banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 19:30

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 67 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 27 Apr 2021, 20:28 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8731
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Sve više sam u administraciji pa da vas udavim sa nekim podacima kojima raspolažem.

Super test ljetnih guma Fulda EcoControl HP 195/65 R15

Onomad ih u proljeće 2018. godine kupih za službeni svemogući sdi, sa montažom su koštale oko 98km po komadu. Prošla su tri ljeta, vidjele su svakakvih puteva od makadama, preko magistrale do autoputa. Najbrže su vožene na auto putu, oko 166km/h i to nizbrdo od Prnjavora prema Johovcu dok još nije bilo postavljenih kamera.
Odmah da kažem da su ove gume za nazovimo "normalne" (porodične) automobile, za neku malo bržu vožnju, pogotovo kad je kiša i nisu bez obzira šta kažu testovi. Nikad nisam sa njima došao u kritičnu situaciju jer svemogući sdi može sve al jedno ne .....da piči.
Danas prilikom montaže za četvrtu i nadam se posljednju sezonu(ako se išta budem pitao), sam izmjerio dubinu šare. Na dvije gume dubina šare je oko 4,5mm a na dvije oko 5mm(iskreno ovde sam očekivao da je na sve četiri gume ostalo malo više mesa). Zbog ravnomjernije potrošnje profila gume, nazovimo bolje(sa dubljom šarom) sam stavio na prednju osovinu a ove sa "plićom" šarom nazad. Kada su kupljene, dubina šare je bila oko 8mm.

Mislim da su gume Fulda EcoControl HP neka "zlatna sredina" i preporučujem ih onima koji prelaze ispod 8000 km godišnje, neće iznevjeriti ni na suhom ni na mokrom ako vozač zna koliko auto može i koliko je sam vozač vješt. Za nešto više ipak preporučujem neke malo skuplje(kvalitetnije) gume.
Primjetio sam da prilikom skretanja u podzemnoj garaži gdje je površina glatki beton i ako kojim slučajem naletiš na malu lokvicu da gume samo skliznu preko iste ako je volan namotan u stranu.

Na kraju da navedem da je su za tri ljeta gume prešle tačno 33176km. Dajem im ocjenu 3 (od 1 do 5).


Super test zimskih guma Fulda Kristall Montero 3 195/65 R15

Kupljene su pred zimu 2018.godine i plaćene oko 100km po komadu. Dubina šare je bila oko 8mm. I ove su prošle makadam, magistralu i auto put. Vožene su po snijegu na Kupresu, preko Makljena, kod Nevesinja. I vrlo sam zadovoljan kako su se ponašale u snijegu. Na suvoj cesti su malo bučnije. Svojim ponašanjem na mokroj cesti su me "natjerale" da iste takve, tri godine kasnije, kupim za privatno prometalo.
Danas sam izmjerio dubinu šare na sve četiri gume i ona iznosi od 6,5 do 7mm. Također ću sljedeće zime ove sa više mesa postaviti naprijed radi ravnomjernijeg trošenja profila gume.

Ovim zimskim od mene ocjena 4 (od 1 do 5). Ukupno su prešle 19536km.

Napominjem da službeni svemogući sdi jašu nas četvorica, ja malo više od ostalih.

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Apr 2021, 20:35 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Avg 2015, 18:05
Postovi: 5166
Zašto nisi konsultovao forum prije postavljanja guma? Trebao si, kažu, staviti bolje gume nazad.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Apr 2021, 20:39 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8731
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Bah ....provokator :lol: .... jedan u nizu.

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Apr 2021, 21:17 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8494
Blagodarim za zimske, ljetne sam kupio prošle godine.
Ako bude sreće i zdravlja, na jesen se valja isprsit i za zimulje.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Apr 2021, 21:48 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Fulda? SDI?

https://youtu.be/bAORrEZJsaI


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Apr 2021, 21:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9166
Pošteni Srda je napisao:
Zašto nisi konsultovao forum prije postavljanja guma? Trebao si, kažu, staviti bolje gume nazad.
Nek proda stan ...



Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Apr 2021, 08:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8731
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Ili ti vikendicu ..... :D

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Apr 2021, 21:06 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
Нек прода тај службени ауто :evil3:

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Maj 2021, 14:49 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8731
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Ti si jedan mrski i mučki provokator reče Maminjo ..... :lol: :D.......... i osta živ, zarobljen u BiH.

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Maj 2021, 16:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
Само зборим шта ти је најбоља опција у духу форумског добронамјерног савјетодавања :lol:

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Dec 2021, 13:46 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8731
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
motozeljo je napisao:
Sve više sam u administraciji pa da vas udavim sa nekim podacima kojima raspolažem.

Super test ljetnih guma Fulda EcoControl HP 195/65 R15

Onomad ih u proljeće 2018. godine kupih za službeni svemogući sdi, sa montažom su koštale oko 98km po komadu. Prošla su tri ljeta, vidjele su svakakvih puteva od makadama, preko magistrale do autoputa. Najbrže su vožene na auto putu, oko 166km/h i to nizbrdo od Prnjavora prema Johovcu dok još nije bilo postavljenih kamera.
Odmah da kažem da su ove gume za nazovimo "normalne" (porodične) automobile, za neku malo bržu vožnju, pogotovo kad je kiša i nisu bez obzira šta kažu testovi. Nikad nisam sa njima došao u kritičnu situaciju jer svemogući sdi može sve al jedno ne .....da piči.
Danas prilikom montaže za četvrtu i nadam se posljednju sezonu(ako se išta budem pitao), sam izmjerio dubinu šare. Na dvije gume dubina šare je oko 4,5mm a na dvije oko 5mm(iskreno ovde sam očekivao da je na sve četiri gume ostalo malo više mesa). Zbog ravnomjernije potrošnje profila gume, nazovimo bolje(sa dubljom šarom) sam stavio na prednju osovinu a ove sa "plićom" šarom nazad. Kada su kupljene, dubina šare je bila oko 8mm.

Mislim da su gume Fulda EcoControl HP neka "zlatna sredina" i preporučujem ih onima koji prelaze ispod 8000 km godišnje, neće iznevjeriti ni na suhom ni na mokrom ako vozač zna koliko auto može i koliko je sam vozač vješt. Za nešto više ipak preporučujem neke malo skuplje(kvalitetnije) gume.
Primjetio sam da prilikom skretanja u podzemnoj garaži gdje je površina glatki beton i ako kojim slučajem naletiš na malu lokvicu da gume samo skliznu preko iste ako je volan namotan u stranu.

Na kraju da navedem da je su za tri ljeta gume prešle tačno 33176km. Dajem im ocjenu 3 (od 1 do 5).


Super test zimskih guma Fulda Kristall Montero 3 195/65 R15

Kupljene su pred zimu 2018.godine i plaćene oko 100km po komadu. Dubina šare je bila oko 8mm. I ove su prošle makadam, magistralu i auto put. Vožene su po snijegu na Kupresu, preko Makljena, kod Nevesinja. I vrlo sam zadovoljan kako su se ponašale u snijegu. Na suvoj cesti su malo bučnije. Svojim ponašanjem na mokroj cesti su me "natjerale" da iste takve, tri godine kasnije, kupim za privatno prometalo.
Danas sam izmjerio dubinu šare na sve četiri gume i ona iznosi od 6,5 do 7mm. Također ću sljedeće zime ove sa više mesa postaviti naprijed radi ravnomjernijeg trošenja profila gume.

Ovim zimskim od mene ocjena 4 (od 1 do 5). Ukupno su prešle 19536km.

Napominjem da službeni svemogući sdi jašu nas četvorica, ja malo više od ostalih.


Update, skinute ljetne gume ....prešle su samo 5080km ove godine (hvala team viewer-u na postojanju), što je ukupno 38256km.

Juče su me zimske gume baš oduševile svojim ponašanjem, po onoj kiši na autoputu prema Johovcu i nazad, vozio sam preko 130km/h ....i mora se priznati da je AP prilično dobar jer se na kolovoznim trakama voda ne zadržava.

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Dec 2021, 13:50 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Team viewer? :D

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Dec 2021, 14:55 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Rješava probleme iz kancelarije, ne mora fizički biti na mjestu događaja.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Dec 2021, 15:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8494
Što bi Castra po difoltu trebao znati


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Dec 2021, 23:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8731
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Castra je napisao:
Team viewer? :D



Štat je nejasno????

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Dec 2021, 23:39 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8731
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
hadzidado je napisao:
Što bi Castra po difoltu trebao znati



... al očigledno je da ne zna :(

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Dec 2021, 05:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Feb 2010, 23:08
Postovi: 5276
Citiraj:
Update, skinute ljetne gume ....prešle su samo 5080km ove godine (hvala team viewer-u na postojanju), što je ukupno 38256km.

Pravo da kažem, ni meni nije jasno šta team viewer traži u ovoj rečenici? :D

_________________
Pametniji prestanite popuštati vidite dokle nas je to dovelo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Dec 2021, 10:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8731
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
prodaj vikendicu :D

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Dec 2021, 10:23 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Ja sam sa svojim Nokianom u zadnjih mjesec presao 5000. Sto po suvom, sto po kisi, sto po snijegu kao sinoc.
Bilo bi i vise km da nisam bio dvije sedmice u karantinu :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Dec 2021, 11:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8494
Fino, fino...
Prošli vikend bio u Auto plus BL(Hyu-Kia salon) i stoji Tucson iz 2019. na prodaju. Prešao cca 190 000km, a domaći(naravno, izgleda kao nov)! I još gospođa reče da mu to nije jedini auto, ni blizu.
Jbtg ako znam kako nabiju tu cifru!? Ne gasi ga osim kada mijenja ulje, a vozači se samo smjenjuju(a la 24h Le Mans)?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 67 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs