banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 15:09

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 69 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 18 Jan 2017, 21:37 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Bome kod mene na autu Tigar i zadnja vuca, nemam dva ivicnjaka u gepeku i moram priznati da sam prezadovoljan. Koliko narod sere to je strasno. Znaci auto se ponasa apsolutno isto kao prednja vuca. Upadao sam i u veci sneg, sve isto, ako normalno vozim, hoce pobeci zadnji kraj ako jace dam gas al to je vec do toga sta zelim :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zimske gume
PostPoslato: 18 Jan 2017, 22:28 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11323
Lokacija: PL / BL
@ Herc
Ma ljudi s*ru... Voze gume stare 10 godina i čude se da se kliže. RWD sa dobrim gumama je daleko prijatniji za vožnju nego FWD. Zahtijeva malo više razmišljanja a tu se pojavljuju problemi.

@ Aikus
Dosvjetljivanje krivine - pali se lijeva ili desna maglenka pri paljenju žmigavca ili skretanju volanom preko nekog ugla.

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zimske gume
PostPoslato: 18 Jan 2017, 22:39 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13207
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
Hertzog je napisao:
Bome kod mene na autu Tigar i zadnja vuca, nemam dva ivicnjaka u gepeku i moram priznati da sam prezadovoljan. Koliko narod sere to je strasno. Znaci auto se ponasa apsolutno isto kao prednja vuca. Upadao sam i u veci sneg, sve isto, ako normalno vozim, hoce pobeci zadnji kraj ako jace dam gas al to je vec do toga sta zelim :)


takodje tigar gume, nekih 16 god zadnja vuca..ah divote kad zadnji kraj zanese..

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zimske gume
PostPoslato: 18 Jan 2017, 23:29 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2015, 15:40
Postovi: 2351
Mnogi ljudi uopšte ne smatraju da starost gume predstavlja problem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zimske gume
PostPoslato: 18 Jan 2017, 23:37 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Zadnja vuca zakon, vozim prednju vec nekih 6-7 hod i nikako se navici zimi, ne ide mi nikako, smotas auto ne skrece, moras popustiti gas, popustis gas zadnji kraj se "objesi" i ostanes tu. Zadnju samo lagano zaneses i ides gdje hoces i to bez bilo kakvih speri kakve danas postoje. Ne znam otkud to ljudima da je prednja bolja, isto tako ne razumijem one sa zadnjom sto trpaju ciment u gepek


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zimske gume
PostPoslato: 19 Jan 2017, 09:50 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 01 Okt 2009, 00:14
Postovi: 1076
Za sada je zakljucak da je tigar bolja guma nego GY/Mich/Conti, a zadnja vuca bolja od prednje? Ja sam cuo neku pricu, da kada je zadnja vuca, zbog vise prostora koji ostaje, svi segmenti mogu biti nesto masivniji, jaci i cvrsci i izdrzljiviji, nego kada se sve zgura naprijed, kao kod prednje vuce. Pricao mi jedan zaludjenik u automobile, sad, koliko je tu istine?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zimske gume
PostPoslato: 19 Jan 2017, 09:58 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 09 Jun 2012, 13:13
Postovi: 1349
Da vozite po skoro potpuno neočišćenim selima oko Čelinca/Kotor Varoša/Prnjavora uzbrdo/nizbrdo sa oštrim krivinama i usponima pitao bih vas da li je zadnja vuča zakon. Budimo realni, ulice i teren oko Banjaluke zimi su uslovi za pičkice i možeš voziti i na ljetnim. Otiđite malo po selima gdje grn prođe nakon 7 dana (kakva so, kakva pička materina) ili mještani sami razgaze lancima pa bih vas ja pitao koliko je nebitno. Inače 4x4 je tata.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zimske gume
PostPoslato: 19 Jan 2017, 10:04 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
U nasem drustvu nista sem Golfa ne valja. Naveo sam svoj primer gde imam krsh gumu dve zime stare i auto sa zadnjom vucom i da mi je problem u snegu isti ako ne i manji nego kada sam imao auto sa prednjom vucom. 99% naroda nije vozilo auto sa zadnjom vucom ninpo suhom a ne po snegu, al su zato eksperti za sve.

Juce se na starcevici kod garaza uvalim u sneg dok sam se pokusao okrenuti i izadjem podjednako tesko/lako kao auto sa prednjom vucom, bez obzira sto je strana i nije bilo ocisceno. Meni dodatno predstavlja problem cinjenica da mi je auto poprilicno spusteno pa je voznja po ovakvim uslovima jos teza


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zimske gume
PostPoslato: 19 Jan 2017, 10:11 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 09 Jun 2012, 13:13
Postovi: 1349
Tačno je da narod vozi na svakakvim gumama i da nema iskustva i da sere. Ali znam da u jedno mjesto gdje ja idem često, nije rijetka pojava mercedes zapao. Ideš veliki neočišćeni uspon pa onda lakat krivina ulijevo a provalija pored. Kad je pao onaj prvi mokri snijeg i ja sam zapao s prednjom vučom a 200 m niže sam gurao Mercedesa E klasu, nove gume. On nema šanse ni da se približi tom usponu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zimske gume
PostPoslato: 19 Jan 2017, 10:21 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Mozda on ide rijetko pa zaglavio, mozda bi neki bolji vozac u toj e klasi stigao dalje nego ti sa prednjom. Evo ja imam otprilike 8-9 godina iskustva sa zadnjom i 6-7 sa prednjom i tvdrim da je prednja vuca gola pisa


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zimske gume
PostPoslato: 19 Jan 2017, 10:25 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 09 Jun 2012, 13:13
Postovi: 1349
Generalno se auto bolje ponaša sa zadnjom vučom, upravljivije, bolje u krivinama, i ja ne tvrdim drugačije. Ali brate vozeći zimi na svakakvim čukama tvrdim da je prednja vuča bolja priliko penjanja i probijanja kroz snijeg.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zimske gume
PostPoslato: 19 Jan 2017, 10:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Ama druze rijec je o zimskoj voznji po normalnim putevima, ko ide na cuke uzme terenac a ne ide obicnim autom da se probija


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zimske gume
PostPoslato: 19 Jan 2017, 10:33 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 09 Jun 2012, 13:13
Postovi: 1349
Veljo, jeste čuka ali jarane tu gdje ja idem često imaš 50 kuća i ljudi svaki dan idu na possao a to je samo jedno od mjesta, masa je takvih. Ljudi žive i van grada a tu se slabo čisti. Pa uzmi opštinu Čelinac npr. Od 18k st skoro pola žibi u selima od kojih su mnoga u brdu i zabačena. KV još gori. Tebi i meni jesu čuke al njima je svaki dan ići na posao itd. Nije to mali broj ljudi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zimske gume
PostPoslato: 19 Jan 2017, 11:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Masa raje vozi prednju i kaze da je zadnja sranje a nikad nisu vozili zadnju. Ja sam bio u par situacija gadnih sa prednjom u krivinama po 90, smotas a auto ide ravno, jebo takav auto. Jedina mu je prednost negdje moras uzbrdo stati pa ne mozes krenuti, moras se vratiti i sa prednjom i sa zadnjom negdje gdje je ravnije e sad zadnjoj treba par metara vise zaleta


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zimske gume
PostPoslato: 19 Jan 2017, 14:15 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2013, 12:06
Postovi: 352
Ahahahaha koji ste vi vama kraljevi :D
More Marko ne ori drumove !
More Turci, more,more :D
Ajmo skup negdje pa da se ponosamo ahahahaha :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zimske gume
PostPoslato: 19 Jan 2017, 14:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2008, 19:01
Postovi: 8385
Lokacija: 133
Prednji pogon ima veće šanse da krene jer težina motora, mjenjača i dobrim dijelom putnika pritišće prednje točkove, pa imaju bolju trakciju. Činjenica. Osim ako voziš Porschea 911, onda to vrijedi za zadnju. Ili ako voziš Toyotu MR2, onda si žena.

Nakon što auto krene, ja glasam za zadnji pogon, jer je voziti bokom muževno i jer sam se nalomio prednjih branika sa prednjim pogonom.

_________________
bleek.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zimske gume
PostPoslato: 19 Jan 2017, 14:36 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Bravo, kratko i jasno, bas si trazim prednji branik :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zimske gume
PostPoslato: 19 Jan 2017, 14:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8731
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Samo Subaru Srbina Spasava !!!

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zimske gume
PostPoslato: 19 Jan 2017, 14:41 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Subaru nema blokadu diferencijala :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zimske gume
PostPoslato: 19 Jan 2017, 14:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Zavaruj trkace :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 69 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 17 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs