banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 23:24

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 61 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 14 Feb 2021, 16:49 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17138
Lokacija: Q5HW+6W
Ne ubija hladnoća akumulator već vrućina, hladnoća samo pokaže koliko je stradao.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Feb 2021, 17:03 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13211
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
hadzidado je napisao:
Mašala. Na kojem vozilu?


na ford sijeri do 2016, a onda na boru...

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Feb 2021, 17:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8503
Žareno ti.....pa na 2 auta!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Feb 2021, 18:05 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
Dynamic je Sladabonijev brend. Nekad su ih pravili u Varti, godinama već radi Vesna. Zato i jesu povoljniji od ovih "markiranih".

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Feb 2021, 19:39 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8758
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Ja ću o Banner-u.
Elem Baner je austrijska firma i proizvodnja akumulatora se odvija u Lincu, imam školskog i ratnog druga koji guli već 15 godinu tu, smjenski rad prva - druga, a ponekad ako zapne radi se i treća smjena. Po njegovoj priči (a nemam razlog da mu ne vjerujem), svi nijemci (VW, Audi, BMW i Mercedes) za prvu ugradnju kupuju Banner samo se naljepnice mijenjaju. I on u svoja dva automobila u Austriji koristi Banner jer ih može kupiti prilično povoljno sa malim estetskim(nikako funkcionalnim) manama.

Negdje pred kraj ljeta 2018 sam prvi put primjetio da mi osobno prometalo malo duže vergla(marka akumulatora Exide- došao sa autom, italijanska proizvodnja) prilikom jutarnjeg paljenja s tim da priznajem prometalo koristim jednom do dva puta sedmično na kratkim dionicama. Elem već sam bio poslao poruku drugaru da kad krene za BL pred novu godinu mi ponese jedan "austrijski" Banner za moje prometalo koji je i do tri i puta jeftiniji u Bannerovoj fabričkoj prodavnici estetski neuglednih akumulatora koji ne zadovoljavaju standarde za prvu ugradnju u odnosu na naše cijene. Nažalost aktuelni Exide nije izdržao ni do kraja augusta te sam morao kupiti novi akumulator, kolegi sam se zahvalio i rekao da ne donosi akumulator iz Austrije.

Ponukan drugarovom pričom potražio sam Banner i našao ga kod Tudora, cijena novog akumulatora je tad bila oko 120km s tim da mi je priznato 20km za stari akumulator, novi je plaćen 100km ugrađen je u automobil i mislio sam da ću biti miran neko vrijeme (još uvijek imam garantni list, garancija teče od 03.09.2018. godine i vrijedila je 2 godine).

Međutim u martu 2019. mi se desilo da rano ujutro nisam mogao upaliti automobil(bio sam na terenu i automobil nije paljen jedno 15-tak dana) već sam pomoću kablova i uz pomoć drugog automobila pokrenuo svoje prometalo. Kontao sam da je zbog nevožnje ispražnjen i da će doći sebi poslije vožnje od 2h, ali to se nije desilo. Čim sam zaustavio prometalo i poslije 15-tak minuta pokušao ga ponovo pokrenuti prometalo nije moglo zaverglati.
U povratku svratio sam do Tudora i rekao u čemu je problem, on mi je tad tada pregledavši akumulator rekao da će ga pokušati "oporaviti" ili će mi dati novi akumulator za par dana dok ovaj ne provjeri i ne istestira. Za prvu pomoć mi je ugradio neki polovan akumulator da mogu voziti. Tudoru sam naknadno donio garantni list na provjeru a nakon tri dana sam pozvan u servis da mi ugrade drugi akumulator jer je onaj imao fabričku grešku i reklamiran je proizvođaču.

Elem taj novi ili drugi Banner je i sad u prometalu i nisam primjetio neku drastičnu promjenu u njegovom ponašanju u ove evo već dvije godine.
Ono što sam uradio kao neku mjeru predostožnosti je da bar dva puta godišnje u proljeće i u jesen kad odem na selo napunim akumulator. Iz dosadašnje prakse se pokazalo da mu treba oko 5,5h da se napuni svaki put kad je prikopčan na ispravljač.
Napominjem da nemam garažu i prometalo parkiram na ulici.

Da li ću opet kupiti Banner, ni sam ne znam....možda od drugara iz Austrije :D , onaj neugledni sa estetskim nedostacima.

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Feb 2021, 20:35 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Mar 2007, 02:36
Postovi: 919
Lokacija: Banja Luka - Woking
Samo Varta Blue Dynamic. Prosli radio 7 godina. Dosao sa autom, star 3 godine. Ja jos 4 vozio sa njim. Dosla zima i puf. Opet uzeo Vartu. Zasto mijenjati nesto sto je ok. Kolega isto sesta godina Varta Blue i sljaka na minusu dobro jos.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Feb 2021, 20:39 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17138
Lokacija: Q5HW+6W
Baš sa tom Vartom sam imao problema, 3x mjenjana u garanciji, znaš kad sam počeo sumnjati na auto. Zadnji primjerak je sastavio jedva 3 godine, poslije toga stavljena Topla Top i odradila 4 godine kod mene, prodao auto kolegi i gura još... tako da se sve svede na to koliko imaš sreće, pošto se kod nas uvijek može postaviti pitanje originalnosti, tj. da li je proizvod sa istom oznakom isti kao i u ostatku civilizacije.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Feb 2021, 20:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6135
Vec sam napisao da sam uzeo Hugel u Motorexu na preporuku druga. Posto ga imam samo 2 mjeseca, nije nesto relevantan period za recenziranje., za sada sluzi najnormalnije.Ono sto mene zanima ,ko to proizvodi?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Feb 2021, 20:49 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17138
Lokacija: Q5HW+6W
İNCİ GS YUASA AKÜ SAN. VE TİC. A.Ş. ilitiga turci.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Feb 2021, 20:56 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Mar 2007, 02:36
Postovi: 919
Lokacija: Banja Luka - Woking
Onda je ocigledno da na trzistu ima raznih kvaliteta akumulatora pod istim nazivom. Ja iz nekog svog iskustva gledam da je uvoznik Sladaboni. Ovu sam trenutno uzeo u Auto DEMI-u, ali pise na njoj da je uvoznik Sladaboni. Kolega isto uzeo na istom mjestu. Pojma nemam, vidjecemo. Mozda i oni miksaju malo kvalitetnih, pa malo neki žnj klase.. aj' znaj. Sjecam se setova kvacila jedno vrijeme prozvodjaca Valeo cini mi se. Isto para a dva svijeta po kvalitetu. Jedan je u sifri imao slovo C. Lupam, sedmo/osmo po redu i taj je bio smece. Zeznuto je ovo nase trziste. Nikakve kontrole...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Feb 2021, 21:01 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17138
Lokacija: Q5HW+6W
I ovaj moj slučaj Varte je iz Sladabonija. Prvi primjerci su bili iz kućice, zadnji je donijet iz skladišta. Jel koincidencija il nije - neb znao reći. Uglavnom, od tad zazirem od Varte :D

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Feb 2021, 21:07 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
Mr.Speed je napisao:
Mozda i oni miksaju malo kvalitetnih, pa malo neki žnj klase.. aj' znaj. ...


Ne miksaju.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Feb 2021, 21:07 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Nov 2008, 18:35
Postovi: 2895
Lokacija: još mAlo i tU smo
Kao i sa svim ostalim proizvodima, tako je i u ovom slučaju sa akumulatorima.
Neko sa jednim brendom ima dobro iskustvo, a neko ne.
Ne treba puno razbijati glavu koji ,od već provjerenih, brend uzeti.
U čitavoj priči najbitnije je gdje i od koga kupiti.Da je prodavac ozbiljan i pouzdan, da u slučaju kakve reklamacije
stoji iza svog posla.

_________________
koga to još ZANIMA


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Feb 2021, 21:17 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9848
Lokacija: Далеко од раја
Sa vartom silver imam dobra iskustva na službenim autima, ali je i cijena pojaka. Nekad bude i po 30 startovanja dnevno, a pale bez većih problema. Za blue seriju isto sam čuo različita iskustva pa je nisam ni razmatrao prilikom kupovine.

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Feb 2021, 21:18 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Jul 2013, 12:48
Postovi: 1551
Pošto nemam pojma šta uzeti, a ovaj TAB je izdržao 6 godina, vjerovatno ću opet isto, 125KM je u Sladaboniju. Ne znam koliko će umanjiti cijenu za stari, ali daj šta daš. TAB je vlasnik Vesna i Topla akumulatora, trebalo bi da je da je najbolji izbor. Valjda. :-D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Feb 2021, 07:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Okt 2002, 19:49
Postovi: 5073
Lokacija: Banja Luka
Dječaci, preporuka za akumulator za BMW F31, 318d, 2013. GP.
Rekoše mi da ću morati da se protegnem čak i do pola milje za nov, što mi djeluje kao sumanuta cifra.
Prethodni auto bio je Pežo 308, 2015., i nekako sam prihvatio cifru od 250 KM kao normalnu za start-stop. Međutim ovo je neki novi nivo ludila.
Nije da mi možda treba odmah, ali nekidan je izbacilo upozorenje koje se ugasilo nakon jedne duže vožnje. Možda je samo ispražnjen zbog češćih hladnih startova ovih dana, ali svejedno auto ulazi u 8. godinu pa vjerujem da mu se bliži kraj.
Preventivno da se kalkulišem.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Feb 2021, 07:55 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Avg 2015, 18:05
Postovi: 5166
Oćeš ti BMW a...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Feb 2021, 08:11 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17138
Lokacija: Q5HW+6W
Zato vozači BMW-a ne daju žmigavce, štede akumulator :D

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Feb 2021, 08:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Avg 2015, 18:05
Postovi: 5166
Možda je pilot davao. Zajebo se.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Feb 2021, 08:49 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Okt 2002, 19:49
Postovi: 5073
Lokacija: Banja Luka
Budala, nisam se raspitao.
Valjda moram i ulaziti u gepeke ljudima.
I lijepiti ono M3 kojekude da bi me ozbiljnije shvatali


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 61 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 49 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs