banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 21:28

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 14 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 09 Apr 2018, 16:35 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 07 Dec 2016, 01:44
Postovi: 627
Do nedavno sam imao ruzno iskustvo u jednoj radnji, a i generalno se ne osjecam "slobodno" u tim radnjama gdje se prodaju auto djelovi koje su skucene.
2x2 gdje ti mozes da stanes kao kupac, a sav ostali prostor im je magacin.
Samo mozes da pridjes do prodavaca i kazes sta ti treba.
To ne volim jer nemas slobodu da razgledas, procitas opis itd i da odlucis izmedju dva proizvoda.

Od kad su mi pokusali nametnuti jedan proizvod u jednoj takvoj radnji, vise ne idem u ni jednu koja radi na tom fazonu "trazi od prodavaca", jer uvjek on daje svoje misljenje koje nisam ni trazio, u rjetkim slucajevima gura pod nos.

Da li kod nas postoji par radnji koje prodaju auto djelove a da se moze kao covjek doci i pogledati, probrati i izabrati ?

Ako bi mogli da podjelite iskustvo sa onim radnjama koje su vam se svidjele i zasto ?
(vjerujem da ne smijemo da klevetimo ostale radnje pa to necu ni traziti)

_________________
https://i.ibb.co/9WHRB5J/signature1.jpg


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Apr 2018, 16:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9839
Lokacija: Далеко од раја
U svakoj ti je isto. Dođeš, pitaš šta ti treba, trgovac kaže šta ima na raspolaganju i koja je cijena, a ti kupiš ili odeš tražiti dalje.

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Apr 2018, 17:39 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
makibruz456 je napisao:
Da li kod nas postoji par radnji koje prodaju auto djelove a da se moze kao covjek doci i pogledati, probrati i izabrati ?


Samoposluga u kojoj se prodaju auto dijelovi? Kontam da to ne postoji nigdje. Previše je to skupa zajebancija da bi ljudi hodali okolo i razgledali, pipkali, otvarali. Plus, znaš li ti tačno šta tebi treba? Ono, na osnovu modela auta koji voziš koji model određenog dijela treba? Il' bi onako odoka procijenio i kupio?

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Apr 2018, 17:43 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
I ne mora znaciti da je kvalitetno ako je skupo :-D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Apr 2018, 15:51 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 07 Dec 2016, 01:44
Postovi: 627
_зока je napisao:
Samoposluga u kojoj se prodaju auto dijelovi? Kontam da to ne postoji nigdje. Previše je to skupa zajebancija da bi ljudi hodali okolo i razgledali, pipkali, otvarali. Plus, znaš li ti tačno šta tebi treba? Ono, na osnovu modela auta koji voziš koji model određenog dijela treba? Il' bi onako odoka procijenio i kupio?


A dobro ne mora da bude bas samoposluga sto se tice tih skupljih djelova al recimo sijalice, prekrivaci, ratkape, tecnosti.
Neka sica.

Meni je konkretno jedan lik pokusao uvaliti neku tecnost koja nije dobro da se mjesa sa drugim koje sam ja vec imao u autu i jos se poceo svadjati samnom kad sam trazio drugu, reko jebite se ako ne mogu sam pogledati i izabrati sa police necu kod vas ni kupovati.

_________________
https://i.ibb.co/9WHRB5J/signature1.jpg


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Apr 2018, 20:52 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2009, 18:07
Postovi: 6745
Lokacija: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ako te interesuje sica ta onda imas auto stil kod kruznog za laus, oni se bave tim i sve je izlozeno :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Apr 2018, 20:56 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2015, 15:40
Postovi: 2351
Mislim da sve prodavnice više manje koriste zamjenske dijelove. Razbili su mi plastiku od retrovizora n aplastiku, i žena je kupila novu u auto demi za 15KM. Kada sam je uzeo u ruke, odmah se vidi da nije ni blizu originala. Pomislio sam da će se sva usukati prvi put kada temperatura bude +40. Možda je bolje neke stvari tražiti po otpadima nego po prodavnicama.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Apr 2018, 23:44 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 07 Dec 2016, 01:44
Postovi: 627
E da vidis i otpadi postoje, to je pametno posjetiti.
Ja od sad izbjegavam ove skucene gdje kazes covjeku sta ti treba, bar dok ne nadjem neke gdje su prijatni ljudi i hoce da pomognu, a ne da prodaju sranja
Ako ima takav neki da znate, da su ljudi ljubazni i pre svega, prijatni, pisite

_________________
https://i.ibb.co/9WHRB5J/signature1.jpg


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Apr 2018, 17:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9280
Dijete drago nemas ti pojma o zivotu, a ni autodijelovima. Kupuje se tamo gdje je dio od istog proizvodjaca jeftiniji, a ne tamo gdje je ljepše izlozen. Nije odjevni predmet da prevrces i probavas. Ako kupujes bezveznu autokozmetiku idi u Fis, Centrum, na pumpu, pa razgledaj do mile volje. Autodijelovi se ne razgledaju.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Apr 2018, 19:02 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2009, 18:07
Postovi: 6745
Lokacija: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A i vjerovatno ce ti vecina prodavaca pokazati dio da pogledas koji te intresuje, to da ce neko drzati auto djelove izlozene nema smisla, prvo zauzimalo bi prostora gomilu, a i sta ima kupac da se mota oko auto dijelova, pa nije super market pa da cistas etikete, dodjes i kupis ono sto ti oni ponude ako ti odgovara.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Apr 2018, 19:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9839
Lokacija: Далеко од раја
Upravo tako. Nekada kad kupujem otvorim kutiju da provjerim je li to ono što mi treba pošto postoje različiti za moje auto ili imaju neke sitnice drugačije izvedene. Na šta bi to ličilo da je prodavnica tipa samoposluge, a ne drži kozmetiku i sitnice poput metlica brisača sijalica i ostalo kao što je autostil recimo.

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Apr 2018, 09:13 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jan 2008, 12:33
Postovi: 5005
Lokacija: Banja Luka
Ovaj Mak hoce da razgleda i da prodavac titra oko njega, da mu ceska jajca dok se on ne odluci

_________________
http://www.budideozvezde.rs/
http://www.youtube.com/user/crvenazvezdafkcom


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Apr 2018, 12:22 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Nov 2005, 15:04
Postovi: 1501
Lokacija: Бањалука
Мени се свиђа онај PitStop горе на Чаирама, код вртића. Кад нешто приупитам, кажу ако знају. Ако не знају, кажу и то. Већ неколико година горе пазарим дијелове и немам осјећај да су ме иједном испалили. Можда само имам среће, али ја сам задовољан њиховом услугом и дијеловима.

_________________
"Mr. Worf, scan that ship." - "Aye, Captain... 300 DPI?"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Apr 2018, 13:13 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 07 Dec 2016, 01:44
Postovi: 627
goxon je napisao:
Ovaj Mak hoce da razgleda i da prodavac titra oko njega, da mu ceska jajca dok se on ne odluci


Znas kako burazeru, ako ti keva drzi prodavnicu djelova i to joj je politika radnje da bi prodala nesto, nemam nista protiv za ovo pred kraj

Ne trebaju biti neki skuplji djelovi al recimo kozmetika, tecnosti, neki jeftiniji djelovi mozda...

Ne treba meni niko da trci oko mene, upravo suprotno, necu da mi niko zvonca nad glavom, izaberem sta ocu, pridjem pitam kupim i cao.
Ne volim da kupujem u radnjama gdje mi prilazi neko i pita "treba li pomoc" kao da se ja stidim il sta ja znam, a pogotovo one kineske radnje gdje te prate, tu nisam usao 10 godina ima

A jos pogotovo kad mi pametuje kako je ovo bolje a ovo nije, daj mi ono sto trazim ako nemas vozda

Konkretno, udjem u jednu odredjenu popularniju radnju, jel te, da nadjem dio, prodavac meni kaze, sta ce ti taj dio, ne ide taj, evo ti ovaj , pa kaze - ko ti je to rekao da ide taj dio, taj nema pojma, taj laze...a meni covjek koji godinama vozi isto auto kao i ja i zna sve oko tog auta rekao tacno koji mi dio treba i ovaj u prodavnici se opet pravi pametan, na kraju kaze nemamo taj dio, oces da ga narucim al je skuplji, stize za 5-6 dana, reko aj vozi nasao meni nesto da uvali, vise ne idem tu naravno

_________________
https://i.ibb.co/9WHRB5J/signature1.jpg


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 14 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs