banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 20:02

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 15 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 17 Feb 2002, 13:58 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 04 Jan 2002, 01:00
Postovi: 441
Lokacija: Banjaluka
:smile:))
Ne odolih da ne postavim temu o ovom "automobilu"-mada i sama se zeznam na taj racun..chuj automobil:))) jer licno sam sentimentalna vezana za njega..:smile:))

Prvi ficho se pojavio 1957. godine i to je bio model 600C kome su se vrata otvarala ka unazad, zmigavci na blatobranima, a palio se tako sto se kljucem da kontakt a imedju siceva je bila rucica, koja se povuce-nesto poput rucne:)))
Kada se taj auto pojavio to je bio bum na nasim podrucjima..jer ko je imao to auto u to doba bio je COVJEK :smile:))
Jer to nije mogao imati svako. U BL su tih godina taj model imala samo 4 covjeka( 2 doktora, 1 veterinar 1 trgovacki putnik).
Da ne pricam koliko su kasnije kad su se nesto vise pojavili bili popularni momci koji su vozili fichu:)) to su bili frajeri..:smile:)))
Kasnije je fichu vozila policija, pa onda opstinske strukture..:smile:)

Sve ovo pricam iz razloga..jer to se nije desavalo tako davno...znaci nekih 40-45 godina ranije. A pogledajte danas ...koliko se potreba i prohtjevi ljudi povecalii prosirili, kakve modele imamo sve danas..i nikad nam nije dovoljno.
Eto pisite..ako ste imali iskustava sa fichama, ako su vam prirasli srcu..:smile:)
pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 17 Feb 2002, 14:36 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 10 Jul 2001, 01:00
Postovi: 1036
Lokacija: Banjaluka
coFi :))))))) hehe najbolji automobil na svijetu :)))))))

Malen, kompaktan, jednostavna ... mozes se parkirati na vrh igle ako zelis ....

Da .. stari modeli (kao i mnogi iz toga doba) imali su "kontra" vrata ..

Sjecam se dobro.. ovdje u Boriku, izmedju V zgrada i titanika dugo je bio parkiran stari model ... uvijek sam gledao ta vrata i kvaku :)))) totalno cudno .. ono kvaka pored sajbe :)))))))))))))))))hihihi

Ja ozbiljno kontam zbaviti nekog cofija ili bubu (prije cu bubu) iz fazona .. sredi se, i uzivas ... a da imas jedan autic za svoju dusu pored "regularnog" ... a dok ja jos polozim, i dok budem imao i svoje "regularno" automobilce mnogo godina ce proci :)))))
p.s. heheh imam Testove ... trebao bih uciti .. ali nemam volje :)))) .. mlad sam, imam samo 20 god :))))) sta ce mi vozacka ;))))))))))))))))))) hihihiih

A sta je sa Stojadinom ?? to je isto nacionalno auto ;))), kultna "kola" :), A princ, dijana, spacek, ostin ... sve su to pravi autici :))))) sto njih niko ne spominje ;)))))

Toliko od mene ... :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 17 Feb 2002, 17:12 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2001, 01:00
Postovi: 3380
Lokacija: .: Lugano :.
zaboravio si mocnu Ajkulu spomenuti :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 17 Feb 2002, 17:22 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 10 Jul 2001, 01:00
Postovi: 1036
Lokacija: Banjaluka
misk0: ajojjjjjjjjjjjjjjj .. uzas ...... kako sam to mogao zaboraviti ..
Vidis ... to je najbolje auto (fico je domace, a ovo je strano) svih vremena ;)))))))
Krcko je kupio od Ogija (hehe moj drug) ajkulu crnu ... odlicna je .. sljaka kao zmaj ... ali trosiiiiiiii trosi mnogooooooo Krcko kaze da bas mnogo trosi 20 - 25 litara (kaze da je i vise znala povuci - valjda ima nekih problema, sredilo bi se to, ali nema dijelova ni strucnih ljudi ) ...
Skontaj ti to auto ... moze ici na 3 tocka .. .. farovi se "okrecu" pri skretanju (unutrasnji) .... Ima cudan sistem paljenja .. nije klasicni nego hibrid neki ...
Ma odlicno je .. a naravno tu je i hidraulika koja radi svoje :)))))

Dobro si se sjetio ... vidis totalno sam zaboravio :)

Toliko od mene ... :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 17 Feb 2002, 20:00 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2002, 01:00
Postovi: 418
Lokacija: BL
<!-- BBCode Quote Start --><TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font size=-1>Citat:</font><HR></TD></TR><TR><TD><FONT SIZE=-1><BLOCKQUOTE>
Vidis ... to je najbolje auto (fico je domace, a ovo je strano) svih vremena :wink:))))))
</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR></TABLE><!-- BBCode Quote End -->
Vidis fico nije domace auto. Proizvoden je u Italiji i prikazan u Zenevi 1955 pod imenom "Fiat 600" (naziv "fico" je vjerovatno je izveden iz Fiat). Do 1960 proizvedeno je preko 950.000 modela.
Kasnije ga je Zastava kopirala.
Pozdrav :smile:

<font size=-1>[ Poruku promijenio/la: s tripy dana 17.02.2002. 20:16 ]</font>

<font size=-1>[ Poruku promijenio/la: s tripy dana 17.02.2002. 20:17 ]</font>


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 17 Feb 2002, 21:35 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 10 Jul 2001, 01:00
Postovi: 1036
Lokacija: Banjaluka
stripy hehe .. znam da nije nase ... znam da je fiat-ovo ... ali ako cemo iskreno meni se njihov dizajn nijne svidjao ... bolje mi izgleda domaca varijanta ... dakl ficu kao ficu smatram nasim auticem (a to su modeli zastave) hehe .. prve modele nisam racunao ... a svi znamo da je fico bio nacionalno auto .. da bi ga stojavin a kasnije yugo zamijenili ... a fico je "nase pameti plod" .. da sam mislio na originalnog fiat-a naveo bih fita ime :)))))
hehe, a dobri su bili prvi modeli :))))))))) moralo se kretati iskljucivo iz prve brzine a jednom kad predjes u vise nisi se mogao vracati u prvu ... kasnije su Italijani uveli bolje mjenjace pa su za nas bili "pojam" :)))))))))

Toliko od mene ... :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 17 Feb 2002, 22:12 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 10 Nov 2001, 01:00
Postovi: 470
Lokacija: kanada
Fico meni uvijek draga uspomena,cak kada su promijenili vrata,mislim na stranu koja se otvara ja sam bio zalostan jer je izgubio nesto svoje a da je bio zbilja nacionalni auto svjedoci i to da je ucestvovao na brzinskim trkama na svim stazama u bivsoj Yugi pod nazivom NACIONALNA KLASA.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 17 Feb 2002, 23:09 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2001, 01:00
Postovi: 3380
Lokacija: .: Lugano :.
Flojd Flojd Flojdddddd
On je snazan , brzo voziiiiii


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Feb 2002, 00:08 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 04 Jan 2002, 01:00
Postovi: 441
Lokacija: Banjaluka
<!-- BBCode Quote Start --><TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font size=-1>Citat:</font><HR></TD></TR><TR><TD><FONT SIZE=-1><BLOCKQUOTE>
Dana 17.02.2002. 17:22, mIRCon je napisao:
Krcko je kupio od Ogija (hehe moj drug) ajkulu crnu ... odlicna je .. sljaka kao zmaj ... ali trosiiiiiiii trosi mnogooooooo Krcko kaze da bas mnogo trosi 20 - 25 litara (kaze da je i vise znala povuci - valjda ima nekih problema, sredilo bi se to, ali nema dijelova ni strucnih ljudi ) ...
</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR></TABLE><!-- BBCode Quote End -->


:smile:)))))))))))))
Chuj 20-25 L..pa ko kamion:))) koliki rezervar to ima uopste???
Koja je to verzija...ajkula jel to nesto kao citroen onaj stari..ogrmni...siroki auto??? Jel to to??
pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Feb 2002, 04:55 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 10 Nov 2001, 01:00
Postovi: 470
Lokacija: kanada
Rosy upravo to i trosiiiii.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Feb 2002, 10:07 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Okt 2001, 01:00
Postovi: 275
Lokacija: RS West Europe
<!-- BBCode Quote Start --><TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font size=-1>Citat:</font><HR></TD></TR><TR><TD><FONT SIZE=-1><BLOCKQUOTE>
Dana 17.02.2002. 14:36, mIRCon je napisao:
kultna "kola" :smile:, A princ, dijana, spacek, ostin ... sve su to pravi autici :smile:)))) sto njih niko ne spominje :wink:))))

Toliko od mene ... :smile:

</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR></TABLE><!-- BBCode Quote End -->
Moj tata je vozio princa u vrijeme kad je momkovao. Zahvaljujuci pricu - JA postojim, jer se mama totalno "zakacila" na frajera sa crvenim princom :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Feb 2002, 10:12 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2002, 01:00
Postovi: 418
Lokacija: BL
<!-- BBCode Quote Start --><TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font size=-1>Citat:</font><HR></TD></TR><TR><TD><FONT SIZE=-1><BLOCKQUOTE>
Moj tata je vozio princa u vrijeme kad je momkovao. Zahvaljujuci pricu - JA postojim, jer se mama totalno "zakacila" na frajera sa crvenim princom :wink:
</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR></TABLE><!-- BBCode Quote End -->
Pa Jack, da sam na tvom mjestu, ja bih iz postovanja prema tom autu uzeo nick Princ :grin:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Feb 2002, 11:53 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Okt 2001, 01:00
Postovi: 275
Lokacija: RS West Europe
He-he,
princ je bio samo motivator, ako bi se navodili svi faktori, koji su igrali ulogu u nastanku moje licnosti, gdje bi bio kraj...

Imam jos nekoliko slika iz tog vremena, princ je zaista bio upecatljiv, poslije je morao ustupiti mjesto opel-karavanu. Eh, time prodjose i tatine lude godine... :grin:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Feb 2002, 13:50 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 10 Jul 2001, 01:00
Postovi: 1036
Lokacija: Banjaluka
Jack: hehe . da ... pa tad je vecina momaka imala princa ..
znam da se jedna zena zezala "svi sanjaju o princu na bijelom konju, a ja dobila konja u bijelom princu" :) hihi naravno bijeli princ je bio automobil :))))))))) ihhi.. Tad ko je imao princa bio je nak vrsta "face" i svi su skupljali pare, posudjivali itd .. da ga kupe :))))))
Simpa su ta vremena bila ... iako ja nisam tad rodjen rado slusam te price .. :)

Rosy: Ajkulaaaaaaaaa :))))))) ajuka je ajkula ... dobila naziv zbog toga sto izgleda kao ajkula :))) hihii ima i farove izduzene i siroke, povucene i sa strane ... zvijer je ;)))))) i srcheeeeeee puno :))
najbolje je kupiti prikolicu, u nju staviti veliki rezervoar (500l), spojiti crijeve za rezervoarom ajkule .. i miran si ;)))))))))
ihhihi
Ali ajkula se mocno.. bas mocno cuje ... radi kao satic ;)))))
Nju sam planirao uzeti ... ali malo gdje se mo zenaci .. tako da sam mislio o bubi ... a na kraju kad skontam ... ma sta ce mi sve to ;))))))) pitanje je hocu li si ikad moci kupiti regularan auto ... :)))))))))))

Toliko od mene ... :))))))


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: reminder
PostPoslato: 18 Avg 2002, 00:50 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2001, 01:00
Postovi: 3380
Lokacija: .: Lugano :.
19kuli61 je napisao:
Nasloni siceva na obaranje-....


a tad je poceo sex u autu ? :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 15 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 18 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs