banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 08:00

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 512 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 18 Jun 2018, 12:43 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
Gledaju poprijeko. Ovim mlađim to smeta jer su emotivni i riječi (i pogledi) više bole od udaraca.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jun 2018, 12:57 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 23 Jul 2001, 01:00
Postovi: 351
Lokacija: Banjaluka
Pad rafinerijske cijene znači da bi uskoro moglo doći i do pada cijene na pumpama, a time bi se izgubio bitan momenat "pobune". Akcize se neće ukinuti, odnosno vratiti na staro.
Aktuelna situacija ide na ruku i organizatorima protesta i vlastima. Prvima jer mogu da tvrde da su protestima uticali na sniženje cijene, a drugima jer su "intervenisali" i sad sve vodi u smirivanje situacije. Ni jedni ni drugi nisu na istu uticali, već su pumpaši malo spustili cijene, jer su vidjeli da će im stići jeftinije gorivo, a sigurno da im je promet opao.
Bio sam na prijedorskoj petlji kada je jedan dan bila blokada i mogu iz prve ruke reći da su mišljenja prisutnih podijeljena. Jednima je zabavno, drugi podržavaju 100%, dok su treći imali realan problem zbog zastoja (ispred mene je bio tip koji je imao u kediju 70.000 KM vrijednosti lijekova).


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jun 2018, 12:59 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8503
Danak neiskustvu.
Da jednom isprobaju vaspitne palice manje bi srali o represiji.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jun 2018, 13:58 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jan 2002, 01:00
Postovi: 2303
Lokacija: banjaluka
Pošteni Srda je napisao:
Šta je to bilo brutalno? I o kakvoj represiji pričaš?
Recimo o bataljonu policije na kruznom toku kod energomonta. To je meni recimo zasmetalo, vizuelno i emotivno i pokazalo se kao slika i prilika sistema u kome zivimo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Jun 2018, 19:15 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2012, 13:24
Postovi: 1109
Driver je napisao:
Cijene goriva od juče, jug Njemačke

Slika

Koliki je Svabin standard, a koliki je nas, ne treba ni spominjati. Svabo nekoliko puta vise pojede ribe nego mi, nekoliko puta vise pije piva nego mi, nekoliko puta vise pojede cokolade nego mi, nekoliko puta vise popije vina nego mi, nekoliko puta vise pojede sira nego mi, Svabo mijenja nova kola na svakih 2-3 godine, a mi polovnjake na svakih i do 20 godina. Porediti nas sa Svabama u svakom smislu je smijesno. Za nas standard gorivo bi trebalo biti deset puta jeftinije nego u Njemackoj ili da plate budu 10 puta vece da bi se mogli sa njima mjeriti.

_________________
Pravda za Davida!

http://www.youtube.com/watch?v=1TLFrWMYAns


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Jun 2018, 19:45 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Само што ни ми ни Швабе немамо изворе сирове нафте. Али да би то сконтао требао би да укључиш мозак.

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Jun 2018, 19:54 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
A internet, a internet :-D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Jun 2018, 20:12 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Nema od ukidanja akciza ništa. One su uvedene zbog uslovljavanja MMF-a čini mi se...
https://www.nezavisne.com/novosti/bih/B ... ama/484457

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Jun 2018, 20:22 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2012, 13:24
Postovi: 1109
sinip je napisao:
Само што ни ми ни Швабе немамо изворе сирове нафте. Али да би то сконтао требао би да укључиш мозак.

Ni Svajcarci i Belgijanci nemaju plantaze kakaovca pa opet imaju mocnu industriju cokolade. Isto vazi i za Svabe koji su izumili benzin i dizel gorivo. Sama sirovina ionako igra manjinsku do cak jako malu ulogu u finalnoj cijeni goriva. Jos kada na to dodamo i akcize koje su u nasem slucaju, kao i u slucaju Svaba vece i od same cijene goriva (sama cijena goriva je oko jedne marke, ostalo su akcize i PDV), sasvim je jasno da nas Vlast "dere" sa raznim nametima za gorivo (u nizu raznih nameta uopste).

_________________
Pravda za Davida!

http://www.youtube.com/watch?v=1TLFrWMYAns


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Jun 2018, 20:30 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2012, 13:24
Postovi: 1109
super_koza je napisao:
Nema od ukidanja akciza ništa. One su uvedene zbog uslovljavanja MMF-a čini mi se...
https://www.nezavisne.com/novosti/bih/B ... ama/484457

MMF sigurno nije (prvobitno) trazio to vec ekonomske reforme sa ciljem poboljsanja krvne slike nase ekonomije. Posto su u medjuvremenu vidjeli da od toga nema nista tj. da je vlast u tome pravcu nesposobna, odlucili su se na jedinu mogucu, a ujedno i najstetniju opciju, a to je podizanje nameta koji ce dovesti do poskupljenja svega zivog. To je ujedno i najgora moguca opcija jer se zrtvuje buducnost zbog lagodne sadasnjice i to u vremenu kada je privreda na klimavim nogama.

_________________
Pravda za Davida!

http://www.youtube.com/watch?v=1TLFrWMYAns


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Jun 2018, 20:36 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
http://balkans.aljazeera.net/vijesti/be ... -novac-mmf

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Jun 2018, 20:47 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Vladimir RUS je napisao:
sinip je napisao:
Само што ни ми ни Швабе немамо изворе сирове нафте. Али да би то сконтао требао би да укључиш мозак.

Ni Svajcarci i Belgijanci nemaju plantaze kakaovca pa opet imaju mocnu industriju cokolade. Isto vazi i za Svabe koji su izumili benzin i dizel gorivo. Sama sirovina ionako igra manjinsku do cak jako malu ulogu u finalnoj cijeni goriva. Jos kada na to dodamo i akcize koje su u nasem slucaju, kao i u slucaju Svaba vece i od same cijene goriva (sama cijena goriva je oko jedne marke, ostalo su akcize i PDV), sasvim je jasno da nas Vlast "dere" sa raznim nametima za gorivo (u nizu raznih nameta uopste).

Де се мало састави сам са собом прије него што напишеш нешто.
Ако нам је полазна цијена сировине (сирова нафта) рецимо иста онда и рафинеријска цијена производа треба да буде мање-више иста (зависно од ефикасности технолошког процеса и неких пропратних појава), и ако се на то онда додају државни намети, при којима Швабе изађу са већом цијеном горива него ми, како то и у којој фантазији код нас гориво треба да буде "deset puta jeftinije nego u Njemackoj"?!? А?

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Jun 2018, 20:49 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
super_koza je napisao:
http://balkans.aljazeera.net/vijesti/bez-akciza-na-gorivo-bih-ne-moze-dobiti-novac-mmf

Ма лажу пашчад Арапска... :lol:

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Jun 2018, 21:51 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jan 2002, 01:00
Postovi: 2303
Lokacija: banjaluka
sinip je napisao:
super_koza je napisao:
http://balkans.aljazeera.net/vijesti/bez-akciza-na-gorivo-bih-ne-moze-dobiti-novac-mmf

Ма лажу пашчад Арапска...
Pa da, digli su akcize da bi digli pare od kredita koje im trebaju za naredne izbore. I mmf ima svoju racunicu - privatizacija telekomunikacija, dodatno zaduzivanje i smanjenje konkurentnosti ekonomije kroz povecanje cijena energije.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jun 2018, 16:52 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Maj 2008, 14:32
Postovi: 3234
Lokacija: Kod starog panja
https://www.tportal.hr/vijesti/clanak/p ... o-20180620
I kod susjeda je veselo.

_________________
Slika
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jun 2018, 17:24 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2012, 13:24
Postovi: 1109
sinip je napisao:
Vladimir RUS je napisao:
sinip je napisao:
Само што ни ми ни Швабе немамо изворе сирове нафте. Али да би то сконтао требао би да укључиш мозак.

Ni Svajcarci i Belgijanci nemaju plantaze kakaovca pa opet imaju mocnu industriju cokolade. Isto vazi i za Svabe koji su izumili benzin i dizel gorivo. Sama sirovina ionako igra manjinsku do cak jako malu ulogu u finalnoj cijeni goriva. Jos kada na to dodamo i akcize koje su u nasem slucaju, kao i u slucaju Svaba vece i od same cijene goriva (sama cijena goriva je oko jedne marke, ostalo su akcize i PDV), sasvim je jasno da nas Vlast "dere" sa raznim nametima za gorivo (u nizu raznih nameta uopste).

Де се мало састави сам са собом прије него што напишеш нешто.
Ако нам је полазна цијена сировине (сирова нафта) рецимо иста онда и рафинеријска цијена производа треба да буде мање-више иста (зависно од ефикасности технолошког процеса и неких пропратних појава), и ако се на то онда додају државни намети, при којима Швабе изађу са већом цијеном горива него ми, како то и у којој фантазији код нас гориво треба да буде "deset puta jeftinije nego u Njemackoj"?!? А?

Cijena goriva bez akciza i drugih poreza je oko 1 KM
Kada toga nebilo, gorivi bi odmah bilo 2-3 puta jeftinije nego sto je sada. Govorimo o izlaznoj cijeni dok cijena sirovine je deset puta manja (10 pfeninga). Kada bi rafinerija naplatila samo cijenu sirovine plus cijenu prerade (ukupno 20 pfeninga), bez dazbina, gorivo bi bilo 10 puta jeftinije. Naravno ovo je samo teoretisanje, kao ovo sto ti pises.

_________________
Pravda za Davida!

http://www.youtube.com/watch?v=1TLFrWMYAns


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jun 2018, 17:48 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
То теоретисање је једна ствар али елементарно непознавање математике је нешто сасвим друго. Цитирам "Cijena goriva bez akciza i drugih poreza je oko 1 KM Kada toga nebilo, gorivi bi odmah bilo 2-3 puta jeftinije nego sto je sada".

Барел има близу 159 литара, цијена барела је? Курс између USD и BAM је? Па је цијена литра сирове нафте?

Шта рећи, какву поруку послати.

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jun 2018, 18:08 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2018, 17:52
Postovi: 465
Poruka je - 113% jeftinije.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jun 2018, 18:29 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2012, 13:24
Postovi: 1109
sinip je napisao:
То теоретисање је једна ствар али елементарно непознавање математике је нешто сасвим друго. Цитирам "Cijena goriva bez akciza i drugih poreza je oko 1 KM Kada toga nebilo, gorivi bi odmah bilo 2-3 puta jeftinije nego sto je sada".

Барел има близу 159 литара, цијена барела је? Курс између USD и BAM је? Па је цијена литра сирове нафте?

Шта рећи, какву поруку послати.

Igra gluvih telefona i(li) loseg povezivanja i istog takvog odgovora. Zaboravi.

_________________
Pravda za Davida!

http://www.youtube.com/watch?v=1TLFrWMYAns


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jun 2018, 18:30 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2012, 13:24
Postovi: 1109
NoisyBoy je napisao:
Poruka je - 113% jeftinije.

Tacno.

_________________
Pravda za Davida!

http://www.youtube.com/watch?v=1TLFrWMYAns


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 512 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 25 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs