banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 17:50

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 290 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 15  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 17 Avg 2018, 10:03 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2011, 06:54
Postovi: 5026
Lokacija: Gradiška
Miroslav Zeljković


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Avg 2018, 10:42 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
kutak je napisao:
despot777 je napisao:
Pošteni Srda je napisao:
https://www.nezavisne.com/novosti/hronika/Biciklista-poginuo-u-Slatini/493003


Poznam momka, katastrofa... :(
Počivaj u miru prijatelju...

Sad sam vidjela ko je. Poznat me je onako iz grada. Baš tužno...
I koliko mogu skontati, kriv je kamiondžija.
Po riječima onih koji su prolazili tuda biciklista je spuštajući se izletio pred kamion na njegovu stranu...

Послато са Lenovo K33a48 уз помоћ Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Avg 2018, 13:02 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2009, 20:16
Postovi: 1834
Lokacija: Naselje Gavranova
Kod spustova najveći problem je kočenje. Ako dovoljno ne usporiš, prosto je nemoguće održati se u svojoj traci.

_________________
Spaljeni su bijeli dvori
divljih bura postojbina
negda okna, sad otvori
šire grozu
a oblaci iz visina
gledaju u razvalinu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Avg 2018, 14:00 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 21 Sep 2017, 18:40
Postovi: 113
Taj put se ubio za lijepog spusta, međutim veliko brdo i velike krivine pa se lako preračunati. Često biciklisti na ovim velikim spustovima (oni koji nisu baš sposobni) ne koče prije krivine nego kad pošteno zagaze u nju i onda je kasno. Ti bi da skreneš, a bicikl bi ravno.

https://www.youtube.com/watch?v=T26rPJDr-hM


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Avg 2018, 14:31 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Nov 2003, 17:28
Postovi: 475
Lokacija: BanjaLuka
zao mi je čovjeka i jednog i drugog, ali 90% biciklista koje sam susreo na relaciji su toliko bezobrazni da sam par puta dolazio u iskušenje da ih autom izguram u tri pm.

_________________
Da se pitalo većinu, još bismo bili na istom baobabu u Africi, jahali grane i krezavo se smijali onoj budali s vizijom što je sišla dolje, umislivši da može hodati na dvije noge i toljagom zatući mamuta...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Avg 2018, 15:00 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Okt 2015, 08:26
Postovi: 2658
gavranpero je napisao:
sale82ful je napisao:
Taj vozac ima obuku, i tamo na toj obuci stoji da biciklista daje znak rukom. Ako vozac to ne zna ili ignorise, treba mu momentalno oduzeti vozacku dozvolu, za vijek vjekova.
Plus par vaspitnih, jeb'o ga onaj koji ga je obucav'o.

Prelazio sam bajkom kod semafora (Delta siti). Znači, biciklističke staze sa obe strane, zeleno za pješake i bicikliste, a iz pravca zgrade Vlade ulijeću automobili i skreću lijevo. Jedan se zaustavio, drugi legao na sirenu. Otvoren mu prozor i ja mu govorim da nema prvenstvo, jer sam ja na prelazu, ali džaba. Idiot ne konta, jer ne zna osnovne stvari. Znaš koliko je takvih ? Ne poznaju ni osnovne saobraćajne znakove.
Pljunes ga... Ili ponesi kamen i razbijes sajbu!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Avg 2018, 15:05 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Okt 2015, 08:26
Postovi: 2658
angelo_gabriel je napisao:
zao mi je čovjeka i jednog i drugog, ali 90% biciklista koje sam susreo na relaciji su toliko bezobrazni da sam par puta dolazio u iskušenje da ih autom izguram u tri pm.
Iz kog razloga, sta radimo pa smo bezobrazni?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Avg 2018, 15:20 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Nov 2003, 17:28
Postovi: 475
Lokacija: BanjaLuka
Neki_to_vole_vruce je napisao:
angelo_gabriel je napisao:
zao mi je čovjeka i jednog i drugog, ali 90% biciklista koje sam susreo na relaciji su toliko bezobrazni da sam par puta dolazio u iskušenje da ih autom izguram u tri pm.
Iz kog razloga, sta radimo pa smo bezobrazni?


da se razumijemo nemam nista protiv biciklista i sam vozim bicikl, a situacija koju sam dozivio : idiot vozi po sredini ceste i priča na mobilni da bi u jednom momentu presao u suprotnu traku, vozilo koje dolazi u susret čovjek bjezeci od njega izlijece pred mene. u toj zbrci je samo sreca što autobuska stajališta imaju dovoljno prostora pa sam uspio pobjeć, faca se nije ni okrenuo bar. zao mi je što nemam kameru u autu za takve situacije.

ps. da sam ga stigao nebi naredna tri mjeseca vozio bicikl!

_________________
Da se pitalo većinu, još bismo bili na istom baobabu u Africi, jahali grane i krezavo se smijali onoj budali s vizijom što je sišla dolje, umislivši da može hodati na dvije noge i toljagom zatući mamuta...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Avg 2018, 16:01 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Okt 2015, 08:26
Postovi: 2658
Ima li jos primjera. Svakom se desi da uz telefon napusti realnost....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Avg 2018, 17:38 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Prema Trapistima sam se sjurio prošle godine, ali pustio sam na 30 m jedno auto ispred sebe. Kad auto krene da usporava i ja usporavam, a kad da gas i ja pustim kočnicu.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Avg 2018, 18:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6114
Meni nije jasno zasto ovi nasi ne pocnu kopati podzmne pjesake prelaze, ebes ga, ne moze to biti toliko skupo. Sami spominjete taj prelaz kod Euroherca, koji se ubio za podzemni prolaz...jos bitniji je onaj dio kod Kastela, prema Trznici (kad ides od Gradskog mosta)...ne mozes proci autom,stalno neko prelazi gore...itd...

Bukvalno, treba pjesake usmjeriti pod zemlju.

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Avg 2018, 19:10 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Feb 2013, 16:31
Postovi: 1172
Lokacija: Banja Luka
Pa kad ova nasa vlast ni to ne zna napraviti da valja.
Jbt, onaj kruzni kod centruma ima podzemni prolaz. Invalidi i majke sa djecom u kolicima mogu samo da se slikaju tamo oko fontane, yebala ih fontana, sto te pare nisu ulozili na rampe.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Avg 2018, 20:20 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4192
Lokacija: Little Rock, Arkansas
angelo_gabriel je napisao:
90% biciklista koje sam susreo na relaciji su toliko bezobrazni
Ne bih ja baš generalizovao i rekao da su 90% biciklista bezobrazni.
Ali ima ih svakakvih i neopreznih, vidio sam nedavno više puta da voze u suprotnom smjeru, tj. uz lijevi trotoar, rizikujući da ih kasno vidi vozilo iz sredine kolone.

_________________
Sent from my Haswell i5-4460 desktop computer using Chrome, or maybe from my Google Pixel 7 using Opera.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Avg 2018, 21:59 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2007, 18:06
Postovi: 2526
Ja imam maltene samo prijatna iskustva sa drugim učesnicima u saobraćaju. Ako naiđem na grupu pješaka na pješačkom (da, vozim u nekim dijelovima po pješačkom, recimo- preko Gradskog) koji idu ispred mene u istom smjeru kao ja, te me stoga ne vide i ne čuju, usporim toliko da se, sa pristojne udaljenosti, držim njihove brzine. Ako me ipak nekako primijete, uvijek se međusobno opomenu, sklone, ja se zahvalim, oni uglavnom isto ljubazno uzvrate...Ako naiđem na veću grupu koja ide u suprotnom smjeru, te moramo da se mimoiđemo, skonim se sasvim na jednu stranu i krajnje sporo vozim, brzinom hoda, mislim da tako niti zauzimam više prostora, niti sam opasnija po te pješake nego kad sam i sama pješak. Znam, trebalo bi da siđem sa bicikla u tim slučajevima, ali to je nešto najgore što možete da tražite od jednog bicikliste.
Naravno, uglavnom vozim ili kolovozom ili "biciklističkom stazom" (ovo je pod navodnicima jer staze pretežno nisu jasno obilježene tako da ponekad, eto tako, zaključim da je nešto biciklistička staza.)
U početku sam uredno davala signale rukom. U međuvremenu sam sama sebi počela izgledati smiješno, jer mi se činilo da sam jedina koja to radi; osim toga, izgleda mi da je opasno osloniti se na to, mada bi pomoglo ostalima u saobraćaju da te razumiju u kretanju, to stoji. I nije nebitno.
Vozim sasvim uz ivicu desne strane kolovoza, a i na "biciklističkim stazama" vozim desnom stranom (ovo mnogi ne poštuju, pa ni ja ponekad :), mada se uvijek potrudim da pređem na pravu stranu).
Po mraku sam osvijetljena, oprezna sam na raskrsnicama...i uglavnom nemam neke nesporazume sa automobilima, osim možda 2-3 puta, kada sam se i sama bila malo zaletjela.
Ali nemoj da silazim i guram biciklO...

_________________
"Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede." - Konfucije

Ovo je POST.


Poslednji put menjao skitnica dana 17 Avg 2018, 22:10, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Avg 2018, 22:08 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Mora da si upadljiva. Sala na stranu ;-)

Sto se tice signalizovanja rukom procedura je sledeca za skretanje ulijevo (kontam najkriticnije), prvo i osnovno pogled nazad da se procijeni udaljenost vozila koje sustize, zatim pruzanje lijeve ruke i blago primicanje sredini kolovoza ukoliko ste sigurni da ce onaj iza usporiti.
Onda sacekati da vozila/biciklisti/pjesaci iz kontra smjera prodju i nakon svega zavrsiti skretanje lijevo.

Za ovo vam ne treba biciklisticka staza.


Poslednji put menjao The_new_Statesman dana 17 Avg 2018, 22:14, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Avg 2018, 22:09 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2007, 18:06
Postovi: 2526
Ne razumijem.

_________________
"Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede." - Konfucije

Ovo je POST.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Avg 2018, 22:15 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Nista, zaboravi.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Avg 2018, 22:19 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Feb 2013, 16:31
Postovi: 1172
Lokacija: Banja Luka
skitnica je napisao:
...
TNS je mislio na prestrojavanje sa bajkom. :)

Znaci, svaka cast. Ja bi da potpisem citav post. Nemoj da ti je bed to sto dajes signale rukom. Svoje dupe cuvas na taj nacin. Ono kad govoris o pjesacima, ja cak uputim izvinjenje jer se ja nalazim na njihovom prostoru. Uvijek pozitivan odgovor dobijem.
I da, potpis takodje na ovo sto velis, najgore za biciklstu je to da mora sići sa bicikla.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Avg 2018, 22:28 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
TNS je mislio nešto drugo :lol: Ali to već nije tema ove emisije


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Avg 2018, 22:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4192
Lokacija: Little Rock, Arkansas
The_new_Statesman je napisao:
Sto se tice signalizovanja rukom procedura je sledeca za skretanje ulijevo (kontam najkriticnije), prvo i osnovno pogled nazad da se procijeni udaljenost vozila koje sustize, zatim pruzanje lijeve ruke i blago primicanje sredini kolovoza ukoliko ste sigurni da ce onaj iza usporiti.
Onda sacekati da vozila/biciklisti/pjesaci iz kontra smjera prodju i nakon svega zavrsiti skretanje lijevo.
"Profilozofira TNS sjedeći za tastaturom i osjetivši potrebu za pametovanjem bez da je ikad vozio bicikl."

skitnica je napisao:
Ne razumijem.
Niko njega ne razumije. :lol:

sale82ful je napisao:
Znaci, svaka cast. Ja bi da potpisem citav post. Nemoj da ti je bed to sto dajes signale rukom. Svoje dupe cuvas na taj nacin. Ono kad govoris o pjesacima, ja cak uputim izvinjenje jer se ja nalazim na njihovom prostoru. Uvijek pozitivan odgovor dobijem.
I da, potpis takodje na ovo sto velis, najgore za biciklstu je to da mora sići sa bicikla.
Vala svaka čast za cijeli post, poštujem.
Jako malo biciklista daje znakove rukom, a to su mahom naši stariji sugrađani, ali opet viđa se, nije rijetkost.
Nego, ja bih zaključio da svaki dan viđam sve više biciklista i da mi je drago zbog toga.
Volio bih da se izgradi još više biciklističkih staza koje bi doprinijele većoj sigurnosti i motivisale još veću upotrebu bicikala.
A automobilisti neka spaljuju gorivo u mjestu i češu muda dok vi prolazite, kao i svugdje u Evropi.
Ja bih vozio bicikl da ne živim u brdu.
Ovako silujem 50 kubika i opet sam prilično ekonomičan. :D

_________________
Sent from my Haswell i5-4460 desktop computer using Chrome, or maybe from my Google Pixel 7 using Opera.


Poslednji put menjao Rider on the storm dana 17 Avg 2018, 22:40, izmenjena 2 puta

Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 290 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 15  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 13 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs