banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 15:24

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 290 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 11, 12, 13, 14, 15  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 03 Apr 2019, 19:57 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
Jok filozofe, kasnije su pomjerili Bansko dvor pet metara ka Boriku da prošire cestu.

Послато са Lenovo K33a48 уз помоћ Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Apr 2019, 11:37 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=FR5l48_h5Eo[/youtube]

Kakva ludnica od kružnog toka... :D

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Apr 2019, 11:08 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Feb 2017, 23:20
Postovi: 2660
Počela sam voziti bicikl, nakon 16 godina.

Lako mi je gdje ima biciklistička. Ostalo se snalazim. Npr. kroz Budžak, od semafora do Lesnine, biciklisti idu pjesackom stazom. Malo nezgodno, ali i radije to, nego cestom. Na kruznim bi po pravilu trebalo sici na kolovoz i glumiti auto.

Kako, sta? Kad silazite sa bicikla? Npr. ima dijelova gdje nema biciklisticke, ali je sirok trotoar, imaju oni prilazi za invalide, ja ne silazim sa bajka da predjem na pjesackom, a trebala bih. To su raskrsnice sa semaforom. Bez semafora-silazim.

Predjem dnevno oko 20-ak km. :D

_________________
vrag ti babu osedl'o


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Apr 2019, 11:28 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Iskren da budem, ne silazim sa bajka nikad. Ako nije previše prometna cesta, a nema biciklističke, onda vozim cestom. U suprotnom vozim po trotoaru i pripazi malo više na pješake i to je to.

Kad prelaziš preko pješačkog obavezno uspori prije i malo stani čisto da te ljudi vide i da skontaju da imaš namjeru da pređeš. Malo je zeznuto kad biciklista izleti na pješački.

Nije to ništa strašno, ni teško. Samo budi svjesna okruženja, koristi signale za skretanje i nemoj se bojati. Sve će biti OK... :)

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Apr 2019, 11:42 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Feb 2017, 23:20
Postovi: 2660
Zapravo sam jako svjesna okoline. Samo gledam ko, kako, gdje ide i pratim da ne bih druge ugrozila.
Zvonce koristim, zahvalim se pjesacima koji se sklone.

Neku noc idem kroz Zaluzane, drzim se desne strane ceste, na manje od metar od kraja i zena u autu mi svira.
Opet ponavljam, zene u saobracaju su mahom smotane. Strasno!

_________________
vrag ti babu osedl'o


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Apr 2019, 11:52 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31204
Lokacija: Je Suis Ahmed
Žena ti trubi da ti da do znanja da te obilazi to je OK ti bi trebala s obzirom da ideš iz Zalužana nositi svjetloodbojni prsluk.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Apr 2019, 11:59 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23485
Možda te zna. Ili joj se sviđaš.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Apr 2019, 12:02 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Ja sam imao dosta nezgodnih situaciju kad su me ljudi obilazili. Debili umjesto da se udalje od mene koliko je god moguće i pređu u drugu traku, bukvalno prođu retrovizorom na 30ak cm od moje guvernale. To je sve samo ne sigurno obilaženje. Tako da u zadnje vrijeme ne marim previše za to pravilo od 1 m, pogotovo što se u tom dijelu obično nalaze kolotrazi, šahtovi i rupe. Uzmem sebi prostora koliko smatram da mi je potrebno za sigurno učestvovanje u saobraćaju, jer ga inače skoro niko neće poštovati. Mada, sa druge strane ja držim i dobar tempo kad vozim...

Grad definitivno treba poraditi na saobraćajnoj kulturi i podsticati biciklizam kao vid urbanog prevoza. Super je inicijativa što postavljaju sad parkinge za bicikla, ali treba i na druge načine motivisati ljude da se uvate bicikla. Dok god je biciklista tako malo, neće biti ni razumijevanja za njih...

Fiki, zavisi kako ti ljudi trube. Ako je kratko onda ti vjerovano daju do znanja da te obilaze, ali ako ti legnu na trubu onda ti psuju sve po spisku.

To za prsluke je pravi idiotizam. Svaki bicikl treba imati reflektujuće površine i svjetla i to podržavam, ali prsluci su prava glupost. Ne znam koji genijalci kod nas smišljaju takve stvari...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Apr 2019, 12:10 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31204
Lokacija: Je Suis Ahmed
Dva puta mi se desilo da pičim kroz Borik na biciklu i ne silazim sa njega na raskrsnici, a auta naglo koče. Vozači bi tu trebali da vode više računa, ako paze na onu glavnu cestu trebali bi prvo pogledati na biciklističku stazu.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Apr 2019, 12:43 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11345
Lokacija: PL / BL
Biciklisti na cesti su često stoka neopjevana. Gori od njih su jedino pešaci na biciklističkim stazama. I sam sam biciklista - vidim šta se dešava ;)
Po cesti vozim jedino ako baš moram i po naseljima gdje saobraćaja skoro pa nema. Na svu sreću, staza mi prolazi pred zgradom i mogu da pedalam 20km u bilo kojem smjeru bez silaženja sa iste.

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Apr 2019, 13:35 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8757
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
kutak je napisao:
Zapravo sam jako svjesna okoline. Samo gledam ko, kako, gdje ide i pratim da ne bih druge ugrozila.
Zvonce koristim, zahvalim se pjesacima koji se sklone.

Neku noc idem kroz Zaluzane, drzim se desne strane ceste, na manje od metar od kraja i zena u autu mi svira.
Opet ponavljam, zene u saobracaju su mahom smotane. Strasno!



Kad to zena kaze ...

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Apr 2019, 13:39 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jul 2012, 11:29
Postovi: 5275
Lokacija: banja luka
kutak je napisao:
Na kruznim bi po pravilu trebalo sici na kolovoz i glumiti auto.


Po kom pravilu? Na kruznom ides na pjesacki, znaci glumis pjesaka. Neki dan gledam ljude kako ladno bajcom idu u kruzni sa autima, srecom niko nije stradao.

_________________
It ́s better to die on your feet than live on your knees.
Opet je gužva pred kontejnerom...
Imbecili i debili ogroman je zbir, moj glas danas odlazi u manastir
I grieve in stereo, the stereo sounds strange, I know that if you hide, it doesn't go away


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Apr 2019, 13:43 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Avg 2015, 18:05
Postovi: 5166
mirdza je napisao:
Biciklisti na cesti su često stoka neopjevana. Gori od njih su jedino pešaci na biciklističkim stazama. I sam sam biciklista - vidim šta se dešava ;)
Po cesti vozim jedino ako baš moram i po naseljima gdje saobraćaja skoro pa nema. Na svu sreću, staza mi prolazi pred zgradom i mogu da pedalam 20km u bilo kojem smjeru bez silaženja sa iste.
Jašta su. Vozi cestom i samo se uključi na pješački,na sve točkovima. I kaže udarilo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Apr 2019, 13:53 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
A.J.V.A.R. je napisao:
kutak je napisao:
Na kruznim bi po pravilu trebalo sici na kolovoz i glumiti auto.


Po kom pravilu? Na kruznom ides na pjesacki, znaci glumis pjesaka. Neki dan gledam ljude kako ladno bajcom idu u kruzni sa autima, srecom niko nije stradao.


Ako voziš bajk, onda voziš saobraćajnom trakom i ulaziš normalno u kružni tok, pod uslovom da nema biciklističke staze.
Ako guraš bajk, onda se ponašaš kao pješak.

Pošteni Srda je napisao:
Jašta su. Vozi cestom i samo se uključi na pješački,na sve točkovima. I kaže udarilo.


Gora je opcija kad se vozi trotoarom i onda samo izleti na pješački. Za razliku od pješaka koji su relativno spori, biciklista se brzo približi pješačkom tako da ga je baš teško na vrijeme uočiti...

A noćna mora su mi stari ljudi na ponijima bez svjetala, katadioptera i ostalih stvari. To mi je baš nešto strašno. Da Grad ili MUP naprave akciju i kupe mačije oči od Kineza i podijele ih ljudima, pa poslije krenu pisati kazne za sve one koji nisu regularni drugačija bi priča bila...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Apr 2019, 13:53 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Feb 2017, 23:20
Postovi: 2660
A.J.V.A.R. je napisao:
kutak je napisao:
Na kruznim bi po pravilu trebalo sici na kolovoz i glumiti auto.


Po kom pravilu? Na kruznom ides na pjesacki, znaci glumis pjesaka. Neki dan gledam ljude kako ladno bajcom idu u kruzni sa autima, srecom niko nije stradao.


Neki dan sam bila sa Banjaluckom kriticnom masom i oni kao udruzenje koje je upuceno u ovu temu, upravo su ovako savjetovali. Silazi se na kolovoz, ide se vanjskom trakom i daje se znak rukom gdje ces se iskljuciti. Zato zovu kruzne tokove paklom za bicikliste. Meni je neprijatno ulaziti u kruzni sa biciklom, jer ni auta ne znaju kuda idu.

Sto se tice biciklista koji izlijecu na pjesacki, to je stoka. Vozac sam prije svega. Ali, gdje ima iscrtan prelaz za bicikliste, na koji je vecina vozaca zaboravila, tu biciklisti imaju pravo prolaska, bez zaustavljanja i bez silaska sa bicikla.

Sve ovo je daleko lakse kad idem sama. Ali, muz i ja idemo sa djecom. On vozi najmladju, dvoje starijih idu izmedju njega i mene. Tek tada je borba.

_________________
vrag ti babu osedl'o


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Apr 2019, 14:02 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
kutak je napisao:
Neki dan sam bila sa Banjaluckom kriticnom masom i oni kao udruzenje koje je upuceno u ovu temu, upravo su ovako savjetovali. Silazi se na kolovoz, ide se vanjskom trakom i daje se znak rukom gdje ces se iskljuciti. Zato zovu kruzne tokove paklom za bicikliste. Meni je neprijatno ulaziti u kruzni sa biciklom, jer ni auta ne znaju kuda idu.


Ovdje bi biciklista trebao poštovati sva pravila kao i auto, ali je pitanje koliko je to pametno i sigurno uopšte. :oops:

kutak je napisao:
Sto se tice biciklista koji izlijecu na pjesacki, to je stoka. Vozac sam prije svega. Ali, gdje ima iscrtan prelaz za bicikliste, na koji je vecina vozaca zaboravila, tu biciklisti imaju pravo prolaska, bez zaustavljanja i bez silaska sa bicikla.


Ne možeš ići bez zaustavljanja kutak. Ne samo u BL, već bilo gdje. Pokupiće te neko... :-?
Moraš stati (ili barem usporiti), osmotriti, pa onda tek preći...

Sa druge strane, biciklističke staze u BL su samo na papiru staze. U Boriku one su pune korjenja i ne možeš se baš voziti. Kod Kupusišta su iscrtali trakicu od 40cm širine koju niko ne poštuje. U centru uz Poštu kao da staza ni ne postoji. Prema Česmi su rampe za invalide podignute jako visoko, maltene kao ivičnjaci pa se ne možeš popeti na stazu. :roll:

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Apr 2019, 14:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jul 2012, 11:29
Postovi: 5275
Lokacija: banja luka
kutak je napisao:
Neki dan sam bila sa Banjaluckom kriticnom masom i oni kao udruzenje koje je upuceno u ovu temu, upravo su ovako savjetovali. Silazi se na kolovoz, ide se vanjskom trakom i daje se znak rukom gdje ces se iskljuciti. Zato zovu kruzne tokove paklom za bicikliste. Meni je neprijatno ulaziti u kruzni sa biciklom, jer ni auta ne znaju kuda idu.


Upravo tako. Kod nas je saobraćajna kultura na baš niskom nivou kod svih učesnika (vozači, biciklisti, pješaci) i vožnja na biciklu unutar saobraćajnog toka uz auta, je baš nošenje glave u torbi.

_________________
It ́s better to die on your feet than live on your knees.
Opet je gužva pred kontejnerom...
Imbecili i debili ogroman je zbir, moj glas danas odlazi u manastir
I grieve in stereo, the stereo sounds strange, I know that if you hide, it doesn't go away


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Apr 2019, 14:04 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Feb 2017, 23:20
Postovi: 2660
@zimnica
Ma, usporim, kazem ti, samo gledam, procjenjujem da li me vozac vidi, hoce li skretati, nece li.... Ne brini. Nece me pokupiti, budi siguran ;)
Skontala sam da imam potrebu za retrovizorom na biciklu :lol: Tako navikla u autu.

_________________
vrag ti babu osedl'o


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Apr 2019, 14:06 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jul 2012, 11:29
Postovi: 5275
Lokacija: banja luka
zimnica je napisao:
Sa druge strane, biciklističke staze u BL su samo na papiru staze. U Boriku one su pune korjenja i ne možeš se baš voziti. Kod Kupusišta su iscrtali trakicu od 40cm širine koju niko ne poštuje. U centru uz Poštu kao da staza ni ne postoji. Prema Česmi su rampe za invalide podignute jako visoko, maltene kao ivičnjaci pa se ne možeš popeti na stazu. :roll:


A sa treće strane, biciklisti na kolovozu su kao kamikaze jer izbjegavaju slivnike uz ivicu kolovoza, pa tako jedan sekund vozi ivicom a već drugi je na sred trake.

_________________
It ́s better to die on your feet than live on your knees.
Opet je gužva pred kontejnerom...
Imbecili i debili ogroman je zbir, moj glas danas odlazi u manastir
I grieve in stereo, the stereo sounds strange, I know that if you hide, it doesn't go away


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Apr 2019, 14:14 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Apsolutno se slažem, zato sam i napisao da ja sebi uzmem dovoljno prostora na cesti da ne moram izvoditi vratolomije, a i držim dobar tempo tako da ne ometam saobraćaj previše. Kad vidim da neko hoće da me obiđe, ja uradim sve da mu omogućim bolje uslove.

Vozač iza mene mora da poštuje moj prostor kao da upravljam bilo kojim drugim prevoznim sredstvom, da se ne prilazi preblizu i da me obilazi kad postoje uslovi za to. I vozači auta i motora izvjegavaju šahtove i rupe, nije to ništa novo...

Jebi ga, što više razumijevanja se bude imalo za sve, to će i saobraćaj biti bolji. Ja vozim i auto i motor i bicikl, pa mislim da razumijem muke svih...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 290 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 11, 12, 13, 14, 15  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 24 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs