banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 21:15

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 29 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2
Autoru Poruka
PostPoslato: 22 Nov 2017, 15:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8757
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Najgora je napisao:
Meni su onomad rekli da se radi o nakupljanju nečistoća zbog nepravilnog sagorijevanja, tj. kombinacije lošeg goriva i nježne vožnje i da se rješava dužom vožnjom na visokim obrtajima. Tako je i riješeno.

Sent from my SM-J710F using Tapatalk


Tako je meni i komsija pricao da svoju alfu tjera po auto putu brzinom od 50-60km a na 2500-3500 obrtaja. I tako je odveze do Laktasa i vrati se do BL.
E onda ga ja priupitam zasto je ne pukne malo po gasu pa otjera do Gradiske autoputem ili da napravi krug BL-Drugovici-Ramici-BL.
I tako moj komso bar dva puta mjesecno upali alfu dizel i napravi krug do Drugovica i Ramica ali alfu potjera malo zesce da "procepi" na uzbrdicama.

Njegov problem je sto auto rijetko vozi i to uglavnom po gradu , kratke relacije.

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Nov 2017, 16:07 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 10 Maj 2017, 08:17
Postovi: 124
U pitanju je Euro5 motor, auto je 2013-to godiste.
Gdje je generalno kod nas najkvalitetniji dizel, jel na gaspromu ili krajinapetrolu?

U svakom slučaju auto sutra ide na dijagnostiku a zatim i na mali servis, promjenicu sve filtere da ne razbijam glavu.
Ne mora da znači al nije slučajno da mi se ta lampica ugasila čim sam promijenio benzinsku pumpu.
Ne vozim ga nikad na rezervi, naspem pun rezervoar pa kad dodjem negdje iznad rezerve obicno sipam opet pun.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Nov 2017, 16:47 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 13 Jul 2010, 23:15
Postovi: 1414
Mislim da ti je to neki problem u najavi, dizne, dpf ili nešto treće. Moraš ići na dijagnostiku greška je sigurno memorisana. Ako radiš mali servis obavezno ispoštuj preporuku za ulje, ulje koje ti piše u knjižici održavanja, ne slušaj dunđere, testiraj ih, ako kažu gušće ulje ti bježi od njih.


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
He's not a man, he's a holy half-dead who has seen the underverse.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Nov 2017, 19:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8757
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Radic95 je napisao:
U pitanju je Euro5 motor, auto je 2013-to godiste.
Gdje je generalno kod nas najkvalitetniji dizel, jel na gaspromu ili krajinapetrolu?

U svakom slučaju auto sutra ide na dijagnostiku a zatim i na mali servis, promjenicu sve filtere da ne razbijam glavu.
Ne mora da znači al nije slučajno da mi se ta lampica ugasila čim sam promijenio benzinsku pumpu.
Ne vozim ga nikad na rezervi, naspem pun rezervoar pa kad dodjem negdje iznad rezerve obicno sipam opet pun.


Kako god ti kazes.
Ja gorivo sipam na Petrolu kod prijedorske petlje i zadovoljan sam.

Zelim ti svu srecu na dijagnostici i javi sta je bilo.
Pozdrav

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Nov 2017, 11:45 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 01 Okt 2009, 00:14
Postovi: 1077
motozeljo je napisao:
Najgora je napisao:
Meni su onomad rekli da se radi o nakupljanju nečistoća zbog nepravilnog sagorijevanja, tj. kombinacije lošeg goriva i nježne vožnje i da se rješava dužom vožnjom na visokim obrtajima. Tako je i riješeno.

Sent from my SM-J710F using Tapatalk


Tako je meni i komsija pricao da svoju alfu tjera po auto putu brzinom od 50-60km a na 2500-3500 obrtaja. I tako je odveze do Laktasa i vrati se do BL.
E onda ga ja priupitam zasto je ne pukne malo po gasu pa otjera do Gradiske autoputem ili da napravi krug BL-Drugovici-Ramici-BL.
I tako moj komso bar dva puta mjesecno upali alfu dizel i napravi krug do Drugovica i Ramica ali alfu potjera malo zesce da "procepi" na uzbrdicama.

Njegov problem je sto auto rijetko vozi i to uglavnom po gradu , kratke relacije.


Ima li ovo vajde kod beMzina? Pošto ovaj moj sasvim lijepo vuče na nižim obrtajima, rijetko kad ide preko 4000, obično krstari tako oko 2000-3000 raspon...

Nekidan silom prilika nasuo plin kod Nestra, klasika, treći put za redom kad sipam kod njih, predjem 60-80 km manje na pun rezervoar u odnosu na ostale... (ostali 430-450, nestro dobaci 370)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Nov 2017, 12:56 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 10 Maj 2017, 08:17
Postovi: 124
Urađena dijagnostika u ovlaštenom Verano Motors servisu, problem ipak nije u kvalitetu goriva. Jest se lampica igrom slučaja ugasila kad sam promijenio benzinsku ali je greška ostala u memoriji.
Tačnije 2 greške pod kodovima P2562 i P1497. Greške su poništili i rekli su mi u ovlaštenom da vozim bez brige. Ako se ponovo pojavi lampica da opet kod njih uradim dijagnostiku (drugi put se ne naplaćuje, inače je 47KM) i ako se nedaj Bože opet jave greške pod tim kodovima onda treba mijenjati "Pneumatski mehanizam za regulaciju Turbokompresora" , šta god to značilo. CIjena sitnica, 500 KM. :) I da rekoše mi da ga pržim malo iznad 3.000 obrtaja nekih 5-10 min da se malo "produva".


Poslednji put menjao Radic95 dana 23 Nov 2017, 13:12, izmenjena 2 puta

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Nov 2017, 12:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Okt 2002, 19:49
Postovi: 5073
Lokacija: Banja Luka
Ko da sam ja otvorio temu, isto mi se upalilo nekidan na 407-ici 2.0 dizel i ne gasi se :) Na dijagnostici nista ne pokazuje.
I ja pretpostavljam da je do lagane i iskljucivo gradske voznje vec duze vrijeme. Ionako mi majstor stalno govori da ovaj motor trazi povremeno "produvavanje", pa cu ga nagaziti po autoputu danas-sutra.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Nov 2017, 13:16 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 01 Okt 2009, 00:14
Postovi: 1077
Ako je logika visok obrtaj i opterećenje motora, mozes ga u trećoj vozati bilo gdje lokalno, samo da imas u kontinuitetu preko 5 minuta visoke turaze... Nego, pomaže li ovo sta benzincima, malo da se spale talozi?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Nov 2017, 15:26 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11345
Lokacija: PL / BL
Da, veoma - 10-ak minuta voznje u II ili III pri konstantnih 5000-5500rpm ;)

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 29 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 47 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs