banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 18 Apr 2024, 11:27

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 159 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Sledeća

Podržavate pretvaranje u pješačku zonu
Da, samo vikendom 29%  29%  [ 14 ]
Da, stalno 15%  15%  [ 7 ]
Ne. 56%  56%  [ 27 ]
Ukupno glasova : 48
Autoru Poruka
PostPoslato: 02 Jul 2017, 09:09 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Владимир je napisao:
У овом случају тачно исплива малограђанштина, у смислу да шетња није шетња ако не прошеташ главном улицом.

Dobro, upravo si sjetio jednog dozivljaja zbog kojeg ce se ljudi setati.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jul 2017, 09:11 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jun 2004, 23:49
Postovi: 647
Lokacija: BL
Nema veceg lijepka nego kad se gl@mochki opanak zalijepi za BL asvalt :lol:

on topic:
ne moze to tako dok Vidovdanska ne bude 4+4 trake i naravno izmjestanje pijace i 50% linija npr nek` idu kraj med. elektronike i cajaveca,mada i tu bi onda trebalo 2+2 trake

_________________
Shoot first,ask question later


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jul 2017, 09:15 
kutak je napisao:
Po meni bi bilo dobro da se samo ono parce ulice izmedju trga i parka Petra Kocica zatvori i da se tu dobije cjelina, mada zbam da je neizvodljivo zbog malih ulica koje okruzuju park.


Sto bi rekao onaj direktor aerodroma..tu bi korist imali samo gradjani... :D

Mislim na ove sto prelazeizmedju parka i trga krajine...umjesto toga bi bilo bolje (buduci da je nedelja i da je manja frekvencija saobracaja) da recimo krace pjesaci cekaju i imaju vise vremena za prelaz...


Vrh
  
 
PostPoslato: 02 Jul 2017, 09:45 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23485
Čuj malograđani. Kakav debilizam. Ako neko misli da je važan što će prošetati ulicom, daj da pustimo saobraćaj i kroz parkić da to suzbijemo. Pa ljepše je vidjeti djecu kako trčakaraju, nego te antimalograđane autima. Tokom dana ne znam koliko ima smisla to zatvoriti, posebno kada su vreli dani... ali poslije 18h vikendom po meni nije loša ideja. Ja sam rekao koga sam vidio da hoda "glavnom" ulicom. Samo izgleda treba objasniti djeci da tako postaju malograđani. Roditelji uopšte nisu svjesni u šta se upuštaju.
Ali najbolji je pješački ispred Boske, neko zastane pa onda još par njih stane i čekaju zeleno za pješake. A cestom trče djeca sa balonima, vozaju se na rolerima i slično :)

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jul 2017, 09:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jan 2009, 02:00
Postovi: 5611
Lokacija: Banja Luka
Ovo je sranje. Sto je neko na pocetku rekao populizam.
Kad je zatvorena "glavna" ulica nastaje kolaps u okolnim ulicama.


Послато са m2 уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jul 2017, 09:58 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
kutak je napisao:
Po meni bi bilo dobro da se samo ono parce ulice izmedju trga i parka Petra Kocica zatvori i da se tu dobije cjelina, mada zbam da je neizvodljivo zbog malih ulica koje okruzuju park.


Sta cemo sa ljudima koji zive u zgradama iznad tih ulica kroz koje bi ti preusmjerila saobracaj?

Mozda pomjeriti park prema Boski, a prosiriti ulicu izmedju parka i onih zgrada. Mozda ulicu odmaknuti od zgrada i puknuti izmedju zelenu barijeru/drvored...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jul 2017, 09:59 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Danijell, pominjes djecu kako veselo trckaraju, ali zbilja... Da li u gradu stvarno bas toliko nedostaje asfalta za trckaranje sa balonima? Mislim, zbilja...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jul 2017, 10:11 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Feb 2017, 23:20
Postovi: 2660
The_new_Statesman je napisao:
kutak je napisao:
Po meni bi bilo dobro da se samo ono parce ulice izmedju trga i parka Petra Kocica zatvori i da se tu dobije cjelina, mada zbam da je neizvodljivo zbog malih ulica koje okruzuju park.


Sta cemo sa ljudima koji zive u zgradama iznad tih ulica kroz koje bi ti preusmjerila saobracaj?



Evo odgovora :)

_________________
vrag ti babu osedl'o


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jul 2017, 10:25 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23485
The_new_Statesman je napisao:
Danijell, pominjes djecu kako veselo trckaraju, ali zbilja... Da li u gradu stvarno bas toliko nedostaje asfalta za trckaranje sa balonima? Mislim, zbilja...


Pa zar je toliko bitno proći naveče autom tom ulicom, pored svih ulica u gradu. Mislim, zbilja... Naveče vikendom preko ljeta, osim autobusa dok voze, taksi vozila i familije koji odvoze i dovoze borce protiv malograđanštvine, nije nešto kritičan saobračaj od raskrsnice ispred Palasa do pozorišta.
Ja sinoć nisam vidio neki kolaps saobraćaja. Više je problema napravila blokada kod Kastela. Ne vidim neki poseban problem, da ako neko i prođe kroz kružni na Bulevaru da skrene kod Palasa i prođe drugom stranom parka. Jedino potjerati one taksiste vikendom zbog druge trake. Govorim za tih od 18h do 06h na primjer.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jul 2017, 10:28 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8754
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Evo i ja da dodam nesto.
Ovo je populizam i glupost , zatvarati saobracaj. Mnogi klinci koji su juce trckarali po asfaltu na znaju sta je trava i cist vazduh jer su nonstop na asfaltu a mnogi roditelji nisu u mogucnosti ili nemaju zelju da klinca IZVEDU NEGDJE GDJE NEMA ASFALTA.

Zato evo predloga za gradsku upravu da nesto urade dogodine. Gospodo organizujte nesto tako na Tresnjiku ili negdje drugo VAN BANJA LUKE , omogucite besplatan prevoz autobusima svojim gradjanima koji ce svoje klince dovesti gore da trckaraju sa balonima ALI PO TRAVI I GDJE CE UDISATI CISTIJI VAZDUH.

I manite se zatvaranja gradskih ulica za saobracaj....
Hvala

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jul 2017, 11:36 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Apr 2011, 20:33
Postovi: 1635
Trenutno najbolja tema na forumu, pazi ideje: zatvorite ulicu van grada i uložite milione da odvezete ljude tamo i vratite ih :D Fazon je u tom što je ovo mjera koja ne košta ništa, a drastično mijenja izgled, funkcionalnost i bezbjednost centra. Molim vas nastavite :D

_________________
http://www.studiosaycheese.com www.facebook.com/saycheesebch


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jul 2017, 11:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jan 2009, 02:00
Postovi: 5611
Lokacija: Banja Luka
Najjaca je stvar sto su oni rekli da se vise nece ta ulica tako lako (cesto) zatvarati. Nije ni mjesec dana proslo od te vijesti zatvorise je likovi zbog ove zajebancije.

Послато са m2 уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jul 2017, 12:11 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23485
GTK_Marko je napisao:
Trenutno najbolja tema na forumu, pazi ideje: zatvorite ulicu van grada i uložite milione da odvezete ljude tamo i vratite ih :D Fazon je u tom što je ovo mjera koja ne košta ništa, a drastično mijenja izgled, funkcionalnost i bezbjednost centra. Molim vas nastavite :D


I ne samo to, nego je populistička mjera protiv koje je većina ljudi.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jul 2017, 12:23 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Ovo sto kaze motozeljo je daleko pametnije, plus osposobiti setaliste i kojesta uz Vrbas. A na silu pravljenje setalista od necega sto to nije ni po cemu je smjesno. Blago receno.

Taj potez nema nista sto bi moglo opravdati zatvaranje.

Nista. Ni vikendom od 18-06. Zasto? Ne razumijem pricu tipa: Divljaju kolima.
I sta, treba zatvoriti grad? Ili treba nesto drugo preduzeti?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jul 2017, 12:34 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Ja i dalje mislim da treba pokusati, jer cisto sumnjam da je "vecina ljudi" protiv toga...
Mozda na forumu, ali ima ljudi i van foruma. :D

Ne kosta nas nista da pokusamo. Bolje isprobati i reci da ne valja, nego ne isprobati i nagadjati...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jul 2017, 12:38 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
I dalje ne razumijem razlog isprobavanja svake uboge besmislice.

Ajde da natkrijemo Gopodsku, da mozemo seteti i kad je ruzno vrijeme :-P


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jul 2017, 12:45 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jun 2004, 23:49
Postovi: 647
Lokacija: BL
Sargas je napisao:
Ja i dalje mislim da treba pokusati, jer cisto sumnjam da je "vecina ljudi" protiv toga...
Mozda na forumu, ali ima ljudi i van foruma. :D

Ne kosta nas nista da pokusamo. Bolje isprobati i reci da ne valja, nego ne isprobati i nagadjati...


Prvo dok naprave vidovdansku 4+4 trake da moze preuzeti saobracaj iz glavne ulice
Pa onda premjestit pijacu mozda negde kod kruznog toka tu ima parkinga
Naravno to dalje znaci rusenje zgrade uz park,pa ce se i tu smanjiti saobracaj itd itd
Direktive eu sto se tice npr smeca su prvo pokusati smanjiti kvantitet,pa tek onda reciklaza
Mislim da bi se isto moglo primjeniti na saobracaj
Ali realnost je da broj vozila raste,a ulice se ne sire,vec pocinjemo poprimati obrise vecih gradova u kojima je guzva redovna

_________________
Shoot first,ask question later


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jul 2017, 12:55 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Ajde da se proba sledece, sva dizel vozila bez EURO 5 i svs benzinska vozila bez EURO3 ostaju van grada. Totalna zabrana.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jul 2017, 13:05 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2007, 18:06
Postovi: 2526
Neko je spomenuo Vrbas...Pravi doprinos gradu i kvalitetu života gradjana što se tice prostora za razonodu i šetnju bi svakako bilo uređenje Vrbasa (čistoća rijeke + uređena neisprekidana šetalista duž cijelog grada i dalje), kao i proširenje ulica i razgranavanje mreže puteva mimo Centra, što je ovdje više puta spomenuto i čime bi zaista bilo omogućeno da strogi centar bude trajno oslobođen od automobila. Na tome bi radila vlast kojoj bi do te mjere bilo stalo do građana i javnog interesa da bi našla način da izdvoji novac baš za to. U međuvremenu, radujem se i ovoj besplatnoj mrvici. Činjenica je da je u navedenom periodu (subota 18h- ponedjeljak 4h) automobilski saobraćaj mnogo blaži, tako da ideja ima smisla.

_________________
"Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede." - Konfucije

Ovo je POST.


Poslednji put menjao skitnica dana 02 Jul 2017, 13:20, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jul 2017, 13:12 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23485
Ja ne znam šta je problem ako se u tom nekom periodu prebaci saobraćaj u Kninsku ulicu. Ako ništa drugo, nema auta između Boske i parka pa je malo čistiji zrak. Ali odlična je ideja gurni autobuse na Trešnjik. Još da bude besplatno, jer ima se može se. A gore jedno auto kada prođe osjeti se dugo smrad. Ajde da se ljudi osjećaju kao u gradu. A tek što će se krpelji obradovati, ipak te livade na rubu šume su kao stvorena da djeca trčkaraju kroz travu. Ali dobro, neka se angažuje i ekipa hitne pomoći da gore bude i skida krpelje na licu mjesta :) Ako se ima za besplatan prevoz, nije ni to nemoguće. Dobro, može se i to srediti, pa angažuj da se redovno ta gora zelena površina održava. Vjerovatno je i to besplatno...

Opet spominjem blokadu kod Kastela, koja u ovo vrijeme postaje skoro redovna, a mnogo je veći problem za saobraćaj. Koliko je opterećenje na taj dio Kralja Petra koja ima jednu traku... I nešto ne vidim bacanje hejta na to. I naravno da je bolje da trče po kupusištu, parku Mladen Stojanović, kraj Vrbasa... Ali ako se blokira ta krucijalna žila kucavica saobraćaja u to vrijeme navečer i po noći dok je drma aritmija, ja vidim više pozitivnih stvari nego negativnih.

Ti koji si našao smisao u napadu SFRJ na Mađarsku da se spriječi raspad, ne vidiš nikakav smisao ili pozitivnu stvar u tome da se naveče jedan dio ulice pretvori u pješačku zonu. Ajd dobro...

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 159 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Karbo i 21 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs