banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 11:35

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 219 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 18 Jul 2018, 15:27 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 24 Maj 2016, 23:45
Postovi: 1903
Koristim iGO NextGen na Androidu sa Pongo skinom i najnovijim mapama i navigacija se komotno sere na Here aplikaciju
A na WinCE sam koristio ranije iGO Primo 2.4 i radio je predobro


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jul 2018, 15:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
despot777 je napisao:
super_koza je napisao:
Zašto ne koristite Here aplikaciju?

Nema mogućnost ubacivanja međuodredišta...
Na telefonu mi je sasvim dovoljan google maps, a ovu klasičnu navigaciju pod win ce koristim samo izvan BiH...

Veljo, podesi rutitanje na "najbrže", onda te neće provlačiti kroz kozije staze...
Na najbrzim je

Sent from my LG-D855 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jul 2018, 15:39 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 24 Maj 2016, 23:45
Postovi: 1903
Stavi rutu na Laganu i nece biti problema vozim godinama na toj opciji


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jul 2018, 19:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Ama covjek ja to koristim od garmina na symbianu i nikad nije bilo problema takvih, ne valjaju mape

Sent from my LG-D855 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jul 2018, 18:32 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Kako koristiti iGo bez plaćanja na androidu?

Послато са Lenovo K33a48 уз помоћ Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jul 2018, 20:23 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Nekad se skidala aplikacija u rezoluciji telefona i onda ubacis mape, sad ne znam dal i dalje ide tako, Here aplikacija je cisto ok, mape su iste a navigacije u Cajni za dz pa ne znam dal ti se isplati ganjati Igo na mobu

Sent from my LG-D855 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jul 2018, 20:59 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jan 2009, 02:00
Postovi: 5576
Lokacija: Banja Luka
Ja sam trazio igo i navigon jos dok sam imao prethodni telefon i odustao sam. Uvijek nesto pravi problem, a Here besplatan i za 5 min se instalira. Jedino sto nema POI al jbg.

Послато са Redmi Note 4 уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jul 2018, 21:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9279
Ako bas hoces iGo uzecu od kolege pa cu ti prebaciti. Sad se vise ne mora ganjati data file za svaku rezoluciju, radi svaka na svemu. Ja bih ti preporucio Navigon ako ti ne smeta sto je na engleskom, puno je preciznija od iGo, koji malo kasni na raskrsnicama. Here nisam probavao, svi hvale, a jedina zamjerka je sto ne mozes unijeti Via u rutu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jul 2018, 21:19 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 09 Okt 2014, 22:29
Postovi: 641
Sjajna navigacija , naravno besplatna je "be on road". Na srpskom , mape su tom tom, dovoljno dobre za sve sto ti zatreba. Tu su i kamere vec ubacene. Mape mogu na karticu. Najslicnija je sygicu. Sad se zove Free GPS Navigation ,
Evo slike, Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GPS navigacija
PostPoslato: 25 Jul 2018, 21:26 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
blaf77 je napisao:
Ako bas hoces iGo uzecu od kolege pa cu ti prebaciti. Sad se vise ne mora ganjati data file za svaku rezoluciju, radi svaka na svemu. Ja bih ti preporucio Navigon ako ti ne smeta sto je na engleskom, puno je preciznija od iGo, koji malo kasni na raskrsnicama. Here nisam probavao, svi hvale, a jedina zamjerka je sto ne mozes unijeti Via u rutu.

Navigon, bar na iphone radi po sistemskom jeziku, pa ako promenis jezik telefona, promeni se i jezik navigacije. Uz to navigon izlazi sa trzista, bar iOS, ja je koristim i odlicna je, al to je to sto se mobilne verzije tice. Nema je vise


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jul 2018, 21:29 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9279
Kod mene imas izbor engleski i njemacki, i to je to. Meni ne smeta sto je na engleskom. Da, izlazi, ali piratska malo starija verzija i dalje besprijekorno radi.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jul 2018, 21:29 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
blaf77 je napisao:
Ako bas hoces iGo uzecu od kolege pa cu ti prebaciti. Sad se vise ne mora ganjati data file za svaku rezoluciju, radi svaka na svemu. Ja bih ti preporucio Navigon ako ti ne smeta sto je na engleskom, puno je preciznija od iGo, koji malo kasni na raskrsnicama. Here nisam probavao, svi hvale, a jedina zamjerka je sto ne mozes unijeti Via u rutu.
iGo sam probao i dobra je, bolja nego Here čini mi se. Isteklo mi onih sedam dana probno al i dalje radi, mpžda koristi Here mape. Ako to može tako, ne treba miništa bolje.

Послато са Lenovo K33a48 уз помоћ Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GPS navigacija
PostPoslato: 25 Jul 2018, 21:31 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
blaf77 je napisao:
Kod mene imas izbor engleski i njemacki, i to je to. Meni ne smeta sto je na engleskom. Da, izlazi, ali piratska malo starija verzija i dalje besprijekorno radi.

Kod mene uopste nema mogucnosti biranja jezika, jednostavno koristi sistemski. Doduse njsam nikada stavljao na nas jezik pa ne znam kakvo je stanje.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jul 2018, 21:33 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9279
Izgleda da si u pravu za jezik, sad sam malo gledao i ne nadjoh nista sem engleskog, osim razlicitih glasova na engleskom.
A sto se tice odlaska, ne bi trebalo biti problema sa pirtskom verzijom:

Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jul 2018, 21:36 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Ma ja nemam piratsku, kupio davno original verziju. Ali nisam instalacioni fajl prebacio na racunar. Al kontam da su i te piratske verzije kratkoh daha, jer nece biti updatea mapa pa ce s vremenom postati beskorisna


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GPS navigacija
PostPoslato: 25 Jul 2018, 21:39 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 24 Maj 2016, 23:45
Postovi: 1903
veljo1981 je napisao:
Nekad se skidala aplikacija u rezoluciji telefona i onda ubacis mape, sad ne znam dal i dalje ide tako, Here aplikacija je cisto ok, mape su iste a navigacije u Cajni za dz pa ne znam dal ti se isplati ganjati Igo na mobu

Sent from my LG-D855 using Tapatalk


Nije vise tako. Sad je univerzalni apk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jul 2018, 07:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9279
Hertzog je napisao:
Ma ja nemam piratsku, kupio davno original verziju. Ali nisam instalacioni fajl prebacio na racunar. Al kontam da su i te piratske verzije kratkoh daha, jer nece biti updatea mapa pa ce s vremenom postati beskorisna
Zbog ovog "You will be able to continue using the App as usual." kontam da nece biti problema sa mapama. A i koliki moze biti problem malo starija mapa, ne putujem toliko da mi to moze predstavljati problem. U krajnjem slučaju stavicu neku drugu navigaciju.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jul 2018, 12:49 
imam ja taj iGo sto ide na sve rezolucije. iGO_Israel_9.6.29.625822.apk pa proguglaj, ako ne nadjes mogu okaciti. Ja imam samo mape bosne, srbije, hrvatske i crne gore (Q3 2017 ako se ne varam).



Doduse imam jos 3 instalisane navigacije pa mi nisu ni potrebne ostale.


Vrh
  
 
PostPoslato: 01 Sep 2018, 13:05 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Maj 2006, 01:17
Postovi: 1872
Probao sam nekoliko navigacija tipa BringGo, Here, Waze, Google, Offline Maps.
Here je odličan što se može koristiti offline ali nemogućnost dodavanja tačaka i podešavanje puta rute je veliki minus. Pored toga u centru grada me usmjerio na nepostojeću ulicu kroz park u Gradišci.
Google najdetaljniji i odlično mi što mogu fino na računaru sebi srediti rutu i zapamtiti je ili proslijediti na telefon da je imam spremnu prije puta. Waze pošto je google-ov kontam da će biti još bolji. Kontam da u velikim metropolama od preko 4-5 milona stanovnika je najbolji izbor. Lično mislim da je najažurnija jer recimo na BringGo i google mapama nema petlje spajanja kod Laktaša za "9. Januar" autoput, dok na waze-u ima. Plus volim što mi ponudi najbliži parking lokaciji gdje idem.
Offline Maps su najbolje offline mape na play store-u. Za razliku od Here mogu se ubacivati tačke i korigovati ruta na sve načine. Tipa kad mi ponudi više opcija ali sve su rute kroz Hrvatsku izaberem opciju izbjegavaj prolazak kroz Hrvatsku.

Zaključak mi da je najbolje imati kombinaciju Waze i Offline Maps.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Sep 2018, 13:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2009, 18:07
Postovi: 6745
Lokacija: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Drizzt je napisao:
Pored toga u centru grada me usmjerio na nepostojeću ulicu kroz park u Gradišci.



Meni se ovo desava kod nas, dok u drugim drzavama ova navigacija je bas precizna (here). Ma da sam primjetio da je u zadnje vrijeme dosta azuriraju mape BIH, recimo pre 2 godine bih fajl je bio oko 150mb sad je oko 300.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 219 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 13 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs