banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 16 Apr 2024, 10:05

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 47 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 16 Dec 2017, 12:58 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 13 Jul 2010, 23:15
Postovi: 1414
Daj nemoj se ufuravati moje auto ima skoro 300k isto ne dosipam ulje po 13-14000 kao da je to nekakvo dostignuće, danas je to indistrijski standard.


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
He's not a man, he's a holy half-dead who has seen the underverse.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Dec 2017, 13:02 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39410
Lokacija: Месечева икра
Moj Fiat je prešao 250k, curilo mu je ulje na dihtungu poklopca motora pa nije trošio litar na 10k. Doduše jeste mali motor al jbg.

Послато са Lenovo K33a48 уз помоћ Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Dec 2017, 13:18 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Okt 2015, 08:26
Postovi: 2658
Manji motori trose manje ulja naravno. Nije isto 1.2 i 2. 4 motor a da ne kazem 2.8....ja sam uzeo moj auto kad je imao 8 godina evo sad mu je vec 12...nikad se nisam pokajao. Mogao sam uzeti c4 ili tako neki megan i sta ti ja znam za malo vise para. Drugar uzeo iste godine megana iz turske i ni dan dana nema neke srece. Ubi ga auto. Tako da i dalje stojim kao i u svemu kvalitet na jednoj strani i cijena na drugoj. Tako je kod svega. Eno kod stanica tv toshiba na akciji samo sto ne leti 850 km a takav samsung ili lg skoro duplo skuplji. Sony da ne spominjem.

AUTA SA 200 000 pravih su tek razradjena. Motori uz redovno odrzavanje idu daleko daleko vise. Nasoj lijepoj niko ne prelazi vise od 20 000 sto znaci 5 god 100 000. Iz cega slijedi da kad kupis auto od 200 000 mozes 10 godina da ga vozis a malo ko ga toliko vozi i da motor jos uvjek dobro radi. Ovo govorim o kvalitetnim motorima i vecim motorima
Za male motoro je misaona imenica 400 000 mada sve je i do vozaca.



Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Dec 2017, 13:49 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jan 2009, 00:45
Postovi: 3814
A onaj sa 50k na satu nije razradjen?

_________________
...Ko pogodi cilj, promasio je sve ostalo...
Imal dje nedje Nedje?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Dec 2017, 14:00 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11339
Lokacija: PL / BL
Neki_to_vole_vruce je napisao:
Ne znam sta je kolega vozio koji kaze da ne troši

1.4T-jet ~180KS
Kupljen nov, trenutno 130.000km, vožen većinom po gradu (ali ovdje pojam grad ne znači relacije 2-3km) i često na stazi.

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Dec 2017, 14:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 17:38
Postovi: 5785
Lokacija: Banja Luka
Svašta ljudi lupaju . Auto je tek razradjeno na 200k? :lol:
Pa auto je najbolje od 0-100k i preko toga se prodaju ,a do tada imaju jako malo kvarova.Pa više ćeš imati kvarova od 200-300k nego od 0-100k.Izgleda su ovi na zapadu baš glupi niko ne vozi razradjeno auto :lol: , nama prodaju tek kada ga razrade :lol:

_________________
Ako si pažljiv na kraju kao na početku, spriječit ćeš neuspjeh.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Dec 2017, 14:22 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Okt 2015, 08:26
Postovi: 2658
Izvinices al opet lupas. Pogledaj da ima i na zapadu auta koja predju vise od 200 i 300 000 ili ovi sto imaju po 500 000 i vise na panjevima presli. Moguce i to da je upitanju. Al ti to vjerovatno bolje znas reci.
Nisi upravu da auta od 200 do 300 imaju velika ulaganja. Kao sto rekoh imam sluzbenih auta na poslu koja su presla i vise pa samo tekuca održavanja.
Imamo fabiu SDI kojoj je crkao jedan sat nepoznat uzrok. 570 000. Samo set kvacila zamjenjen.
Passat 6 koji je presao 560 000 od zamjene je imao amortizere, reparacija turbine i 2 seta kvacila. A audi a6 koji je presao 600 000i kusur hiljada turbina dizne i amortizeri. Oktavia koja ima 450 000 set kvacila i reparacija dizni. Sve su auta kupljena nova u BiH. Sva auta od prvog dana kako su izasli iz garancije su na optima modrica. Dizne su crkavale jer se tocilo kod neskovica. Amin

Auta idu odlicno i dan danas. Enterijer u pasatu i audiju je ocuvan i odlicno izradjen. Skoda je vec tenula kao i vecina skoda iz voznog parka.

@Mirdza tvoj auto je nesto drugo. Pratimo zajedno jos foruma pa sam citao o tvojoj zvjeri. Kao neko ko poznaje auta zamolio bi te da malo pojasnis i objasnis da li motoru koji je presao 200 000 stvarnih nesto smeta. Cijenim da redovno odrzavanje i ciscenje turbine koje se moze uraditi u kucnoj varijanti nista ne treba.

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Dec 2017, 14:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 17:38
Postovi: 5785
Lokacija: Banja Luka
Ko je rekao da ne može auto preći i 500k ,a da ima malo kvarova ali tvrditi da je tek razradjeno od 200k je smiješno. Takodje svaka čast na novoj temi ali si trebao i prebaciti sve postove i sa njima onaj tvoj gdje pišeš da više voliš 10+ godina staro auto nego moje loše marke novo pa makar morao svakih 500km dosipati litru ulja. Jbg ja nisam takav, vozio sam Audija ,kvario se, uzeo novo auto kako tvrdiš "lošije marke" . Ne patim od marke , samo hoću auto da mi se ne kvari i da sam miran par godina što se tiče majstora. To što vozim auto koje ne bi neki nikada vozili jer ih je sramota me ne zanima.Nemam problema s markama auta. Više neću ni raspravljati na ovoj temi sa tobom jer nema svrhe kad se brišu postovi, a očigledno nam se mišljenja razlikuju i teško da možemo išta postići ubijeđivanjem.

_________________
Ako si pažljiv na kraju kao na početku, spriječit ćeš neuspjeh.


Poslednji put menjao ssaassaa dana 16 Dec 2017, 14:45, izmenjena 2 puta

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Dec 2017, 14:43 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 13 Jul 2010, 23:15
Postovi: 1414
Motori se razrađuju 3-4000 kilometara ili 5-10 moto časova gdje se tako mjeri ne treba mu toliko da se razradi. Performanse padaju već na 100kkm, ubrzanja i međuubrzanja tipično po 0.2 do 0.3 sekunde.


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
He's not a man, he's a holy half-dead who has seen the underverse.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Dec 2017, 14:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 17:38
Postovi: 5785
Lokacija: Banja Luka
Ma naravno

_________________
Ako si pažljiv na kraju kao na početku, spriječit ćeš neuspjeh.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Dec 2017, 15:07 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Okt 2015, 08:26
Postovi: 2658
Ne znam odakle ti to da sam ja napravio temu? I odakle ti to da je neki post obrisan. Al ajd. I ne treba da raspravljas. Nisi upravu i nemas argumente. To ako se potrefio kod tebe audi koji je les je druga stvar. Ja sam argumente naveo i ko hoce moze vidjeti i licno.

Sto se tice performansi ubrzabanja i slicno. Niko ovde o tom nije pricao. Takodje nikom od nas i ne sluzi vozilo za ubrzanja i trke. Sve su manje vise porodicna.

Samo za sasinu dusu da napisem

Volim i uvjek bi prije uzeo polovan njemacki auto nego nov francuski rumunski turski ruski itd. Dakle kvalitet je na prvom mjestu.

Ne drzim se price da je novo auto najbolje. Imam kolege koje imaju dacia od 900 kubika. U njoj kao da je stojadin 77 godište

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Dec 2017, 15:19 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 13 Jul 2010, 23:15
Postovi: 1414
Ti si prvi i napisao da je motor razrađen tek sa 200k, još si napisao velikim slovima, što je težak prolup. Zato sam i napisao performanse gdje se vidi da je već sa 100k SUS motor prošao svoj zenit.


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
He's not a man, he's a holy half-dead who has seen the underverse.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Dec 2017, 15:23 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Okt 2015, 08:26
Postovi: 2658
Jesam napisao. Al sam i napisao da me boli uvo za performanse koje je izgubio u jako malo procentu. Te performanse vratis zamjenom karika reparacijom turba i reparacijom ili zamjenom dizni.

Po tebi je sus motor za bacanje nakon 200 000.


Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Dec 2017, 16:03 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 04 Sep 2009, 10:51
Postovi: 857
Dok ne pocnes upisivati svaku marku ulozenu u auto, nisi svjestan koliko ti izvuce para.

A sto se ulja tice:
2.0hdi, 1.9tdi, 1.6 16v peugeot, 1.6 16v, 2.0 16v renault, 1.2 8v opel, sve vozio ili vozim zadnje 2 godine i ni na jednom ne provjeravam ulje jer ni jedan ne potrosi vise od 0.5l/10kkm. Toliko od mene iz licnog iskustva.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Dec 2017, 16:07 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 21 Jun 2015, 20:26
Postovi: 18
Citajuci ovo njemci sad ispadose budale jer prodaju fakticki nova auta sa 200000km koja su se tek razradila i nema sa njima nikakvih problema :roll: :roll: :roll:
Pa koliko god da imaju para ne znam zasto bi nesto mjenjali ako je to toliko dobro.
Jedino sto im treba skinuti kapu je marketing jer su u tome postali majstori.

Sto se tice Audija i uopsteno VW koncerna i potrosnje ulja u Njemackoj je bila afera koja je uspjesno zataskana za 1.8 i 2.0 tfsi motore.
Naime ti motori imaju konstrukcisku gresku na uljnim karikam koje nakon par godina i male kilometraze jednostavno zapeknu i vise ne obavljaju svoju funkciju.
Postoje cak firme koje su razvile zamjenske karike za te motore i sa tim karikama potrosnje skoro da nema.
Ali u VW i Audiu su znali za ovaj problem i na vrijeme se ogradili tako sto u knjigama vozila napisaki da je normalna potrosnja ulja 1l/1000.

Da se razumijemo ne zelim reci da su VW i Audi losa auta i sam sam u posjedu jednog VW ali trenutno zive na staroj slavi a kvalitie im je iz godine u godinu sve upitniji.

Normalna potrosnja ulja bi bila do 1l/10000, jer uzmite za primjer da trosi 1l/1000, na 15000km to je 15l ulja, ako u motor stane 5l ulja na 15000 ti ga fakticki promjenis 3 puta.
Drugo sa tolikom potrosnjom ulja nema sanse bilo koje aktuelne a i stare euro norme motor moze da ispuni ali svi znamo kako se ovaj problem rijesava :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Dec 2017, 17:52 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Okt 2015, 08:26
Postovi: 2658
Nema sta lijepo je to voziti kola a ulje se ne trosi. Cujem castrol shell mobil i optima zatvaraju pola fabrika jer kazu ne isplati im se proizvoditi ulje. Kad svako auto godišnje trosi cca 4l

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Dec 2017, 18:09 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11339
Lokacija: PL / BL
Temu sam ja podijelio i pobrisao postove sa nepotrebnim ličnim upadicama. I neka tako ostane.

Kod dobrog dijela novih auta ne postoji pojam "razrađivanja". Tek poneki proizvođač pri najjačim modelima (npr. AMG) zahtijeva prvu promjenu ulja pri 1500km i laganu vožnju prvih 5000km. Čak i ECU ne daje punu snagu u tom periodu (tako je npr. kod Focusa RS).

Downsize motori su poslije 200.000km uglavnom ubijeni. Long-life ulja u tome pomažu. Ja sipam Motul 300V 5w40 i mijenjam svakih 8-10.000km. Fabrički interval je 30.000km. Ne znam na šta bi motor ličio da ga se pridržavam. (U globalu T-jet ne troši ulje, ali to nije tema.)

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Dec 2017, 18:21 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 21 Jun 2015, 20:26
Postovi: 18
Neki_to_vole_vruce je napisao:
Nema sta lijepo je to voziti kola a ulje se ne trosi. Cujem castrol shell mobil i optima zatvaraju pola fabrika jer kazu ne isplati im se proizvoditi ulje. Kad svako auto godišnje trosi cca 4l

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока


Da proizvodjaci ulja zive od potrosnje ulja izmedju intervala zamjene 80 posto bi ih trebali zatvoriti sve fabrike, komentar ti je apsolutno nepotreban da ne upotrebim nekakvu grublju rijec...
I vjerovao ti ili ne postoje motori kod kojih je potrosnja ulja zanemariva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Dec 2017, 18:26 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Jan 2002, 01:00
Postovi: 2251
Lokacija: Trn
Neki_to_vole_vruce je napisao:
Igra ulogu mnogo faktora. I visoki obrtaji i zakucavanje i stiskanje kad je hladan.... Al da jede jede.... Ne znam sta je kolega vozio koji kaze da ne troši ja se bavim VW i audi i svaki trosi... Takodje i skoda

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока

U sustini ne.
Imam.oktavio 2008 god, 1.9 tdi i na 13000 km potrosi maximalno 2 dcl ulja.

Послато са LG-D605 уз помоћ Тапатока

_________________
They have money for wars, but can't feed the poor!

Allow me to introduce first, Makaveli the Don.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Dec 2017, 19:29 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Okt 2015, 08:26
Postovi: 2658
Ljudi ja naveo da dizeli manje trosi a benzinci vise. Vi svi zapeli kako vozote dizele i kako ne trose.

Dakle da se ispravim, rasprava je krenula u temi o plinu i tu se odnosilo na benzinske motore i njihovu potrosnju.
Dizeli me ne zanimaju ni ti sam pricao o istima.

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 47 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 13 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs