banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 19:07

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 84 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Mar 2002, 22:53 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 21 Jan 2002, 01:00
Postovi: 7
Lokacija: Banja Luka
Ej Provokatoru ne upadaj mi u rijec ...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Mar 2002, 23:04 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 03 Mar 2002, 01:00
Postovi: 23
Lokacija: Balkan
Dana 10.03.2002. 22:51, genius je napisao:
Ma ko je bolji to nije ni vazno ...
Vazno je ko je najbolji ...
A to sam ja :
__________________________________
Najbolji je samo dobar a, ti nisi ni to.
To bi te i uvjerio.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 11 Mar 2002, 09:24 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Feb 2002, 01:00
Postovi: 2223
Lokacija: Banjaluka
S tripy-odlican prijedlog,a i ucesnici u saobracaju bi bili bezbjedni :grin: .
Veliki pozdrav za tebe.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 11 Mar 2002, 13:15 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2002, 01:00
Postovi: 418
Lokacija: BL
Hvala na pozdravima :smile: otpozdravljam :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 19 Mar 2002, 17:30 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 21 Jan 2002, 01:00
Postovi: 66
eh , nije da nema izuzetaka ali , statisticki gledano .... cure su ocajne

naravno da ne prave udese, kada na semaforu krece 5 sekundi nakon sto se upali zeleno ... a ne voze preko 40 u gradu ... da covjek poludi ...

nisam imao ovakve predrasude dugo vremena , ali tacno sam promijenio misljenje ... cujte samo ovo - drugarica jedna moli moju staru da je poveze zato sto joj se pokvario auto ( star 1 godinu ; > ) ... navodno ne moze da mijenja brzine ... na kraju se ispostavi da joj se podvukao onaj tepih ispod kvacila i nije mogla da ga pritisce ....

naravno , ima cura koje i voze dobro , ali su rijetkost ...
nije bitno samo navuci 200 , bitna je sigurnost koju osjecas dok vozis


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 23 Maj 2002, 10:40 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 19 Mar 2002, 01:00
Postovi: 39
Dacu vam jedan predlog pa da vidite kako ljudi (mislim i na zene i muskarce), voze:
-- ko imate mogucnosti idite nekad u Tursku i sve ce vam biti jasno.
Ja sam bio par puta i veoma dobro znam kako je.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 24 Maj 2002, 01:06 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 28 Apr 2002, 01:00
Postovi: 27
Zene su losije u voznji i to je to.Nema vise rasprave.
Nikad ne podcjenjujem zene u nicemu osim o ovoj temi.

Kao sto neko rece(2 posta gore) 5 sekund krecu,i voze 40 na sat,i to veoma me zivcira.

Imam jednu komsinicu koja iz dvorista izvozi auto 10 minuta,a normalan vozac bi tu mogao za jedno 10 sekund izvesti.

Naravno nisu sve zenske losi vozaci,ali vecina.....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 24 Maj 2002, 17:22 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 29 Jan 2002, 01:00
Postovi: 132
Lokacija: Lugano -CH
E deckici dragi:)))))), bas ste mi smijesni sa tim postovima. Moj mali djavo sto se krije u meni kaze da je neko od vas malo frustriran. Vozim skoro 15 godina, imala sam udes na 18. rodjen dan (vozac = musko), radila sam tri godine na hitnoj stanici, kupila svaki dan razbijene pijane frajere po gradu i autoputu(bilo je na zalost i mrtvih) a samo se jednom desilo da je za udes bila kriva jedna histericna visoka plavusa sa ruskim naglaskom i sa zadnjim modelom crnog mercedesa:))))(nisam smijela da je pitam cime se bavi u zivotu). Prva sam polozila vozacku za hitna kola (vjerujte mi da je polaganje obicne vozacke mala sala kad se usporedi)u mojoj grupi, a u njoj bilo naravno vise muskaraca nego zena. Na ispitu sam cak brze stavila i skinula lance za snijeg od instruktora (max vrijeme 3 minuta), vozim redovno mog malog Megancica,a na poslu Ford Tranzit, Reno kombi i VW mini bus za 17 osoba........naravno uvjek sipke pun osoba. I vi cete meni reci, da mi zene ne znamo da vozimo? Jedino sto mrzim kod auta je.....PRANJE:))))
Mrzim bilo koji oblik diskriminacije izmedju muskarca i zene i sve na vasa razmisljanja su za mene samo jedan velik dokaz kako svijet jos nije spreman da prihvati ravnopravnost, jer na sta ce se nasi deckici hvatati ako ne na svoju frajersku divlju voznju.
P.S. Na kraju priznajem i dva "udesa" za koja sam ja, samo ja kriva:
1. Udarila sam namjerno na parkingu u frizerkinog stojadina prije deset godina jer mi je napravila ocajnu frizuru i onda sam se puno bolje osjecala.
2. Prosle sam godine "jako pomilovala" ogradu na ulazu parkinga na radnom mjestu i jos sam danas ubjedjena da ju je sigurno neko od muskaraca pomerio nocu. Samo da ga nadjem, tesko njemu.....:smile:))))
I jos nesto. Znate li vi sta zena uradi kad ogreba auto? MJENJA ZA NOVOGAAAAAAAA, tako sam bar ja uradila.
ZAKLJUCAK: Na svijetu postoje zene i muskarci, bijelci i crnci, visoki i mali, mrsavi i debeli, plavokosi i crnokosi, dobri vozaci i losi vozaci........To daje svijetu boju a svi oni koji to ne priznavaju su crno bijeli u dusi.
I zadnje.....ko prodje turski ispit u voznji neka slobodno ode u Mombasu(Kenya), pa neka tamo proba da vozi:))))))), tamo nema propisa, tamo je ziva ludnicaaaaaa a i veliko zadovoljstvo kad stignes kuci ziv i zdrav.
Ja se opet raspricala, nadam se da moderator nece da obrise zenski post na muskoj temi, a vi samo nastavite, ja vise necu da smetam.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 24 Maj 2002, 18:41 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 28 Apr 2002, 01:00
Postovi: 27
Procitaj jos jednom moj post,mozda ces sad bolje ga razumiti.

Q:Zasto imaju manje udesa ?
A:Zato sto ne prelaze 60

I rekao sam da ne podcijenjujem ljepsi spol ni u cemu.

Procitaj i ovo obavezno:
Ima i onih koji dobro voze.
(Po tvojoj prici rekao bi da si ti ta jedna od 5 sto dobro vozi.)

Muskarci imaju vise nezgoda zato sto divljaju autima,i zato sto pijani voze,a ne zato sto neznaju voziti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 24 Maj 2002, 22:28 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 21 Jan 2002, 01:00
Postovi: 66
kao sto mazalo rece ,

to sto ti znas voziti ( ako se pretjerujes , naravno ) , ne povlaci da su zene odlicni vozaci ...

Sorry , ni ja ne volim podcjenjivati zene , ali tvrdjenje ostaje


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 24 Maj 2002, 22:51 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 04 Jan 2002, 01:00
Postovi: 441
Lokacija: Banjaluka
:smile:)))))))
Odusevio me Argentinin post..slazem se u potpunosti...
Lizno znam par zena koje su losi vozaci ali isto tako znam i muskarce..koje kad saltaju npr. uvijek trzne auto,ne znaju ici i rikverc,ne znaju parkirati i sl.

Desilo se X puta da vidim muskarca da se smota ..ne zna da isparkira ili uparkira auto...mislim da je merc bio u pitanju...aufff kako me izviciralo..doslo mi da izadjem iz svog i zamolim ga da mu ja to odradim da se ne pati vise:)
Nije da se hvalim..mnogi mi kazu da super vozim...ali ja jednostavno uzivam u voznji...

Sve to zavisi od sposobnosti, nije bitno da li je musko ili zenskoo u pitanju, bitno je koliko je ko sposoban da iskordinira svoje pokrete, koliko ima osjecaja za prostor, brzinu,uskladjenost..to je bitno!

Ja sam polozila iz prve vozacki,na rodjendan 18. :smile:,po ledu i snijegu... i vozim vec neke 4 godine...i do sada nisam imala nikakvih ekcesa...da kucnnemmmm!! Nadamm se da ce tako i ostati...

Vozila jesam razlicite moddele auta, ispravne i neispravne,izuzetno mala auta ali i ona velikaa...merc karavan npr(pogled na retrovizor je nepregledan:))) , zatim, nove i stare aute , sa i bez kocnica:))
Uopste nemam straha...sjednem u svako auto...i nemam straha d a s euputim u nepoznatom pravcu:)
Dosta puta mi se desilo da mi se ugasi moj prvi mali autic..necu da ga imenujem:)...samo ga gurnem sa strane..i ajmo dalje..:smile:))
Do sada nisam mijenjala gumu i iskreno ne znam to uraditi..ali ako bi bila frka...pokusala bih sigurno da sarafam,bez ustezanja...
Probala sam i kombi i manji kamion hladnjacu voziti :smile: nije lose..samo sto je bio zatvoreno pa ne vidim na retrovizor...ccc to mi se ne svidja.Vozim motor ali ne volim previse motore...
Inace obozavam da vozim, i najsigurnije se osjecam kada JA vozim nego kad me drugi voze..izuzetak su starci:)
Inace ne volim prebrzu voznju...mada volim ponekad malo da pritisnem jace..kad a imam prostor i cestuu z a to....ali u principu bitna je umjerena stalozena voznja.. konstantna brzina..i paznja i sve s e stize na vrijeme:)



<font size=-1>[ Poruku promijenio/la: Rosy dana 24.05.2002. 23:54 ]</font>


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 25 Maj 2002, 01:03 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 28 Apr 2002, 01:00
Postovi: 27
Ja ne mogu da vozim 80 npr. kao neko....jos kad vidim da je prazna cesta.....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 25 Maj 2002, 10:01 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 19 Mar 2002, 01:00
Postovi: 39
mazalo, nisam ni ja mogao sporo da vozim, ali da vidis kako sve dodje na svoje pa se covek opameti.
Jer da platis samo pola kazni kojih sam ja platio, onda bi te ja pitao dali vozis po ogranicenjima.
Lako je u BiH, svakom pajkanu daj nesto para i divljaj slobodno, ali pogledaj samo u Croatiji a da ne govorim o zapadu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 25 Maj 2002, 10:52 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 19 Mar 2002, 01:00
Postovi: 39
Znam ja ko je najbolji vozac; Michael Schumaher.
Jutros sam gledao generalni poredak/plasman.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 25 Maj 2002, 12:18 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2001, 01:00
Postovi: 3380
Lokacija: .: Lugano :.
<!-- BBCode Quote Start --><TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font size=-1>Citat:</font><HR></TD></TR><TR><TD><FONT SIZE=-1><BLOCKQUOTE>
Dana 25.05.2002. 11:01, milanovic je napisao:
Jer da platis samo pola kazni kojih sam ja platio, onda bi te ja pitao dali vozis po ogranicenjima.
</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR></TABLE><!-- BBCode Quote End -->

Da si nekoga pokupio na cesti ? Da si podletio pod kamion i jedva zivu
glavu izvukao ?
Da li mislis da treba tako nesto da ti se desi da se opametis ?

mazalo "ja ne mogu da vozim 80" .. mozes i te kako ..
kad bude kazna za prebrzu voznju 500DM kao u sloveniji
onda ces da razmisljas .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 25 Maj 2002, 19:35 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Feb 2002, 01:00
Postovi: 2223
Lokacija: Banjaluka
Ma sta vi svi zene losi vozaci? :smile:
Nemoj da ja sjednem za volan,pa cete da vidite svog boga... :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 26 Maj 2002, 15:18 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 23 Jul 2001, 01:00
Postovi: 351
Lokacija: Banjaluka
Gledajući po broju nesreća koje izazivaju, ne bi se reklo da su žene loši vozači, ali postoji puno radnji u saobraćaju koje muškarci jednostavno bolje obavljaju npr. prestrojavanje, uključivanje, preticanje. Mislim da u vožnji van grada ima manje razlike između muških i ženskih vozača, ali primjera ženskih "grešaka" u gradskoj vožnji ima bezbroj. Evo nekih koje sam ja lično doživio:

-baš neki dan, prilazim ja semaforu sa nekih 50-60 kmh i vidim da je na semaforu crveno i da već stoji jedan jugo. Dok sam prilazio upalilo se zeleno i ja logično nisam previše usporavao, sklonio sam nogu sa gasa, kontam krenuće. Ali jugo je još uvijek stajao, i tek kad smo se ja i auto iza mene zaustavili uz škripu guma, mlada dama za volanom juga je lagano krenula. Šansa za lančani sudar je bila velika.
-raskrsnica kod pozorišta. Tri su sata popodne, opšta gužva. Cura u pežou ispred mene je nonšalatno pokušala da iz DESNE trake skrene LIJEVO. Napravila je krkljanac koji je trajao nekih 15 minuta, iako su raskrsnicu raščišćavala dva policajca.
-parking na staroj stanici. Ja i prijatelj u autu čekamo da gospođa od 50-tak godina izveze svog kadeta, kako bismo se parkirali. Vidjevši da gospođa ima problema sa svojim izlaskom, prijatelj je izašao iz auta i pokušao da joj pomogne. Gospođa mu je doviknula: "Hvala, mogu ja sama!", a potom udarila u vrata susjedne fieste i primjetno ih oštetila. Uspaničeno je prešaltala u rikverc i svom snagom zviznula u golfa. Onda je izašla iz auta i prepustila mom jaranu da ga izveze...
Interesantno je i da većina žena uopšte nema pojma o funkcionisanju nekih osnovnih dijelova auta, npr. motora, mjenjača, kvačila, kočnica itd. Ne traži niko od njih da budu eksperti za tehniku, ali neko znanje je potrebno kako bi se na vrijeme otkrili pojedini kvarovi. Moja komšinica je zakačila negdje na ivičnjaku karter, i nastavila da vozi dalje iako je lampica za ulje bila upaljena. Shvatila je da nešto nije u redu kad je auto stao, odnosno motor zaribao. Da je na vrijeme stala šteta bi bila deset puta manja, a njen komentar na sve to je bio: "Vidjela sam ja da nešto svijetli, ali kontala sam da kod kuće pogledam šta je". Šta bi se samo desilo da se upalila lampica od kočnica...
Naravno, postoje izuzeci. Ima žena koje voze baš agilno, imaju dobru kontrolu nad autom i parkiraju bolje od većine muških vozača, ali rijetko ih viđam.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 26 Maj 2002, 17:56 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 21 Jan 2002, 01:00
Postovi: 66
Tacno , kao sto je gore navedeno - Ne mjeri se "kvalitet" voznje po broju udesa - kao zane imaju manje udesa pa nisu losi vozaci

Ima tu i pretrpljenog stresa ; )

Recimo - ulica "Renome-Cajavec" - jednosmjerna - ulazi cura u zabranjenom smjeru i svira ljudima zasto idu po njenoj traci ... dolazi do kraja ulice na "Dom Vojske - Paprikovac" i ne staje vec onako direktno preko ceste u jos jednu jednosmjernu ...

Ocevidac !

Mada ima i cura koje dobro(odlicno) voze ... jedna moja drugarica me je bas ( aliii baaas ) prijatno iznenadila ...

No , tvrdjenje opet ostaje


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 26 Maj 2002, 18:04 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 10 Nov 2001, 01:00
Postovi: 470
Lokacija: kanada
Ma zavisi od pojedinke,ja poznajem covu sto misli da je odlican vozac a imao je 7-8 puta udes,pa nebio se bas rado vozio sa njim.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 26 Maj 2002, 23:12 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 28 Apr 2002, 01:00
Postovi: 27
kao sto gore rekose....

btw

muskaraca ima puno puno vise na cesti nego zenskih i to je jos jedan razlog zasto muskarci imaju vise nesreca....nek neko stane jednom negdje na neku ulicu i nek gleda koliko ce proci muskaraca,a koliko zenskih.....


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 84 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 13 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs