banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 16 Apr 2024, 11:22

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 05 Feb 2004, 09:49 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2003, 23:39
Postovi: 533
Od 10. februara dolazi do izmjene prvenstva prolaza u nekim banjalučkim ulicama. Take a good care of it...
Detaljnije na http://www.banjaluka.rs.ba


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 09 Feb 2004, 10:48 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2003, 16:07
Postovi: 2030
Lokacija: Banjaluka
da...
po meni su ove promjene jako logicne i potrebne bile, jer pomenute raskrsnice su dosta bile zagushene bash zbog nelogicnih znakova prvenstva.
Mnogi ljudi nisu uopste znalid a postoji stop i hladno su prolazili tuda :evil: a sada ce moci zvanicno prolaziti tuda bez kocenja :D

samo sada ce izaci drotovi kao zohari i kaznjavati/uzimati 10 kema :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 09 Feb 2004, 19:15 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20451
Lokacija: SAO Krmine
Slazem se da je promjena potrebna .. medjutim meni je trn u oku ona raskrsnica na bulevaru ... jednako ju je tesko proci i autom i pjeske ... otelish se cekajuci zeleno svjetlo, a kad ga docekash traje cirka 15 sekundi :)

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 09 Feb 2004, 23:30 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2003, 23:39
Postovi: 533
Ništa bez kružnih tokova i rotora... 8) Jedino što takva rješenja povećavaju broj udesa, ali da ubrzaju promet - to je sigurno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Feb 2004, 11:12 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2001, 01:00
Postovi: 3380
Lokacija: .: Lugano :.
elixir je napisao:
Ništa bez kružnih tokova i rotora... 8) Jedino što takva rješenja povećavaju broj udesa, ali da ubrzaju promet - to je sigurno.


Nisam siguran koliko se udesa desava, jer eto u kantonu u kojem ja zivim sve raskrsnice van gradova, znaci na obicnim 'seoskim' i magistralnim putevima su rijesene pomocu kruznih tokova i fantasticno funkcionishu

_________________
Nemoj se svadjati sa budalom, ljudi cesto nece primjetiti razliku.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Feb 2004, 16:00 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2003, 23:39
Postovi: 533
misk0 je napisao:
Nisam siguran koliko se udesa desava, jer eto u kantonu u kojem ja zivim sve raskrsnice van gradova, znaci na obicnim 'seoskim' i magistralnim putevima su rijesene pomocu kruznih tokova i fantasticno funkcionishu

Stvar je u edukovanosti vozača za prolazak kružnim tokom i bez obzira koliko oni bili dobro riješeni, uvijek će se naći neko ko ne zna kako se prestrojiti ili kad se treba ubaciti u tok, i sl.
Evo dobar primjer je onaj veliki rotor u Zagrebu, sa tri trake, koji fenomenalno ubrzava promet. Ali koliko čujem, ne prođe dan bez 2-3 udesa... Dosta ljudi jednostavno ne zna voziti po njemu. Bila je nedavno diskusija na njihovoj hr.rec.automobili news grupi o tome, i ispostavilo se da je malo njih bilo sigurno u to iz koje trake se izlazi sa rotora, ko koga pušta i slično...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Feb 2004, 16:41 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2001, 01:00
Postovi: 3380
Lokacija: .: Lugano :.
slazem se ...
Ovde kod mene ima najvishe 2 trake u rotondi, i tu mi je vec cupavije, tj rijetko idem u onu unutrasnju. Dok sam recimo u Parizu vidio oko Arc d'Triumph 5 traka i bio bi lud kad bih usao tamo :)

_________________
Nemoj se svadjati sa budalom, ljudi cesto nece primjetiti razliku.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Feb 2004, 17:40 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2003, 23:39
Postovi: 533
I što je interesantno, u takvim velikim kružnim tokovima prosto si prisiljen voziti brzo, ne manje od 50-60 kmh, jer inače samo kočiš saobraćaj i ugrožavaš sebe i druge. I pri tom se gleda napred, nazad, lijevi-desni retrovizor, puno je mrtvih uglova, moraš paziti gdje je izlaz... Ma užas jedan :o
I sad zamislite takav jedan kružni tok u Banjaluci, sa 2-3 trake... i sa vozačima kojima je jedino iskustvo onaj bivši "polu-kružni" tok na Bulevaru.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 11 Feb 2004, 03:07 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Feb 2002, 01:00
Postovi: 1310
Lokacija: Wien, Österreich
za mene kruzni tok ne predstavlja nikakav problem... jedino je bila frka kad sam kod slavije u BG prvi put prosao... sad mi je svejedno... jedino sto u BG kruzni tok kod slavije uopste nije obiljezen pa se nezna koliko traka ima i u koliko traka se vozi... nekad 5 a nekad 3 zavisi od guzve valja ;) :P
a vozio sam i u zg... u poredjenju sa BG slavijom zagrebacki kod savskog mosta je mala maca u smislu da je puno lakse jer je bolje oznacen pa se ne moras brinuta da ce ti neko iskociti iz nekog mrtvog ugla...

ja sam vise npr da se u gradu napravi kruzni tok cijelog grada... znaci da se ove vaznije ulice promjene u jednosmjerne u kojima bi bilo vise traka npr glavna ulica jednosmjerna od mljekare prema centru sa 3trake i jednosmjerna (neznam kako se zove) od bulevara preko stare autobuske prema rosuljama... stim da se na dijelu od bulevara do raskrsnice kod supa spoji na glavnu ulicu i da od tog mjesta pocinje ponovo dvosmjerni saobracaj... nadam se da ste me skontali... tako bi se saobracaj puno brze pa cak i sigurnije odvijao!

_________________
Pizzy sagt:
zlaja otiso u kurac
Pizzy sagt:
postao je umoran


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs