banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Apr 2024, 02:38

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 37 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 01 Maj 2002, 13:20 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 23 Jul 2001, 01:00
Postovi: 351
Lokacija: Banjaluka
Da li je to zbog cijene, izgleda, potrošnje, održavanja ili od svega ovoga po malo?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 02 Maj 2002, 20:51 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2001, 01:00
Postovi: 3380
Lokacija: .: Lugano :.
Ja mislim prvenostveno zbog potrosnje
ostalo . ne znam
Cijena je veca za 1000 od benzinca,
sad odrzavanje ne znam, ali znam da je
benzinac i tishi i udobniji


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 03 Maj 2002, 15:51 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 28 Apr 2002, 01:00
Postovi: 27
Pa naravno da je tisi....dizel golf bas klepece....A i pitanje je da li ce upaliti po zimi.Znam iz iskustva(ne mog,nemam dizela,niti cu ga kad kupiti).
Ako ti je tesko odvojiti pare za gorivo,onda ne treba taj koji tako misli ni voziti auto.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 04 Maj 2002, 08:02 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2001, 01:00
Postovi: 3380
Lokacija: .: Lugano :.
<!-- BBCode Quote Start --><TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font size=-1>Citat:</font><HR></TD></TR><TR><TD><FONT SIZE=-1><BLOCKQUOTE>
Dana 03.05.2002. 16:51, mazalo je napisao:
Ako ti je tesko odvojiti pare za gorivo,onda ne treba taj koji tako misli ni voziti auto.
</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR></TABLE><!-- BBCode Quote End -->

Ma nemoj !!
Pa sigurno 90% populacije koji voze auto razmisljaju prije nego kupe auto
koliko ce goriva da sipaju u njega. Nije isto ako auto trosi normalno 7-9 litara i abnormalnih 15-20 ..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 04 Maj 2002, 12:58 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 23 Jul 2001, 01:00
Postovi: 351
Lokacija: Banjaluka
Malo je bezveze dati 30-40 hiljada za auto i onda gledati koliko troši. Na manjim ciframa briga o potrošnji ima smisla ali na većim ne.
Evo, meni je bezveze kupiti Golfa 4 SDI. Razlika u cijeni SDI i TDI je 2000 maraka a SDI je puno slabiji.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 04 Maj 2002, 18:37 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 28 Apr 2002, 01:00
Postovi: 27
Neznam....svako ima pravo na svoje misljenje.
Ja necu dizela sigurno kupiti.Nek ovaj trosi 20 l ali dizela necu voziti.
Pa da moram moliti boga da mi upali zimi.....a i to sto ruci dok vozis...
Necu ni voziti ako nemam para za benzin.
A i necu kupiti auto koje trosi 20 l.
.....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 05 Maj 2002, 00:26 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 10 Nov 2001, 01:00
Postovi: 470
Lokacija: kanada
Slusaj mazalo da ti brzi oda jednu "tajnu".Sto se tice automobila koi trose naftu ili dizel zbilja postoi problem zimi gde temperature padaju ispod -5,tada nafta pocinje da se polako ledi.Ali normalno kao i za sve postoi caka i za to jer kako bi ljudi vozili dizele u drzavama gdje temperature po zimi padaju i do -45 stepeni kao npr,Canada gdje ja zivim,rusija,Skandinavske zemlje itd.U timzemljama ponekad je problem i sa benzincima a kamo li ne sa dizelasima.Sto se tice dizelasa oni su rijesili to vrlo jednostavno tako sto su odmah u proizvodnji dizel goriva od njega
odvojili parafin.Znas parafin je taj koi se ledi i stvara probleme a kod nas se to radi ovako:prije nego sipas gorivo/dizel/ u automobil tj. kada ga kupujes sipas u kanistre/plasticne kante/ i ostavis preko noci vani na
hladnoci/normalno da to radis zimi/.U kanti separafin smrzne tj.pretvori se u kruto stanje a u tekucem stanju ostane cista nafta.Dakle u rezervoar sipas samo tu naftu i nemas nikakvih problema sto se tice paljenja ni kada je -40,naravno ako je sve ostalo u redu/akumulator,itd./.
Sto se tice same buke koju stvara dizel golf mogu ti sa siburnoscu reci da
se necuje unutra jer dizel auti imaju i puno bolju zvucnu izolaciju od benzinaca.Tako da ako imas love slobodno kupi dizelasa jer je on za nas standard u RS idealan.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 05 Maj 2002, 10:32 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 28 Apr 2002, 01:00
Postovi: 27
hmm...nisam znao za tu foru.
Jeste standard.Vecina kupuju i imaju dizele ovde kod nas,i namjeravaju kupiti.(Bar neki moji prijatelji).
Sto se tice buke u autu,vozio sam se u golfu dizelu i u benzincu,i primjeti se razlika.

I nevolim sto je lijen toliko.....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 05 Maj 2002, 21:13 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2001, 01:00
Postovi: 3380
Lokacija: .: Lugano :.
Kad placas auto 30.000 ili 32.000 KM onda it je svejedno .(skoro)
koliko ces da sipas goriva.
Ali ako ga placas 4.000 ili 5.000 nije ti svejedno sigurno..

mislim ... jedan Bentley troshi 27/100 l/km ali on kosta >500.000 DM
pa je svejedno koliko ces da das za gorivo


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 23 Maj 2002, 10:21 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 19 Mar 2002, 01:00
Postovi: 39
Svi samo spominju potrosnju ( dizel manje trosi ), istina je da manje trosi, ali pogledaj u zemljama gde je sve normalno i gde se placaju svi porezi oko automobila, koliko je skuplji porez za dizelase u odnosu na benzince pa ces videti da na kraju ispadne sve isto.
Medjutim, postoji jedna velika razlika izmedju dizelasa i benzinca, a to je predjena kilometraza.
Pogotovo se to odnosi na Golfove i Mercedese.
Golf i Mercedes naravno dizelasi ce preci dva puta vecu kilometrazu od Golfova i Mercedesa benzinaca.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 27 Okt 2002, 17:40 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 22 Avg 2002, 18:24
Postovi: 47
Golf benzinac ili dizel sasvim svejedno nevalja ni jedan ja mislim da su golfovi kaoi mercedes i audi prenapuhani i da nevrijede toliko . Pošto je meni auto način života ja sam izabrao peugeot 205 solidan kvalitet solidna potrošnja vrhunsko ležanje i udobnost kao super osjećaj u vožnji .Na poslu vozim novog ww cady 35000km dobro ležanje dobar kvalitet ali udobnost i osjećaj u vožnji katastrofa . Moj izbor :ford , peugeot . citro, subaru , honda skandinavce nisam nikad vozio pa nemogu o njima ništa ni reći


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 28 Okt 2002, 14:20 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 29 Maj 2002, 01:00
Postovi: 168
Lokacija: banjaluka
Kaze se druze auto je auto al' merceses je mercedes


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 16 Nov 2002, 20:55 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 04 Jan 2002, 01:00
Postovi: 441
Lokacija: Banjaluka
Citiraj:

Kaze se druze auto je auto al' merceses je mercedes


Slazem se potpuno, mislim da mercedes ima performanse koje ne treba uporedjivati sa drugim autima!
voziti su u njemu i voziti ga, kao da sjedis u fotelji hahahahah
:D :wink: :D :wink:

A sto se tice Golf II diesel, meni je odlican, za nasa uslove! :wink:
-Malo trosi, oko 6 l otprilike!
-Dijelovi jeftini, lako dostupni
-odlican za gradsku voznju,
-odlican za teret- lako obarajuca sjedista, dobar gepek itd.....
Odlican auto za svakodnevnu voznju, gradsku voznju, rad, ali i duzi put ako ustreba!

Tol'ko :))


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 17 Nov 2002, 00:34 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jul 2001, 01:00
Postovi: 1756
Lokacija: .:Njemacka:.
milanovic je napisao:
Svi samo spominju potrosnju ( dizel manje trosi ), istina je da manje trosi, ali pogledaj u zemljama gde je sve normalno i gde se placaju svi porezi oko automobila, koliko je skuplji porez za dizelase u odnosu na benzince pa ces videti da na kraju ispadne sve isto.
Medjutim, postoji jedna velika razlika izmedju dizelasa i benzinca, a to je predjena kilometraza.
Pogotovo se to odnosi na Golfove i Mercedese.
Golf i Mercedes naravno dizelasi ce preci dva puta vecu kilometrazu od Golfova i Mercedesa benzinaca.

Ovde u Nemackoj prve tri godine nema poreza za novog dizelasa.
Moj a draga i ja cemo se verovatno ponoviti uskoro sa Zafirom 2.2 DTI... Ekonomicnija je po potrosnji goriva... :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 14 Dec 2002, 23:58 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 14 Dec 2002, 20:18
Postovi: 9
Lokacija: banjaluka
Ne razumjem se puno u auta ali mislim da nasi ljudi vise vole golf dizel zbog malo lakseg odrzavanja i malo manje potrosnje.A za ostale razlike izmedju dizela i benzinca nek se pobrinu malo iskusniji.To je sve od mene a ljdu neka voze ono sto im se vozi

_________________
Always be carefull,becouse I am always behind you...
|KILLER|


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 15 Dec 2002, 15:08 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 22 Avg 2002, 18:24
Postovi: 47
Ne znam ljudi ali meni je golf a posebno 2 toliko ružan i neudoban da je to nevjerovatno . Čisto žalim ljude koji su primorani u njima se tandrkati okolo . I nače ww vozila katastrofa (preskupa i preružna )za mene . Imati love i kupiti golfa 4 sdi to može samo neko ko nema pojma od automobila čisto bacanje love .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 22 Jan 2003, 12:02 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 11 Sep 2002, 10:32
Postovi: 157
Lokacija: Sarajevo
Samo da dodam par stvari...

Prvo i prvo, vidim ovdje se decki gadjaju ciframa od po nekoliko desetina hiljada maraka... Ljudi, imajte malo obzira prema nama koji zivimo u BiH, jer mnogima od nas je SAN imati i Golfa dizela. Dakle, vi sto vozate tatina auta od po 30-40 hiljada maraka, odmorite malo. Pokusajmo pricati malo o uslovima za voznju kod nas u Bosni i Hercegovini...

Po meni, svako ulaganje u nov automobil ovdje je cista budalastina. Nasi putevi su tako katastrofalni da je grijeh voziti novo auto po njima. Dakle, sve je lijepo i krasno dok je auto novo i u garantnom roku... A sta dalje? Asvalt sa rupama odnosi svoj danak i nas novi ljubimac postaje obicna sklopocija. A nama se vrti u glavi pri samoj pomisli na cifru koju smo za njega izvalili...

Golf II dizel je najbolje auto za nase prilike, a evo i zasto, navescu samo par CINJENICA, pa vi samo prosudite...

1. Golf II se proizvodio u Sarajevu (tacnije u Vogosci) pa samim tim u BiH jos uvijek ima vise nego dovoljno rezervnih dijelova za to auto. Naravno, dijelovi su bagatela i ima ih na svakom koraku, sto se za neka druga auta nebi moglo reci. Moj prijatelj je 2 mjeseca trazio far za Lanciu Prizmu i nije ga nasao. Na kraju je morao da naruci preko nekih ljudi polovan far cak iz Italije... Za Golfa dijelove mozete naci i na trafici... :)

2. Golf II je poprilicno visoko auto (ukoliko nije spustan naknadno i doradjivan, mehanicki ili izborom niskoprofilnih guma) i odlicno pristaje na nase katastrofalne ceste. Dovoljno je cvrst i elastican. Imao sam priliku da budem vlasnik dva Golfa II D i ni u jednoga se nisam razocarao. Penjao sam se po Bjelasnici u zimskoj sezoni bez lanaca (sa novim Savinim S3 gumama) visocije nego moj sef (Svicarac) koji je vozio Toyota 4 Runner sa pogonom na sva 4 tocka. Vecina vas nece povjerovati, ali istina je, postoje i svijedoci...

3. Ekonomski momenat! Naravno, svi smo mi ljudi sa ogranicenim primanjima, pa cak i ja, koji radim za UN i imam, za nase uslove, nadprosjecnu platu. Medjutim, zasto placati VISE kada mozete isti put da predjete sa MANJE goriva? Jeli bas Golf II D toliko bucan i neudoban? Jesmo li svi vec zaboravili RAT, buku i neimastinu? Naravno, ako ste kupili Golfa II D koji je zapusten i nije odrzavan, on ce da bude bucan. Medjutim, imao sam priliku imati Golfa II D koji je radio tise nego neki Golfovi II GTI. Dakle, sve je to od auta do auta... Golf II D, ukoliko je ispravan i sa dobro stelovanom bos pumpom, ima vise nego zadovoljavajucu potrosnju za nase uslove zivota.

4. Izdrzljivost! Vecina vlasnika Golfova II D nisu ni svijesni koliko je to izdrzljivo auto. Moj Golf II D je bio uvezen iz Njemacke, zatim koristen 2 godine za potrebe Auto-skole i na kraju je dosao meni u ruke. Kada sam ga prodavao vec je brojao preko 300.000 km. Njegov motor nikada nije otvaran! Samo redovna zamjena ULJA (koje treba pazljivo odabrati), zupcastog remena, naftnog i uljnog filtera i grijaca za naftu. Za one koji ne znaju, Golfovi II D su za vrijeme rata vozeni i na Loz Ulje, Trafo Ulje i ko zna na sto NE, i jos uvijek su u voznom stanju... Pokusajte sada u nekoga novoga dizelasa nasuti trafo ulje, pa cemo vidjeti rezultate...
Rezultate cemo vidjeti i kada neki novi DAEWOO, HUNDAY ili sl. vozilo bude citalo 300.000 predjenih kilometara... Mnogo srece...

Bitna razlika izmedju Golfa II B i Golfa II D je i u tome sto se Golf II D mnogo manje kvari nego benzinac. Dakle, ako vas Golf II D upali, slobodno krenite na put. On se vise nece ugasiti dok god imate goriva i dok ga sami ne ugasite... Njegova masina odradjuje posao... Za benzinca se to nebi dalo reci... Svijecice, karburatori ili elektronika (kod GTI modela), benzinski filteri, razvodnici paljenja, platine... Hiljadu peripetija i hiljadu problema...

I jos da ne zaboravim. Golf II uz male korekcije moze da bude jako lijepo auto. Naravno, danas djikani nakaze auta na mnoge nacine... Ali, uz malo smisla za estetiku, malo dobre volje, vremena i para, mozete od svoga Golfa II da napravite autic za kojim ce ljudi da se okrecu... Sigurno...

Mnogi ce sada da ospu po meni drvlje i kamenje, ali napominjem da sam bio vlasnik vise razlicitih auta i imam pravo da iznesem svoj stav. Ni jedno auto nisam DOBIO NA POKLON od tate ili bilo koga, vec sam svaki sam zaradio. Stoga, zamolio bih mamine i tatine sinove da mi ne repliciraju sada, jer zaista nemam namjeru da ulazim u rasprave. Ja se zadovoljavam sa stvarima koje mogu sam sebi da priustim i u tome vidim i svoju velicinu. Mislim da mi nebi bas predstavljalo zadovoljstvo da vozim tatin BMW ili Mecku a da nemam svoga Golfa II D ili nesto slicno. Nadam se da me razumijete...

Svim vozacima pozdrav i sreca na putu, ma gdje da ste se uputili i bez obzira sa kojim autom. Uz ovoliku kolicinu budala na cesti, sreca nam je svima i te kako potrebna...

Ultra!

_________________
Ko se s ULTROM kaci, zivot mu je KRACI!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 01 Feb 2003, 18:42 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 23 Jul 2001, 01:00
Postovi: 351
Lokacija: Banjaluka
1. Koliko tih Golfova dizela je upalilo ujutro prije 15-tak dana kada je temperatura bila ispod -20? Slabo koji, a i koji je upalio taj ce sigurno preci bar jos 200.000 km, dakle vjerovatno neki na kojem je radjena generalka...

2. Koliko kosta jedan Golf 2 dizel, mladji, npr. 91 godiste? Na BL auto pijaci cijene idu i do 7-8 hiljada maraka, a obicno je kilometraza povelika. Za 10 hiljada se moze kupiti Golf 3 koji je neuporedivo bolje auto...

3. Postoji li neudobnije i tvrdje auto od Golfa 2?... (mozda Golf 1?) Ko je provozao Golfa 2 po nesto losijem putu zna o cemu govorim, pa to odbija bubrege kad naidje na rupu...

A sto se tice male potrosnje i to se moze postici sa benzincima, ako se vozi sa malo obrtaja i naravno ugradjom sistema za plin...

Hoce li Golf biti ljepsi ako mu se lakiraju stop-svjetla u crno?... izgleda da mnogima hoce, jer je to uradjeno na 80% golfova koje vidjam... toliko o "ljepoti" golfa...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 02 Feb 2003, 00:52 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 22 Avg 2002, 18:24
Postovi: 47
Golf 2 za moj pojam o automobilima je najveca kanta kako po izgledu tako i po svemu ostalom jedino ga čupa robusnost ali kad se zna da su ga švabe napravile da kad idu na selo da nederu prava vozila .I najveći problem vozilo koje voza najveci broj krkana i seljaka . Dizel dvojka, ja mislim da nema veće rage koju će te naći cesti . Pežo dizel bilo koji po perfomansama ili po potrošnji i udobnosti je avion za vw vozila .Imali neka 2 da joj ne treba generalka .I što je još najgore imaju najveću cijenu ?!!!Za dijelove se nebrinem jer se fala dragom bogu auto ne kvari i kad nesto ode sve ima kao i za golfa od orginala pa do fuša italijanskog a ako nema slucajno ima u banjaluci ili u karlovcu .uuUostalom ja sam kupio zbog užitka isprepletenog sa potrebom a ne zbog dijelova ili štednje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Feb 2003, 22:03 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2001, 01:00
Postovi: 3380
Lokacija: .: Lugano :.
BISĆANIN je napisao:
Golf 2 za moj pojam o automobilima je najveca kanta kako po izgledu tako i po svemu ostalom jedino ga čupa robusnost ali kad se zna da su ga švabe napravile da kad idu na selo da nederu prava vozila.

Hm, golf IV nije nista udobniji od Golf II, prema tome nisu napredovali po tom pitanju ni malo, ali mislis da ima razlog za to ?
Znam da je u mnogim evropskim i americkim zemljama Golf najprodavanije evropsko vozilo.

BISĆANIN je napisao:
I najveći problem vozilo koje voza najveci broj krkana i seljaka . Dizel dvojka, ja mislim da nema veće rage koju će te naći cesti.

Nemoj suditi auto po vozacima... Da vidis samo kakva stoka sjedi u super luxuznim mercedesima. Taj mercedes ima veca upustva nego sto je onaj koji se vozi u njemu u zivotu procitao.

BISĆANIN je napisao:
Pežo dizel bilo koji po perfomansama ili po potrošnji i udobnosti je avion za vw vozila.

Pezo 205 je isuvise lagano auto za motor koji ugradjuju. Ima meksu karoseriju od golfa. U direktnom sudaru, sta mislis ko bi bolje prosao a?
Koliko kostaju isti dijelovi za pezoa a koliko za golfa ?? Nije sigurno ista cijena.
Koliko traju dijelovi pezoa a koliko golfa?
Udobnost ova dva auta se ne moze porediti, ali postoje i pare koje to placaju (mislim na osjetljivost)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 37 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 34 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs