ili 15 godina... al' znate kako se kaze... brzo Huso... ovaj... kuso...

_________________
"Gvozdje se beve dok je svatko, a kad nije svatko onda... kuvac..." - Kovenko


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 09 Sep 2004, 20:18 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2003, 16:07
Postovi: 2030
Lokacija: Banjaluka
As I said, zeleni talas nedge je nesto i napravio, a negdje stvorio josh vecu guzvu. Kroz glavnu ulicu, na potezu pozoriste-ekvator je zasita rasterecenje, ali zato ono sto je najveci problem i prije bio su raskrsnice kod pozorista i kod crvke sv. trojice. Takve kolone se formiraju da je to straFa :-?

Mozda ce se stanje malo poboljsati dok se narod ne uhoda, nesto slicno je bilo i kad su totalno izmijenjene linije gradskih autobusa, svi su kukali, a sada opet su svima "sve ovce na broju"...
Tako i ovaj zeleni talas.

Ipak ne moze se napraviti savrseno , s obzirom koliko se u ovom nasem gradu povecava broj vozila iz dana u dan, a ceste bar po gradskoj zoni i dalje iste...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Sep 2004, 04:43 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Feb 2002, 01:00
Postovi: 1310
Lokacija: Wien, Österreich
htjedoh ja otvoriti ovu temu ali evo zakasnio sam ;) tj poranio ;)

zeleni talas je uzas!!!!!!! to nema nigdje nego samo kod nas....
najveca glupost ikad napravljena je to, da jedni idu a ovi iz suprotnog smjera stoje DOK za sve to vrijeme saltanja "talasa" pjesaci cekaju obe kolone. a to je i razlog zasto stoje ovi iz sectora(zna li neko zasto oni a ne MILICIJA?)... jer je glupi narod navikao da kad se vozilima upali crveni oni onda krecu. no sad ne lezi vraze dok je jednim crveno drugima zeleno a pjesacima cijelo vrijeme crveno... ma zbunjola totalna!

vozio sam u BG, ZG, NS, NI i SA, i nigdje nisam primjetio ove gluposti da jedni stoje a drugi idu... pa to mi nema nikakve logike josh pogotovo na semaforima, ne raskrsnicama jer to su dva semafora u gradu koji sluze samo za pjesake. kod opstine i kod bosne.

teorija zavjere
zasto jednima crveno a drugima zeleno?--------->>>> tunununu tunununu
rastojanje izmedju semafora kod pozorista i bosne je manje nego rastojanje bosna-boska *semafor kod opstine izbacujemo iz elaborata ;)
pa kad krene kolona od pozorista ona prije dodje do bosne nego kolona od boske. iz tog razloga se prvoj koloni pali zeleno, pa tek onda koloni od boske. pjesaci sad cekaju kao da prelaze dijagonalno od pozorista do doma vojske pa moraju cekati jedan semafor pa drugi....... tj. zasto se istovremeno ne pali zeleno u oba smjera???(prividno) time se smanjuje zagusenje na semaforu kod bosne od vozila koja su od doma vojske skrenula desno...

da bi se rijesilo pitanje saobracaja u gradu potrebno je rijesiti i oba tranzita(kad se zavrsi zapadni), i povezati ih preko m.elektronika,pozoriste, sd borik.

takodje imam jedno pitanje... ako neko zna odgovor ;)
zasto se u jebenom gradu ne gase semafori u 4 ujutro, ok vikendom... ali radnim danom?????? ima li to negdje na svijetu sem u zimbabveu(i tamo su to do sada rijesili) dodjem na semafor i ko mulac cekam zeleno a nema nigdje zive duse... a ne smijem proci kroz crveno.... jer se bojim glupog policajca koji je vjerovatno i ukljucio semafor da bi iskocio iz nekog mraka i uzeo nekom pare...

_________________
Pizzy sagt:
zlaja otiso u kurac
Pizzy sagt:
postao je umoran


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Sep 2004, 04:46 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Feb 2002, 01:00
Postovi: 1310
Lokacija: Wien, Österreich
sad sam skonto zasto idu prvo jedni pa drugi....
sad ce na bijeloj liniji da naprave neku ludnicu i pjesaci ce da prelaze do linije, ALI SAMO SA JEDNE STRANE JER JE SA DRUGE CRVENO, i onda kad se upali drugim zeleno onda oni idu do linije a ovi od linije do trotoara...

ne vidim ti ja tu drugog rjesenja ;)

pozdrav laku noc i dobro jutro

_________________
Pizzy sagt:
zlaja otiso u kurac
Pizzy sagt:
postao je umoran


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Sep 2004, 11:01 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Okt 2003, 11:42
Postovi: 2802
Lokacija: grob
kao sto rekoste valima svojih prednosti i mana......to sto stoje sector momci i nije tako losse jer meni licno su vec 2-3 puta zvizdanjem vadili pjesake ispod tockova skoro...ma da i ja se pitam zasto oni .zasto ne policija kad i onako ih ima kazu viska ....pa daj brate malo da rade nesto.....a ne da se natezu s' narodom "jeli crveno il' skoro crveno".......

_________________
ovan
Tretira ih kao plen, kao slabiji pol I upravo zato ga žene vole.
Imajte na umu: ne zna šta je ”predigra”
Idealan sex: brz I divalj, gde sve puca od strasti, halteri, rajsferšlusi, majice…

kaže narod ne laže valjda


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Sep 2004, 12:12 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jun 2003, 11:26
Postovi: 2270
Lokacija: Vecito mrgudan!
Pa sta mislite ko bi jurio sve moguce lopove kad bi policija cuvala semafore... ovaj... pesake. Osim toga, posao policije (KOD NAS) nije da spasi narod od nesrece, nego da naprave uvidjaj kad te baja mercedesom zbljuca na pesacko zeleno...

A i ovi sektorovci ipak bolje izgledaju... i onako je nas najvisi saobracajac jedva do onog dugmeta na semaforu... a samo bi vozacima zaklanjao pogled... zbog sirine...

_________________
"Gvozdje se beve dok je svatko, a kad nije svatko onda... kuvac..." - Kovenko


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Sep 2004, 13:22 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Feb 2002, 01:00
Postovi: 1310
Lokacija: Wien, Österreich
Citiraj:
Pa sta mislite ko bi jurio sve moguce lopove kad bi policija cuvala semafore... ovaj... pesake. Osim toga, posao policije (KOD NAS) nije da spasi narod od nesrece, nego da naprave uvidjaj kad te baja mercedesom zbljuca na pesacko zeleno...

OT. koje lopove??? koga su to oni uhvatili? prvo pola svojih moraju pozatvarati!
nihov nacin rada treba da se bazira i na prevenciju saobracajnih udesa a ne samo na uvidjaj. a to sto oni to u praksi ne sprovode to je druga stvar.


p.s.
nemojte da tema ode u OT, znaci o zelenom valu a ne o policiji

_________________
Pizzy sagt:
zlaja otiso u kurac
Pizzy sagt:
postao je umoran


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Sep 2004, 14:18 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Avg 2004, 15:03
Postovi: 61
Warlock je napisao:
Pa sta mislite ko bi jurio sve moguce lopove kad bi policija cuvala semafore... ovaj... pesake. Osim toga, posao policije (KOD NAS) nije da spasi narod od nesrece, nego da naprave uvidjaj kad te baja mercedesom zbljuca na pesacko zeleno...

A i ovi sektorovci ipak bolje izgledaju... i onako je nas najvisi saobracajac jedva do onog dugmeta na semaforu... a samo bi vozacima zaklanjao pogled... zbog sirine...



Pa zdebljace se i ovi iz sektora samo dok im zakon dozvoli da u nekoj oblasti naplacuju kazne, bice i tu sirine samo ces vidjeti!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Sep 2004, 14:54 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Feb 2003, 21:51
Postovi: 1038
Lokacija: od sredine lijevog coska u lijevom dzepu desno, cetvrti sto u drugom redu
Ma uzas, nista nisu napravili..raskrsnica kod Pozorista je i dalje "crna tacka" jer ako mislis skrenuti prema Boriku 'ladno ti je glava u torbi..ili cekaj Godoa.. :-?

_________________
..u tom cucu grmi zec... Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Sep 2004, 15:21 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20454
Lokacija: SAO Krmine
Ima svojih prednosti - nije da nema, ali velika vecina njih je zasjenjena s*anjem koje nastaje na raskrsnici kod pozorista ... bez obzira iz kojeg pravca dolazis .. meni je danas ~15 minuta trebalo da udjem u centar .. isao sam od parka Mladen Stojanovic

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Sep 2004, 17:02 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2001, 01:00
Postovi: 3380
Lokacija: .: Lugano :.
Nisam bio vec par mjeseci u BL pa nisam vidio tu novost ali smatram da to sto neko upozorava pjesake kad smiju i kad ne smiju i to ne naplacauje tj ne dere kazne poprilicno pozitivno jer koliko god znakova, zvucnih signala ili bilo cega drugog stavili na cestu - nas narod nece se opasuljiti ...

_________________
Nemoj se svadjati sa budalom, ljudi cesto nece primjetiti razliku.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Sep 2004, 18:18 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2003, 16:07
Postovi: 2030
Lokacija: Banjaluka
kefalo je napisao:
zasto jednima crveno a drugima zeleno?--------->>>> ...


vjerovatno iz razloga dok je tebi zeleno, a onima u suprotnom smjeru crveno. skreces lijevo bez cekanja tj. ako ti je zeleno onda ti je zeleno i za pravo i za desno i za lijevo :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Sep 2004, 18:21 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2003, 16:07
Postovi: 2030
Lokacija: Banjaluka
kefalo je napisao:
vozio sam u BG, ZG, NS, NI i SA, i nigdje nisam primjetio ove gluposti da jedni stoje a drugi idu... pa to mi nema nikakve logike josh pogotovo na semaforima


ono sto postoji recimou Bg, naprimjer od Slavije prema Autokomandi, da su u odredjenom periodu dana 3 trake za jedna pravac, a kasnije te trake budu za drugi pravac, zavisno od guzve. Mnogo smanjuje guzvu,ali zato trazi veliku opreznost od strane vozaca :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Sep 2004, 18:31 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jun 2003, 11:26
Postovi: 2270
Lokacija: Vecito mrgudan!
Tacno tako gipsy_girl, samo sto su u BG i na Slaviju i na Autokomandu turili po jedan kruzni tok, tako da je drasticno rasterecenje kod samog ulaska na tu cestu.

I nama vozacima u BL je bilo lepo kad smo imali kruzni tok tamo kod pijace... doduse, zamislite, u ovim novim vremenima, konjska kola ili traktor u kruznom toku...

A sto se tice sektorovaca, ma nece se narod navici dok ne pocnu i kazne da naplacuju... a cini mi se da se narod vise plasi Sector-a nego regularne milicije (mada je pitanje zasto se tu bilo koga treba plasiti)

_________________
"Gvozdje se beve dok je svatko, a kad nije svatko onda... kuvac..." - Kovenko


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Sep 2004, 19:22 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2001, 01:00
Postovi: 3380
Lokacija: .: Lugano :.
gipsy_girl je napisao:
vjerovatno iz razloga dok je tebi zeleno, a onima u suprotnom smjeru crveno. skreces lijevo bez cekanja tj. ako ti je zeleno onda ti je zeleno i za pravo i za desno i za lijevo :wink:


moze biti .. u CH je to rijeseno da za sve pravce na nekoj vecoj raskrsnici imas ZELENO svjetlo i kad se upali ti VOZIS u tom prvacu u kom si naumio, ne interesuje ko ima prednost. Znaci usporava djelimicno saobracaj, ali smanjuje broj udesa i problema.

_________________
Nemoj se svadjati sa budalom, ljudi cesto nece primjetiti razliku.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Sep 2004, 22:07 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Feb 2003, 21:51
Postovi: 1038
Lokacija: od sredine lijevog coska u lijevom dzepu desno, cetvrti sto u drugom redu
gipsy_girl je napisao:
kefalo je napisao:
zasto jednima crveno a drugima zeleno?--------->>>> ...


vjerovatno iz razloga dok je tebi zeleno, a onima u suprotnom smjeru crveno. skreces lijevo bez cekanja tj. ako ti je zeleno onda ti je zeleno i za pravo i za desno i za lijevo :wink:


jest, po toj logici ili smo "mi usli" u crveno danas..ili su oni daltonisti :-?

_________________
..u tom cucu grmi zec... Slika


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 26 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs