banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 18 Apr 2024, 18:03

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 29 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 22 Nov 2017, 07:44 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 10 Maj 2017, 08:17
Postovi: 124
Može li mi bilo ko objasniti šta predstavlja ova lampica koja se pojavi kad se upali auto i više se ne gasi iako ne osjećam nikakve probleme u toku vožnje.

Slika

Riječ je o Pežou 208, juče mi se kod Šamca iz čista mira aktivirala ova žuta lampica, i na displeyu je izašlo obavještenje "Engine fault: Have the vehicle repaired"
Auto sam kupio prije mjesec dana i sve do juče je bilo sve u redu. Dal je ovaj kvar skup da odem da se žalim ovome što mi je prodao auto, auto je kuupljeno na autoplacu.

Simptoma nikakvih nema, vozi se normalno a lampica i dalje gori. Šta da radim, dal da idem u ovlašteni servis da mi deru i ovo malo kože što mi ostalo?

Slika

Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Nov 2017, 08:52 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Sep 2006, 09:31
Postovi: 2209
Meni je isto tako u maju moj 307 SW, u pola Njemacke, upalio tu lampicu, isto tako neke bezvezne poruke, (greska na regeneraciji izduvnih gasova, kontao da je otisao partiklfilter) i poceo da ga gusi pri vecim obrtajima, samo se ugasi ako ga malo brze udaris po gasu. Inace auto imao oko godinu, nikad nikakvih problema. Posto se ovo desilo nakon sipanja goriva (dizel) , skontao sam da bi mozda to moglo biti od dizela. Iako zvuci nevjerovatno, pumpa uz autobahn, svabe, kvalitet itd..... dovukao sam se do negdje poslije Zagreba, skoro potrosen rezervoar, i kad sam poslije zastajanja na nekom odmoristu opet upalio auto, lampica ugasena, auto ide ko zvijezda. Nakon toga 5-6 rezervoara potrosena, razlicite pumpe po BiH, nikakvi problemi, ma da zmigne ta lampa, nista.

_________________
Da se pitalo većinu, još bismo bili na istom baobabu u Africi, jahali grane i krezavo se smijali onoj budali s vizijom što je sišla dolje, umislivši da može hodati na dvije noge i polugom zatući mamuta...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Nov 2017, 08:52 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Avg 2015, 18:05
Postovi: 5166
To ne možeš znati dok ne odeš na dijagnostiku. Nadam se da je dobro samo što ti lampica nije crvena već žuta pa može biti i neka glupost.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Nov 2017, 09:55 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 30 Jun 2010, 17:18
Postovi: 4293
Moze biti svasta. A najvjerovatnije je da je neki od senzora koji su zaduzeni za mjerenje kvaliteta izduvnih gasova. Sto neko rece zuta je nije hitno ali ako mozes negde odvezi na dijagnostiku cisto da znas o cemu se radi.

_________________
Ne kradi, vlast mrzi konkurenciju.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Nov 2017, 10:34 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 21 Maj 2012, 11:24
Postovi: 207
Takodje, od kako smo ugradili plin, stalno se javlja ova lampica. Povremeno je majstor iskljuci prikljucivanjem na comp, ali posto smo presli za 1,5 god oko 90,000 sa sve upaljenom lampicom ne bih previse bila zabrinuta


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Nov 2017, 11:03 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
90.000 za 18 mjeseci???


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Nov 2017, 11:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9295
elektra777 je napisao:
Takodje, od kako smo ugradili plin, stalno se javlja ova lampica. Povremeno je majstor iskljuci prikljucivanjem na comp, ali posto smo presli za 1,5 god oko 90,000 sa sve upaljenom lampicom ne bih previse bila zabrinuta

Koje auto, koji motor?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Nov 2017, 11:06 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Vidi ovog, odmah bi da uzima :-D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Nov 2017, 11:29 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 21 Maj 2012, 11:24
Postovi: 207
blaf77 je napisao:
elektra777 je napisao:
Takodje, od kako smo ugradili plin, stalno se javlja ova lampica. Povremeno je majstor iskljuci prikljucivanjem na comp, ali posto smo presli za 1,5 god oko 90,000 sa sve upaljenom lampicom ne bih previse bila zabrinuta

Koje auto, koji motor?

Suzuki SX4 WD 1,6 motor 2009. godiste

TNS - ne zamjerim, preporucujem ovaj auto svima. Mana je u manjem prtljazniku ukoliko imate potrebe za vise stvari, ali mi smo isli i na zimovanja i ljetovanja bez problema :))


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Nov 2017, 11:32 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
E ko je ono mene ubijedjivao da taj Suzuki ne radi dobro na plin i da se ne moze podesiti :-D

Btw. sa druge strane, nije li to neudoban auto za tolike kilometraze?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Nov 2017, 11:36 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 21 Maj 2012, 11:24
Postovi: 207
The_new_Statesman je napisao:
E ko je ono mene ubijedjivao da taj Suzuki ne radi dobro na plin i da se ne moze podesiti :-D

Btw. sa druge strane, nije li to neudoban auto za tolike kilometraze?


Ne, ocigledno :))
Off topic - prije 10-tak godina sam kupila golfa (vise ni ne znam koji) za kojeg su me svi ubjedjivali da je sjajan auto. Buduci da prelazim puno km, prodala sam ga nakon 17 dana...nevjerovatno neudobno auto. Suzuki mi je bas po mjeri. Sledeci ce biti Vitara koja je pokrila taj nedostatak prtljaznika :)))


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Nov 2017, 11:39 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Ako je u pitanju zadnja Grand Vitara onda je on prilicno tvrda. Za ovu novu malu Vitaru ne znam kakva je, osim da je gadna kao lopov :-D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Nov 2017, 11:48 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 21 Maj 2012, 11:24
Postovi: 207
Pitanje ukusa :))


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Nov 2017, 12:28 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11344
Lokacija: PL / BL
Vitara i udobnost na dugim putovanjima - pa ne bas...

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Nov 2017, 12:41 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 21 Maj 2012, 11:24
Postovi: 207
Ne moze biti neudobnija od Ford explorer-a...tako da mislim da se mogu naviknuti :))


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Nov 2017, 14:45 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 10 Maj 2017, 08:17
Postovi: 124
Da nastavim na svoj problem.
Maloprije se desilo nešto nevjerovatno, do sada sam sipao gorivo samo na Nestro Petrol i to dizel5.
Odem naspem 10 litara dizela na gaspromu, upalim auto i gle čuda nema više onog upozorenja ni žute lampice.

Jel može bit da je problem bio u kvalitetu goriva, pošto je Nestro na dobrom glasu?

Zna li neko gdje mogu odraditi mali servis a da to nije ovlašteni servis, jer je u ovlaštenom servisu mali servis za mog Pežoa 300 maraka, što je mnogo?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Nov 2017, 14:58 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Okt 2015, 08:26
Postovi: 2658
Radic95 je napisao:
Da nastavim na svoj problem.
Maloprije se desilo nešto nevjerovatno, do sada sam sipao gorivo samo na Nestro Petrol i to dizel5.
Odem naspem 10 litara dizela na gaspromu, upalim auto i gle čuda nema više onog upozorenja ni žute lampice.

Jel može bit da je problem bio u kvalitetu goriva, pošto je Nestro na dobrom glasu?

Zna li neko gdje mogu odraditi mali servis a da to nije ovlašteni servis, jer je u ovlaštenom servisu mali servis za mog Pežoa 300 maraka, što je mnogo?
Drugar pristaj malo temu o gorivu. Mnogo nas je napisalo da se zaobiđe nestro i neskovic. Jako lose gorivo. Jel kod tebe euro 4 ili euro 5 motor? Pokusaj na slovenackom petrolu da sipas 2 3 rezervoara ili na krajina petrol. Potrosi ga do maksimuma. Takodje moras da se posvetis filterima koji su stavljeni u korist ekologije. Da vidis kako ide regeneracija i koje su procedure kod odrzavanja. Skup je mnogo
Takodje sto se tice servisa i zamjene ulja to ti moze uraditi svaki mehanicar. Nista specijalno. Klasika.
Zamjeni filter goriva obavezno pre zime i ne bi trebalo da bude problema
Sretno

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Nov 2017, 15:42 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13210
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
vec 2 godine 307 dizel euro 4, na nestro iskljucivo sipam i nemam problema..i nek ide na dijagnostiku nece ga pojest..

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Nov 2017, 15:46 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2001, 01:00
Postovi: 3229
Lokacija: Banja Luka
Meni su onomad rekli da se radi o nakupljanju nečistoća zbog nepravilnog sagorijevanja, tj. kombinacije lošeg goriva i nježne vožnje i da se rješava dužom vožnjom na visokim obrtajima. Tako je i riješeno.

Sent from my SM-J710F using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Nov 2017, 15:46 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8754
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Radic95 je napisao:
Da nastavim na svoj problem.
Maloprije se desilo nešto nevjerovatno, do sada sam sipao gorivo samo na Nestro Petrol i to dizel5.
Odem naspem 10 litara dizela na gaspromu, upalim auto i gle čuda nema više onog upozorenja ni žute lampice.

Jel može bit da je problem bio u kvalitetu goriva, pošto je Nestro na dobrom glasu?

Zna li neko gdje mogu odraditi mali servis a da to nije ovlašteni servis, jer je u ovlaštenom servisu mali servis za mog Pežoa 300 maraka, što je mnogo?



Jedna iskustvena.
Pokusaj (ako si u mogucnosti) da NE SIPAS 10L nego bar 50km u rezervoar.
Postoji mogucnost da je motor "povukao" talog ili necistoce sa dna rezervoara.

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 29 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs