banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 17:28

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 125 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 12 Mar 2018, 17:37 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4192
Lokacija: Little Rock, Arkansas
Glupave tinejdžerke srednjoškolskog tipa prelaze pješački bez da pogledaju.
Udario sam jednu glupaču, njoj nije ništa, srećom nije ni meni, samo mi je okrenula retrovizor.
Inače uvijek puštam pješake na pješačkom, ali ovdje je očigledna njihova krivica jer ne prate saobraćaj i ne odaju utisak da će preći pješački.
One samo skrenuše na pješaćki, boli ih vagina za sve, niti gledaju, niti razmišljaju. Pileća inteligencija.
Gdje je instinkt, gdje je zapela inteligencija ljudskog roda?
Džaba i sirena, glupače vrište ali ne staju.
I oca i majku im jebem glupavu, sve im jebem.
Ljudi, čuvajte se. Video snimak: https://youtu.be/necZo8IHQaM

[video]https://youtu.be/necZo8IHQaM[/video]

_________________
Sent from my Haswell i5-4460 desktop computer using Chrome, or maybe from my Google Pixel 7 using Opera.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Mar 2018, 17:49 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 17:38
Postovi: 5779
Lokacija: Banja Luka
Samo one su došle skoro do pola pješačkog , ti si tu druže kriv.One jesu djeca i ne gledaju ali jbg na svakom pješačkom moraš usporiti.Sreća pa nije bilo posljedica ni za tebe ni za njih.

_________________
Ako si pažljiv na kraju kao na početku, spriječit ćeš neuspjeh.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Mar 2018, 17:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 17:38
Postovi: 5779
Lokacija: Banja Luka
Mada kad pogledam bolje jesu baš tuke ,nisu se ni okrenule...

_________________
Ako si pažljiv na kraju kao na početku, spriječit ćeš neuspjeh.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Mar 2018, 17:51 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 24 Maj 2016, 23:45
Postovi: 1903
Ti si kriv svedno zato sto nisi usporio prije pjesackog. U BiH je uvijek vozac kriv


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Mar 2018, 17:52 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 02 Dec 2010, 18:19
Postovi: 4664
Jel ti radis u nekoj dostavi motorom?

_________________
MANGA


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Mar 2018, 17:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 30 Jun 2010, 17:18
Postovi: 4289
Klasican primjer kako je policija odskolovala pjesake sa onim cuvenim" dobro vece niste pustili pjesaka"
Pjesaci u BL bukvalnu skacu na kolovoz. Normalno bi bilo da se zaustave kod samog pjesackog pokazujuci namjeru da ce preci i garantujem da 99% vozaca se bezbjedno zaustavi i pusti ih. To sto ti zakon daje prvenstvo prolaza ne znaci da si jaci od branika bilo kojeg auta.

_________________
Ne kradi, vlast mrzi konkurenciju.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Mar 2018, 18:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4192
Lokacija: Little Rock, Arkansas
Pa usporio sam, nemojte mene jebati, nisam vozio više od 35 km/h, možda izgleda brže zbog širokougaone kamere (wide angle), ali sam usporio neposredno prije pješačkog.
Druga je stvar što one počinju da prelaze 5 metara ispred mene.
Tuke su skrenule bez da pogledaju, pa jbt djeca od 5 godina razviju instinkt da pogledaju iza sebe prije stupanja na kolovoz!
Moraću bušiti auspuh da me bolje čuju.
I onda ću morati ponovo štelovati karburator. Ali nebitno.

@veteran1987Apsolutno. Samo jedan pogled je dovoljan da shvatim namjeru pješaka, ali u ovom slučaju je Darvinova teorija uzela maha (zamalo).

15 metara pije pješačkog:

Slika

Na pješačkom:

Slika

_________________
Sent from my Haswell i5-4460 desktop computer using Chrome, or maybe from my Google Pixel 7 using Opera.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Mar 2018, 18:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9279
Ove su iz metalske, to treba zgaziti.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Mar 2018, 18:37 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4192
Lokacija: Little Rock, Arkansas
blaf77 je napisao:
Ove su iz metalske, to treba zgaziti.
Nemam čime, moje vozilo je lakše od mene (skuterčić je težak 85 kg, a ja imam nekih 90 kg).
Ko hoće nek' gazi, trololo. 8)

StigoStriko je napisao:
Jel ti radis u nekoj dostavi motorom?
Ne radim, motociklišem na dnevnoj bazi zbog ekonomičnosti i zato što volim dva točka.
Najčešće vozim rally kuća-posao/posao-kuća, a tu su i relacije kafić, market, kladionica, banka, pošta, itd. Bitno je da nema snijega, ostalo ne smeta. :)

_________________
Sent from my Haswell i5-4460 desktop computer using Chrome, or maybe from my Google Pixel 7 using Opera.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Mar 2018, 18:40 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 26 Nov 2017, 22:54
Postovi: 95
nas kako, ja bi ovde seso i izgalamio se dobro...
salim se izudaro bi ih

ocigledno nisu gledale samo se okrenule na pjesacki, prvo pravilo je pogledas ljevo desno ljevo pa kreni, tako nesto su nas u skoli ucili, i to policajac dosao

al opet moras malko da usporis kod pjesackom
uglavnom one su krive 90%

a da dodam, jebem ja mater pjesacima, ja ni ne znam oce li to da krene ili sta
stoji babuskara napucana na pjesackom gleda na drugu stranu i ja kad pridjem ona se okrene i odjednom rukne na pjesacki, nema pojma o preglednosti, samo krenula, sreca ja u lijevo skrenem naglo i nista nije bilo al jebo im caca mater sta rade


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Mar 2018, 18:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8731
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Rider on the storm je napisao:
Pa usporio sam, nemojte mene jebati, nisam vozio više od 35 km/h, možda izgleda brže zbog širokougaone kamere (wide angle), ali sam usporio neposredno prije pješačkog.
Druga je stvar što one počinju da prelaze 5 metara ispred mene.
Tuke su skrenule bez da pogledaju, pa jbt djeca od 5 godina razviju instinkt da pogledaju iza sebe prije stupanja na kolovoz!
Moraću bušiti auspuh da me bolje čuju.
I onda ću morati ponovo štelovati karburator. Ali nebitno.

@veteran1987Apsolutno. Samo jedan pogled je dovoljan da shvatim namjeru pješaka, ali u ovom slučaju je Darvinova teorija uzela maha (zamalo).

15 metara pije pješačkog:

Slika

Na pješačkom:

Slika



Gledajuci domace vaspitanje mladih generacija ovo je "normalno" ponasanje u saobracaju. Bez obzira jesu li krive ili ne trebao si stati ....cak mislim da si odlicno prosao jer da je udarac bio malo jaci ti bi zavrsio pod ovim autom sto ti je islo u susret....

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Mar 2018, 18:45 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 31 Maj 2012, 22:49
Postovi: 15
Drugar, uz dužno poštovanje, skini ovaj video jer očigledno nisi ni pročitao ZOBS a i da ga neko ne bi skinuo prije tebe pa poslao MUP-u.

Ovo je tvoja krivica apsolutno, i pazi se da ne idući put ne bude neko ko će doći za tobom jer je ovo sramota što stavljaš i pri tome komentarišeš na ovakav način jer je zakon prilično eksplicitno opisao obavezu vozača.

Slika

edit: dodao sam sliku


Poslednji put menjao nemmanja dana 12 Mar 2018, 18:49, izmenjena 2 puta

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Mar 2018, 18:48 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 26 Nov 2017, 22:54
Postovi: 95
sve je to super da su one pogledale, sta cemo sa onim "kada prelazite pjesacki pogledajte lijevo desno" ?
to kroz prozor ili ?

ima ljudi koji stanu na pjesacki pa uhvate telefon ili se odjednom predomisle ili sta ja znam, ne mozes ti sad tu traziti od vozaca da predvidi buducnost, milion puta mi se desilo da pjesak odreaguje drugcije od ocekivanog, tj ne predje pjesacki nego nesto drugo uradi
sta sad ja treba tu da se trzam ?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Mar 2018, 18:52 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 31 Maj 2012, 22:49
Postovi: 15
mocnibanjalucanin je napisao:
sve je to super da su one pogledale, sta cemo sa onim "kada prelazite pjesacki pogledajte lijevo desno" ?
to kroz prozor ili ?


Nažalost, to da pješaci moraju da gledaju te uče kod kuće.

Ja bukvalno vozim 20km kad prilazim pješačkom, svjestan ovog svega ali u ovom videu je jasna namjera pješaka da će preći.

Sreća pa se nikome nije ništa desilo jer obično bude kasno za kajanje kad neko nastrada.

edit: negdje na 5 sekundi, vidi se da će preći a motor ima dobrih 10-15 metara da stane.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Mar 2018, 18:55 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2015, 15:40
Postovi: 2351
Ovo je samo dokaz da je kamera u autu neophodna! Poštujem pješake i vozače maksimalno. Ali kretenluk i nedostatak osnovne kulture i svjesnosti okoline u saobraćaju je kod nas prevelik. Šta se meni puta desilo da mi izleti tako diagonalno, bez zaustavljanja na pješački. Jednom mi je lik skoro upao kroz otvoren prozor u auto, jer nije zastao niti gledao lijevo desno. Samo se "nasadio" na stranu auta


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Mar 2018, 18:57 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 26 Nov 2017, 22:54
Postovi: 95
ja to ne vidim, nije mi ocigldno jer vidim iz klipa da hodaju ivicom trotoara, "blizu" ulice
tesko mi je procjeniti jer ne prave tako ocigledan ugao da bi uocio njihovu namjeru, drugo je da su hodale sredinom trotoara pa polako promjenili putanju prema pjesackom prelazu pa se vidi sta se desava, ali ovde je promjena pravca kretanja kod pjesaka bila nagla, pod ostrijim uglom

znaci iznenadno
to te iznenadi i moze biti tesko odreagovati pogotovo ako ne ides sporije

ja se slazem da je trebao ici sporije jer ima pjesaka blizu pjesackog

ali pjesaci moraju njihovu namjeru da ucine jasnom vozacima

da zanemarimo pravila, mogla je zivot da izgubi i tu je nikakva pravila nece vratiti, zato ti kazu da gledas gdje ides a ne ko muva bez glave

____
e i to sto kazes, nema tu da se staje pa se pogleda, ajd bar da su stale pred pjesackim pa krenule, ali ovako brate odjednom nema smisla

ne mozemo samo reci da je jedna strana kriva totalno, ali tako naglo iskociti na pjesacki nema smisla, ne paziti na sebe tako


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Mar 2018, 19:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4192
Lokacija: Little Rock, Arkansas
motozeljo je napisao:
Gledajuci domace vaspitanje mladih generacija ovo je "normalno" ponasanje u saobracaju.
Da, mladi su govna. Jbg, ne mogu ja tako naglo stati na dva točka.
nemmanja je napisao:
Drugar, uz dužno poštovanje, skini ovaj video jer očigledno nisi ni pročitao ZOBS a i da ga neko ne bi skinuo prije tebe pa poslao MUP-u.
Šta kaže ZOBS, stani pješacima koji žele da pređu?
Jesu li pješaci pokazali namjeru prelaska pješačkog?
Mogu li ja stati 4 metra prije pješačkom na 10-inčnim točkovima?
Pravilo kaže da se ne treba kočiti ako se ne možeš bezbjedno zaustaviti.
I dalje mislim da nije pokazana jasna namjera pješaka da će preći, nisu pogledale na kolovoz (a to bi trebao biti instinktivan potez).
Njihova je krivica i tačka, opet napominjem da je kamera širokougaona i da stvara lažni osjećaj prostora, kako ja mogu bezbjedno zaustaviti vozilo 4 metra prije pješačkog, bez da padnem zbog blokade prednjeg točka?
Još jednom napominjem da uvijek stajem pješacima, čak i kada mi bijesni Audi ili BMW prilazi na 2 metra, ja poštujem zakon, a i bio sam pješak donedavno, tako da ih shvatam.
One su glupe jer ne gledaju đe gone, i još vrište na sirenu, ali ne staju, usporite snimak pa vidite, ista situacija sa gospodinom RJ i londonskim pješacima, ljudska glupost je neograničena, jal Bosna il' Britanija: https://www.youtube.com/watch?v=9avNDbrZm4w

_________________
Sent from my Haswell i5-4460 desktop computer using Chrome, or maybe from my Google Pixel 7 using Opera.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Mar 2018, 19:11 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 26 Nov 2017, 22:54
Postovi: 95
ja znam gledao sam tvoje prosle klipove kako pustas ljude cesto, ne vjerujem da si idiotski vozac i da ne pratis, ovo je bas bilo naglo

ali opet nemoj ni tako da nisi ni malo kriv, u idealnom svjetu nisi ali ovo je bosna
ne mozes ti sad biti na suncu 24/7 i reci da nisi kriv za suncanicu i opekotine, kapiras me

takvi su ljudi i moras ocekivati ne ocekivano, pa sledeci put uspori ako ih ima blizu pjesackog, ko zna sta ce ta bagra da uradi

i za kraj evo nesto smjesno
https://youtu.be/vUY_ptWKbmg?t=175


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Mar 2018, 19:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4192
Lokacija: Little Rock, Arkansas
mocnibanjalucanin je napisao:
ne vjerujem da si idiotski vozac i da ne pratis
Ne mogu biti idiot sa dvije i po konjske snage, ni da hoću. :lol:
mocnibanjalucanin je napisao:
ali opet nemoj ni tako da nisi ni malo kriv, u idealnom svjetu nisi ali ovo je bosna
ne mozes ti sad biti na suncu 24/7 i reci da nisi kriv za suncanicu i opekotine, kapiras me
takvi su ljudi i moras ocekivati ne ocekivano, pa sledeci put uspori ako ih ima blizu pjesackog, ko zna sta ce ta bagra da uradi
i za kraj evo nesto smjesno
https://youtu.be/vUY_ptWKbmg?t=175
Kontam te, snosim manji dio krivice i hvala na podršci.
Gledao sam Dnevnjak svojevremeno, imali su ponekad dobrih fazona. :)

_________________
Sent from my Haswell i5-4460 desktop computer using Chrome, or maybe from my Google Pixel 7 using Opera.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Mar 2018, 19:25 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Zbog ovoga se pored škola stavljaju ležeči policajci. Sva sreća da nisi bio u autu.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 125 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 13 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs