banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 26 Apr 2024, 04:53

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 50 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 05 Apr 2004, 00:47 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Feb 2002, 01:00
Postovi: 1310
Lokacija: Wien, Österreich
da ima A ne sjecam se tacno broja ali je slican ovome 141-A-121

_________________
Pizzy sagt:
zlaja otiso u kurac
Pizzy sagt:
postao je umoran


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Apr 2004, 08:47 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2003, 16:07
Postovi: 2030
Lokacija: Banjaluka
langolijer je napisao:
Da li ima slovo A na registraciji?


Svi bijeli golfovi MUP-a imaju slovo A .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 05 Apr 2004, 09:03 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 24 Avg 2003, 07:38
Postovi: 641
Registracija ide sa 204-A-... Inace, u autu uvijek imaju dvije pokrupne ljudeskare pa nije ni tesko pogoditi ko je i sta u pitanju.
Elem, taj dokazni materijal su fotografije bazirane ne digitalnoj tehnologiji i kao takve nikako ne mogu biti relevantan dokaz bez obzira zna li neko Photoshop ili ne...
To je moje skoromno misljenje, inace ni ja nisam imao problema sa njima osim sto su me par puta snimali.

_________________
Umalo pa istina :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 05 Apr 2004, 09:14 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2003, 16:07
Postovi: 2030
Lokacija: Banjaluka
neo26 je napisao:
Registracija ide sa 204-A-... Inace, u autu uvijek imaju dvije pokrupne ljudeskare pa nije ni tesko pogoditi ko je i sta u pitanju.
.


i oko retrovizora slika gole zenske na mini kartoncicu :lol: :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Apr 2004, 09:53 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2001, 01:00
Postovi: 3380
Lokacija: .: Lugano :.
langolijer je napisao:
Uobicajeno..caja u auticu prati te i snima prekrsaje koje cinis (prebrza voznja, preko pune,..), poslije sav materijal dostavi na kucnu adresu vlasnika vozila.


Pa to je ovde praksa, pogotovu za fixne radare koji se nalaze na autoputu. Uslikaju te fino, posalju sliku kuci, vidis sebe kako sjedis za volanom (ne moze ono - ej nisam ja vozio... ) ispod pishe brzina a u prilogu faktura u vrijednosti pola televizora :)

Ali moze se i tim radarima doskociti. Skoro se desilo da je tipa uslikao radar na autoputu. Kad je skontao to, zaustavio auto pored, razvalio kutiju i pokupio dio radara (ne sjecam se koji). Sutra je opet proshao tuda i pokupio ostatak opreme iz kutije.
Kasnije na TVu se policija zalila kako taj radar kosta 40.000CHF. :)

_________________
Nemoj se svadjati sa budalom, ljudi cesto nece primjetiti razliku.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 05 Apr 2004, 09:57 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2001, 01:00
Postovi: 3380
Lokacija: .: Lugano :.
neo26 je napisao:
Elem, taj dokazni materijal su fotografije bazirane ne digitalnoj tehnologiji i kao takve nikako ne mogu biti relevantan dokaz bez obzira zna li neko Photoshop ili ne...


Ne znam otkud ti to. Pa ne bi pravili radare i na osnovu tog snimka kaznjavali ljude da to nije prihvaceno kao dokazni materijal. Na osnovu cega te onda kazne ?
Sa dolaskom nove tehnologije dolaze i zakoni koji prate i stite tu tehnologiju.

_________________
Nemoj se svadjati sa budalom, ljudi cesto nece primjetiti razliku.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 05 Apr 2004, 12:05 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 24 Avg 2003, 07:38
Postovi: 641
Da u svijetu je tako ali ovde za sada jok...
Elem sve to sa kamerama i slanjem snimaka kuci je malo problematicno po pitanju osnovih ljudskih prava i privatnosti. Jer ako te snimaju u kolima onda ce jednog dana pozeljeti da imaju kameru i u tvom WC-u ili spavacoj sobi.
Samo zamislite da ste u momentu kad ste bili uslikani vozili neku zensku u autu i kad slika stigne kuci zena otvori i vidi...I ima sta da vidi...
To je samo jedan banalan primjer.

_________________
Umalo pa istina :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 05 Apr 2004, 12:46 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13211
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
takava jedan banalan primjer se desio u engleskoj, pa sad samo posalju kaznu bez slike i onda te pitaju na samo oces li da se uvjeris. inace kamere su posijane na svakom cosku, ali nije strasno, sve se to da izbjeci. :lol:

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 05 Apr 2004, 12:48 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2001, 01:00
Postovi: 3380
Lokacija: .: Lugano :.
A sto postoje kamere u prodavnicama, bankama, zlatarnama ? Je'l i to dodje narusavanje privatnosti ili se to zove 'video nadzor'. Da nisi prekrshio zakon sigurno ne bi dosao u takvu situaciju. :) To sad vishe ispada filozofska rasprava i moze ici u nedogled. ..... ali ajd ti objasni nashem panduru to :)))

_________________
Nemoj se svadjati sa budalom, ljudi cesto nece primjetiti razliku.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 05 Apr 2004, 16:18 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 24 Avg 2003, 07:38
Postovi: 641
Citiraj:
ali ajd ti objasni nashem panduru to


Haha, jako tesko, jadnik je dobio novu igracku sa dugmicima i svjetlimma, taman se naucio da sa istom radi i pomislio da je savladao tehnologiju za 21. vijek, pa da mu to neko ospori? Ma nemaaaaaaaaaaaa sanse :lol: :lol: :lol: :lol:

_________________
Umalo pa istina :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 05 Apr 2004, 16:23 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 24 Avg 2003, 07:38
Postovi: 641
Razlika izmedju snimanja u prodavnici i u tvom autu je ogromna. Samo cu da naglasim rijec TVOM

_________________
Umalo pa istina :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 05 Apr 2004, 18:45 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Maj 2002, 01:00
Postovi: 893
Ali tvoj auto se nalazi na drzavnom putu. Znaci imaju pravo da te slikaju :wink:

_________________
Ako ľelią - moľeą
Ako moľeą - znam da hoćeą
A ako hoćeą - ąta da ti radim
Sem da ti kaľem - ne udaraj me nisko...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 05 Apr 2004, 19:08 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 24 Avg 2003, 07:38
Postovi: 641
A drzava mi garantuje Ustavom privatnost i ostala ljudska prava...

_________________
Umalo pa istina :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 05 Apr 2004, 23:06 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 23 Jul 2001, 01:00
Postovi: 351
Lokacija: Banjaluka
Mene su snimili ovi sa golfom 4 prije neke 2,5 godine. Pičim ja od kasarne Kozara ka Dervišima i taman poslije kasarne na raskrsnici nešto mi se žurilo i ja počnem preticati usred raskrsnice i preteknem neka 3 auta od kojih je jedno bilo bijeli golf 4. I ništa... nastavim ja da pičim nekih 60-70 a golf me prati. Skontam ja da je murijaška unifoma na čovi koji vozi i skontam da mi je ušao skroz u gepek. I ja budala misleći "nemaju radar, nemaju rotacije - ne mogu mi ništa" pokušam da nagulim kao što mi je to par puta uspjelo za rukom kada sam ih viđao u civilnom autu. Međutim stigoše oni mene jedva pred samom kućom i upališe nazad Stop Policija znak. Izleti ljut drot iz auta, jedna ruka na pištolju, drugom uze dokumenta i pozva me do njihovog auta. I ja sad dolazim onako samouvjeren da mi ne mogu ništa i skontam da imaju kameru u golfu! I fino se vidim ja kako pičim 105 kmh u gradskoj zoni... A jesam se šokirao, nisam imao pojma da su to nabavili .... Nisu htjeli ni razgovarati ni o čašćenju ni o piću....baš su bili ljuti...
Čini mi se da je registracija bila 204-A ... a moguće je i da je 109-A jer ima dosta murijaških auta sa tom registracijom...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Apr 2004, 00:52 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Feb 2002, 01:00
Postovi: 1310
Lokacija: Wien, Österreich
indijanka je napisao:
Ali tvoj auto se nalazi na drzavnom putu. Znaci imaju pravo da te slikaju


sto se tice ovoga mislim da je neo u pravu... npr. ako imas dozvolu za posjedovanje oruzja... u autu smijes da ga imas... a ne smijes da ga nosis na JAVNOM mjestu... sto govori da unutrasnjost automobila nije javna tj da je privatna!

zasto bi ti kaznu slali kuci? dodje samo poziv da se javis u sud za prekrsaje.... kao i za svaku drugu kaznu... a onda kad odes tamo onaj namrsteni ciko u odjelu te pita 2 pitanja, pokaze sliku i kaze "pisi", sekretarici ;)

_________________
Pizzy sagt:
zlaja otiso u kurac
Pizzy sagt:
postao je umoran


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Apr 2004, 03:38 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 19 Jul 2001, 01:00
Postovi: 595
neo26 je napisao:
Samo zamislite da ste u momentu kad ste bili uslikani vozili neku zensku u autu i kad slika stigne kuci zena otvori i vidi...I ima sta da vidi...

:lol:
Rekao bih da su se cajci igrali u Photoshopu. :D

neo26 je napisao:
Jer ako te snimaju u kolima onda ce jednog dana pozeljeti da imaju kameru i u tvom WC-u ili spavacoj sobi.

To je vec druga tema, ali ako smatraju da u WCu krsis zakon :lol: , mogu zatraziti nalog da ti postave.

neo26 je napisao:
A drzava mi garantuje Ustavom privatnost i ostala ljudska prava...

indijanka je napisao:
Ali tvoj auto se nalazi na drzavnom putu.


Po tvome, neo26, policija ne bi smjela da te "skenira", jer time narusava tvoja ljudska prava, privatnost,.. :)
Na drzavnom putu krsis zakon (npr. vozis prebrzo) (fotografisu one koji prave prekrsaj) i ti se pozivas na ljudska prava, a policija na krivicni zakonik. :)

Svejedno koji je broj, cim vidim Golf i "A" na reg. znam otprilike ko bi to mogao da bude. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Apr 2004, 07:02 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 24 Avg 2003, 07:38
Postovi: 641
Citiraj:
To je vec druga tema, ali ako smatraju da u WCu krsis zakon , mogu zatraziti nalog da ti postave.


Upravo je u tome problem, krenu od automobila pa zavrse gdje hoce a sve u nazovi borbi protiv kriminala i sluzbi Zakona. A Zakon moze biti i napisan i tumacen jako nakaradno, puput recimo Hitlerovih ili Staljinovih zakona. :roll: :roll:
Btw. Po mojim saznanjima, u nekim zemljama zbog tih stvari se vode debate o povlacenju takve vrste nadzora.

_________________
Umalo pa istina :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Apr 2004, 10:21 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 12 Feb 2004, 11:06
Postovi: 143
Lokacija: Republika Srpska
neo26 je napisao:
Citiraj:
To je vec druga tema, ali ako smatraju da u WCu krsis zakon , mogu zatraziti nalog da ti postave.


Upravo je u tome problem, krenu od automobila pa zavrse gdje hoce a sve u nazovi borbi protiv kriminala i sluzbi Zakona. A Zakon moze biti i napisan i tumacen jako nakaradno, puput recimo Hitlerovih ili Staljinovih zakona. :roll: :roll:
Btw. Po mojim saznanjima, u nekim zemljama zbog tih stvari se vode debate o povlacenju takve vrste nadzora.


Pa to ti je normalno on te zuastavi i traži opremu kad mu otvoriš gepek onda vidi sve ili ti vozijo oružje ili drogu.

A sa tim video nadzorom prometa rade svi od njemaca ,avstrijanaca,slovenaca,čak i hrvati .

Često sam u sloveniji pa ih vidim kako to rade fino te prate pa ako se ti glupiraš po cesti snime te ustave i povedu u svoja kola tamo ti pustu traku i nemaš šta da kažeš :o pokupiš kaznu i ajmo dalje i niko se ništa tamo ne buni protiv toga jer jih več ljudi znaju i još da vidiš kakva kolica koriste pa ja mislim da nijedno nema ispod 200konjskih snaga.

Da a to je zato što kod njih pogine u saobračaju oko 500 ljudi godišnje


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Apr 2004, 10:32 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 24 Avg 2003, 07:38
Postovi: 641
Pokazuju li statiske manji broj udesa i nastradalih od uvodjenja tih kamera ili samo povecan procenat naplacenih kazni?

_________________
Umalo pa istina :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Apr 2004, 10:36 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 12 Feb 2004, 11:06
Postovi: 143
Lokacija: Republika Srpska
neo26 je napisao:
Pokazuju li statiske manji broj udesa i nastradalih od uvodjenja tih kamera ili samo povecan procenat naplacenih kazni?


Broj se smanuje svake godine ali i zbog drugih stvari kao što je oduzimanje vozačke i žestokih novčanih kazni jer oni imaju neke bodove i ako dobiješ 17 bodova u roku dvije godine ode ti ispit i ponovo u avto školu :cry:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 50 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 33 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs