banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 27 Apr 2024, 17:28

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 512 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 26  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 12 Jun 2018, 13:06 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2011, 06:54
Postovi: 5030
Lokacija: Gradiška
pa ti si buržujka :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jun 2018, 13:08 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Avg 2015, 18:05
Postovi: 5166
Moram i ja praviti još djece,takva prilika se ne propušta.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jun 2018, 13:21 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
kutak je napisao:
TNS, način na koji se protestuje jeste problematičan, ali ti razdvajaš KO ima pravo da protestuje, a ko ne. Znam šta sam pročitala, pa evo i sad si ponovio da neko sa BMW-om, Audijem, motorom nema pravo da protestuje.

Inače, država već vrši određeni povrat poreza za djecu. Za jedno dijete se dobija cijelih 7,5KM.


Kutak, mjesecni iznos akcize za 70 litara goriva je jedva 15 KM. Samo kazem da se to izbalansira kroz poreske olaksice ili vec sta slicno. Nije to neka cifra.

Drugo, smio bih se kladiti da u blokadama ucestvuju zaposleni hamali kod ovih sa sleperima, tricama, sesticama... Ne bih se zacudio.

Znas, ne kazem da se ne smije protestovati, ali je smjesno kada neko neko poprijeci dzipa ili audija jer mu je gorivo skupo.
Mozda je cak i debilno, ne znam :-D

NV, popij jedno hladno, mozda ti se razbistri ;-)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jun 2018, 13:35 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jan 2002, 01:00
Postovi: 2307
Lokacija: banjaluka
Philby je napisao:
Нова Варош je napisao:
Нормално да треба протестовати.
Јебеле их акцизе на гориво, и кредити ммф-а.

Zašto se nisu pravili protesti kad su uvedene akcize već sad kad je sirova nafta poskupila? I šta se to postiže blokadom u 17 časova? Samo zajebavaju pošten narod koga je prethodno cijeli dan jebavo neki privatnik za sitne pare da se još sat vremena prži na vrelom asfaltu.
Pa izmedju ostalog sad ti se priblizava predizborna kampanja, a uvodjenje akciza u februaru je omogucilo predizbornu kampanju - da nije bilo akciza ne bi bilo ni kampanje. Tada nije imalo smisla organizovati proteste. U sustini jasno je svakom normalnom da svi, od onoga koji ide pjeske do baje koji ide hamerom trebamo ovo podrzati. Razloge svi vec znate. Sad sto meni gorivo placa firma i sto i ne znam koliko je litar ne znaci da ne znam koliko kosta hljeb ili litra ulja a to moze da zaboli. Ali... Sto kaze stara nadorna... Ne daj Boze da se Srbi sloze.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jun 2018, 13:48 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jan 2009, 00:45
Postovi: 3814
The_new_Statesman je napisao:
kutak je napisao:
TNS, način na koji se protestuje jeste problematičan, ali ti razdvajaš KO ima pravo da protestuje, a ko ne. Znam šta sam pročitala, pa evo i sad si ponovio da neko sa BMW-om, Audijem, motorom nema pravo da protestuje.

Inače, država već vrši određeni povrat poreza za djecu. Za jedno dijete se dobija cijelih 7,5KM.


Kutak, mjesecni iznos akcize za 70 litara goriva je jedva 15 KM. Samo kazem da se to izbalansira kroz poreske olaksice ili vec sta slicno. Nije to neka cifra.

Drugo, smio bih se kladiti da u blokadama ucestvuju zaposleni hamali kod ovih sa sleperima, tricama, sesticama... Ne bih se zacudio.

Znas, ne kazem da se ne smije protestovati, ali je smjesno kada neko neko poprijeci dzipa ili audija jer mu je gorivo skupo.
Mozda je cak i debilno, ne znam :-D

NV, popij jedno hladno, mozda ti se razbistri ;-)

Kako 15 KM ako drzava ima oko 80 i kusur pf po litri po osnovu akciza?


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
...Ko pogodi cilj, promasio je sve ostalo...
Imal dje nedje Nedje?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jun 2018, 13:55 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Philby je napisao:
Zašto se nisu pravili protesti kad su uvedene akcize već sad kad je sirova nafta poskupila? I šta se to postiže blokadom u 17 časova? Samo zajebavaju pošten narod koga je prethodno cijeli dan jebavo neki privatnik za sitne pare da se još sat vremena prži na vrelom asfaltu.


Upravo ono što sam pisao. Bunimo se premalo, prekasno i samo kad nas se direktno tiče...
Jebeš takav narod. Ne može ništa bez pitanja "A gdje sam tu ja?"

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jun 2018, 14:18 
OnLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4274
Lokacija: Little Rock, Arkansas
The_new_Statesman je napisao:
https://www.nezavisne.com/novosti/drustvo/Bahati-vozaci-tek-nakon-pretresa-pustili-vozilo-Hitne-pomoci/483235
Nevjerovatno, nedopustivo da se stoka ovako bahato ponaša.
E sad bih baš volio da dignu cijenu na 5 KM iz inata, pa nek fukara hoda pješke ili vozi bicikl ako nema da plati.
Srpski narod treba jebati, kako jedared reče onaj seljak domaćin.
Bolje je da ovakve tupave glave nemaju privilegiju da voze motorne kočije.
I naći budale i napisati im i prekršajne i krivične prijave.
Kao što su neki već rekli, najbolji način za postizanje cilja je bojkot trošenja goriva.
Ima onih kojima je zaista potreban (ne morate sad navoditi razloge tipa "kako ću ja uraditi to i to ili preći toliko i toliko kilometara na biciklu"), ali ipak ima i mnogo onih koji bi mogli bojkotovati.
Onda bi pumpadžije mućnule glavom kada bi pala potražnja.
Ali ne možeš naš mentalitet istjerati iz auta, pa džaba.
Slično je i sa cigaretama, koliko god koštale, onaj ko ih troši će odvajati od usta, samo da i dalje uvlači taj otrovni dim u sebe.

_________________
"I sve je više varvara, a sve je manje Rimljana." - Momčilo Bajagić Bajaga


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jun 2018, 14:23 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39423
Lokacija: Месечева икра
The_new_Statesman je napisao:
Spoiler:
Da li su vlasnici ovih motora neka socijalna kategorija? RVI, jedini koji u viseclanoj porodici rade, ljudi koji putuju na posao za 500 KM?

Slika

Da li u ove gore socijalne kategorije spadaju vlasnik kamiona, vlasnik crnog Audija A6, BMW 3, vlasnik tirkiznog Audija A6 i vlasnik dzipa skroz naprijed?

Slika

Jedeš govedinu puno. U zadnjih deset godina je prikupljeno 7 milijardi maraka od akcize za ceste iz goriva. Koliko je cesta napravljeno?
Koliko je skupljeno ove nove akcize i koliko se km autoputa može napraviti od nje? Do kada će trajati akciza?

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jun 2018, 14:24 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 24 Maj 2016, 23:45
Postovi: 1903
Nije ovo protest vec skup napumpanih steroidasa i "mafijasa" koji su jedva docekali da uspotavljaju neke kontrolne punktove a nikad u zivotu nista nisu radili


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jun 2018, 14:42 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15282
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Нова Варош je napisao:
Тнснсд™ .
:lol: :lol:

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jun 2018, 14:46 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
:lol: :lol:

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jun 2018, 14:53 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
The_new_Statesman je napisao:
Kutak, mjesecni iznos akcize za 70 litara goriva je jedva 15 KM. Samo kazem da se to izbalansira kroz poreske olaksice ili vec sta slicno. Nije to neka cifra

The_new_Statesman je napisao:
Nije to neka cifra

The_new_Statesman je napisao:
Nije to neka cifra

The_new_Statesman je napisao:
Nije to neka cifra

Kada je tuđi novac u pitanju nikada nije "neka cifra", tuđi lijekovi, tuđa užina za tuđu djecu.

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jun 2018, 15:11 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 05 Jul 2017, 18:09
Postovi: 265
mene samo interesuje zasto se bas protesti održavaju sada a ne kada je poskupljenje nastulio. ili je: vidjela žaba da se konj potkiva pa i ona dignula nogu!
inače sam i ja ogorčen protivnik poskupljenja, jer svima plate ostaju iste, posebno onima koji rade u privatnom sektoru!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jun 2018, 15:15 
OnLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4274
Lokacija: Little Rock, Arkansas
nikola29_06 je napisao:
Nije ovo protest vec skup napumpanih steroidasa i "mafijasa" koji su jedva docekali da uspotavljaju neke kontrolne punktove a nikad u zivotu nista nisu radili
Baš tako.
Ja sam prvo bio za protest, čisto da se malo najebe majka onim na vlasti.
A onda sam vidio da to ima i mana, a vidim i ko je u prvim redovima.
Nekolicina konja niske inteligencije i edukacije, puni frustracije i viška energije koji nemaju gdje da izbace.
I oni bi nešto da promijene.
Ajde fino da pješaci učestvuju u blokadi saobraćajnica.
Hiljade ljudi koji bi pješke zauzeli puteve i lako se sklonili hitnim službama, hiljade ljudi kojim policija ništa ne bi mogla.
A ne nekoliko konja u svojim autima.

_________________
"I sve je više varvara, a sve je manje Rimljana." - Momčilo Bajagić Bajaga


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jun 2018, 15:20 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Feb 2012, 22:52
Postovi: 2524
Ko ce da organizuje tih hiljadu ljudi?
Drasko, Restart, opozicija, niko ne odgovara.
Jedino da nas Milo povede, onda bi to vec islo nekako.
A hiljadu ljudi da se skupi kod nas samostalno nikada neces dozivjeti.

_________________
Да волим ЦРНО-БЕЛЕ поносно кажем свима!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jun 2018, 15:23 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
LOL
Citiraj:
Policijski službenici MUP-a Republike Srpske juče su, kako je rekao, sankcionisali 142 lica na teritoriji Srpske zbog prekršaja zakona o javnom okupljanju Republike Srpske, o osnovama bezbjednosti saobraćaja na putevima u BiH, o javnom redu i miru, te o prekršajima Republike Srpske.

Sreća da ima popust ako se plati u roku od 7 dana.

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jun 2018, 15:33 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
_зока je napisao:
The_new_Statesman je napisao:
Spoiler:
Da li su vlasnici ovih motora neka socijalna kategorija? RVI, jedini koji u viseclanoj porodici rade, ljudi koji putuju na posao za 500 KM?

Slika

Da li u ove gore socijalne kategorije spadaju vlasnik kamiona, vlasnik crnog Audija A6, BMW 3, vlasnik tirkiznog Audija A6 i vlasnik dzipa skroz naprijed?

Slika

Jedeš govedinu puno. U zadnjih deset godina je prikupljeno 7 milijardi maraka od akcize za ceste iz goriva. Koliko je cesta napravljeno?
Koliko je skupljeno ove nove akcize i koliko se km autoputa može napraviti od nje? Do kada će trajati akciza?


Evo da se vratimo u 1996. kada je gorivo bilo ispod marke, na policama trgovina roba sa isteklim rokom trajanja iz Slovenije. Porez je placan tako dobro da je citav budzet Klickovic vozio u gepeku.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jun 2018, 15:39 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
U ostalom je li skupo auto/motor znaci da se ne smes buniti. U fazonu vozis mercedes 2018gp ima da placas gorivo marku vise nego realna cena.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jun 2018, 15:56 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39423
Lokacija: Месечева икра
The_new_Statesman je napisao:
[o
Evo da se vratimo u 1996. kada je gorivo bilo ispod marke, na policama trgovina roba sa isteklim rokom trajanja iz Slovenije. Porez je placan tako dobro da je citav budzet Klickovic vozio u gepeku.


Obzirom da ti tada nisi imao pristup internetu, a i da jesi bar nisi imao viška vremena jer te ćaća te vjerovatno tjerao da mu pomogneš na njivi '96. i ne zvuči tako loše.
Kakve veze Gojko Kličković ima sa bilo čim? Pola cijene goriva je akciza i porez. Da su bar za te pare oni napravili moderne saobraćajnice pa da čovjek šuti. Ovako se vozamo po pečvork cestama, a auto-put od Klašnica do Gradiške se pravio godinama.

Послато са Lenovo K33a48 уз помоћ Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jun 2018, 16:04 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Jebat ga, moralo se raditi i radi se i danas jer zivot u kuci kosta vise od zivota u titinom stanu (BeckaTM) od 43 kvadrata :-D


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 512 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 26  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 49 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs