banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 25 Apr 2024, 17:06

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 159 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeća

Podržavate pretvaranje u pješačku zonu
Da, samo vikendom 29%  29%  [ 14 ]
Da, stalno 15%  15%  [ 7 ]
Ne. 56%  56%  [ 27 ]
Ukupno glasova : 48
Autoru Poruka
PostPoslato: 02 Jul 2017, 16:10 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2007, 18:06
Postovi: 2526
@vlakanje
Opusti se, čova. Samo sam se nadovezala na tvoj post. Nigdje te nisam citirala....oooooooooo

_________________
"Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede." - Konfucije

Ovo je POST.


Poslednji put menjao skitnica dana 02 Jul 2017, 16:15, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jul 2017, 16:13 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2007, 18:06
Postovi: 2526
@TNS
Manje stresa, ljepši socijalni ambijent u kojem se čovjek bolje osjeća i više čistog vazduha, a manje buke- kud ćeš više! Bar za pola vikenda....Ali tebi je to bzvz...

_________________
"Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede." - Konfucije

Ovo je POST.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jul 2017, 17:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8772
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
skitnica je napisao:
@TNS
Manje stresa, ljepši socijalni ambijent u kojem se čovjek bolje osjeća i više čistog vazduha, a manje buke- kud ćeš više! Bar za pola vikenda....Ali tebi je to bzvz...


Covjek se ne rjesava stresa setnjom po asfaltu u centru BL , nego odlaskom u setnju u prirodu ..... ili fizickim radom u svojoj basti ili vocnjaku .....

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jul 2017, 17:48 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2007, 18:06
Postovi: 2526
Ne riješava se čovjek stresa ni na jedan od tih načina, ali može da ga smanji, ublaži...da sebi malo olakša i uljepša svakodnevicu, da se bolje osjeća. Ovako i grad stvara neki dodatni ambijent za to. A priznaćemo da ima i boljih ulica za vožnju nedjeljom od K.P. I K.

_________________
"Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede." - Konfucije

Ovo je POST.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jul 2017, 18:14 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jan 2009, 02:00
Postovi: 5622
Lokacija: Banja Luka
vlakanje je napisao:
skitnica je napisao:
Ja ne znam zaista kako da ti dočaram da je zaista lijepše kretati se bez buke, izduvnih gasova, opasnosti da te neko pregazi, gledanja lijevo-desno, čekanja na zeleno itd. svuda okolo. Sa malo ili puno saobraćaja...ta napetost i zagađenost ostaje. Ajmo se bar malo rasteretiti! Bar jedan i po dan sedmično, kada je to uopšte moguće.


I bas moras setati po glavnoj saobracajnici u gradu? Nista gospodska, trotoari, park mladena stojanovica, sehovi... Jebes to, jebes...
Ko ce da te pregazi u parkicu ili gospodskoj?
Ulicu inace prelazis da ne gledas lijevo-desno???
Smeta buka, bujrum, slatina, krcmarice, ponir...

Najbolje opteretiti vidovdansku i ostale ulice pa kad se ne daj boze nesto fesi, pa hitna zaglavi... Jbga, bitno je da se moze setati kroz centar jer nam je gospodska tijesna!
Ubi se narod setajuci, ne mogu svi da prodju kolika je guzva, pa daj i centar grada da ugasimo jer su hiljade ljudi u setnji! Smijesno!

+1

Pomislio bi covjek da BL ima 15 miliona stanovnika pa uski trotoari i gospodska za setnju.

Послато са m2 уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jul 2017, 18:14 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
skitnica je napisao:
@TNS
Manje stresa, ljepši socijalni ambijent u kojem se čovjek bolje osjeća i više čistog vazduha, a manje buke- kud ćeš više! Bar za pola vikenda....Ali tebi je to bzvz...


Prvo, koji covjek? Vec smo rekli da na tom potezu stanuje veoma malo ljudi.
Ostali moraju nekako da dodju tu. Ok, izbor izmedju odlaska u betonski centar i prirodu sasvim sigurno nije tezak.

Drugo, smanjenje zagadjenja? Kako? Mislis staviti staklenu kupolu kroz koju nece ulaziti zagadjenje koje se dodatno stvara zbog zakrcenosti okolnih ulica? Da, auta mnogo manje zagadjuju i trose kada je saobracaj tecan. Povecanje stresa vikendom vozacima i stanarima iz okolnih ulica je neminovno.

Trece, da li postoji "ljepsi socijalni ambijent" kao univerzalna jedinica mjere koja se moze primjeti u ovom slucaju ili je rijec o tvom subjektivnom misljenju kako nesto treba da bude :-)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jul 2017, 18:25 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2007, 18:06
Postovi: 2526
The_new_Statesman je napisao:
Prvo, koji covjek? Vec smo rekli da na tom potezu stanuje veoma malo ljudi.
Ostali moraju nekako da dodju tu. Ok, izbor izmedju odlaska u betonski centar i prirodu sasvim sigurno nije tezak.

Drugo, smanjenje zagadjenja? Kako? Mislis staviti staklenu kupolu kroz koju nece ulaziti zagadjenje koje se dodatno stvara zbog zakrcenosti okolnih ulica? Da, auta mnogo manje zagadjuju i trose kada je saobracaj tecan. Povecanje stresa vikendom vozacima i stanarima iz okolnih ulica je neminovno.

Trece, da li postoji "ljepsi socijalni ambijent" kao univerzalna jedinica mjere koja se moze primjeti u ovom slucaju ili je rijec o tvom subjektivnom misljenju kako nesto treba da bude :-)


Bilo koji čovjek. Teško za shvatiti? Vozač uvijek ima izbor i sasvim fino može da vozi i nekom drugom ulicom, nedjeljom pogotovo. Što bi išao baš tuda?!?

Zagađenje jeste manje ako ima manje auta u nečijoj (čovjekovoj) neposrednoj blizini. Time se ne misli samo na zagađenje izduvnim gasovima nego i bukom.

Centar grada ima tu okupljajuću funkciju, ljudi prirodno teže centru (u državi idu u glavni grad, u stanu u zajedničku prostoriju...), samo što bi -izgleda- neki da idu autom, a neki pješice. Pa je tu sad nastao konflikt. Jer, svi teže ka centru.

Ljepši socijalni ambijent: manje buke, više ljudi, manje gasova, više djece, rasterećenost i opuštenost ili pak fijukanje automobila, buka i napetost?

_________________
"Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede." - Konfucije

Ovo je POST.


Poslednji put menjao skitnica dana 02 Jul 2017, 18:36, izmenjena 2 puta

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jul 2017, 18:28 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Okt 2010, 15:52
Postovi: 16753
Епска глупост је затварање улице ради неке пјешаке зоне, а људи туда неће ни ходати.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jul 2017, 18:28 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8772
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
skitnica je napisao:
Ne riješava se čovjek stresa ni na jedan od tih načina, ali može da ga smanji, ublaži...da sebi malo olakša i uljepša svakodnevicu, da se bolje osjeća. Ovako i grad stvara neki dodatni ambijent za to. A priznaćemo da ima i boljih ulica za vožnju nedjeljom od K.P. I K.



Slazem se da covjek ne moze da se rjesi stresa ....nikako nazalost.....moze da ga smanji ALI setnjom u prirodi a NE na asfaltu u centru BL....ili bilo kojeg grada na svijetu!!!

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jul 2017, 18:32 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Apr 2011, 20:33
Postovi: 1635
Ne znam jeste li primjetili ovaj KOLAPS u gradu :D Mene samo zanima šta bi bilo u gradu kada bi se uveli režimi kao u bgd, da se mijenja dozvoljeni smjer kretanja poslije podne. Bilo bi mrtvih...

Btw. šetnja po Parizu odmara, majke mi.

_________________
http://www.studiosaycheese.com www.facebook.com/saycheesebch


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jul 2017, 18:35 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Ajme mene jeste izgorili...
Dragi ljudi... :D

Ako je problem to što je park fizički odvojen od trga pa je nezgodno regulisati saobraćaj semaforima, mislim da bismo mogli napraviti podzemne prolaze.
Ako je problem što je trg malen, onda ga treba prošiti, samo ne znam gdje... :D

Neku pretjeranu korist za zatvaranje saobraćaja od pozorišta do pošte i ne vidim baš...

Evo jedna kontra-ideja koja bi po mome mišljenju puno više pomogla:
- prostor od šoping centra do spomenika Tisi napraviti parkom
- na ćošku gdje je planiran šoping centar napraviti veliku podzemnu garažu

- glavni gradski trg bi se možda mogao napraviti gdje je sad Trg srpskih junaka, na prostoru tog trga i parkinga do njega (iza galerije savremene umjetnosti) :D

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jul 2017, 18:49 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26538
Lokacija: Banja Luka
Ljudi nisu svjesni sta bi se desilo kada bi ulica bila zatvorena u 7 ujutru ili 3-4 popodne radnim danima...

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jul 2017, 18:50 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
skitnica je napisao:
The_new_Statesman je napisao:
Prvo, koji covjek? Vec smo rekli da na tom potezu stanuje veoma malo ljudi.
Ostali moraju nekako da dodju tu. Ok, izbor izmedju odlaska u betonski centar i prirodu sasvim sigurno nije tezak.

Drugo, smanjenje zagadjenja? Kako? Mislis staviti staklenu kupolu kroz koju nece ulaziti zagadjenje koje se dodatno stvara zbog zakrcenosti okolnih ulica? Da, auta mnogo manje zagadjuju i trose kada je saobracaj tecan. Povecanje stresa vikendom vozacima i stanarima iz okolnih ulica je neminovno.

Trece, da li postoji "ljepsi socijalni ambijent" kao univerzalna jedinica mjere koja se moze primjeti u ovom slucaju ili je rijec o tvom subjektivnom misljenju kako nesto treba da bude :-)


Bilo koji čovjek. Teško za shvatiti? Vozač uvijek ima izbor i sasvim fino može da vozi i nekom drugom ulicom, nedjeljom pogotovo. Što bi išao baš tuda?!?

Zagađenje jeste manje ako ima manje auta u nečijoj (čovjekovoj) neposrednoj blizini. Time se ne misli samo na zagađenje izduvnim gasovima nego i bukom.

Centar grada ima tu okupljajuću funkciju, ljudi prirodno teže centru (u državi idu u glavni grad, u stanu u zajedničku prostoriju...), samo što bi -izgleda- neki da idu autom, a neki pješice. Pa je tu sad nastao konflikt. Jer, svi teže ka centru.

Ljepši socijalni ambijent: manje buke, više ljudi, manje gasova, više djece, rasterećenost i opuštenost ili pak fijukanje automobila, buka i napetost?


Opet ona. Nema puno ljudi koji zive tu i koji ce uzivati u blagodatima te incijative. Mnogo ih je vise u paralelnim ulicama 50-100m dalje. E oni ce proklinjati onog koji im je servirao buku i automobile vikendom kao sto ih imaju i svakog radnog dana.

Njih je mnogo, mnogo vise.

Kruta podjela na vozace i pjesake ti u ovom slucaju ima veliku manu jer se smijem opkladiti da je danas mnogo setaca do Gospodske doslo automobilom. Otuda i ta guzva na semoforu na cosku parka Petar Kocic. Ti ljudi nisu bas svi iz parka, puno ih je i sa parkinga sa Stare autobuske ;-)
Ne ocekujes valjda da ce neko pjesaciti iz Budzaka ili Sargovca?

Sto se stana/kuce tice ti pokusavas zakljucati jedna vrata.

Znas sta je problem sa ovom slikom:

Slika

Spoiler:
Kuga.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jul 2017, 18:54 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
hajmo postici kompromis, zatvorimo Bulevar od Kulture do kruznog toka

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jul 2017, 18:56 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Apr 2011, 20:33
Postovi: 1635
skeva je napisao:
Ljudi nisu svjesni sta bi se desilo kada bi ulica bila zatvorena u 7 ujutru ili 3-4 popodne radnim danima...


Apsolutno si u pravu, kad je zatvorena tokom mitinga, koncerta i sl. bude haos na bulevaru, kninskoj, vidovdanskoj itd. Sad je zatvorena i nema ama baš nikakve razlike.

_________________
http://www.studiosaycheese.com www.facebook.com/saycheesebch


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jul 2017, 18:57 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
I ako nema razlike jer nema saobracaja i guzvi, zasto se zatvara?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jul 2017, 19:03 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Interesovanje kao u Parizu

https://de.webcams.travel/webcam/fullscreen/1330352371


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jul 2017, 19:09 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2007, 18:06
Postovi: 2526
@TNS
Zabrinutost za stanare okolnih ulica jeste legitimna. Može se pretpostaviti da će biti izloženi većem nivou buke, zagađenja i stresa, koji automobilski saobraćaj proizvodi, a od kojeg su bili donekle pošteđeni bar vikendom. Da.

Neće biti zatvoren saobraćaj od Centra do Budžaka pa da neko iz Budžaka mora pješačiti. Taj primjer je besmislen.

Da, bez automobila u centru subotom uveče i nedjeljom će nastati pustoš, a možda dođe i do kuge? Ako ne možeš da protutnjiš autom po bulevaru, u čemu je draž boravka u centru uopšte?

_________________
"Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede." - Konfucije

Ovo je POST.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jul 2017, 19:13 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2007, 18:06
Postovi: 2526
The_new_Statesman je napisao:
I ako nema razlike jer nema saobracaja i guzvi, zasto se zatvara?

Zato što nema razlike. A radi zdravijeg i ljepšeg ambijenta.

_________________
"Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede." - Konfucije

Ovo je POST.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jul 2017, 19:18 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Ne tutnjam autom po Bulevaru, samo prolazim ako moram tako da mi to nije nikakav dozivljaj.
Sta mislis da sam usplahiren od srece kada prodjem autom tuda? Boze Danice... :lol:

I da, tih okolnih stanara je mnogo vise nego onih koji ce biti u koristi.

Sto se Budzaka tice, nastace guzve na prilaznim ulicama Centru. Ustvari, mozda i nece nastati guzve jer ce ljudi mahom odustajati od odlaska na setnju po Gospodskoj i asfaltu ispred Poste. Sto je odlican socijalni ambijent.

I zasto se odjednom ogranicavas na vikend kada si zazivala potpunu obustavu?
Sta ne stima?

skitnica je napisao:
The_new_Statesman je napisao:
I ako nema razlike jer nema saobracaja i guzvi, zasto se zatvara?

Zato što nema razlike. A radi zdravijeg i ljepšeg ambijenta.


To sto je tebi lijepo, meni mozda nije. A nezdravo je podjednako, s potencijalom da tvoje bude nezdravije.


Poslednji put menjao The_new_Statesman dana 02 Jul 2017, 19:20, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 159 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: krajo i 59 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs